امروز پنجشنبه, ۲۳ فروردین , ۱۴۰۳
آخرین بروزرسانی: شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone

لوله گالوانیزه ضخامت 2

سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
واحد فروش حالت ضخامت قیمت (تومان)
كیلوگرم 6متری 2 53,400
كیلوگرم 6متری 2 53,400
كیلوگرم 6متری 2 53,400
كیلوگرم 6متری 2 تماس بگیرید
كیلوگرم 6متری 2 52,550
كیلوگرم 6متری 2 52,550
كیلوگرم 6متری 2 52,550
كیلوگرم 6متری 2 52,550
كیلوگرم 6متری 2 تماس بگیرید
كیلوگرم 6متری 2 52,100
كیلوگرم 6متری 2 تماس بگیرید
كیلوگرم 6متری 2 تماس بگیرید
توضیحات

خرید لوله گالوانیزه با توجه به توسعه شهر ها و همچنین گسترش شبکه های آبرسانی، کاربرد های فراوانی دارد. این لوله ها از مقاومت و دوام بالایی برخوردارند و همچنین هزینه نگهداری آنها پایین است؛ بنابراین استفاده از آنها بسیار اقتصادی است. فروشگاه صنعتی آنلاین ثامن تجارت ارائه دهنده انواع پروفیل از جمله لوله های گالوانیزه سپنتا، سپاهان، تست آب، گلخانه، صنعتی و … با بالاترین کیفیت و قیمتی مناسب می باشد. در این مطلب درباره لوله گالوانیزه توضیحات بیشتری را ارائه می کنیم.

لوله گالوانیزه چیست؟

لوله های گالوانیزه همانند سایر لوله ها وظیفه انتقال مایعات مختلف و در مواردی بعضی از گاز ها را بر عهده دارند ولی به دلیل گران بودن این لوله نسبت به سایر لوله ها معمولا در تمام پروژه ها توصیه نمی شود. این لوله ها به دلیل شرایط خاصی که دارند فقط برای استفاده در شرایط خاص توصیه می شوند. لوله گالوانیزه همان لوله فلزی یا آهنی است که از یک لایه روی آن استفاده شده است که سبب افزایش مقاومت لوله در برابر خوردگی و زنگ زدگی می شود.

انواع لوله های گالوانیزه به دلیل مقاومت بالا و هزینه پایین نگهداری در بسیاری از پروژه ها توجیه صرفه اقتصادی دارند. بیشترین کاربرد لوله ها در انتقال آب و فاضلاب شهری و همچنین در پروژه های کشاورزی می باشد.

دسته بندی لوله های گالوانیزه براساس نوع گالوانیزیسیون:

1- لوله گالوانیزه سرد

در این روش نمک روی را داخل محلول آبی یا اسیدی ریخته و به محصول اسپری الکترولیز می شود. ضخامت لایه گالوانیزه در این روش حدود 20 میکرون و دارای ظاهری براق و یکنواخت است و طول عمر آن 5 الی 8 سال می باشد. در این روش به دلیل سطحی بودن سطح گالوانیزیسیون در صورت ایجاد خراش در بدنه دچار اکسیداسیون در لایه های زمین می شود و سبب کاهش عمر محصول می شود. این روش بیشتر در صنایع ساخت خودرو و قطعه سازی و پیچ و مهره کاربرد دارد.

2- لوله گالوانیزه گرم

در این روش، محصول را در وان های روی مذاب با دمای 460 درجه سانتی گراد غوطه ور می کنند. بعد از خروج از وان، لایه روی با اکسیژن و کربن واکنش نشان داده و به دلیل اینکه این واکنش شیمیایی است چندین لایه مرکب از آهن و روی تشکیل می شود که سبب ایجاد لایه ی مقاوم در برابر خوردگی و سایش و زنگ زدگی خواهد شد. عمر مفید این محصول 25 تا 30 سال است.

ضخامت لایه گالوانیزه در این روش 40 تا 120 میکرون که میزان روی پذیری آن بستگی به سایز و ضخامت محصول دارد. از این محصول در محیط های باز و فضای خارجی استفاده می شود. ظاهر این محصول مات و کدر و به رنگ طوسی است. در نظر داشته باشید که توجه به اینکه وزن لوله گالوانیزه چقدر است از اهمیت زیادی برخوردار است.

خرید لوله گالوانیزه

ویژگی های لوله های گالوانیزه:

 • این لوله ها در طول 6 متری تولید می شوند.
 • ابتدا و انتهای آنها رزوه شده است و طبق استاندارد  NPT است.
 • قطر داخلی این لوله ها از 1.2 تا 6 اینچ است و ضخامت آنها 2 و 2.5 اینچ است.
 • دارای طول عمر بیشتر از 50 سال
 • مقاومت بالاتر در برابر زنگ زدگی و خوردگی
 • از نوع لوله های درز دار هستند.
لوله گالوانیزه

موارد استفاده از لوله های گالوانیزه:

 • استفاده برای انتقال آب و گاز و حرارت
 • استفاده به عنوان پایه فنس
 • استفاده به عنوان دکل های مخابراتی

معایب لوله های گالوانیزه:

 1. در این لوله ها خوردگی به دلیل دائمی بودن تماس ها آنها با رطوبت اجتناب ناپذیر است. از بین رفتن لایه روی اغلب از داخل شروع می شود که باعث کاهش دبی جریان سیال شده و افت فشار سیال افزایش می یابد. این خوردگی پوشش لوله ممکن است منجر به نشتی سیال شود.
 2. خوردگی لوله های گالوانیزه ممکن است منجر به وارد شدن متریال غیر بهداشتی به خطوط تغذیه آب شود.
قیمت لوله گالوانیزه

نتیجه گیری:

فروشگاه ثامن تجارت در این مقاله به بررسی قیمت لوله گالوانیزه و و دیگر ویژگی های آن پرداخت. لوله ای که با روی مذاب پوشش داده میشود را لوله های گالوانیزه می گویند. جنس این لوله ها از آهن سفید نورد شده است که درز آن توسط دستگاه های درز جوش بهم جوش داده می شود. اگر قصد خرید لوله گالوانیزه یا اطلاع از لیست قیمت آن را دارید می توانید با کارشناسان ثامن تجارت در ارتباط باشید.