آخرین بروزرسانی: دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone
تماس با ما

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

ورق برنجی ضخامت 0.3

شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
ضخامت ابعاد حالت واحد فروش قیمت (تومان)
0.3 660*2000 شیت کیلوگرم تماس بگیرید

ورق برنجی ضخامت 0.4

شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
ضخامت ابعاد حالت واحد فروش قیمت (تومان)
0.4 660*2000 شیت کیلوگرم تماس بگیرید

ورق برنجی ضخامت 0.5

شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
ضخامت ابعاد حالت واحد فروش قیمت (تومان)
0.5 660*2000 شیت کیلوگرم تماس بگیرید

ورق برنجی ضخامت 0.8

شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
ضخامت ابعاد حالت واحد فروش قیمت (تومان)
0.8 660*2000 شیت کیلوگرم تماس بگیرید

ورق برنجی ضخامت 1

شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
ضخامت ابعاد حالت واحد فروش قیمت (تومان)
1 660*2000 شیت کیلوگرم تماس بگیرید

ورق برنجی ضخامت 1.25

شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
ضخامت ابعاد حالت واحد فروش قیمت (تومان)
1.25 660*2000 شیت کیلوگرم تماس بگیرید

ورق برنجی ضخامت 1.5

شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
ضخامت ابعاد حالت واحد فروش قیمت (تومان)
1.5 660*2000 شیت کیلوگرم تماس بگیرید

ورق برنجی ضخامت 2

شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
ضخامت ابعاد حالت واحد فروش قیمت (تومان)
2 660*2000 شیت کیلوگرم تماس بگیرید

ورق برنجی ضخامت 2.5

شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
ضخامت ابعاد حالت واحد فروش قیمت (تومان)
2.5 660*2000 شیت کیلوگرم تماس بگیرید

ورق برنجی ضخامت 3

شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
ضخامت ابعاد حالت واحد فروش قیمت (تومان)
3 660*2000 شیت کیلوگرم -

ورق برنجی ضخامت 4

شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
ضخامت ابعاد حالت واحد فروش قیمت (تومان)
4 660*2000 شیت کیلوگرم تماس بگیرید

ورق برنجی ضخامت 5

شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
ضخامت ابعاد حالت واحد فروش قیمت (تومان)
5 660*2000 شیت کیلوگرم تماس بگیرید

ورق برنجی ضخامت 6

شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
ضخامت ابعاد حالت واحد فروش قیمت (تومان)
6 660*2000 شیت کیلوگرم تماس بگیرید
توضیحات

ورق‌ها از دسته محبوب ترین و پرکاربرد ترین انواع محصولات آهن آلات و فولادی هستند که در بسیاری از جنس‌های مختلف تولید می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند. ورق‌ها در تولید محصولات بسیار زیادی کاربرد دارند و در صنایع بسیار مختلف و زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما حال شاید برایتان سوال پیش بیاید که ورق برنج از کجا بخرم، که در ادامه به این سوال پر تکرار پاسخ داده ایم! جهت اطلاع از قیمت ورق برنج کیلویی، قیمت ورق برنج باهنر، قیمت ورق برنجی پامنار، قیمت ورق برنج اصفهان و… با شماره های قرار داده شده در سایت تماس حاصل فرمائید.

مجموعه ثامن تجارت به عنوان یکی از بهترین فروشگاه آنلاین در ایران، خرید اینترنتی ورق برنج، لوله مانیسمان، ورق مسی، ورق استیل و… را برای شما عزیزان قرار داده است. در ادامه این مطلب در وب سایت ثامن تجارت، قصد داریم تا شما را کمی بیشتر با قیمت ورق برنج‌، ویژگی‌های و کاربرد‌هایش آشنا کنیم.

ورق برنجی چیست؟

همانطور که گفته شد، به ورق‌های مختلف از جنس فلز برنج، ورق برنجی نازک گفته می‌شود. برنج، فلزی زرد رنگ است و رنگی نزدیک به رنگ طلا دارد. ورق های برنجی از مس و روی تولید تشکیل می‌شوند و اگر مس در این ترکیب بیشتر باشد، رنگ زرد بیشتر به چشم می‌آید و اگر مقدار روی در ترکیب بالاتر برود، رنگ به نقره ای متمایل می‌شود. ورق‌های برنجی، خاصیت مغناطیسی و اصطکاک ندارند و قابلیت بازیافت شدن نیز دارند. این سه ویژگی در ورق‌های برنجی، در کنار ویژگی‌های بسیار خوب و مقرون به صرفه بودن قیمت ورق برنج باعث می‌شوند که ورق های برنجی تا این حد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار بگیرند و کاربرد داشته باشند. در واقع خرید اینترنتی ورق برنج این امر را برای شما مهیا ساخته است تا مستقیم از تولید کننده محصول مورد نظرتان را خریداری کنید.

ویژگی های فلز برنج کاربرد ورق برنج
انعطاف پذیری بالا جواهرات
جوش پذیری زیاد هسته رادیاتور
مقاومت مناسب لوازم الکتریکی
قیمت مناسب پیچ و مهره

یکی از کاربردهای رول‌های برنجی برای ساخت زیورآلات است، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله ” ورق برنجی برای ساخت بدلیجات ” را مطالعه کنید.

انواع ورق برنجی

این گروه از محصولات فولادی بر دو اساس دسته‌بندی می‌شوند:

انواع ورق برنجی

انواع ورق برنجی براساس میزان سختی

برنج فنری: دارای بیشترین میزان سختی نسبت به سایر انواع برنج‌ها بوده و در صنایع برقی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برنج نیمه سخت: دارای میزان مس کمتر و انعطاف‌پذیری پایین‌تری نسبت به برنج نرم است.

برنج نرم: پرمصرف‌ترین نوع برنج به شمار رفته و دارای خاصیت انعطاف‌پذیری بالایی است. این دسته به دو صورت ورق و کویل عرضه می‌شود. از کاربرد این گونه می‌توان به ساخت لوازم برقی مانند رادیاتور و سماور اشاره کرد.

انواع ورق برنجی براساس نوع آلیاژ

ورق برنجی کم عیار: دارای انعطاف‌پذیری بالا و شکل‌پذیری مناسب بوده و به میزان 5 الی 20 درصد از فلز روی برخوردار است. هرچه این میزان بیشتر باشد، شکل‌پذیری و مقاومت برنج نیز افزایش می‌یابد.

ورق برنجی پرعیار: دارای قابلیت استحکام بالایی بوده و 20 الی 40 درصد فلز روی دارد.

ورق برنجی سیلیسیوم‌دار: دارای درصد بالایی از سیلیسیوم بوده و برای تولید تانکر، رادیاتور، سماور، لوله و… به کار گرفته می‌شود.

ورق برنجی آلومینیوم‌دار: از میزان بالایی از عنصر قلع و آلومینیوم برخوردار بوده و مقاومت بسیار خوبی را در شرایط محیطی گوناگون از خود به نمایش می‌گذارد.

انواع تسمه برنجی

انواع تسمه برنجی

این دسته از مقاطع فولادی به 3 گروه زیر تقسیم می‌شوند:

تسمه برنجی با آلیاژ B63: دارای مقاومت بیشتر نسبت به سایر انواع تسمه های برنجی

تسمه برنجی با آلیاژ B65: دارای قابلیت استحکام بالا

تسمه برنجی با آلیاژ B70: پرکاربردترین نوع تسمه برنجی و دارای انعطاف‌پذیری بالا

ویژگی های ورق برنج

ورق برنج یکی از پرکاربردترین مقاطع فولادی بوده که از ظاهری درخشان برخوردار است. در ترکیبات شیمیایی این دسته از آهن آلات فلز مس و روی به کار رفته است. وجود عنصر روی، به برنج رنگی مایل به نقره‌ای بخشیده و فلز مس آن را به رنگی مایل به طلایی درمی‌آورد.

از مهم‌ترین ویژگی‌های این دسته از ورق‌ها که محبوبیت بالایی به آن‌ها بخشیده است، برخورداری از قابلیت بازیافت است. از آن‌جایی که ورق برنج خاصیت مغناطیسی و نیروی اصطکاک ندارد، برای جداسازی آن از سایر فلزات از آهن‌ربا استفاده می‌کنند. در این دسته از فلزات عنصر منگنز، قلع و آهن به کار رفته و دلیل سختی این مقاطع نیز وجود عنصر آهن است. ورق برنجی برای عملیات ریخته‌گری بسیار مناسب بوده و از هدایت حرارتی و الکتریکی بالایی برخوردار است.

گفتنی است که هرچه میزان مس موجود در فولاد بیشتر باشد، این ورق از خاصیت انعطاف‌پذیری، زیبایی، استحکام و درخشندگی بالاتری برخوردار می‌گردد. همچنین وجود مس بالا در ورق برنج به آن قابلیت چکش‌خواری و مقاومت در برابر سایش می‌بخشد.

قیمت ورق برنجی

جدول وزن ورق برنج

به نقل از ویکی پدیا :

برنج (به انگلیسی: Brass) ترکیبی آلیاژی از مس و روی است.معمولاً ترکیب این آلیاژ با عناصر دیگر را برنز می‌گویند.[۱] گاهی اوقات نام عنصر آلیاژی به همراه برنز آورده می‌شود، برای مثال، برنز قلع‌دار یا برنز فسفردار. صدها نوع ترکیب گوناگون در هر یک از این گروه‌ها وجود دارد.

با تغییر مقدار روی، خواص آلیاژهای مس-روی نیز تغییر می‌کند. برنج‌های مس- روی که عناصر اضافی مانند قلع، آلومینیوم، سیلیسیم، منگنز، نیکل و سرب دارند به عنوان برنج‌های آلیاژی نامیده می‌شوند.

قیمت ورق برنجی باهنر

خرید ورق برنجی برای ساخت بدلیجات

ورق برنجی با هنر؛ به دلیل تاثیرات مثبتی که بر سلامت بدن انسان دارد، برای ساخت بدلیجات مورد استفاده قرار می‌گیرد. امروزه زیور الات دست ساز طرفدار‌های زیادی را به خود جذب کرده است. اما ابزا‌رهای ساخت بدلیجات بسته به جنس آن می‌تواند متفاوت باشد. ثامن تجارت پیشنهاد می‌کند برای ساخت بدلیجات دست ساز و کسب درآمد از آن، از ورق برنجی استفاده کنید؛ زیرا استحکام و ماندگاری بسیار بالایی دارد و ظاهری بسیار زیبای آن به کار شما جلا می‌بخشد. اما ابزار‌های ساخت زیورآلات برنجی شامل موارد زیر است:

 • قاب‌ها
 • بند و زنجیر
 • خرج کار
 • قیچی
 • چکش سرگرد
 • سنگ(برای تزئین)

کاربرد های ورق برنجی

 • استفاده در صنایع ساخت مهمات جنگی
 • استفاده در ساخت و ساز‌هایی مانند هورن به دلیل دارا بودن خاصیت آکوستیکی
 • صنایع برقی و الکتریکی
 • صنایع خودروسازی و لوازم خانگی و مصرفی
 • کاربرد در تزئینات و دکوراسیون به دلیل دارا بودن رنگ طلایی
 • ساخت مغزی قفل‌ها و دستگیره‌های درب
 • لوله کشی‌های مختلف
ورق برنج از کجا بخرم

قیمت ورق برنج کیلویی

عوامل زیادی بر تعیین قیمت ورق برنج کیلویی تأثیر می‌گذارند. نوسانات قیمت مواد خام و فولاد یکی از عواملی است که مانع ثبات و پایداری در قیمت ورق برنجی می‌شود. همچنین از آن‌جایی که بخش زیادی از مواد اولیه و دستگاه‌های مورد نیاز برای تولید این دسته از فولادها، از خارج از کشور تأمین می‌شود، افزایش قیمت ارز خارجی و دلار نیز به معنای بیشتر شدن هزینۀ تولید فولاد و در نتیجه افزایش قیمت نهایی ورق است.

از تأثیر میزان عرضه و تقاضا بر قیمت ورق برنج کیلویی نیز نمی‌توان چشم پوشید. قاعدتاً هرچه میزان تقاضا برای ورق بیشتر باشد، قیمت نهایی آن نیز بالاتر خواهد بود. کیفیت و استانداردهای ورق برنجی نیز از موارد تعیین‌کنندۀ قیمت نهایی مقطع فولادی به شمار می‌رود.

قیمت ورق برنج باهنر

قیمت محصولات اولیه و پیش نیاز برای تولید محصول در تولیدی‌های مختلف، یکی از بزرگترین و مهم ترین معیار‌ها در تهیه این مواد است. تولید کنندگان می‌توانند با کم کردن هزینه‌های تولید محصول خود، مثل کنترل هزینه مواد اولیه، کاری کنند که محصولشان با هزینه مناسب ترین تولید شود و این می‌تواند هم برای شرکت سود زیادی به همراه داشته باشد و هم می‌تواند باعث شود که محصول با قیمت کمتری به دست مشتری برسد. اگر قصد خرید ورق برنجی را دارید، می‌توانید خرید خود را در ثامن تجارت؛ مرجع خرید اینترنتی ورق برنج، انجام دهید و هر مقدار شیت برنج که نیاز دارید را با به روز ترین قیمت ورق برنج برای تولید محصول خود خریداری فرمایید.

خرید اینترنتی ورق برنج

خرید اینترنتی ورق برنج

به‌طورکلی خرید اینترنتی ورق برنج به ویژگی‌های متعدد این دسته از آهن آلات ازجمله تفکیک‌پذیری آسان، زیبایی و درخشندگی، استحکام و… بستگی دارد. هنگام خرید این دسته از مقاطع فولادی لازم است به نکات مهمی توجه کنید. به عنوان مثال، باید بدانید که ورق برنج در زمرۀ فلزات رنگین قرار گرفته و از رنگ زرد زیبایی برخوردار است. همین موضوع موجب می‌شود آن را برای ساخت وسایل تزئینی نیز مورد استفاده قرار دهند. پیش از خرید ورق برنجی باید این موضوع را در نظر بگیرید که برای چه مصارفی قرار است از آن استفاده کنید. خبر خوب این‌که کارشناسان ثامن تجارت می‌توانند شما را در این زمینه راهنمایی کرده و تجربۀ خرید اینترنتی ورق برنج بسیار خوبی را برای شما به ارمغان آورند.

اگر برای تولید محصول خود به ورق های برنجی نیاز دارید، می‌توانید انواع ورق برنج مثل آلیاژی، کم عیار، پر عیار، حاوی قلع و آلومینیوم یا حالی سیلیسیم را با بالاترین کیفیت، در ابعاد و ضخامت‌های مختلف و با قیمت روز را از وب سایت فروش اینترنتی آهن آلات و پلیمر های ثامن تجارت، خریداری فرمائید و با خرید اینترنتی محصولات دیگر اعم از ورق مسی باهنر، ورق استیل، ورق گالوانیزه، ورق شیروانی رنگی و… از ثامن تجارت در هزینه و زمان زیادی صرفه جویی کنید.

 

سوالات متداول 

1.ورق برنج از کجا بخرم؟

فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت مرکز فروش انواع شیت برنجی با کیفیت بالا و قیمت مناسب است.

2.ورق های برنجی نازک در چه عرض هایی موجود است؟

ضخامت‌های نازک این ورق در عرض‌های کمتر و به طور میانگین 300 میلی متر و به صورت رول موجود است.