آخرین بروزرسانی: دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone
تماس با ما

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

تیرآهن IPB (تیرآهن هاش) استاندارد HEA

شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
سایز حالت واحد فروش قیمت (تومان)
10 12متری شاخه تماس بگیرید
12 12متری شاخه تماس بگیرید
14 12متری شاخه تماس بگیرید
16 12متری شاخه تماس بگیرید
18 12متری شاخه تماس بگیرید
20 12متری شاخه تماس بگیرید
22 12متری شاخه تماس بگیرید
24 12متری شاخه تماس بگیرید
26 12متری شاخه تماس بگیرید
28 12متری شاخه تماس بگیرید
30 12متری شاخه تماس بگیرید
32 12متری شاخه تماس بگیرید
34 12متری شاخه تماس بگیرید
36 12متری شاخه تماس بگیرید
38 12متری شاخه تماس بگیرید
40 12متری شاخه تماس بگیرید

تیرآهن IPB (تیرآهن هاش) استاندارد HEB

شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
سایز حالت واحد فروش قیمت (تومان)
10 12متری شاخه تماس بگیرید
12 12متری شاخه تماس بگیرید
14 12متری شاخه -
16 12متری شاخه تماس بگیرید
18 12متری شاخه تماس بگیرید
20 12متری شاخه تماس بگیرید
22 12متری شاخه تماس بگیرید
24 12متری شاخه تماس بگیرید
26 12متری شاخه تماس بگیرید
28 12متری شاخه تماس بگیرید
30 12متری شاخه تماس بگیرید
32 12متری شاخه تماس بگیرید
34 12متری شاخه تماس بگیرید
36 12متری شاخه تماس بگیرید
38 12متری شاخه تماس بگیرید
40 12متری شاخه تماس بگیرید
45 12متری شاخه تماس بگیرید
50 12متری شاخه تماس بگیرید
توضیحات

تیرآهن از دسته آهن آلات ساختمانی هستند که سبب حفظ استحکام و پایداری سازه ها می‌شوند. یکی از انواع تیرآهن های موجود در بازار که با نام تیرآهن IPB یا تیرآهن هاش شناخته شده‌اند، دارای انواع مختلفی همچون هاش سبک، سنگین، فوق سنگین هستند که هر یک کاربرد های مختص به خود را در ساخت و ساز دارند. فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت از دسته فروشگاه های صنعتی در ایران است که فروش خود را در زمینه تمامی محصولات به صورت مستقیم و بدون واسطه انجام می‌دهد.

جهت خرید انواع تیرآهن و هاش می‌توانید از طریق منو سایت انواع محصول موجود در فروشگاه را مشاهده نموده و با کارشناسان فروش ثامن تجارت از طریق شماره ۹۱۰۰۳۱۸۱-۰۲۱ ارتباط برقرار نمائید.

معرفی تیرآهن هاش

تیرآهن(Beam) نوعی تیر فولادی است که سطح و شکل مقطع آن همانند H است که قسمت‌های جان و بال این تیرآهن به صورت عمود بر یکدیگر است که از این تیرآهن به دلیل مقاومت بالا در برابر بار های کششی و خمشی به صورت گسترده ای در صنعت ساختمان سازی استفاده می‌کنند. موارد استفاده از تیرآهن IPB برای ساخت ستون ساختمان ها، ساخت اسکلت فلزی، ساخت خرپا و پل ها است.

در واقع در زمان خرید تیرآهن در نظر داشته باشید که دو نوع تیراهن I و H شکل داریم که تیرآهن  ها بسته به بال، عرض و استاندارد‌های اروپا در دسته های مختلف قرار گرفته اند. استاندارد های تیرآهن ها عبارتند از تیراهن IPE، INP، IPB که IPE و INP در دسته تیر آهن های I شکل قرار گرفته اند.

تیرآهن IPB  در دسته تیرآهن هاش قرار گفته است و شکل آن نیز همانند حرف انگلیسی H است که کاربرد های مختلفی نیز دارند. تیرآهن هاش به دلیل تحمل کشش بالا دارای مزایای زیادی نیز هستند که همین عامل هم سبب تفاوت قیمت تیرآهن هاش با سایر دیگر شده است.

این نوع تیرآهن های فولادی دارای بال گسترده‌ای هستند که با نام تیرآهن بال پهن نیز در صنعت شناخته می‌شوند. این محصول دارای سه بخش است که دو بال پهن تا انتهای آن وجود دارد و یک تکه اهنی ضخیم بین این دو بال به صورت عمودی قرار گرفته اند که به آن جان تیر می‌گویند.

انواع تیرآهن هاش

تیرآهن هاش یا IPB در دو نوع سبک و سنگین به تولید می‌رسند که ضخامت هر یک از دیگری متفاوت است. در ادامه انواع تیرآهن هاش را نام برده تا بدان بیشتر آشنا شوید:

تیرآهن هاش سنگین

این تیرآهن با نام IPBV یا HEB نیز شناخته می‌شود که ضخامت بال های هاش سنگین نسبت به هاش سبک بیشتر است که تیرآهن هاش سنگین از دسته پرفروش ترین مقاطع آهنی در ساختمان سازی هستند.

تیرآهن هاش سبک که با نام IPBL یا HEA شناخته می‌شود، در دسته تیرآهن سبک قرار گرفته‌اند که ضخامت بال آن ها نسبت به هاش سنگین کمتر است و از نظر وزنی نیز با یکدیگر تفاوت هایی دارند که در واقع عوامل تاثیر گذار بر وزن تیرآهن هاش عبارتند از: ضخامت بال ها، جان و طول مقطع تیرآهن.

تفاوت تیرآهن و هاش

تیرآهن های معمولی تفاوت زیادی با تیرآهن هاش دارند که مهم ترین تفاوت آن مربوط به ظاهر متفاوت این دو مقطع می‌شود که به نسبت اندازه بال و جان مختلفی که دارند، استحکام آن‌ها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود. به دلیل نوع ساختاری که تیرآهن هاش دارد، باید در نظر داشته باشید که استحکام و مقاومت تیرآهن IPB بیشتر از تیرآهن ساده I شکل است. در واقع تیرآهن ساده دیگر کاربرد زیادی برای ساخت ستون ها ندارند، اما هاش ها بیشتر در سازه هایی همچون ستون نیز کاربرد دارند.

میزان تحمل بار تیرآهن هاش بیشتر از نوع ساده این محصولات است که در واقع تیرآهن هاش قدرت تحمل بار دوچندانی دارند که طبق استاندارد های اروپا به تولید رسیده اند و تیرآهن های I شکل طبق استاندارد چین و روسیه ساخته می‌شوند.

قیمت تیرآهن هاش

با توجه به ویژگی های ذکر شده تیرآهن هاش، باید عوامل موثر بر قیمت تیرآهن هاش را نیز در نظر بگیرید:

  1. تیرآهن هاش سنگین به دلیل داشتن ضخامتی بالا و مسلما به دلیل سختی تولیدی که به نسبت تیرآهن سبک دارند، دارای قیمتی بالاتر بوده که هر چه این ضخامت و سایز تیرآهن افزایش پیدا کند، روی قیمت محصول نیز تاثیر خواهد گذاشت.
  2. با توجه به اینکه تیرآهن IPB طبق استاندارد‌های اروپا به تولید می‌رسند مسلما از نظر قیمتی نیز گران‌تر از تیرآهن I خواهند بود.

یکی دیگر از مهم‌ترین عواملی که روی قیمت مصالح ساختمانی تاثیر زیادی دارند، نرخ تورم است،  به این صورت که محصولات تولیدی در حوزه آهن آلات و مصالح ساختمانی به یک میزان ثبات غیر تغییر نمی‌رسند و روزانه قیمت تیرآهن و دیگر مصالح در حال تغییر هستند که به همین دلیل نمی‌توان در سایت قیمت محصولات را ارائه داد.

جهت اطلاع از قیمت تیرآهن و هاش به صورت روزانه می‌توانید از طریق فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و از قیمت روز محصولات مطلع شوید و خرید خود را بدون واسطه انجام دهید.