آخرین بروزرسانی: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02137163
tellphone

فولاد 1.3265 ضخامت فولاد 1.3265

ابعاد قیمت (تومان)
توضیحات

فولاد تندبر 1.3265 یا فولاد کبالت دار یکی از انواع فولاد‌هایی است که با نام فولاد خشکه هوایی نیز شناخته می‌شود. امروزه در صنایع مختلف، با توجه به قدرت تحمل فشار و دما، از انواع فولاد‌های تندبر مختلف با درجه کیفی و گرید‌های متفاوتی استفاده می‌شود. این فولاد مقاوم به دلیل داشتن عناصر مختلف در ساختار خود، مقاومت به سایش بسیار بالایی ایجاد می‌کند که در ادامه بیشتر به ویژگی‌های خاص این محصول می‌پردازیم. در واقع هدف از ارائه پاره ای از توضیحات این است که شما با توجه به استفاده ای که دارید، مناسب ترین نوع فولاد را خریداری کنید.

جهت اطلاع از قیمت انواع فولاد تندبر می‌توانید با شماره‌های قرار داده شده در سایت ثامن تجارت تماس حاصل فرمائید و خرید خود را از طریق تولید کننده محصولات انجام دهید.

معرفی فولاد تندبر 1.3265

همانطور که از نام فولاد تندبر 1.3265 پیدا است، این محصول توسط کارخانه‌داران خریداری می‌شوند و از آن‌ها برای ساخت تیغه فرز، چاقو و… استفاده می‌کنند. وجود عناصری همچون وانادیوم و تنگستن در ساختار تندبر 1.3265 سبب شده است که در برابر سایش مقاومت چشم‌گیری پیدا کنند. همچنین برای آنیل کاری نیز این فولاد را در دمای ۸۰۰ تا ۸۳۰ درجه سانتی گراد حرارت می‌دهند و و سپس آن‌را در کوره خنک می‌کنند که با انجام این فرایند، سختی فولاد 1.3265 برابر ۳۰۰ برنیل خواهد شد.

ویژگی‌های فولاد تندبر 1.3265:

همانطور که می‌دانید فولاد 1.3265 در دسته فولاد کبالت دار قرار دارد و از نظر کیفی نیز از سایر فولاد‌ها کیفیت بالاتری دارند. در واقع فولاد 1.3265 به دلیل داشتن تنگستن و وانادیوم در ترکیبات ساختاری خود، مقاومت بالایی در برابر سایش دارند و متقابلا چقرمگی آن در مقایسه با سایر فولاد‌های کبالت دار کمتر است. پس در حالت کلی فولاد HSS مقاومت بالایی در برابر سایش داشته و قابلیت برش و چقرمگی بالایی دارند.

ترکیبات شیمیایی ساختار فولاد 1.3265 عبارتند از:

 • منگنز
 • فسفر
 • سیلیسیم
 • مولبیدن
 • کربن
 • وانادیوم
 • کروم
 • کبالت
 • تنگستن

کاربرد فولاد 1.3265

تولید کنندگان محصولات فولادی، قبل از خرید این قبیل محصولات ابتدا باید نسبت به فروشگاه و یا کارخانه تولیدی اطمینان داشته باشند. چرا که این قبیل محصولات الیاژی حتما باید طبق استاندارد‌های جهانی تولید شده باشند. در ادامه از سری کاربرد‌های فولاد 1.3265 نام‌برده ایم:

 • ساخت تیغه‌های دوار چرخنده
 • ساخت ابزارهای برشی
 • ابزارآلات و تجهیزات خان کشی
 • ابزارآلات و تجهیزات آج زنی روی قطعات
 • ابزارهای کار با چوب
 • تیغه‌های برش فلزات و مته‌های دریل

قیمت فولاد 1.3265

با توجه به نوسانات موجود در بازار آهن، قیمت این قبیل محصولات ثابت نیست و گاها به صورت ساعتی نیز تغییر می‌کند. در ادامه به بررسی عوامل موثر بر قیمت آهن الات ساختمانی و فولاد‌های آلیاژی و… پرداخته‌ایم:

1- عرضه و تقاضا: همانند هر بازاری، عرضه و تقاضا بر روی قیمت فولاد 1.3265 تأثیر می‌گذارد. در صورتی که تقاضا بیشتر از عرضه باشد، قیمت افزایش خواهد یافت و در صورتی که عرضه بیشتر از تقاضا باشد، قیمت کاهش خواهد یافت.

2- قیمت مواد اولیه: قیمت فولاد 1.3265 به شدت تحت تأثیر قیمت مواد اولیه مورد استفاده در تولید آن است. به عنوان مثال، قیمت کروم، وانادیوم و مولیبدن که در ترکیب فولاد 1.3265 استفاده می‌شوند، می‌توانند روی قیمت فولاد تأثیر بگذارد.

3- تکنولوژی تولید: تکنولوژی استفاده شده برای تولید فولاد 1.3265 می‌تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد. استفاده از تکنولوژی پیشرفته تر و کارآیی بیشتر می‌تواند به کاهش قیمت فولاد 1.3265 منجر شود.

4- سطح توسعه صنعت فولاد: سطح توسعه صنعت فولاد در کشورهای مختلف نیز می‌تواند بر قیمت فولاد 1.3265 تأثیر بگذارد. در کشورهایی که صنعت فولاد بسیار پیشرفته است، قیمت فولاد 1.3265 ممکن است کمتر باشد.

5- شرایط بازار: شرایط بازار نیز می‌تواند بر قیمت فولاد 1.3265 تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، تحریم‌های اقتصادی و تنش‌های سیاسی ممکن است باعث افزایش قیمت فولاد 1.3265 شود.

خرید فولاد 1.3265 از فروشگاه ثامن تجارت

جهت خرید فولاد 1.3265 می‌توانید از طریق فروشگاه ثامن تجارت اقدام به خرید مستقم و بدون واسطه نمائید. در واقع خرید از درب کارخانه تولیدی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با حذف واسطه‌ها، با کمترین قیمت انواع فولاد را خریداری کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره‌های قرار داده شده در سایت با ما در تماس باشید.