آخرین بروزرسانی: دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone
تماس با ما

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

فولاد 1.3255 ضخامت فولاد 1.3255

ابعاد قیمت (تومان)
توضیحات

فولاد 1.3255 که با کدT4  شناخته می‌شود، یکی از فولاد‌های آلیاژی است که در دسته فولاد‌های ابزاری قرار می‌گیرد. این نوع فولاد دارای مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی و سایش است و به دلیل خواص مکانیکی مطلوبی که دارد، در تولید ابزارهای فرز و برش و همچنین در صنایع خودروسازی، صنایع فلزی و صنایع نظامی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به بیان ویژگی‌های این فولاد مقاوم در برابر حرارت و سایش پرداخته‌ایم که در صورت نیاز می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت اقدام به خرید انواع فولاد تندبر با نازل ترین قیمت درب کارخانه نمائید.

معرفی فولاد 1.3255

فولاد 1.3255 در دسته فولاد‌های ابزاری قرار دارد و در برابر سایش مقاومت بالایی از خود نشان داده و در برابر حرارت نسبتا خوب هستند. مهم ترین عنصر ساختاری این نوع فولاد، تنگستن است که سبب ایجاد برخی ویژگی‌های خوب یا بد گشته است. در حالت کلی باید در نظر داشته باشید که فولاد ابزاری به سه دسته فولاد ابزار سردکار، گرمکار و تندبر تقسیم می‌شوند و بهترین نوع این فولاد‌ها که خواص خود را اصلا از دست نمی‌دهند فولاد تندبر است. در ادامه نکاتی که در زمان خرید فولاد 1.3255 باید به آن توجه داشته باشید را قید کرده‌ایم:

این فولاد بر اساس درصد عناصری که در خود دارد، خواص آن نیز مشخص می‌شود. اغلب فولاد‌ها به سه دسته تنگستن دار، کبالت دار و مولبیدن دار تقسیم می‌شوند که دسته تنگستن دار با حرف T نشان گذاری می‌شوند و فولاد T1 تا T4 در دسته معروف ترین فولاد‌های تنگستن‌دار قرار گرفته‌اند. از طرفی هم فولاد‌های کبالت دار و مولبیدن دار با حرف M نام گذاری می‌شوند.

ترکیبات فولاد 1.3255:

این فولاد به دلیل داشتن ترکیباتی خاص، دارای درجه سختی بالایی بوده و در برابر سایش نیز مقاوم هستند. در ادامه ترکیبات اصلی ساختار فولاد 1.3255 را نام‌برده‌ایم:

  • کروم: 4/15 درصد
  • کبالت: 4/75 درصد
  • تنگستن: 18 درصد

جوشکاری فولاد 1.3255

فولاد 1.3255 قابل جوشکاری است اما به دلیل وجود تنگستن بالا حتما باید با فروشنده و یا کارشناسان فروش این محصول صحبت کنید تا طبق استاندارد‌ها فرایند جوشکاری را پیش ببرید. اغلب فولاد 1.3255 سختی و برندگی خود را تا دمای ۶۵۰ درجه سانتی گراد حفظ می‌کند و در دما و سرعت بالای برش، مقاومت خود را حفظ می‌کند و به همین دلیل به عنوان فولاد تندبر شناخته می‌شوند.

کاربرد فولاد تندبر 1.3255:

فولاد تندبر به دلیل اینکه در صنایع سنگین و حساس به‌کار برده می‌شوند باید با تمامی شرایط در صنعت سازگاری داشته باشند تا مقاومت خود را از دست ندهند. از جمله کاربرد‌های این فولاد الیاژی عبارتند از:

  • ساخت ابزار برش
  • ساخت تیغه فرزکاری
  • ساخت ابزار پرداخت، قلاویز، چاقو، صفحه تراش و انواع تیغه.

قیمت فولاد 1.3255

قیمت فولاد 1.3255 وابسته به قیمت متریال روز است. گروه بازرگانی ثامن تجارت یکی از تولید کنندگان و فروشندگان مستقیم و بدون واسطه آهن آلات ساختمان و فولاد‌های الیاژی است که برترین محصولات را طبق استاندارد‌های جهانی تولید و به فروش می‌رساند. اغلب عمده فروش فولاد‌های تندبر به کشور‌های خارجی است که سود خوبی نیز در پی دارد. اگر قصد خرید مستقیم از تولید کننده را دارید، با کارشناسان فروش ثامن تجارت در ارتباط باشید.