آخرین بروزرسانی: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02137163
tellphone

پلی اتیلن

توضیحات

پلی اتن یا پلی اتیلن (Poly-Ethylene) نام یکی از ساده ترین اعضای خانواده پلیمر های گرمانرم است که از طریق پلیمریزاسیون گاز اتیلن به دست می آید. پلی اتیلن یکی از رایج ترین انواع پلیمر های کاربردی در صنعت است و از آن کارخانه تولید ورق پلی اتیلن و بسیاری از محصولات مختلف و کار های متنوع در صنایع مختلف استفاده می شود. پلی اتیلن ها از نظر دانسیته بالا یا پایینشان به چند دسته پلی اتیلن سنگین (HDPE)، سبک (LDPE)، سبک خطی (LLDPE) و خیلی سبک (VLDPE) تقسیم بندی می شوند. اگر قصد خرید ورق پلی اتیلن دارید در  وب سایت ثامن تجارت از آخرین قیمت ها مطلع شوید.

خرید ورق پلی اتیلن به نقل از ویکی پدیا:

پلی‌اتن‌ها یا پلی‌اتیلن‌ها خانواده‌ای از گرمانرمها هستند که از طریق پلیمریزاسیون گاز اتیلن (C2H4) به‌دست می‌آیند. از طریق کاتالیست و روش پلیمریزاسیون این ماده می‌توان خواص مختلفی همچون چگالی، شاخص جریان مذاب (MFI)، بلورینگی، درجه شاخه‌ای و شبکه‌ای شدن، وزن مولکولی و توزیع وزن مولکولی را در آن‌ها کنترل کرد.

پلی اتیلن نوعی پلیمر گرمانرم است و همانطور که از اسمش نیز پیداست، به محض رسیدن به نقطه ذوب، به مایع تبدیل می شود و می توان به آن شکل های مختلفی داد. از این رو در صنایع مخلتف این توانایی وجود دارد که پلی اتیلن را به صورت هر شکلی که می خواهند تولید کنند و در کار های متفاوت مورد استفاده قرار دهند. در ادامه از این مطلب از فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت شما را با فروش، خرید، قیمت رول ورق پلی اتیلن ترفتالات، سنگین، استخر، شفاف و رنگی، قیمت میلگرد پلی اتیلن  و قیمت هر کیلو پلی اتیلن اشنا می کنیم.

 

ورق پلی اتیلن چیست؟ (کارخانه تولید ورق پلی اتیلن)

همانطور که گفته شد، یکی از دسته محصولاتی که به واسطه پلیمر PE تولید می شوند و در صنایع بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرد، ورق پلی اتیلن شفاف است. ورق ها در صنعت نقش بسیار مهمی دارند. تقریبا برای درست کردن ظاهر هر محصولی که در کارخانه ها تولید می شود، از ورق های مختلف استفاده می شود تا بتوانند سطح را به راحتی بپوشانند و از ورق برای پوشش آن استفاده کنند. این نوع مشخصات و کاربردها در قیمت ورق پلی اتیلن شفاف موثر است.

به همین دلیل ورق های مختلف در صنایع مختلف، کاربرد های بسیار فراوانی دارند و در میان همه ورق ها، ورق پلی اتیلن ضخیم از دسته محبوب ترین انواع ورق هستند که توسط افراد بسیار زیادی مورد استفاده قرار می گیرند و به وسیله ورق های پلی اتیلن ظاهر خیلی از محصولات به طور کامل پوشیده می شود.

ورق های PE به دلیل کیفیت بالا و ویژگی های مناسبی که دارا می باشند، استفاده از ورق تفلون پلی اتیلن PE در صنایع پلاستیک، در سال های اخیر بسیار گسترش پیدا کرده است و از پلیمریزاسیون اتیلن به دست می آید. پلی اتیلن یکی از کاربردی ترین پلیمر های صنعتی است که امروز از آن در بسیاری از صنایع مختلف استفاده می شود. تولید ورق پلی اتیلن نیز با دنسیتی و ضخامت مختلف انجام می شوند و این موضوع باعث به وجود آمدن ورق های پلی اتیلن سنگین HDPE می شود.در ادامه این مطلب در وب سایت ثامن تجارت، قصد داریم تا شما را به طور کامل با قیمت روز ورق پلی اتیلن شفاف و خرید ورق پلی اتیلن آشنا کنیم.

قیمت ورق پلی اتیلن

مزایای خرید ورق پلی اتیلن PE

در واقع عواملی که در قیمت میلگرد پلی اتیلن و قیمت هر کیلو ورق پلی اتیلن تاثیر گذار است؛ شامل موارد زیر است:

 • تحمل حرارتی تا 130 درجه سلسیوس؛
 • چگالمی کمتر نسبت به آب؛
 • داشتن خواص دی الکتریک؛
 • مقاومت شیمیایی بالا؛
 • قابلیت تولید ورق پلی اتیلن در ابعاد مختلف و متنوع؛
 • شفافیت قابل قبول در ورق؛
 • پایین بودن میزان قدرت نفوذ پذیری در مقابل بخار آب، یا صنایع ساختمانی یا بسته بندی؛
 • انعطاف پذریری در دمای خیلی پایین؛
 • فاقد هر گونه بو و سمیتی؛
 • داشتن خواص جوش پذیری و مقاومت در برابر خوردگی؛
 • پایین بودن قیمت هر کیلو ورق پلی اتیلن.

انواع ورق پلی اتیلن

یکی از مهم ترین مشخصه در خرید ورق پلی اتیلن، ضخامتشان است. کارخانه تولید ورق پلی اتیلن در ضخامت های گوناگون محصول خود را تولید می کنند و این موضوع باعث می شود که این ورق ها به سه دسته تقسیم بندی شوند. قیمت ورق پلی اتیلن ضخیم در هر دسته متفاوت است.

ورق پلی اتیلن سبک

این ورق ها بسیار نازک هستند. حدودا 86 میکرون ضخامت دارند و معمولا برای پوشش گرد و غبار یا به عنوان محافظ در زمان نقاشی و سم پاشی محصولات مختلف استفاده می شود. ورق های پلی اتیلن سبک، کاربرد های زیادی دارد اما این کاربرد ها معمولا خیلی ساده هستند.

ورق پلی اتیلن سبک

ورق پلی اتیلن متوسط

ورق های پلی اتیلن متوسط حدودا 125 میکرون ضخامت دارند و برای محافظت های معمولی و عمومی و همچنین پوشش در محیط های بزرگ مثل مبلمان استفاده می شوند. ورق های PE متوسط همچنین محافظ خوبی برای کف زمین در زمان نقاشی و سم پاشی است و در بسته بندی های وسایل در زمان اسباب کشی نیز به درد می خورد.

پلی اتیلن سنگین چیست؟

ضخامت این ورق ها به 250 میکرون میرسد زمانی استفاده می شود که در محصول مورد نظر به یک محافظ قدرتمند و خیلی خوب نیاز است. مثلا در ساختمان سازی ها و یا کار های صنعتی این ورق های پلی اتیلن سنگین هستند که بیشتر به کار می آیند و مورد استفاده قرار میگیرند. استفاده ایده آل این ورق ها در غشا و فرآیند غشایی مرطوب، پوشش سقف کاذب یا تعمیر پنجره،  محافظت از صفحات میز و محافظت در برابر تغییرات آب و هوا است. شما برای اطلاع از قیمت ورق تفلون پلی اتیلن سنگین ما را در این مقاله همراهی کنید.

کاربردها ویژگی ها
تولید انواع لوازم پلاستیکی تحمل حرارتی تا 130 درجه سلسیوس
تولید ظروف پلاستیکی سبک داشتن خواص دی الکتریک
کیسه‌های پلاستیکی مقاومت شیمیایی بالا
تولید میلگرد های پلاستیکی شفافیت قابل قبول در ورق

 تفاوت خرید ورق پلی اتیلن سبک و سنگین

پلی اتلین، یکی از کاربردی ترین مواد ترموپلاستیک است، که در بسته بندی های مواد غذایی تا بطری های شامپو و حتی اسباب بازی های کودکان مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس ساختار ملکولی می توان آن را به چندین زیر مجموعه طبقه بندی کرد، که هر کدام از آنها ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد و در موارد خاصی استفاده میشود.

اما اگر بخواهیم تفاوت کاربرد این دو ماده را در فعالیت های روزانه خود مثال بزنیم، باید بگوییم که محصولات و بسته بندی نایلونی همان LDPE است و محصولات و همینطور بسته بندی های نایلکسی همان HDPE است. محصولات پلی اتیلن سبک و سنگین امروزه کاربرد بسیار زیادی دارد. پلی اتیلن در چگالی های مختلف برای تولید محصولات مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

 قیمت ورق پلی اتیلن شفاف و سنگین

قیمت همیشه یکی از مهم ترین معیار های خرید مواد اولیه برای تولید محصولات مختلف است. این معیار برای افرادی که تولید ورق پلی اتیلن را انجام می دهند اهمیت بسیار زیادی دارد. اینکه یک تولید کننده بتواند مواد اولیه مورد نیاز خود را با هزینه کمتری تهیه کند تا بتواند محصول خود را با هزینه کمتر تولید و به مشتری برساند. اگر نیاز دارید که خرید ورق پلی اتیلن را کارخانه تولید ورق پلی اتیلن خود به صورت اینترنتی اجام دهید، می توانید انواع ورق تفلون پلی اتیلن را با کیفیت بالا و قیمت روز در ثامن تجارت؛ مرجع اینترنتی خرید انواع آهن آلات و پلیمر ها، خریداری کنید و با هزینه کمتر محصول خود را تولید کنید.

انواع ورق پلی اتیلن ضخیم

خرید ورق پلی اتیلن می تواند از انواع مختلفی از پلی اتیلن باشد. پرفروش ترین انواع پلی اتیلن عبارتند از:

 • پلی اتیلن کم چگالی (LDPE).
 • پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE).
 • پلی اتیلن خطی با چگالی کم (LLDPE).

ورق پلی اتیلن را می توان در رنگ های مختلف یا شفاف ساخت. علاوه بر این، می توان آن را در ضخامت های مختلف خریداری کرد.

پلی اتیلن خطی با چگالی کم (LLDPE) چیست؟

ساختار LLDPE دارای یک ستون فقرات خطی با شاخه های کوتاه و یکنواخت است (برخلاف شاخه های بلندتر LDPE). این شاخه‌های کوتاه می‌توانند بدون درهم‌تنیدگی مانند LPDE بر روی یکدیگر بروند. در سناریوی امروزی، پلی اتیلن با چگالی کم خطی (LLDPE) در جایگزینی پلی اتیلن کم چگالی کاملاً موفق بوده است.

پلی اتیلن خطی با چگالی کم (LLDPE) چیست؟

خواص LLDPE

خواص LLDPE به شرح زیر است:

 • بسیار انعطاف پذیر با قدرت ضربه بالا
 • رنگ شیری شفاف و طبیعی
 • عالی برای بافرهای ملایم و قوی، مقاومت شیمیایی خوب
 • ویژگی های خوب مانع بخار آب و الکل
 • مقاومت در برابر ضربه و ترک تنشی خوب

HDPE چیست؟

پلاستیک پلی اتیلن با چگالی بالا بیشتر شناخته شده است و به عنوان پلاستیک ورق HDPE شناخته می شود . این ترموپلاستیک از رشته ای از مولکول های اتیلن (از این رو، بخش پلی اتیلن) ​​ساخته شده است و به دلیل سبکی و استحکام شناخته شده است. با استقبال بیشتر شرکت‌ها از طرح‌های پایداری، محبوبیت ورق HDPE به شدت افزایش یافته است؛ زیرا می‌تواند مواد مورد استفاده برای کارخانه تولید ورق پلی اتیلن و بسته‌بندی محصولات را به دلیل وزن و استحکام کاهش دهد.

خرید ورق پلی اتیلن  HDPE

انواع مختلفی از پلاستیک های پلی اتیلن با چگالی بالا وجود دارد که همگی کاربردها و کاربردهای متفاوتی دارند.

ورق مات  HDPE

ورق مات HDPE به طور ویژه برای تولید اقلامی مانند تخته های برش فرموله شده است؛ زیرا این مواد عمر طولانی محصول را تضمین می کند و چاقوها را کسل کننده نمی کند. ورقه پلاستیکی مات HDPE مقاوم در برابر اسید، مطابق با مقررات FDA و تایید شده توسط بنیاد ملی بهداشت (NSF) است.

ورق صاف  HDPE

ورق صاف HDPE دارای کیفیت های مختلفی است که آن را به یک ماده ایده آل برای بسیاری از کاربردها تبدیل می کند.  HDPE صاف به راحتی ساخته می شود و دارای مقاومت شیمیایی خوب، استحکام کششی، و مقاوم در برابر رطوبت و ضربه است. یکی از رایج ترین کاربردهای ورق صاف HDPE پوشش مخزن است.

درجه لوله  HDPE

پلاستیک HDPE درجه لوله دارای وزن و عملکرد بهتری نسبت به ورق های HDPE استاندارد است. ویژگی های خرید ورق پلی اتیلن HDPE درجه لوله، آن را به محبوب ترین ورق HDPE برای کاربردهای خارج از منزل تبدیل کرده است.

درجه لوله HDPE

HDPE ColorCore

HDPE ColorCore دارای یک هسته ورق HDPE رنگی است که به سازندگان اجازه می دهد علائم و حروفی را ایجاد کنند که رنگ داخلی را آشکار می کند. ورق پلی اتیلن رنگی با چگالی بالا دارای همان ویژگی های استحکام و دوام با HDPE صاف و مات است.

ضد لغزش  HDPE

ورق ضد لغزش HDPE به طور خاص برای کاربردهای دریایی که در آن سطحی بدون لغزش یا لغزش لازم است ایجاد شده است.

تمام گریدهای ورق های پلاستیکی HDPE همان ویژگی ها و مزایای اساسی را دارند که آنها را از مواد ورق پلاستیکی مانند پلی کربنات یا ورق اکریلیک متمایز می کند.

عوامل تاثیرگذار در قیمت ورق پلی اتیلن

به طور کلی ورق پلی اتیلن به عنوان یکی از ارزان قیمت‌ترین پلیمرها شناخته شده است. با این حال قیمت این تحت تاثیر عواملی است که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت.

قیمت نفت

یکی از عوامل موثر در قیمت ورق پلی اتیلن، قیمت نفت می‌باشد. به طور کلی، مواد پلیمری به خصوص ورق پلی اتیلن نیاز به مواد نفتی در مرحله ساخت خود دارد و طبیعی است که نوسانات قیمت نفت، قیمت ورق پلی اتیلن را هم تحت تاثیر خود قرار می‌دهد؛ بنابراین اگر قیمت نفت رشد صعودی داشته باشد، قیمت ورق پلی اتیلن نیز به شکل ناخواسته و در جریان مسائل اقتصادی دچار افزایش خواهد شد. همین مورد باعث مشاهده تغییرات قیمتی ورق پلی اتیلن شده است.

چگالی ورق پلی اتیلن

از جمله عواملی که بر قیمت ورق پلی اتیلن نقش آفرینی می‌کند، چگالی ورق پلی اتیلن می‌باشد. ورق PE با چگالی‌های مختلفی در بازار موجود است که بنا به نوع انتخاب شما، قیمت متفاوتی هم دارد.

ضخامت و ابعاد ورق پلی اتیلن

ورق پلی اتیلن دارای ضخامت‌های مختلفی است که به همین دلیل شاهد تنوع در کاربرد آن هستیم. این ضخامت می‌تواند روی قیمت ورق پلی اتیلن تاثیر خود را بگذارد؛ اما نمی‌توان تاثیر ابعاد را نادیده گرفت. به طور کلی، ضخامت و ابعاد ورق پلی اتیلن دو عاملی هستند که به طور معکوس با هم تغییر می‌کنند؛ یعنی، ورق پلی اتیلن که دارای ضخامت کم‌تری است در ابعاد بزرگ‌تری در حال تولید است. ضخامت و ابعاد ورق پلی اتیلن دو عامل تاثیرگذار در قیمت ورق پلی اتیلن هستند.

سطح کیفی ورق پلی اتیلن

ورق پلی اتیلن را هم می‌توان با مواد اولیه درجه یک در بازار پیدا کرد و هم می‌توان در تولید آن از ضایعات استفاده کرد تا قیمت آن کم‌تر شود. بدون شک، ورق پلی اتیلن درجه یک با کیفیت عالی قیمت بیشتری دارد. این ورق‌ها دارای درجه شفافیت بالایی هستند که در عین مقاومت عالی، وزن سبکی هم دارند. این نکته بسیار حائز اهمیت است که در صنایع حساس، ورق پلی اتیلن درجه یک به کار برده شود.

در مجموع، قیمت ورق پلی اتیلن بر اساس متر مربع و یا به صورت کیلوگرم مشخص می‌شود. قیمت ورق پلی اتیلن دائماً در حال تغییر است و علت این نوسان تغییر قیمت مواد پلیمری و نفت می‌باشد؛ به همین دلیل، بهتر است همیشه قبل از خرید ورق پلی اتیلن از قیمت این محصول مطلع شوید.

عوامل تاثیرگذار در قیمت ورق پلی اتیلن

خرید ورق پلی اتیلن در ضخامت های مختلف

ضخامت های مختلفی دارد که بر حسب گیج (اندازه گیری سنتی امپراتوری) یا میکرون (استاندارد متریک اروپایی) اندازه گیری می شود. هر چه گیج یا میکرون بالاتر باشد، ورق پلی اتیلن ضخیم تر است. ضخامت های مختلف بیشتر برای کاربردهای مختلف مناسب است. ورق پلی اتیلن سبک بسیار نازک است، حدود 86 میکرون، و اغلب به عنوان پوشش گرد و غبار یا برای محافظت در هنگام رنگ آمیزی یا اسپری استفاده می شود.

ورق پلی اتیلن متوسط حدود 125 میکرون است و برای محافظت عمومی و پوشاندن وسایل بزرگ مانند مبلمان مفید است. همچنین به عنوان محافظ کف هنگام رنگ آمیزی و تزئینات و برای بسته بندی عمومی هنگام نگهداری یا جابجایی اقلام خوب است. باغبانان اغلب از آن برای کلوش یا گرم کردن زمین استفاده می کنند.

ورق‌های سنگین حدود 250 میکرون هستند و در مواقعی که به حفاظت قوی‌تری نیاز است، معمولاً در کاربردهای ساختمانی یا صنعتی استفاده می‌شود. این برای استفاده به عنوان یک غشای ضد رطوبت، پوشش موقت سقف یا تعمیر پنجره، برای درزگیری اتاق ها یا محافظت از میزها، و برای محافظت در برابر آب و هوا، و همچنین برای بسته بندی های سنگین در هنگام ذخیره سازی یا حمل و نقل ایده آل است.

خرید ورق پلی اتیلن در ضخامت های مختلف

فروش ورق پلی اتیلن در بازار + قیمت رول ورق پلی اتیلن 

سامانه اینترنتی ثامن تجارت یکی از شرکت های فعال در زمینه حمایت از تولید ورق پلی اتیلن، به خصوص مبلگرد پلی اتیلن است. این شرکت با تجربه حرفه ای خود در زمینه انواع میبگرد و اتصالات پلیمری توانسته است نیازهای بازار را تامین کند و بهترین و باکیفیت ترین محصولات را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. شما می توانید برای نحوه خرید ورق پلی اتیلن در تهران و اطلاع از قیمت ورق پلی اتیلن شفاف، سنگین، ترفتالات، سبک و رنگی و قیمت میبگرد پلی اتیلن به سایت ثامن تجارت مراجعه کنید.

 

سوالات متداول

1.ورق پلی اتیلن چیست؟

پلی اتن جز اعضای خانواده پلیمرهای گرمانرم است که توسط پلیمریزاسیون گاز اتیلن به وجود می آید.

2.کاربرد مهم پلی اتیلن چیست؟

در بسته بندی های مواد غذایی تا بطری های شامپو و حتی اسباب بازی های کودکان مورد استفاده قرار می گیرد.

3.ویژگی ورق های PE چیست؟

چگالی کمتر نسبت به آب، مقاومت شیمیایی بالا، شفافیت قابل قبول نمونه ای از مشخصات آن هاست.

4.به روزترین لیست قیمت ورق پلی اتیلن سنگین و ترفتالات چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت هر کیلو پلی اتیلن روی لینک کلیک کنید.