آخرین بروزرسانی: پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone
تماس با ما

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

فولاد سردکار 1.2542 وزن فولاد سردکار 1.2542

قیمت (تومان)
توضیحات

فولاد سردکار 1.2542 یکی از زیرمجموعه‌های آهن آلات فولادی است، که به دلیل برخورداری از میزان کربن بالا، سختی زیادی داشته و شکل‌پذیری پایین‌تری دارد. در نوشتۀ امروز از وب سایت ثامن تجارت قصد داریم علاوه بر این‌که شما را از قیمت فولاد سردکار 1.2542 مطلع می‌سازیم، به مطالبی پیرامون کاربردها و ویژگی‌های این دسته از آهن آلات فولادی نیز بپردازیم. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این صفحه با ما همراه باشید. شما همچنین می‌توانید برای اطلاع از قیمت فولاد سردکار مورد نیاز خود با کارشناسان ثامن تجارت در ارتباط باشید.

ویژگی‌های فولاد سردکار 1.2542

این دسته از فولادهای سردکار، در برابر ضربات خارجی بسیار مقاوم بوده و از چقرمگی بالایی برخوردارند. همچنین می‌توانند در دمای بسیار بالا سختی زیادی را تحمل کنند. در ادامه به برخی از بارزترین و مهم‌ترین ویژگی‌های این دسته از آهن‌آلات می‌پردازیم:

 1. مقاومت در برابر خوردگی

در این بخش از نوشتۀ قیمت فولاد سردکار 1.2542 لازم است بگوییم که این گزینه از مهم‌ترین خصوصیات این دسته از فولادها به شمار می‌رود. فولاد 1.2542 به دلیل وجود آلیاژ کربن، از مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و سایش برخوردار است.

 1. آبکاری فولاد سردکار

آبکاری موجب استحکام بسیار خوبی در فولاد می‌شود. این فرایند را در روغن به انجام می‌رسانند، که با توجه به حساسیت بالای آن بهتر است در خلأ صورت گیرد. دمایی که برای این کار مورد نیاز است 890 الی 930 درجۀ سانتی‌گراد برآورد می‌شود. پس از آبکاری، 57 راکول سختی برای این دسته از فولادها ثبت شده است.

 1. آنیل‌کاری فولاد

برای این‌که سختی فولاد سردکار تا 230 برینل افزایش یابد، آن را در دمای 720 تا 750 درجۀ سانتی‌گراد حرارت می‌دهند و پس از آن به آرامی فولاد را در کوره سرد می‌کنند.

با کاربردهای فولاد سردکار 1.2542 آشنا شوید!

پیش از آن‌که به قیمت فولاد سردکار 1.2542 بپردازیم، بهتر است با برخی از کاربردهای این دسته از آهن آلات در صنایع گوناگون آشنا شویم:

 • تولید ابزارآلات گرم و سرد پنوماتیک
 • تولید قالب‌های ریخته‌گری
 • تولید ابزارآلات برش گرم و سرد ورق
 • ساخت قالب‌های فشاری و اکستروژن

عناصر به کار رفته در فولاد 1.2542

 • گوگرد
 • فسفر
 • وانادیوم
 • منگنز
 • کربن
 • سیلیسیم
 • کروم
 • تنگستن

سخت سازی فولاد سردکار 1.2542

برای سخت سازی فولاد سردکار لازم است قطعه در دمای 890 تا 930، و 860  تا 900 درجۀ سانتی‌گراد قرار گیرد و پس از آن درون روغن یا آب سرد شود. پس از پشت سر گذاشتن این پروسه، سختی فولاد به چیزی حدود 56 تا 59، و 61 تا 64 راکول سی می‌رسد.

تنش‌زدایی نیز ازجمله فرایندهایی است که فولاد باید با موفقیت از آن عبور کند. طی این مرحله فلز را در دمای 650 درجۀ سانتی‌گراد مورد تنش‌زدایی قرار می‌دهند؛ که چیزی حدود یک الی دو ساعت به طول می‌انجامد و پس از آن فولاد در هوای آزاد خنک می‌شود. این رویه انجام می‌گیرد تا اعوجاج ناشی از عملیات حرارتی کاهش یابد.

قیمت فولاد سردکار 1.2542

در نوشتۀ امروز از وب سایت ثامن تجارت به معرفی فولاد سردکار 1.2542 پرداختیم و شما را با ویژگی‌ها و کاربردهای گوناگون آن آشنا ساختیم. شما می‌توانید تنها با مطالعۀ دقیق مطلب امروز ما در این صفحه، به تمامی پرسش‌های خود در خصوص فولادهای سردکار دست یابید. از آن‌جایی که قیمت فولاد سردکار 1.2542 تحت تأثیر عوامل درونی و بیرونی زیادی ازجمله نوسانات ارز خارجی و نیز میزان عرضه و تقاضای بازار قرار می‌گیرد، نمی‌توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. بنابراین، اگر قصد دارید از قیمت فولاد سردکار مورد نظر خود اطلاع یابید، تنها کافی است با کارشناسان وب سایت ما در ارتباط باشید.