آخرین بروزرسانی: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone

آلومینیوم

توضیحات

آلومینیوم از پرکاربرترین فلزها بعد از فولاد است که سفید متمایل به آبی بوده و به طور خالص وجود ندارد. از این رو آن را از اجزای سنگ‌های معدنی به دست آورده و با فرآوری در کارخانه‌ها آن را به انواع مقاطع آلومینیوم تبدیل می‌کنند. میلگرد، پروفیل، لوله، تسمه و چهار پهلو و ورق آلومینیوم آجدار از انواع آن است که استفاده از آن‌ها در صنایعی همچون: حمل و نقل، ساخت و ساز، برق، بسته بندی و … از کاربرد آلومینیوم محسوب می‌شود.

بدون شک نحوه تولید و مواد اولیه استفاده شده در آن‌ها متفاوت بوده، پس هر کدام دارای نرخ‌های گوناگونی هستند. شما برای اطلاع از قیمت آلومینیوم توانسته با کارشناسان وبسایت ثامن تجارت در ارتباط باشید.

آلومینیوم چیست؟

آلمینیوم، یک فلز نرم و با زنگ نقره‌ای است که چگالی تقریب 2770 کیلوگرم بر متر مکعب دارد و ضایعات آلومینیوم قابل بازیافت بوده و با محیط زیست سازگار هستند. میزان کیفیت پوشش اکسیدی نازک بر روی این محصول با میزان مقاومت آن در برابر خوردگی ارتباط دارند. نحوه ایجاد این پوشش اکسیدی، استفاده از روش آنودایز کردن می‌باشد. روش‌های ساخت قطعات و انواع ورق آلومینیوم شامل موارد زیر است:

 • اکستروژن
 • کار سرد
 • کار گرم
 • ریخته گری تحت فشار
 • ریخته گری ماسه ای

جهت کسب اطلاعات بیشتر: مشخصات ورق آلومینیوم

آلومینیوم

مشخصات فلز آلومینیوم

عنصر آلومینیوم بعد از اکسیژن و سیلیسیم به عنوان رایج‌ترین عنصر وجود دارد و در جدول تناوبی نیز با نماد شیمیایی AL و عدد اتمی 13 در گروه بور شناخته می‌شود. از جمله مشخصات فنی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دمای پلاسما: 7850 درجه کلوین
 2. نقطه جوش: 2792 درجه کلوین
 3. نقطه ذوب: 933 درجه کلوین
 4. استحکام کششی: 9 کیلوگرم بر میلی‌متر مربع
 5. سختی: 16 برینل
 6. نسبت پوآسون: 0.35
 7. افزایش طول تا پارگی: 45 درصد

کاربرد آلومینیوم

این فلز در بیشترین بخش‌های صنعت دارای اهمیت بالای است و از نظر ارزش و کیفیت نیز از پرکاربردترین عنصرها بعد از آهن محسوب می‌شود. خواص مکانیکی آلومینیوم همچون مقاومت در برابر خوردگی، نسبت استحکام به وزن، هدایت حرارتی و الکتریکی زیاد، قابلیت انعکاس نور و حرارت و شکل پذیری با روش‌های متنوع است که موجب شده مقاطع آلومینیوم کاربرد زیادی در صنایع داشته باشند. از جمله نمونه‌های از این کاربرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاربرد آلومینیوم

بسته بندی:

خرید آلومینیوم برای مصارف بسته بندی به‌خاطر تراشه تراشه نشدن، غیرسمی بودن و جاذب نبودن آن پیشنهاد می‌شود.

ساختمان‌سازی:

سبکی و زنگ نزن بودن آن در این صنعت کاربرد دارد.

خطوط انتقال برق:

معروف‌ترین هادی آلومینیومی ACSR هست.

حمل و نقل:

برای ساختن کشتی، اتومبیل، هواپیما و … به‌دلیل چگالی پایین استفاده می‌شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر: چگالی آلومینیوم

مقاطع فلز آلومینیوم

انواع مقاطع آلومینیوم

این فلز سبک و نرم بوده و در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند و به دلیل داشتن قابلیت شکل پذیری در انواع مقاطع قابلیت تولید دارند. خرید مقاطع آلومینیومی زیر در سایت ثامن تجارت امکان‌پذیر است:

 1. لوله آلومینیوم
 2. میلگرد آلومینیومی
 3. ورق آلومینیوم آجدار
 4. پروفیل آلومینیومی
 5. تسمه و چهار پهلو آلومینیوم

قیمت آلومینیوم

قیمت نهایی مقاطع آلومینیومی براساس موارد گوناگونی همچون: کیفیت ماده استفاده شده درآن، کیفیت کار انجام شده، اندازه و ابعاد آن متفاوت است. این تفاوت به حدی زیاد است که نرخ آن به طور لحظه ای تغییر می‌کند. شما می‌توانید قیمت آلومینیوم در انواع ورق، لوله، میلگرد، تسمه و پروفیل را به‌صورت لحظه‌ای از کارشناسان وبسایت ثامن تجارت استعلام بگیرید.

قیمت آلومینیوم

قیمت ضایعات آلومینیوم

فلز آلومینیوم را در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار می‌دهند، و به همین دلیل از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است. از این فلز پرکاربرد دو دسته ضایعات نو و کهنه تولید می‌شود. ضایعات کهنه آن دسته از فلزاتی هستند که عمرشان رو به پایان بوده و بر اثر تبدیل شدن به ضایعات می‌توانند بازیافت شوند. ضایعات نو بر اثر زائدات حاصل از فلز آلومینیوم در مرحلۀ تولید به وجود می‌آیند.

همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، ضایعات آلومینیوم در صنایع گوناگونی چون حمل‌ونقل و ساخت‌وساز مورد استفاده قرار می‌گیرد، و به همین دلیل طیف قیمت متنوعی را به خود اختصاص می‌دهد. بنابراین، اگر قصد دارید از قیمت ضایعات آلومینیوم، قیمت آلومینیوم 3105 اطلاع یابید، می‌توانید با کارشناسان ثامن تجارت در ارتباط باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر: ابعاد ورق آلومینیوم

قیمت انواع مقاطع آلومینیوم

قیمت آلومینیوم کیلویی

این فلز در زمرۀ اصلی‌ترین مواد فولادی پرکاربرد در صنعت ساختمان‌سازی به شمار می‌رود، به همین دلیل اطلاع از قیمت روز آلومینیوم اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی از موضوعاتی که با توجه به نوسانات شدید نرخ آلومینیوم به دغدغه‌ای برای فروشندگان و خریداران حوزۀ آهن آلات تبدیل شده است، قیمت آلومینیوم کیلویی است. این نوسانات می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری به فعالان این حوزه وارد سازد. به همین دلیل شما با اطلاع از قیمت روز آلومینیوم و قیمت آلومینیوم کیلویی می‌توانید ضررهای مالی وارده به صنعت خود را به حداقل برسانید. برای کسب اطلاعات در زمینۀ قیمت آلومینیوم کیلویی تنها کافی است به انتهای این صفحه مراجعه کرده و یا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

قیمت آلومینیوم به تومان

همان‌طور که می‌دانید تغییرات نرخ بازار جهانی تأثیرات مثبت و منفی زیادی بر قیمت آلومینیوم در ایران می‌گذارد. به همین دلیل لازم است نرخ خرید و فروش آلومینیوم را از دلار به تومان محاسبه کرده و از قیمت آلومینیوم به تومان استعلام بگیریم. این کار به‌ویژه برای افرادی که در حوزۀ فروش آهن آلات فعالیت می‌کنند بسیار حائز اهمیت است؛ زیرا ضروری است که برای پیشگیری از ضررهای پروژه‌های آتی، از قیمت روز آلومینیوم به تومان اطلاع داشته باشند.

قیمت آلومینیوم به تومان

قیمت آلومینیوم امروز

از آن‌جایی که میزان عرضه و تقاضا برای محصولات مرتبط با آهن آلات، به‌ویژه آلومینیوم، هر روز دست‌خوش تغییر شده و غیرقابل‌پیش‌بینی است، قیمت آلومینیوم امروز نیز ممکن است با قیمت آن در روز بعد متفاوت باشد. آلومینیوم ازجمله محصولات فولادی است که طرفداران زیادی را به خود اختصاص می‌دهد، و به همین دلیل فرصت‌های سرمایه‌گذاری بسیار خوبی در آن وجود داشته و افراد زیادی تمایل دارند سرمایۀ خود را به بازار این دسته از آهن آلات وارد کنند. این بدان معنا است که اگر از قیمت آلومینیوم امروز اطلاع نداشته باشید، ممکن است سرمایه‌گذاری اشتباهی را انجام داده و متضرر شوید. برای پیشگیری از این امر و اطلاع از قیمت آلومینیوم امروز، پیشنهاد می‌کنیم با کارشناسان ثامن تجارت در ارتباط بوده و در این زمینه از آنان مشاوره بگیرید.

خرید آنلاین انواع مقاطع آلومینیومی

ورق آلومینیوم از کجا بخریم؟ به طور کلی در این مطلب توضیح داده شد که آلومینیوم از نظر کیفیت و ارزش ازجمله پرمصرف‌ترین فلزها بعد از آهن هستند و از این رو این عنصر در بیشتر حوزه‌های صنعت قابل استفاده می‌باشند. اما امروزه تهیه محصولی باکیفیت و اصل بسیار سخت‌تر از گذشته شده است و پیدا کردن مرکزی معتبر برای خرید دشوار است. فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت به‌عنوان یکی از معتبرترین مراکز خرید آلومینیوم به‌صورت رول، میلگرد، تسمه، انواع لوله مانیسمان، ورق mo40، ناودانی، نبشی آلومینیومی و … در سراسر کشور فعالیت دارد.

مقالات آلومینیوم