آخرین بروزرسانی: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone

قطعات لاستیکی

توضیحات

قطعات لاستیکی از دسته قطعات پرکاربردی هستند که در کارگاه‌ها و یا کارخانه‌های لاستیک سازی به تولید می‌رسند. اغلب لاستیک‌ها به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم می‌شوند که لاستیک طبیعی از نوعی گیاه بومی به تولید می‌رسد و لاستیک مصنوعی نیز طی فرایند شیمیایی با پلیمر مصنوعی به دست می‌آید. اغلب شرکت‌های تولید کننده قطعات پلیمری با ساخت قطعات سیلیکونی و لاستیکی بهترین محصولات را تولید می‌کنند. فروشگاه اینترنتی ثامن به عنوان یکی از تولید کنندگان قطعات لاستیکی در ایران هستند که بهترین محصولات را با بالاترین کیفیت به تولید می‌رسانند و با نازل ترین قیمت درب کارخانه نیز به تولید می‌رسند.

در ادامه اطلاعاتی در مورد این قبیل محصولات در اختیارتان قرار داده‌ایم تا بهترین محصولات مناسب را خریداری کنید.

معرفی قطعات لاستیکی

قطعات لاستیکی محصولاتی هستند که از مواد لاستیکی ساخته شده‌اند و به دلیل خواص فیزیکی و شیمیایی منحصر به فرد لاستیک، در مصارف مختلف صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. این قطعات ممکن است شامل لاستیک‌های صنعتی، سیلیکون، پلی‌اورتان و… باشند و در تولید قطعات خودرو، لوازم خانگی، لوازم الکترونیکی و بسیاری دیگر از محصولات استفاده می‌شوند.

ساخت قطعات سیلیکونی

اورینگ سیلیکونی

اورینگ سیلیکونی نیز یکی از انواع قطعات لاستیکی تولید شده در صنعت است که از خانواده محصولات سیلیکونی هستند. اغلب این محصولات در برابر گرما مقاومت بالایی دارند و به دلیل داشتن قیمتی مناسب، در صنایعی که حرارت در آن مکان زیاد باشد از اورینگ سیلیکونی استفاده می‌کنند. این اتصال هلالی شکل، حلقه ای لاستیکی با سطح مقطع گرد است که برای قرار گرفتن در یک شیار تحت فشار طراحی شده است. در واقع از این محصول سیلیکونی می‌توان بین اورینگ و بخش‌های متصل به آن استفاده کرد.

پکینگ هیدرولیک

پکینگ هیدرولیک نیز از دسته آب‌بند‌های بی نظیری است که در جهت جلوگیری از نشت مایعات از آن استفاده می‌شود. اغلب پکینگ‌ها نیز با لاستیک طبیعی یا مصنوعی به تولید می‌رسند و متناسب با جنس و ظاهری که دارند، کاربرد آن‌ها در صنایع مختلف نیز متفاوت است. در نظر داشته باشید که پکینگ مناسب از نظر شکل پروفیل و مواد تشکیل دهنده باید قبل از خرید مورد بررسی قرار بگیرد تا محصول مورد نظر، مناسب استفاده در دمای مجاز باشد.

تولید کنندگان قطعات لاستیکی در ایران

کاسه نمد

کاسه نمد یکی از بهترین قطعات مناسب برای جلوگیری از نشت روغن و یا سیال است. اغلب در دمای بالا از کاسه نمد سیلیکونی استفاده می‌شود و در دمای بالای ۲۵۰ درجه از کاسه نمد وایتون نسوز استفاده می‌کنند.

کوپلینگ لاستیکی

این قطعه لاستیکی به دلیل نرم بودن و اثرگذاری محرک، وطیفه گرفتن ضربات آنی را بر عهده دارند و نیرو را نیز انتقال می‌دهند. در واقع موارد استفاده از کوپلینگ زمانی است که نیاز باشد تا ضربات حاصل از راه اندازی و یا توقف ناگهانی تجهیزات را مهار کنند.

شرکت های تولید کننده قطعات پلیمری

شرکت های تولید کننده قطعات پلیمری

ساخت قطعات سیلیکونی و پلیمری باید با حساسیت بالایی انجام شود چرا که این قطعات باید دوام بالایی داشته و وابسته به حد مجاز دما، باید مقاومت بالایی از خود نشان دهند. کارگاه تولید قطعات لاستیکی باید مطابق با استاندارد‌های جهانی تولیدات خود را به ثمر برساند که به همین دلیل کارشناسان تولید ثامن تجارت نسبت به این موضوع در زمان تولید قطعات حساسیت زیادی از خود نشان می‌دهند. در واقع در کنار فروش بالای محصولات که سبب سود بازرگانی ثامن تجارت می‌شود، اگر نظر مشتریان نیز در باب کیفیت بالای محصولات جلب شود، قطعا فروش و تولید بالا رفته و قیمت محصولات تولیدی نیز تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

شرکت های تولید کننده قطعات پلیمری در ایران زیاد هستند اما گروه تولیدی که بر مبنای استاندارد‌های جهانی محصولات خود را به تولید برساند کم پیدا می‌شود! پس حتما در نظر داشته باشید که کیفیت را فدای کمیت و قیمت ارزان نکنید!