آخرین بروزرسانی: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02137163
tellphone

پلی اتیلن HDPE برند بلژیک

چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
سایز حالت واحد فروش قیمت (تومان)
6 شیت 2000*1000 کیلوگرم تماس بگیرید
8 شیت 2000*1000 کیلوگرم تماس بگیرید
10_60 شیت 2000*1000 کیلوگرم تماس بگیرید

پلی اتیلن HDPE برند چین

چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
سایز حالت واحد فروش قیمت (تومان)
6 شیت 2000*1000 کیلوگرم تماس بگیرید
8 شیت 2000*1000 کیلوگرم 255,000
10_60 شیت 2000*1000 کیلوگرم 250,000
توضیحات

پلی اتیلن، انواع گرید های متنوعی دارد و یکی از پرکاربرد ترین انواع آن که در صنعت نیز کاربرد های بسیار زیادی دارد و برای کار های بسیار زیادی مورد استفاده قرار میگیرد، پلی اتیلن سنگین یا HDPE می باشد. در ادامه این مطلب در وب سایت ثامن تجارت قصد داریم تا به طور کامل درباره پلی اتیلن های سنگین صحبت کنیم و درباره مشخصات، مزایا و معایب و همچنین کاربرد های این پلی اتیلن توضیحاتی را به شما ارائه دهیم. برای اطلاع بیشتر در مورد قیمت مواد پلی اتیلن hdpe، خرید و قیمت پلی اتیلن سبک و سنگین تزریقی، قیمت گرانول پلی اتیلن پتروشیمی، قیمت مواد 0035 و قیمت پلی اتیلن جهانی آشنا می کنیم.

قیمت پلی اتیلن HDPE

پلیمر ها امروزه نقش بسیار مهمی در صنایع مختلف در جهان دارند. دیگر سال های سال است که به جای آهن آلات و مواد دیگر، از پلیمر ها در تولید بسیاری از دستگاه ها، وسایل و کار های دیگر استفاده می شود. از این رو قیمت ورق پلی اتیلن HDPE بسیار مهم است. پلیمر ها یا بسپار ها در واقع درشت مولکول هایی هستند که از تعداد زیادی تکرار شونده تشکیل می شوند. پلیمر ها به دو نوع طبیعی و مصنوعی وجود دارند و هر دو نوع آنها، کاربرد های زیادی دارند.

یکی از ساده ترین و متداول ترین انواع پلاستیک در جهان است که در صنایع بسیار گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد و کارایی های بسیار زیادی دارد. این پلیمر در خانواده گرمانرم ها یا ترموپلاستیک ها قرار می گیرد و از دسته پلیمر هایی است که در واکنش با دمای بالا، بدون کوچک ترین تغییر شیمیایی، ذوب می شوند و می شود آنها را به روش های مختلف و با شکل های مختلفی درست کرد و در مکان های مورد نیاز استفاده کرد.

پلی اتیلن HDPE چیست؟

پلی اتیلن های سنگین یا HDPE ها، نوعی از گرید های پلی اتیلن ها هستند. در واقع HDPE یک نوع پلیمر ترموپلاستیک است که از مونومر های اتیلن و به روش پلیمریزاسیون تشکیل شده است. پلی اتیلن با چگالی بالا که به جز HDPE با نامه های آلکاتن و پلی تین نیز شناخته می شود، با نسبت مقاومت به چگالی بالا برای ساخت ظروف پلاستیکی همچون آب و نوشابه، لوله های مفاوم در برابر خوردگی، ژئوممبرانس ها و الوار های پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرند. پلی اتیلن سنگین یا HDPE ماده ای قابل بازیافت است که می توان آنرا بار ها و بار ها بازیافت کرد و در پروسه های تزریق مختلف از آن استفاده کرد.

در واقع پس از آن که کاتالیزور های مناسب برای تسریع واکنش پلیمریزاسیون توسط فردی به نام زیگلر کشف شد، سر انجام در سال 1950 پلی اتیلن تولید شد و به صورت رسمی وارد بازار و صنعت شد و در همان سال نیز تولید انبوه آن در صنعت شروع شد. پلی اتیلن سنگین یا HDPE یکی از مهم ترین انواع پلی اتیلن است که در صنعتع کاربرد های بسیار زیادی دارد و از جمله مهم ترین پلیمر های مورد استفاده در صنعت پلاستیک به شمار می رود. برای اطلاع از قیمت پلی اتیلن HDPE می توانید به وبسایت ثامن تجارت مراجعه کنید.

ساختار پلی اتیلن HDPE

پلی اتیلن HDPE که به نام پلی اتیلن سنگین نیز شناخته می شود، دارای وزن مخصوص 0.95 بوده و یک پلیمر نسبتا سخت و مقاوم است در برابر ضربه می باشد. این پلی اتیلن صنعتی می تواند تا دما های حدود 120 درجه سانتی گراد خواص خود را مثل شکل ظاهری مات و شفاف، دوام و استحکام بالا و کاربرد های خود را به طور کامل حفظ کند و از دست ندهد. خواص ویژه این پلیمر باعث استفاده زیاد از آن در صنعت شده است.

پلی اتیلن سنگین (HDPE) از لحاظ ساختاری، یک ماده پلیمری فاقد شاخه های جانبی است و از لحاظ شکلی نیز همانطور که گفته شد، ظاهری مات و شفاف دارد. دوام و استحکام این پلیمر به اندازه بسیار مناسبی بالاست که باعث شده از آن برای ساخت انواع بطری های پلاستیکی، بطری های شیر و مواد غذایی، بطری های مواد آرایشی و بهداشتی مثل شامپو ها کاربرد های فراوانی داشته باشد.

تاریخچه پلی اتیلن

عبارت پلیمر (Polymer) اولین بار توسط شیمی دانی به نام رنالت در سال 1835 گفته شد و برای نام پلیمری که خود طراحی کرده بود که امروزه به آن کائوچو می گوییم گذاشت. رنالت در سال 1834 ماده ای تولید کرد که نرمی خاصی داشت و از آن می شد در کار های مختلف استفاده کرد. پس از بررسی های دقیق آن، نام پلیمر را برای آن انتخاب کرد. عبارت پلیمر از دو بخش Poly به معنای بسیار و Mer به معنای قطعه و تکه انتخاب شده است که به چینش مولکولی این ماده مربوط می شود.

پلی اتیلن از دسته اولین پلیمر ها بود که در سال 1942 برای اولین بار تولید شد. پلی اتیلن یکی از ساده ترین انواع پلیمر است که مولکول های ساده ای دارد اما نزدیک به 80 سال است که در صنایع مختلف و گوناگون مورد استفاده قرار میگیرد. پلی اتیلن از دسته موادی است که شما می توانید با داغ کردن آن به مقدار لازم و در واقع ذوب کردن آن، می توانید شکلش را به هر حالتی که دوست دارید در بیاورید و آن را برای کار های مختلف استفاده کنید.

پلی‌اتن‌ها یا پلی‌اتیلن‌ها خانواده‌ای از گرمانرمها هستند که از طریق پلیمریزاسیون گاز اتیلن (C2H4) به‌دست می‌آیند. از طریق کاتالیست و روش پلیمریزاسیون این ماده می‌توان خواص مختلفی همچون چگالی، شاخص جریان مذاب (MFI)، بلورینگی، درجه شاخه‌ای و شبکه‌ای شدن، وزن مولکولی و توزیع وزن مولکولی را در آن‌ها کنترل کرد. پلیمرهای با وزن مولکولی پایین را به عنوان روان‌کننده (Lubricant) به‌کار می‌برند. پلیمرهای با وزن مولکولی متوسط واکس‌هایی امتزاجپذیر (مخلوط پذیر) با پارافین می‌باشند و نهایتاً پلیمرهایی با وزن مولکولی بالاتر از ۶۰۰۰ در صنعت پلاستیک بیشترین حجم مصرف را به خود اختصاص می‌دهند. پلی اتیلن شامل ساختار بسیار ساده‌ای است، به‌طوری‌که ساده‌تر از تمام پلیمرهای تجاری است. یک مولکول پلی اتیلن زنجیر بلندی از اتم‌های کربن است که به هر اتم کربن دو اتم هیدروژن چسبیده‌است.

انواع پلی اتیلن

نکته قابل توجه در قیمت پلی اتیلن HDpe این که آن ها را بر اساس دانسیته و یا وزن آن ها تعیین می کنند که به صورت زیر می باشند:

پلی اتیلن با چگالی بالا (ورق پلی اتیلن HDpe)

پلی اتیلن با چگالی بالا که به نام های پلی اتیلن سنگین یا HDPE نیز شناخته می شود، یکی از پرکاربرد ترین گرید های پلی اتیلن است که دارای زنجیره های پلیمری بدون شاخه است. به سبب بدون شاخه بودن زنجیر های این پلی اتیلن، نیروی بین مولکولی در زنجیره ها بالاست و و استحکام کششی آن نسبت به بقیه انواع PE بسیار بیشتر است. یکی از عوامل موثر بر تولید این نوع از پلی اتیلن ها نیز، شرایط واکنش و نوع کاتالیزور است که معمولا برای تولید HDPE ها از روش پلیمریزاسیون و کاتالیزور زیگلر – ناتا استفاده می کنند. قیمت مواد پلی اتیلن hdpe از باقی نمونه ها بیشتر است.

پلی اتیلن با چگالی پایین (LDPE)

این نوع از پلی اتیلن ها که به PE خالی یا پلی اتیلن سبک نیز معروف اند، برعکس پلی اتیلن های سنگین، دارای زنجیره های پلیمری شاخه دار هستند و به همین دلیل نیز مولکول ها نمی توانند به خوبی با هم ارتباط داشته باشند و این باعث نیروی کششی کمتر بین مولکول ها می شود. LDPE ها نیز به روش پلیمریزاسیون تولید می شوند و انعطاف پذیری و امکان تجزیه به وسیله میکروارگان ها را به عنوان ویژگی های آنها شناخت.

پلی اتیلن خطی یا خطی سبک (LLDPE)

این نوع از PE ها یک پلیمر خطی با تعدادی شاخه های کوتاه هستند که از روش کوپلیمریزاسیون اتیلن با آلفا الفین های کوتاه زنجیر تولید می شوند.

پلی اتیلن خیلی سبک (VLDPE)

این پلی اتیلن اساسا نوعی پلیمر خطی با مقدار زیادی از شاخه های کوتاه است که مانند پلی اتیلن های خطی از روش کوپلیمریزاسیون اتیلن با آلفا الفین های کوتاه زنجیر تولید می شود.

پلی اتیلن با اتصالات عرضی (XLPE)

این نوع از پلی اتیلن ها نیز معمولا در ساختن عایق های الکتریکی در کابل های برق به کار می روند. XLPE ها معمولا برای کابل ها با ولتاژ های متوسط یا خیلی پایین مورد استفاده قرار می گیرند و کاربرد دارند.

دیگر انواع پلی اتیلن نیز عبارتند از:

 1. پلی اتیلن با وزن مولکولی فوق العاده بالا (UHMWPE)
 2. پلی اتیلن با وزن مولکولی فوق العاده پایین (PE-WAX یا ULMWPE)
 3. پلی اتیلن با وزن مولکولی بالا (HMWPE)
 4. پلی اتیلن متقاطع (XLPE یا PEX)
 5. پلی اتیلن کلر دار (CPE)

قیمت پلی اتیلن HDPE در بازار

قیمت مواد اولیه ای که قصد خرید آنها را دارید، همیشه یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن دقت داشته باشید تا بتوانید تولید محصولات تولیدی یا کارخانه خود را با هزینه پایین تر و کمتری انجام داده و محصول خود را با قیمت تمام شده کمتری به دست مشتری برسانید. اگر برای تولید محصولات خود به پلی اتیلن سنگین نیاز دارید، می توانید هر مقدار HDPE که نیاز دارید را با بالاترین کیفیت و قیمت روز در ثامن تجارت؛ وب سایت فروش اینترنتی انواع اهن آلات و پلیمر ها تهیه کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت لوله پلی اتیلن hdpe با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

انواع پلی اتیلن HDPE

همانطور که می دانید، HDPE یکی از انواع پلی اتیلن است که کاربرد های زیادی دارد. اما خود پلی اتیلن سنگین یا HDPE نیز انواع و گرید های مختلف و خاصی دارد که در کار های بسیار زیادی مورد استفاده قرار میگیرند. به طور کلی مواد پلی اتیلن HDPE برای کاربرد های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل گسترده بودن کارایی این پلیمر، گرید های بسیار متنوعی برای این پلی اتیلن تولید می شود. مهم ترین و کاربردی ترین گرید های تجاری پلی اتیلن HDPE عباتند از:

 • BL3
 • EX3
 • HI500
 • EX5
 • 6040

کاربرد های پلی اتیلن های سنگین

پلی اتیلن معمولا به روش تزریقی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد و به طور کلی خواص بسیار زیادی دارد. پلی اتیلن یک پلیمر نرم، غیر سمی، ارزان و در دسترس است که به همین دلیل استفاده از آن در صنایع مختلف بسیار زیادی است و کاربرد بسیاری دارد.

از ورق پلی اتیلن HDPE در نوار های جهت دار، کیسه های بافته شده، تک رشته، لوله های پلی اتیلن، فیلم دمشی، قالب گیری های تزریقی و قالبگیری های دمشی استفاده می شود. یکی از مهم ترین کاربرد های پلی اتیلن سنگین نیز این است که از آن در تولید لوله های PE استفاده می کنند و این باعث می شود که این لوله های پلی اتیلنی کیفیت بسیار بالایی داشته باشند و از آنها در صنایع مختلف زیادی استفاده شود.

مزایا و معایب استفاده از پلی اتیلن سنگین در صنعت

برخی مزیا و معایبی وجود دارد که در قیمت پلی اتیلن HDpe تاثیر بسزایی دارد این مزایا و معایب شامل موارد زیر است:

مزایا:

 • مقاومت مناسب در برابر واکنش های شیمیایی
 • خاصیت حلالیت خوب
 • پایداری بالا در برابر اکسید کننده ها و خوردگی
 • مقاومت خزشی عالی
 • فرآیند پذیری بسیار بالا
 • مقاوت بالا در برابر ضربه
 • مقرون به صرفه

معایب:

 1. دمای ذوب نسبتا پایین
 2. دمای انتقال شیشه ای بین 30 تا 130 درجه سانتی گراد
 3. تخریب پلیمر در دمای بالای 270 درجه سانتی گراد

لوله ها و ورق پلی اتیلن HDPE

یکی از محصولات دیگری که از پلی اتیلن تولید می شود و کاربرد های فراوانی دارد، ورق های پلی اتیلن است که با انواع گرید های آن انجام می گیرد و شما می توانید از این محصول در مکان های زیادی استفاده کنید. ورق های پلی اتیلنی که از HDPE تولید می شوند، ای کیفیت بسیار بالاتری برخوردارند و ویژگی های بهتری نسبت به سایر انواع ورق PE دارند.

لوله پلی اتیلن HDPE نیز به زبان ساده لوله هایی هستند که از جنس پلی اتیلن سنگین تولید می شوند. لوله های پلی اتیلنی دارای مزایا و کاربرد های بسیار زیادی هستند و از آنها برای کار های بسیار زیادی استفاده می شود. از مزایای این لوله ها میتوان به کیفیت بالا، قابل اطمینان بودن لوله ها و اتصالاتشان، سهولت بارگیری، حمل و نقل ساده این لوله ها، وزن نسبتا پایین آنها و البته نصب سریع و آسانشان یاد کرد.

این لوله ها همچنین در برابر ضربه، سایش، خوردگی و مواد شیمیایی بسیار مقاوم اند و بسیار انعطاف پذیر نیز می باشند. لوله های پلی اتیلن HDPE، به سه شکل تک جداره، دوجداره یا کارگیت و اسپیرال تولید می شوند و هر کدام از آنها کاربرد های خاص خودشان را دارند. از کاربرد های لوله های پلی اتیلن HDPE نیز میتوان به آبرسانی، فاضلاب، گازرسانی، زهکشی، شبکه های آبیاری، پچوشش کابل های مخابراتی و فیبر نوری، سیستم های لایروبی و کار های دیگر استفاده کرد.

 

خرید پلی اتیلن HDPE (قیمت مواد پلی اتیلن hdpe)

پلی اتیلن تقریبا در تمامی صنایع مختلف کاربرد دارد و به کار می آید، از همین رو بسیاری از تولید کننده ها به طور مداوم به دنبال منبعی هستند که بتوانند مواد اولیه خود را با کیفیت بالا و قیمت مناسب خریداری کنند تا بتوانند تولید بهتری داشته باشند. شما میتوانید خرید پلی اتیلن HDPE و اطلاع از قیمت پلی اتیلن HDPE خود را در سایت ثامن تجارت؛ بزرگترین مرجع خرید انواع آهن آلات و پلیمر، انجام دهید و بهترین پلی اتیلن سنگین را با قیمت روز در ثامن تجارت خریداری فرمایید. همچنین برای اطلاع از قیمت پلی اتیلن جهانی و 0035، قیمت و خرید پلی اتیلن سبک و سنگین تزریقی و قیمت ورق پلی اتیلن HDPE می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول

1.پلی اتیلن چیست؟ پلی اتیلن یکی از مهم ترین انواع پلیمر است که از اولین پلیمر های تولید شده نیز می باشد و اهمیت بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد.

2.پلی اتیلن HDPE چیست؟ پلی اتیلن hdpe از لحاظ ساختاری، یک ماده پلیمری فاقد شاخه جانبی است و از لحاظ شکل ظاهری، مات و شفاف است و دوام و استحکام بسیار بالایی دارد.

3.از HDPE چه محصولاتی تولید می شود؟ از پلی اتیلن های سنگین محصولات مختلفی مانند لوله، ورق، میلگرد یا محصولات مختلف دیگری تولید می شود.

4.کاربرد های پلی اتیلن سنگین چیست؟ از پلی اتیلن HDPE در نوار های جهت دار، کیسه های بافته شده، تک رشته، لوله های پلی اتیلن، فیلم دمشی، قالب گیری های تزریقی و قالبگیری های دمشی استفاده می شود. یکی از مهم ترین کاربرد های پلی اتیلن سنگین نیز این است که از آن در تولید لوله های PE استفاده می کنند و این باعث می شود که این لوله های پلی اتیلنی کیفیت بسیار بالایی داشته باشند و از آنها در صنایع مختلف زیادی استفاده شود.