آخرین بروزرسانی: یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02137163
tellphone

نبشی و ناودانی

توضیحات

نبشی و ناودانی از جمله مهم ترین محصولات پرکاربرد است که از آن ها در صنعت ساختمان سازی استفاده می کنند. این دو مقطع فولادی برای بسیاری از صنایع دیگر نیز ضروری است. از این رو امروزه خرید نبشی و ناودانی افزایش یافته است. شما برای خرید باکیفیت ترین انواع نبشی ها و ناودانی ها می توانید با سایت ثامن تجارت در تماس باشید. این دو محصول شباهت های زیادی را با هم داشته ولی از لحاظ پارامترهای دیگر همچون: وزن و قیمت نبشی و ناودانی با هم تفاوت دارند. در ادامه با هم همراه باشید تا شما را با این نوع مقاطع فولادی بیشتر آشنا کنیم.

نبشی و ناودانی چیست؟

هر دو این محصول از جمله پروفیل های باز بوده که از نظر شکل ظاهری و کاربرد با هم تفاوت های عمده ای دارند. دانستن تفاوت های آن در زمان خرید نبشی و ناودانی بسیار مهم است و موجب می شود تا افراد مناسب ترین نوع را برای پروزه های خود انتخاب کنند. نبشی ها دارای دو بال بوده که ارتفاع آن ها برابر یا نابرابر است. ناودانی ها دارای دو بال و یک جان هستند که ارتفاع بال ها یا لبه های آن با هم یکی می باشند. در ادامه شما را با این دو محصول بیشتر آشنا می کنیم.

نبشی چیست؟

نبشی (angle steel) از جمله مقاطعی با شکل ظاهری L یا V می باشند هر دو ضلع آن ها به ترتیب با زاویه 90 یا 45 درجه در کنار هم هستند. طول ضلع های آن می تواند برابر یا نابرابر باشد. نحوه تولید نبشی به صورت نورد گرم بوده و براساس فولاد کربنی یا فولاد کم آلیاژ با مقاومت بالا ساخته می شود.

انواع مختلف نبشی ها

انواع نبشی ها از نظر فرایند تولید به قرار زیر است:

  1. نبشی فابریک: این محصول از آغاز فرایند تولید به صورت نبشی از خط تولید خارج می شود.
  2. نبشی پرسی: این نوع از طریق ورق فولادی که از وسط خم شده ساخته می شود.

در حال حاضر نبشی و ناودانی گالوانیزه نیز در بازار موجود است که به دلیل داشتن پوشش فلز روی دارای مقاومت بالای در برابر خوردگی هستند. نبشی 3، 4 و 5  براساس ابعاد آن ها نامگذاری می شوند. قیمت نبشی 3، 4 و 5 تحت تاثیر مستقیم وزن نبشی ها می باشد. وزن آن ها هم به عوامل مختلفی چون کارخانه تولیدی آن وابسته است. فرمول وزن نبشی به قرار زیر است:

طول نبشی (بر حسب متر) × وزن یک متر نبشی بر اساس ابعاد از جدول اشتال= وزن نبشی

انواع مختلف نبشی و ناودانی

ناودانی چیست؟

ناودانی ها به صورت U هستند و براساس روش تولید به دو نوع روش پرسی و فابریک در بازار موجود است. از جمله فرق نبشی و ناودانی این است که ناودانی ها دارای دو بال و یک جان است که دو بال یا لبه با زاویه 90 درجه به جان وصل می شوند و از این طریق یک کانال را به وجود می آورند.

انواع ناودانی

شما قبل از خرید ناودانی باید اطلاعات دقیقی در مورد انواع آن داشته باشد. از جمله مهم ترین اطلاعات این است که ناودانی سبک یا سنگین مورد نیاز شما است.

ناودانی های سبک دارای وزن کمتری بوده و در جدول اشتال در واقع وزن آن کم می باشد. یعنی با توجه به میزان استاندارد در نظر گرفته شده کمتر می باشد. ناودانی سنگین براساس وزن و ابعاد با جدول اشتال برابر است و با توجه به اندازه های ثبت شده در جدول محاسباتی ساخته می شود. عمده کارخانه های اروپایی از جمله تولیدکنندگان این نوع ناودانی هستند.

قیمت نبشی و ناودانی

نرخ انواع نبشی ها و ناودانی ها با هم تفاوت زیادی ندارد. اما عوامل زیادی در قیمت آن موثر هستند. از جمله می توان به وزن نبشی و ناودانی اشاره کرد. تفاوت این دو محصول بیشتر در شکل ظاهری، استانداردهای تولیدی و کاربردهای آن است ولی شما برای اطلاع از دقیق ترین قیمت نبشی و ناودانی با کارشناسان فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت در تماس باشید.

نتیجه گیری

دانستن اینکه نبشی و ناودانی چیست اهمیت زیادی دارد چرا که نبشی و ناودانی از دسته مهم ترین مصالح و آهن آلات ساختمانی هسنتند که کیفیت بالای محصولات اهمیت زیادی دارند. جهت اطلاع از قیمت نبشی و ناودانی می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت اقدام به خرید بهترین محصولات نمائید و در قبال خرید مستقیم و بدون واسطه هزینه کم تری نسبت به دیگر فروشگاه ها پرداخت نمائید.