آخرین بروزرسانی: چهارشنبه ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone
تماس با ما

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

فولاد عملیات حرارتی 1.7228 ضخامت فولاد عملیات حرارتی 1.7228

ابعاد قیمت (تومان)
توضیحات

فولاد عملیات حرارتی 1.7228 نیز یکی از انواع فولاد‌های پر کاربرد در صنعت است که به دلیل داشتن استحکام بالا، در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع این فولاد مقاوم در برابر حرارت، طبق استاندارد‌های خاصی به تولید می‌رسد و تنها برای مصارفی خاص مناسب هستند. قیمت فولاد عملیات حرارتی 1.7228 وابسته به عوامل متعددی است که ترکیبات شیمیایی و فیزیکی ساختار مواد آن مهم‌ترین عامل موثر در قیمت و کیفیت فولاد است. اگر قصد خرید فولاد 1.7228 را دارید، از طریق فروشگاه ثامن تجارت اقدام به خرید نمائید. جهت ثبت سفارش و گرفتن موجودی محصولات با شماره ۹۱۰۰۳۱۸۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

معرفی فولاد 1.7228

در باب بیان ویژگی‌های فولاد 1.7228 باید گفت که این محصول دارای مقاومت به سایش متوسط، استحکام و سختی پذیری مناسبی است. این فولاد الیاژی دارای مقاومت و تحمل درجه حرارت بالا است که برای ساخت قطعات خودرو و ماشین آلات از این قبلی محصولات استفاده می‌کنند. همچنین در راستای بهبود بخشیدن به خواص مکانیکی و فیزیکی این فولاد، می‌توان از آن‌ها برای انجام عملیات حرارتی مختلفی استفاده کرد. به عنوان مثال برای بهبود سختی و مقاومت به خشکی، می‌توانید از این فولاد در دمای بالا استفاده کرده و سپس با دمای پایین تلفیق کنید. در واقع در این فرایند درجه حرارت و سرعت خنک شدن اهمیت زیادی دارد و باید بر اساس نوع و کاربرد قطعات فولاد تنظیم شوند.

برای کاهش سختی و افزایش انعطاف پذیری و خستگی مقاوت فولاد می‌توان، فولاد 1.7228 با دمای بالایی تنظیم کرد و سپس با خنک شدن آن، می‌توان محصول را تنظیم حرارتی کرد. پس در حالت کلی فولاد 1.7228 یک فولاد الیاژی است که برای آوردن خواص مکانیکی و شیمیایی آن باید با توجه به نوع و کاربرد قطعات فرایند عملیات حرارتی مناسب را انجام داد.

قیمت فولاد عملیات حرارتی 1.7228

فرآیندهای عملیات حرارتی برای بهبود خواص فولاد 1.7228

علاوه بر تلفیق و تنظیم حرارتی، برای بهبود خواص فولاد 1.7228 می‌توان از فرآیندهای عملیات حرارتی دیگری استفاده کرد. برخی از این فرآیندها عبارتند از:

  • تمپرینگ مضاعف (Double Tempering): در این فرآیند، پس از صلب و تلفیق، فولاد را به دمای پایین تمپر می‌کنند. این فرآیند باعث افزایش مقاومت به خستگی و کاهش خطر شکست می‌شود.
  • روش نفوذی (Case Hardening): در این فرآیند، فولاد را در محیطی حاوی کربن یا نیتروژن قرار می‌دهند تا عمقی از سطح آن صلب شود. این فرآیند باعث افزایش مقاومت به سایش و خوردگی می‌شود.
  • تمپرینگ اندازه (Dimensional Tempering) در این فرآیند، فولاد پس از صلب و تلفیق، در دمای پایین به اندازه قطعه تمپر می‌شود. این فرآیند باعث حفظ اندازه و شکل قطعات فولادی در هنگام تمپر شدن می‌شود.
  • تصلب القایی (Induction Hardening): در این فرآیند، با استفاده از جریان الکتریکی، فولاد را در دمای بالا صلب می‌کنند. این فرآیند باعث افزایش مقاومت به سایش و خوردگی فولاد می‌شود.
  • تلفیق متوالی (Sequential Quenching): در این فرآیند، فولاد را در دمای بالا صلب می‌کنند و سپس آن را در دمای پایین تلفیق می‌کنند، سپس فولاد را دوباره به دمای بالا صلب می‌کنند. در واقع این فرآیند باعث افزایش مقاومت به خستگی و کاهش خطر شکست می‌شود.

بسته به نوع و کاربرد قطعات فولادی، ممکن است از یک یا چند فرآیند عملیات حرارتی برای بهبود خواص فولاد 1.7228 استفاده شود.

خرید فولاد 1.7228

خرید فولاد 1.7228

اگر قصد خرید فولاد 1.7228 دارید می‌توانید از طریق بازرگانی ثامن تجارت اقدام به خرید انواع فولا الیاژی و غیر آلیاژی نماسید و بهترین محصولات را با نازل ترین قیمت درب کارخانه خریداری کنید. با توجه به اینکه قیمت فولاد عملیات حرارتی نیز تحت تاثیر نوسانات بازار، ارز و… است، تنها خرید مستقیم و از درب کارخانه این امکان را فراهم خواهد کرد تا متحمل پرداخت هزینه‌های اضافی نشوید.