آخرین بروزرسانی: پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone
تماس با ما

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

فولاد سردکار 1.2549 وزن فولاد سردکار 1.2549

قیمت (تومان)
توضیحات

فولاد سردکار از دسته فولاد‌های کربن بالا هستند که به دلیل داشتن مقدار زیاد کربن در ساختار خود، دارای درجه سختی و سختی پذیری بسیار خوبی هستند و از طرفی هم فولاد گرم کار به دلیل داشتن درصد کربن پایین، دارای استحکام و مقاومت کمتری است. همچنین فولاد 1.2549 یکی از انواع فولاد‌های سردکار است که به دلیل داشتن مقاومت بالا، از آن‌ها در جهت ساخت قطعات و ابزار برشکاری و… استفاده می‌کنند. جهت اطلاع از قیمت فولاد 1.2549 می‌توانید با شماره تماس قرار داده شده در سایت ثامن تجارت تماس بگیرید و سفارش خود را به صورت تلفنی انجام دهید.

معرفی فولاد 1.2549

فولاد 1.2549 نمونه ای از انواع فولاد‌های الیاژی است که به دلیل مقاومت بسیار خوب و سختی بالا در برابر سایش و خستگی استحکام بی نظیری از خود نشان می‌دهد. اغلب از فولاد 1.2549 برای ساخت قطعاتی استفاده می‌شود که نیاز به مقاوت بالایی در برابر خمش و کشش دارند. این فولاد به دلیل داشتن درصد بالایی از کربن در ساختار خود، خواص سخت شدنی مناسبی داشته و با فرایند‌های حرارتی می‌توان نرم و ترمیم کردن، حرارت دهی نرمالایزینگ و حرارت دهی تنش‌زدایی کرد.

این فولاد الیاژی قابلیت جوشکاری، فرزکاری، حفاری و تراشکاری خیلی خوبی دارد و از محصولات تولید شده با فولاد 1.2549 می‌توان برای ساخت قطعاتی که در شرایط مرطوب و خوردگی قرار دارند استفاده نمود. در ادامه عناصر تشکیل دهنده این فولاد سردکار را نام برده‌ایم:

  • گوگرد: 0.03
  • فسفر: 0.03
  • وانادیوم: 0.10-0.20
  • منگنز: 0.15-0.45
  • کربن: 0.45-0.55
  • سیلیسیم: 0.70-1
  • کروم: 0.90-1.20
  • تنگستن: 0.70-2.20

مقایسه فولاد سردکار و گرم کار

فولاد گرم کار و سردکار هر دو برای استفاده در دمای مناسب آزمایش شده مختص به خود مناسب استفاده هستند. مهم‌ترین تفاوت استفاده از فولاد‌ها مربوط به دمای کاری آن‌ها می‌شود. فولاد سردکار در دمای بالا استحکام خود را از دست می‌دهد و تنها دمای مناسب برای فولاد سردکار و فولاد 1.2549 بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ درجه سانتی گراد است. از طرفی فولاد گرم کار می‌تواند تا دمای ۴۸۰ الی ۷۶۰ درجه سانتی خواص خود را حفظ کند.

برای تولید فولاد سردکار از میزان کربن بیشتری استفاده می‌شود و به همین دلیل سختی پذیری خیلی خوبی دارند و همچنین هر چه میزان کروم در الیاژ سردکار بیشتر باشد، مقاومت سایشی دما در این دو محصول متفاوت خواهد شد. در نظر داشته باشید که فولاد سردکار نمی تواند سختی را در دمای بالا حفظ کند و به همین دلیل استحکام خود را از دست می‌دهد.

همچنین مهم ترین مبحث، بحث تفاوت قیمت فولاد‌ها است. در واقع قیمت فولاد سردکار ارزان‌تر از فولاد گرم کار است و این تفاوت قیمت وابسته به قیمت مواد اولیه، نحوه تولید و… خواهد بود.

قیمت فولاد 1.2549

جهت اطلاع از قیمت فولاد 1.2549 می‌توانید از طریق بازرگانی ثامن تجارت با کارشناسان فروش با سابقه ما به صورت تلفنی ارتباط برقرار کنید و خرید خود را به صورت اینترنتی و یا حضوری انجام دهید. همچنین با خرید فولاد 1.2549 بدون واسطه، با تولید کننده و فروشنده در ارتباط خواهید بود.