آخرین بروزرسانی: دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone
تماس با ما

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

دیافراگم لاستیکی ضخامت دیافراگم لاستیکی

آلیاژ قیمت (تومان)
توضیحات

دیافراگم لاستیکی به عنوان یکی از قطعات لاستیکی پرکاربرد، با مواد اولیه باکیفیت بالا ساخته شده و به دلیل دارا بودن ساختارهای گوناگون در سایز، کارایی و شکل ظاهری متفاوت در صنایع گسترده قابل استفاده هستند. انواع دیافراگم لاستیکی در صنایع نفت و گاز، ساخت پمپ‌ها و … با هدف کنترل جریان بین دو فضا در پمپ و شیرهای کنترل کاربرد داشته تا از انتقال ناخواسته مواد خودداری کند. شما برای خرید دیافراگم لاستیکی توانسته با کارشناسان خبره وبسایت ثامن تجارت در ارتباط باشید.

دیافراگم لاستیکی چیست؟

دیافراگم لاستیکی (Rubber diaphragm) به عنوان غشاهای قابل حمل استفاده می‌شوند که در اشکال مختلف موجود هستند. از ویژگی انواع دیافراگم‌ها این است که همه کاره و غیرقابل نفوذ بوده این توانایی داشته تا دو محفظه را تحت فشار و حجم نوسان را از هم جدا کند. همچنین به دلیل ماهیت انعطاف پذیر آن‌ها، فشار اعمال شده مانع را بدون مسدود کردن مواد محصور می کند. دیافراگم‌ها همچنین باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشند تا ضمن کنترل جریان، پویایی ایجاد کنند.

ازدیاد طول و ماهیت کششی لاستیک به آن‌ها اجازه می‌دهد تا انواع مختلف فشا‌رها را در حین کار تحمل کرده و کنترل کند. در واقع دیافراگم لاستیکی یک غشای انعطاف پذیر بوده که معمولاً دایره ای شکل است و در اطراف لبه‌ها محکم می‌شود تا کنترل جریان بین دو فضا را در کنترل ولوها و پمپ‌ها ایجاد کند.

دیافراگم لاستیکی

انواع دیافراگم لاستیکی

برای ساخت دیافراگم لاستیکی از انواع مواد اولیه‌ای استفاده می‌شود که کارایی بالای در برابر فشار، دما و فرکانس داشته باشند. از این رو انواع دیافراگم لاستیکی با توجه به نوع ورق دیافراگم تعیین می‌شود که قیمت دیافراگم در هر کدام از نوع‌ها متفاوت است. انواع دیافراگم‌ها شامل موارد زیر است:

 • دیافراگم ضد اسید (EPDM)
 • دیافراگم طبیعی مصنوعی (NR SBR)
 • دیافراگم لاستیکی منجید دار
 • دیافراگم با روکش (PTFE)
 • دیافراگم سیلیکونی (Silicon)
 • و… .
انواع دیافراگم لاستیکی

دیافراگم لاستیکی ضد اسید

دیافراگم EPDM دارای مقاومت قوی در برابر اشعه ماوراء بنفش، ازن و هوازدگی بوده و برای کاربردهای که در معرض آب سرد یا گرم، هوا و بخار هستند، دیافراگم ضد اسید انتخاب مناسبی است. این نوع دیافراگم لاستیکی توانسته دمای پایین از -22 درجه فارنهایت یا -30 درجه سانتیگراد تا 266 درجه فارنهایت و 130 درجه سانتیگراد را تحمل کند.

دیافراگم طبیعی مصنوعی

تولید دیافراگم لاستیکی NR SBR ترکیبی از لاستیک طبیعی طبیعی رابر و لاستیک مصنوعی استایرن بوتادین رابر بوده که در صورت افزایش مقدار NR، توانایی ضدسایش دیافراگم بیشتر می‌شود. البته خوب است بدانید که در صورتی مقدار فشار و کارایی پمپ بالا باشد، دیافراگم طبیعی مصنوعی را با منجید مسلح می‌کنند تا Rubber diaphragm در زمان کار پاره نشود.

دیافراگم لاستیکی منجید دار

دیافراگم منجیددار با انواع پارچه‌ها تقویت شده و از این رو توانسته فشار کاری بالا را تحمل کنند ولی باید دارای قابلیت الاستیک باشد. افراد فعال در تولید شیرهای کنترل، پنوماتیک و پمپ‌ها توانسته اقدام به خرید دیافراگم لاستیکی منجید دار از وبسایت ثامن تجارت کنند.

دیافراگم PTFE

استفاده از دیافراگم‌های لاستیکی با روکش پلی تترا فلور اتیلن موجب شده تا پمپ‌های که با مواد شیمیایی کار می‌کنند دچار ساییدگی، ترک خوردگی و خوردگی نشوند.

دیافراگم لاستیکی سیلیکونی

دیافراگم‌های سیلیکونی دارای مقاومت حرارتی بالا و بهداشتی است، از این رو در صنایع غذایی، بهداشتی، دارویی و پزشکی قابلیت استفاده دارند. البته برای داشتن تحمل فشار بالای کاری باید با منجید و الیاف مسلح شوند.

کاربردهای دیافراگم لاستیکی

دیافراگم‌ها به دلیل تطبیق‌پذیری آن‌ها در طیف وسیعی از کاربردهای صنعتی یافت می‌شوند. این محصول در پمپ‌ها گرفته تا دستگاه‌های کنترلی، رگولاتوها و بسیاری از دستگاه‌های تخصصی دیگر وجود دارند. برخی از کاربردهای دیافراگم لاستیکی شامل موارد زیر است:

 1. رگلاتور هوا
 2. ساخت انواع پمپ‌ها
 3. سیستم‌های محرک
 4. کنترل ولو پنوماتیک و هیدولیک
 5. سیم پیچ سلف
 6. صنایع هوا فضا
 7. صنایع نفت و گاز
 8. کمپرسورها
 9. سوپاپ‌ها
 10. پمپ خلا
 11. شیرهای کنترل.
انواع دیافراگم براساس جنس مواد اولیه

تفاوت دیافراگم لاستیکی با واشر

دیافراگم‌های لاستیکی را می‌توان نوعی آب بندی در نظر گرفت زیرا معمولاً بین دو مکان لنگر انداخته شده و دارای ویژگی‌های آب بندی در اطراف لبه‌ها برای جلوگیری از انتقال مواد هستند. واشر فقط یک نوع مهر و موم است که این دو اصطلاح اغلب به جای یکدیگر استفاده می‌شوند. تفاوت دیافراگم لاستیکی با واشر این است که دیافراگم نوعی مهر و موم پویاتر است که به طور خاص برای خم شدن به جلو و عقب طراحی شده است. واشرها و دیافراگم‌ها هر دو در دسته وسیع‌تری از لاستیک‌های مهر و موم قرار می‌گیرند. در صورتی که شما نیاز به خرید دیافراگم لاستیکی دارید، می‌توانید خرید آنلاین خود را زیر نظر کارشناسان خبره وبسایت ثامن تجارت انجام دهید.