آخرین بروزرسانی: دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone
تماس با ما

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

ورق تفلون برنز برند ایتالیا

چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳
سایز حالت واحد فروش قیمت (تومان)
15 شاخه 1 متری شاخه تماس بگیرید
20_120 شاخه 1 متری کیلوگرم تماس بگیرید
1_4 رول عرض 60 سانت کیلوگرم تماس بگیرید
توضیحات

ورق تفلون برنز یک قلع آلیاژ اصلاح شده نسبت به خزش بوده و به دلیل ساختار شیمیایی منحصر به فردش دارای مقاومت سایشی، پایداری بالا، عمر طولانی، قدرت رسانایی بالا، ماشین‌کاری مناسب و مقاوم در برابر حرارت هستند. به خاطر این مشخصات ورق پی تی اف برنز از آن در سیستم‌های هیدرولیکی، ساخت یاتاقان، واشر و … استفاده می‌کنند. در صورتی که شما قصد خرید ورق تفلون برنز و اطلاع از قیمت ورق ptfe برنز را دارید توانسته با کارشناسان فروشگاه آنلاین ثامن تجارت در تماس باشید.

ورق تفلون برنز چیست؟

ورق تفلون برنز از ترکیب برنز و تفلون به وجود می آید از این رو مقاومت سایشی و رسانایی حرارتی بالاتری در برابر دیگر محصولات تفلون فایبرگلاس دارند. ورق پی تی اف برنز با دارا بودن قابلیت ماشین‌کاری مناسب، در نعرض اسید و باز مقاومت شیمیایی کمتری از خود نشان می‌دهد. به دلیل این‌که ورق ptfe قدرت و رسانایی عالی برای مهار حرارت بیش از حد را داشته دارای کارایی تحت فشار مکانیکی بالا و تحت سایش با سرعت بالا هستند.

در برخی از موارد ترکيب تفلون برنز با نام تجاری تترون بی (Tetron B) شناخته می‌شود. برنز از آلياژ مس و قلع ساخته شده که خاصيت مقاومت به سايش بهتری در برابر دیگر ترکیبات تفلونی از خود نشان می‌دهد. خرید ورق تفلون برنز عموما برای استفاده در سيستم های هيدروليکی رایج بوده و برای کاربردهای الکتريکی گزینه‌ای مناسبی نيستند. ترکيب تفلون برنز به رنگ قهوه ای پررنگ است و يک آلياژ ضد زنگ برای داشتن ظاهری بهتر به آن اضافه می‌شود. برای اطلاع بیشتر در مورد «تفلون فسفر برنز چیست؟» روی لینک کلیک کنید.

ورق تفلون برنز

انواع ورق تفلون برنز

برنز در حالت ترکیبی توانسته از بين 40% تا 60% استفاده کرد. انواع تفلون ترکيبی با برنز که موجب ایجاد ورق برنز ptfe می‌شود دارای ويژگی مقاومت به سایش مناسب، مقاومت دگردیسی عالی و رسانای حرارتی خوب باشند ولی از مقاومت شیمیایی و الکتریکی ضعیفی برخوردارند. با توجه به میزان درصد استفاده از برنز در ورق پی تی اف برنز می‌توان آن‌ها را به انواع زیر تقسیم‌بندی کرد البته قیمت ورق تفلون برنز در هر کدام از موارد متفاوت است:

انواع ورق پی تی اف برنز

تفلون برنز 40 درصد

مواد PTFE برنز 40% یا PTFE BRONZE 40% نوعی پلی تترافلوئورواتیلن بوده که مواد پی تی اف برنز 40٪ کمی با پلی تترا فلوئورواتیلن استاندارد یا بکر از نظر ترکیب متفاوت است. این نوع از 40 درصد برنز با 60 درصد پلی تترا فلوئورواتیلن بکر تشکیل شده است. ورق تفلون برنز 40 درصد به دلیل خواصی مانند پایداری ابعادی بالا، استحکام جامع، سختی و غیره برای تولید محلول‌های آب‌بندی صنعتی استفاده می‌شود.

تفلون برنز 60 درصد

تفلون 60 درصد برنز یا پی تی اف ای برنز و PTFE+60%Bronze از جمله آلیاژهای اصلاح شده در برابر خزش نسبت به سایر آلیاژهای تفلون است. این نوع ورق تفلون فسفر برنز دارای ویژگی هدایت حرارتی تقویت شده با ظرفیت تحمل فشار مناسب می‌باشند. از این رو برای استفاده در سیستم‌های هیدرولیک مناسب هستند. تفلون برنز 60% یک هادی حرارت و الکتریک خوب بوده و دارای استحکام ابعادی خوب به دلیل سختی، استحکام فشاری و مقاومت عالی در برابر خزش بالا است. همچنین با توجه به درصد بالای از برنز در این محصول، قیمت ورق تفلون برنز 60 درصد تحت تاثر نرخ به روز برنز در بازار است.

کاربردهای ورق تفلون برنز

همانطور که گفته شد ورق پی تی اف برنز داریا مقاومت سایشی بالا، رسانایی حرارتی مناسب و ماشینکاری خوب است. از این رو از آن در کاربردهای که نیاز به تحمل فشار مکانیکی بالا و سایش با سرعت زیاد هستند، استفاده می‌شود. از جمله کاربردهای ورق تفلون برنز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ساخت یاتاقان
  • ساخت پیستون رینگ‌ها
  • تولید گاید رینگ‌ها برای مصارف سایشی
  • سیستم‌های هیدرولیکی
  • تولید بیرینگ‌های خطی
  • ساخت انواع واشر.
کاربردهای ورق تفلون برنز

تفاوت ورق تفلون برنز با ورق تفلون کربن

به طور کلی تفلون برنز با تفلون کربن‌دار هر دو از جمله ورق‌های تفلون بوده ولی از نظر ساختار شیمیایی، کاربرد و قیمت با هم تفاوت‌های دارند. از تفاوت ورق تفلون فسفر برنز با تفلون کربن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. تفلون پی تی اف ای کربن به دلیل دارا بودن ماده کربن و گرافیت در ساختارش به رنگ سیاه بوده و سختی بالای این مواد باعث شده تا برش و تغییر شکل آن کار سختی باشد و نیا به دستگاه برشکاری برای تغییر شکل دارد. وجود کربن در آن موجب مقاومت در برابر فرسایش و دگریسی شده و در ضمن میزان مقاومت شیمیایی آن تا حد زیادی حفظ می‌کند.
  2. ورق تفلون برنز به دلیل استفاده از برنز در ساختار شیمیایی خود دارای مقاومت عالی در برابر مواد شیمیایی در بین تمامی پلیمرهاست. همچنین پایداری حرارتی و ماشین‌کاری آن مناسب است. از این رو از آن در سیستم‌های هیدرولیکی استفاده می‌کنند.
  3. بدون شک قیمت ورق تفلون برنز با ورق پی تی اف کربن متفاوت است. از این رو قبل از خرید ورق تفلون برنز و کربن‌دار توانسته اقدام به استعلام قیمت نرخ ورق ptfe برنز و کربن از کارشناسان وبسایت ثامن تجارت کنید.