آخرین بروزرسانی: چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone
تماس با ما

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

میلگرد برنجی کارخانه باهنر

سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
سایز آلیاژ برند حالت واحد فروش قیمت (تومان)
10الی30 c38000 باهنر 3 متری کیلوگرم تماس بگیرید
25الی60 c38000 باهنر 3 متری کیلوگرم تماس بگیرید
70الی100 c38000 باهنر 3 متری کیلوگرم تماس بگیرید

میلگرد برنجی کارخانه تهران

سه شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۳
سایز آلیاژ برند حالت واحد فروش قیمت (تومان)
10_30 c38000 تهران 3 متری کیلوگرم تماس بگیرید
35_90 c38000 تهران 4 متری کیلوگرم تماس بگیرید
توضیحات

قیمت میلگرد برنجی: میلگرد ها از دسته محبوب ترین و پرکاربرد ترین محصولات آهن آلات هستند که در کار های بسیار زیادی از آنها استفاده می شود و در پروژه های ساختمانی و عمرانی و همچنین در تولید بسیاری از محصولات در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و  کاربرد های بسیار زیادی دارند. میلگرد ها، از جنس ها و فلزات و آلیاژ های بسیار مختلف و متنوعی تولید می شوند و طرفداران بسیار زیادی دارند.

یکی از انواع میلگرد ها که کارایی های خاصی نیز دارد، میلگرد برنجی است که از جنس آلیاژ برنج تولید می شود و رنگ طالایی دارد و ویژگی ها و کاربرد های خاص و محبوبی دارد و در ساخت سازه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این مطلب در وب سایت ثامن تجارت قصد داریم تا شما را به طور کامل با قیمت میلگرد برنجی، خرید میلگرد برنجی و همچنین عوامل تاثیر گذار در وزن میلگرد برنجی آشنا کنیم. این محتوا را با دقت دنبال کنید تا در هنگام خرید میله برنجی با هیچگونه مشکلی روبرو نشوید.

میلگرد برنجی چیست؟

میلگرد های برنجی به میله هایی گفته می شود که از آلیاژ برنج که ترکیبی از مس و روی است ساخته می شود. میلگرد برنجی شامل شاخصه هایی از قبیل استحکام بالا، سختی زیاد و رسانایی است که موجب می شود که استفاده از این نوع میلگرد در بین تولید کنندگان و مهندسین عمران طرفداران زیادی داشته باشد.

از کاربرد های خاص صفحه برنجی و این میلگرد ها، استفاده از آنها برای مبدل های حرارتی است. البته استفاده های دیگری از آنها نیز می شود و مواردی همچون چرخ دنده ها، بست ها، بخش های مهندسی خودرو، صنایع لوستر سازی یا غیره کاربرد دارند. از دیگر موارد مهم استفاده از خرید میله برنجی می توان به استفاده در جوشکاری با اشعه اکسی استیلن را نام برد.

قیمت میلگرد برنجی

جداول وزنی میلگرد برنجی

حال در اینجا انواع جدول وزنی را در ابعاد مختلف برای شما آورده ایم:

 • جدول وزن میگرد شش پر و چهار پهلو سایز 6 تا 26
جدول وزن میلگرد برنجی
 • جدول وزن میگرد شش پر و چهار پهلو سایز 28 تا 50
خرید میلگرد برنجی
 • جدول وزن میگرد شش پر و چهار پهلو سایز 52 تا 90
قیمت میلگرد برنجی
 • جدول وزن میگرد شش پر و چهار پهلو سایز 95 تا 150
انواع میلگرد برنجی

ویژگی‌ها و کاربرد میلگرد برنجی

میلگرد برنجی دارای ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی است که از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استحکام بالا
 • سختی زیاد
 • رسانای خوب
 • فرم پذیری مناسب
 • مقاومت در برابر کدر شدن
 • خاصیت میکروب کشی
 • چکش خوار بودن

علاوه بر موارد بالا، باید بدانید که میلگرد برنجی به دلیل برخورداری از ویژگی‌های بسیار عالی، دارای کاربردهای فراوانی هم می‌باشد. از جمله این کاربردها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • استفاده در مبدل‌های حرارتی
 • ساخت انواع چرخ دنده
 • تولید بست‌های مخصوص
 • قطعات خودرو
 • قطعات ساخت لوستر
 • ساخت شیرآلات ساختمانی
 • و دیگر کاربردهای وسیع

میلگرد برنج به رنگ زرد و یا طلایی دیده می‌شود و به همین دلیل در ساخت انواع دکوراسیون و تجهیزات زینتی از این نوع میلگرد استفاده می‌کنند. همچنین، میلگرد برنج در مغزی قفل‌ها که اصطکاک کم است، مورد استفاده واقع شده است. با توجه به مقاومت خوبی که میلگرد برنج از خود نشان داده است، استفاده از آن در ساخت قطعات آلات موسیقی بسیار کاربردی می‌باشد. جالب است بدانید که یکی از ویژگی‌های بسیار عالی در آلیاژ برنج خاصیت میکروب کشی آن است که بالاتر به آن اشاره شد و علت پدیداری این ویژگی در میلگرد برنج، وجود مس در ترکیب شیمیایی این آلیاژ می‌باشد.

در کنار تمام موارد گفته شده، این نکته را هم در نظر داشته باشید که چکش خوار بودن آلیاژ برنج موجب ساخت کارهای هنری و ایجاد نقش و نگار بر روی آن شده است که با توجه به ثابت بودن رنگ این نوع آلیاژ، استفاده از آن برای ساخت تابلوهای هنری گزینه بسیار مناسب و عالی به شمار می‌رود.

ویژگی‌ها و کاربرد میلگرد برنجی

انواع آلیاژهای برنج

آلیاژ برنج در انواع مختلفی تولید می‌شود که هر یک دارای کاربردها و ویژگیهای مختص به خود است که آنها را برای استفاده در موارد مختلف مناسب می‌سازد. باید بدانید که آلیاژهای برنج که شامل همه محصولات برنج است در گروه‌هایی که در ادامه ذکر خواهند شد، دسته بندی می‌شوند:

 • آلیاژ برنج B63
 • آلیاژ برنج B65
 • آلیاژ برنج B70
 • آلیاژ برنج C38000
انواع آلیاژهای برنج

قیمت میلگرد برنجی

همیشه یکی از مهم ترین معیار هایی که تولید کنندگان مختلف در کارخانه ها یا مهندسین برای خرید مواد اولیه برای پروژه های خود به آن دقت می کنند، قیمت محصولاتی است که برای تولید به آن نیاز دارند و پایین بودن قیمت آنها برایشان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و تلاش می کنند تا این محصولات را با قیمت پایین تری خریداری کنند تا در آخر سود بیشتری داشته باشند.

اگر در انجام پروژه خود یا تولید محصول خود به میلگرد های برنجی نیاز دارید و میخواهید که این محصول را تهیه کنید، می توانید بدون نگرانی برای قیمت میلگرد برنجی، این محصول پر کاربرد را با بالاترین کیفیت و قیمت روز از ثامن تجارت؛ مرجع خرید آهن آلات و پلیمر های مختلف انجام دهید و برای قیمت و خرید میله برنجی نیز می توانید از مشاورین و کارشناسان خبره ثامن تجارت نیز کمک بگیرید.

قیمت میلگرد برنجی

تولید میلگرد برنجی به چه صورت می باشد؟

برنج آلیاژی از مس و روی است. مقدار روی موجود، عامل اصلی موثر بر انواع یا درجه های برنج است. استفاده از برنج در هزاره سوم قبل از میلاد در اطراف مناطق دریای اژه، عراق، گرجستان و ترکمنستان به خوبی ثبت شده است، اگرچه برخی از یافته های جدا شده در چین به هزاره پنجم قبل از میلاد باز می گردد. امپراتوری روم از برنج برای سکه های خود استفاده می کرد و حتی در کتاب مقدس شاه جیمز و در برخی از آثار شکسپیر به آن اشاره شده است. لازم به ذکر است که از ورق برنج برای معرق کاری نیز استفاده می شود و از این آلیاژ در میلگرد نیز استفاده می شود که تاثیر زیادی بر قیمت میلگرد برنجی دارد.

 استفاده از میله برنجی

استفاده از میلگرد برنجی در اشکال زیر در حال انجام است.

جوشکاری صفحه برنجی

فقط انواع خاصی از میلگردها را می توان به طور رسمی جوش داد. این بدان معنا نیست که جوش دادن میلگرد غیرممکن است. از نظر فنی می توانید تقریباً هر نوع فلزی را با شرایط مناسب بپیوندید. اما جوش ها ضعیف خواهند بود و نمی توانند وزن زیادی را تحمل کنند.

راستش را بخواهید، 99 درصد مواقع می توانید بدون مشکل آن را جوش دهید. فقط این است که هر از چند گاهی با یک نقطه عجیب روبرو می شوید که شما را به هم می ریزد. اگر چیزهایی که پیدا کردید از یک سایت کار باقی مانده است، نمره استفاده شده را بپرسید. ASTM A706 نوعی است که شما به دنبال آن هستید. این به شما یک جوش خوب و قوی می دهد.

در غیر این صورت، فقط آن را امتحان کنید و ببینید. دو قطعه را به هم جوش دهید و سعی کنید آن را از هم جدا کنید. اگر آهن، کربن یا چیزهای عجیب و غریب زیادی در آن وجود داشته باشد، خیلی دور نخواهید شد. این ویژگی در قیمت میله برنجی تاثیر بسازیی دارد.

 استفاده از میله برنجی

آهنگری صفحه برنجی

این می تواند فولاد واقعاً محبوبی برای تمرین باشد. می‌تواند برای پروژه‌های آهن‌کاری معمولی چیزهای سرگرم‌کننده‌ای باشد، مانند ساختن برگ‌ها و براکت‌ها و غیره. همچنین می توانید از این به عنوان ماده برای تنظیم دقیق تکنیک خود استفاده کنید – ناراحت کننده، کشیدن، خم شدن، پانچ کردن، جوشکاری فورج و غیره.

ماشینکاری صفحه برنجی

از نظر فنی می توانید آن را ماشین کاری کنید، اما این معمولاً چیزهای بسیار بدی است. بسیاری از نقاط سخت برای شکستن دندان ها. بعلاوه تمام آن برجستگی ها دردناکی هستند که باید آنها را نگه داشت. احتمالاً در نهایت فقط گیره و فک شما را می جوند.

گفته می شود، برخی از اندازه های بزرگتر میلگرد در واقع برای استفاده به عنوان لنگر در نظر گرفته شده است. این بدان معنی است که آنها انتهای میله ها را نخ می کنند تا روی یک مهره بزرگ قرار بگیرند. یعنی قابل برش است. بنابراین بله، شما می توانید این کار را انجام دهید، اما احتمالاً بهتر است فقط از مقداری گرد معمولی از چیزی سازگارتر استفاده کنید.

“می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از چگالی و ضخامت صفحه برنجی به این صفحه مراجعه کنید”

ویژگی های تاثیر گذار در قیمت میلگرد برنجی

ویژگی‌های زیر در قیمت میلگرد برنجی تاثیرگذار است:

 • طلایی رنگ هستند و در دکوراسیون به کار می روند و بسیار مناسب هستند.
 • کاربرد در جایی که اصطکاک کم است مثل استفاده در مغزی قفل ها یا در تولید ساز های موسیقی.
 • مقاومت بسیار در برابر کدر شدن و از دست ندادن شفافیت خود.
 • خاصیت میکروب کشی بالا به دلیل مس موجود در آنها
 • رسانای بسیار خوب برای برق و گرما.
ویژگی های تاثیر گذار در قیمت میلگرد برنجی

خرید میلگرد برنجی

اگر قصد خرید میله برنجی را دارید و نیاز دارید تا برای پروژه خود از انواع مختلف این میلگرد تهیه کنید، می توانید خرید خود را در فروشگاه اینترنتی آهن آلات ثامن تجارت انجام دهید و انواع میلگرد برنجی را با بالاترین کیفیت، قیمت روز، در ابعاد مختلف و به صورت اینترنتی خریداری فرمایید و در هزینه و زمان بسیار زیادی صرفه جویی کنید. همچنین می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت میلگرد برنجی و یا قیمت میله برنجی نیز به سایت ثامن تجارت مراجعه نمایید.

 

سوالات متداول

1.میلگرد برنجی چیست؟

میلگرد های برنجی به میله هایی گفته می شود که از آلیاژ برنج که ترکیبی از مس و روی است ساخته می شود.

2.ویژگی ظاهری میلگرد برنجی چیست؟

طلایی رنگ هستند و در دکوراسیون به کار می روند و بسیار مناسب هستند.