آخرین بروزرسانی: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02137163
tellphone

ورق لاستیکی نئوپرن (cr) ضخامت ورق لاستیکی نئوپرن (cr)

آلیاژ قیمت (تومان)
توضیحات

ورق لاستیکی نئوپرن با نام تجاری cr دارای ویژگی‌های مقاوم در برابر اسیدها، انعطاف‌پذیری مطلوب، ضداشتعال و چسبندگی عالی هست. از مزایای ورق نسوز نئوپرن این بوده که موجب افزایش مقاومت سطح در برابر فشار، مقاومت در برابر ارتعاشات سازه، کاهش میزان بار مرده و استحکام بالا می‌شود. از این رو از آن در صنایع پزشکی، خودروسازی و ساختمان‌سازی استفاده می‌کنند. شما برای خرید ورق لاستیکی پلی کلروپرن (نئوپرن) توانسته با کارشناسان وبسایت ثامن تجارت در ارتباط باشید.

ورق لاستیکی نئوپرن چیست؟

ورق لاستیکی نئوپرن (Neoprene Rubber Sheet) که به عنوان لاستیک پلی کلروپرن، ورق لاستیکی بالشتک الاستومری  و با نام تجاری cr شناخته می‌شود، یکی از اولین محصولات لاستیک مصنوعی است که تاکنون ساخته شده است. نئوپرن که در سال 1930 توسط یک دانشمند شرکت DuPont ساخته شد، عموماً قوی‌تر و سخت‌تر از لاستیک طبیعی بوده و در برابر آب، روغن و حلال‌ها مقاومت بالای دارد.

از جمله مهم‎ترین ویژگی‌های آن می توان به مقاومت در برابر عوامل جوی و ازون، رطوبت، شعله، پارگی، سایش و در برابر ترک زایی دینامیکی اشاره کرد. تمامی این خواص موجب شده تا لاستیک پلی کلروپران بسیار پرکاربرد و مصرف سالانه 300000 تن داشته باشد.

ورق لاستیکی نئوپرن 

کاربرد ورق لاستیکی نئوپرن

لاستیک‌های نئوپرن به سرعت لاستیک‌های طبیعی تجزیه نمی‌شود و به دلیل داشتن مقاومت بالا در برابر شعله و حرارت بالا، مقاومت شیمیایی و داشتن قابلیت درزگیری عالی توانسته در صنایع گسترده‌ای قابل استفاد باشند. از کاربردهای ورق لاستیکی نئوپرن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

خودروسازی

ورق لاستیکی نئوپرن به دلیل خاصیت مقاومت در برابر سایش، پارگی، روغن و آب و هوا، برای ساخت قطعات خودرو مانند تسمه فن، روکش شلنگ، مهر و موم کمک فنر و قطعات شکستگی و سیستم فرمان استفاده می‌شود. از پارچه‌های نئوپرن نیز معمولاً برای ساخت روکش صندلی ماشین کاربرد دارند.

مصارف پزشکی و تجهیزات حفاظت فردی

از آنجایی که Neoprene Rubber Sheet انعطاف‌پذیر بوده و می‌تواند شکل خود را در طول زمان حفظ کند، می‌توان از آن برای ساخت پد برای بریس‌های ارتوپدی مچ و زانو استفاده کرد. پرسنل آزمایشگاهی که با مواد شیمیایی سروکار دارند از دستکش‌های لاستیکی مصنوعی ساخته شده از نئوپرن استفاده می‌کنند تا از دست‌های خود در برابر تماس طولانی شیمیایی محافظت کنند. دستکش‌های ساخته شده با ورق لاستیکی نئوپرن توانسته به محافظت از دست‌ها در برابر مایعات هیدرولیک، بنزین، الکل‌ها، اسیدهای آلی و قلیاها کمک کنند.

صنعت الکترونیک و برق

ورق لاستیکی نئوپرن به دلیل خاصیت مقاومت در برابر آتش و استاتیک، به عنوان عایق در ترانسفورماتورهای قدرت، لامپ‌ها و سایر کاربردهای الکتریکی استفاده شود. لاستیک CR همچنین در آب بندی واشرهای برق برای ایجاد آب بندی ضد آب، مقاومت در برابر حرارت و استاتیک و جلوگیری از ورود گرد و غبار و آلاینده ها استفاده می‌شود.

لباس غواصی

از ورق لاستیکی نئوپرن برای ساخت لباس‌های مرطوب و بادگیرهای ماهیگیری استفاده می‌شود، زیرا به عایق بودن در برابر سرما کمک می‌کند.

ساخت وسایل ورزشی

برای تجهیزات ورزشی به عنوان یک پوشش نرم برای وزنه های دستی استفاده می‌شود.

ساختمان‌سازی

ورق لاستیکی cr سرعت اکسیداسیون پایینی دارد و در انواع کاربردهای ساختمانی از جمله عایق الکتریکی، چسب و محصولات آسفالتی استفاده می‌شود. لنت های نئوپرن ضخیم در ساخت و ساز برای تحمل فشار وزن ها و بارهای سنگین استفاده می شود. بی اثر بودن شیمیایی نئوپرن به آن کمک می‌کند تا در برابر ضربه‌های ناشی از آب و هوا، اوزن و سایر متغیرهای فضای باز مقاومت کند و همچنین در برابر مخلوط‌های مبتنی بر نفت مانند حلال‌ها، روغن‌ها و گریس‌ها مقاومت کند. با توجه به این‌که ورق لاستیکی نئوپرن پایدار و غیر واکنشی است، می‌توان از نئوپرن برای ساخت پوشش‌های مقاوم در برابر خوردگی و به عنوان پایه چسب‌ها نیز استفاده کرد.

لاستیک CR

تفاوت لاستیک نئوپرن با لاستیک طبیعی

لاستیک طبیعی، الاستومری است که از لاستیک خام درست شده و کلویید شیری بوده که بیشتر از گیاهان به وجود می‎آید. اما لاستیک نسوز نئوپرن در گیاهان شیمیایی با پلیمریزاسیون مونومرها به پلیمر ساخته می‎شوند. از جمله تفاوت‌های ورق لاستیکی نئوپرن با لاستیک طبیعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. مقاومت به مواد شیمیایی، نفت و روغن، اکسیژن و اوزون لاستیک مصنوعی نئوپرن بسیار بیشتر از لاستیک‌های طبیعی است.
  2. لاستیک طبیعی دارای الاستیسیته بالا، انعطاف‌پذیری بالا، استحکام کششی و سایش خوبی هستند.
  3. قیمت ورق لاستیکی نئوپرن گران‌تر از لاستیک طبیعی است.