آخرین بروزرسانی: چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone
تماس با ما

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

فولاد زنگ نزن 316l ضخامت فولاد زنگ نزن 316l

ابعاد قیمت (تومان)
توضیحات

فولاد زنگ نزن 316l از جمله گریدهای استنلس استیل با مقدار کربن کم از دسته فولاد 316 به شمار می‌آید. فولاد ضد زنگ 316L (فولاد زنگ نزن 1.4404) به دلیل داشتن مقادیر کمی از کربن از حساسیت رسوب کاربید در مرز دانه جلوگیری کرده در قطعات جوشکاری با ضخامت 6 میلی‌متر استفاده می‌شود. امروزه خرید فولاد 316l برای صنایع پزشکی، دریایی، غذایی، شیمیایی و … به وفور صورت می‌گیرد و شما برای خرید فولاد زنگ نزن 316l توانسته با کارشناسان فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت در ارتباط باشید. همچنین می‌توانید قبل از خرید، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول تا انتها این مطلب را مطالعه کنید.

فولاد زنگ نزن 316l چیست؟

فولاد ضدزنگ 316L یکی از محبوب‌ترین انواع فولاد کم کربن آلیاژ فولاد ضد زنگ بوده و دارای 0.03 درصد کربن است. این محصول که به عنوان پرکاربردترین استنلس استیل بوده و با نام فولاد زنگ نزن 1.4404 شناخته می‌شود. در واقع حرف L در آن مخفف کلمه Low به معنی کربن کم است و این مقدارکربن کاهش رسوب کاربید در طول عملیات‌های مانند جوشکاری در پی دارد.

فولاد زنگ نزن 316l یک نوع فولاد ضد زنگ بسیار مقاوم در برابر خوردگی است زیرا مقادیر بالای از نیکل و مولیبدن برای جلوگیری از خوردگی دارد. همچنین فولاد ضدزنگ 316L  در برابر آلاینده‌های شیمیایی و محلول‌های اسیدی مانند برمیدها، اسید سولفوریک و کلریدها بسیار بادوام و مقاوم است. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های که موجب خرید فولاد زنگ نزن 316l می‌شود توانسته به موارد زیر اشاره کرد:

 • مقاومت بالا در برابر خوردگی
 • خاصیت جوشکاری
 • خاصیت مناسب فرم پذیری
 • دارای استحکام کششی بالا در دمای بالا.
فولاد زنگ نزن 316l

کاربردهای فولاد زنگ نزن 316l

فولاد ضدزنگ 316L دارای حساسیت کمتری نسبت به خوردگی بین دانه‌ای بوده و کارایی بالای در برابر محیط‌های اسیدی و شیمیایی دارد. همچنین به دلیل مناسب بودن قیمت فولاد زنگ نزن 316lنسبت به دیگر گریدهای استنلس استیل از آن در صنایع زیر استفاده می‌کنند:

 1. صنایع شیمیایی
 2. برنامه‌های کاربردی دریایی
 3. جواهرسازی
 4. تصفیه آب
 5. تجهیزات پزشکی (ایمپلنت‌های پزشکی، شامل پین‌ها، پیچ‌ها و ایمپلنت‌های ارتوپدی مانند تعویض کامل مفصل ران و زانو)
 6. تجهیزات آماده سازی غذا به ویژه در محیط های حاوی کلرید.
 7. داروسازی
 8. کاربردهای معماری
 9. اتصال دهنده‌ها.
فولاد ضد زنگ 316l

تفاوت فولاد زنگ نزن 316l با فولاد ضد زنگ 316

فولاد گرید 316L همچون استیل 316 از جمله فولاد آستنیتی نیکل‌ و کروم‌دار بوده که در بیشتر موارد با یکدیگر مشابه هستند و در برخی از ویژگی‌های با هم فرق دارند. در ادامه شما را با تفاوت بین استیل 316L و 316 آشنا می‌کنیم.

مقاومت در برابر خوردگی

با توجه به این‌که فولاد زنگ نزن 1.4404 کربن کمتری نسبت به 316 دارد، مقاومت بالای در برابر خوردگی بین دانه‌ای از خود نشان داده به این معنی که جوش‌های آن بر خلاف فولاد ضد زنگ 316 به راحتی از بین نمی‌رود. از این رو خرید فولاد زنگ نزن 316l برای کاربردهای خوردگی و دمای بالا انتخاب مناسبی به حساب می‌آید.

خواص مغناطیسی

فولاد ضد زنگ 316 واکنش بسیار کمی به میدان‌های مغناطیسی دارد. بر خلاف فولادهای ضد زنگ پایه که فرومغناطیسی بوده، اکثر انواع فولاد ضد زنگ (از جمله 316) آستنیتی یا غیر مغناطیسی هستند.

در این میان گرید فولاد ضد زنگ 316L توانسته تحت فرآیندهایی مانند شکل‌دهی سرد و جوشکاری قرار گرفته که در آن ساختار بلوری آستنیتی به مارتنزیت فرومغناطیسی تبدیل می‌شود و همچنین بیشتر مستعد به دست آوردن درجه خاصی از مغناطیس است.

کاربردهای عملی

از هر دو فولاد ضد زنگ در طیف گسترده ای از صنایع استفاده می‌کنند. با این حال، 316 در درجه اول در ساخت و ساز و زیرساخت کاربرد داشته زیرا مقاوم در برابر خوردگی است. فولاد زنگ نزن 316l برای ساخت تجهیزات دارویی و پزشکی محبوب است زیرا توانسته در برابر جوشکاری و مواد شیمیایی خورنده مقاومت کند.

قیمت

اگرچه فولاد ضد زنگ 1.1404 حاوی کربن کمتری بوده ولی فولادهای 316 و 316lتفاوت قیمت چندانی ندارد. با این حال شما توانسته برای اطلاع از قیمت فولاد زنگ نزن 316l با کارشناسان فروش سایت ثامن تجارت در ارتباط باشید.