آخرین بروزرسانی: یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02137163
tellphone

فولاد ST37 ضخامت فولاد ST37

ابعاد قیمت (تومان)
توضیحات

فولاد ساختمانی ST37 یا فولاد 10038 از جمله انواع فولادهای کم کربن بوده که از جمله فولادهای نرمه محسوب می‌شود. این نوع فولاد سازه‌ای غیرآلیاژی از جمله مهم‌ترین گروه آلیاژ‌های مهندسی هستند. از مشخصات فولاد st37 می‌توان به تولید بالا، استحکام متوسط، خواص بالا در بین مواد مهندسی و قیمت مناسب آن اشاره کرد. با توجه به متغییر بودن نرخ این محصول به دلیل تغییرات نرخ ارز، حمل و نقل، میزان عرضه و تقاضا و …، توانسته قبل از خرید فولاد ساختمانی ST37، اقدام به استعلام قیمت از کارشناسان فروشگاه آنلاین ثامن تجارت نمایید.

فولاد ساختمانی ST37 چیست؟

فولاد ST37 از جمله فولادهای ساختمانی و غیرآلیاژی است و به دلیل پایین بودن میزان عنصر کربن (کمتر از 0.25 درصد) در آن جز فولادهای نرمه قرار می‌گیرد. استاندارد ST37 براساس DIN 17006 بوده که طبق این استاندارد عدد بعد از حرف ST نشان دهنده پایه فولاد بدون آلیاژ است. استحکام کششی این فولاد براساس کیلوگرم بر میلیمتر مربع بوده که با توجه به جدول مشخصات فولاد ST37، میزان استحکام کششی آن برابر با 37 کیلوگرم بر میلیمتر مربع می‌باشد. با توجه به آنالیز فولاد st37 می‌توان نتیجه گرفت که تنش تسلیم فولاد آن معادل 2400 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع بوده و میزان تنش نهایی آن معادل 3700 کیلوگرم بر سانتی‌متر مربع است.

این فولاد دارای استحکام متوسط بوده و در صنعت ساختمان‌سازی به دلیل مناسب بودن جوش‌پذیری و شکل‌پذیری، پایین بودن قیمت فولاد ساختمانی ST37  به صورت میلگرد، ورق، پروفیل، نبشی، ناودانی و تیرآهن قابل استفاده دارد.

فولاد ساختمانی ST37

وزن فولاد ساختمانی ST37

به طور کلی وزن مخصوص تمامی فولاد ساختمانی با هم دیگر یکسان بوده و فرقی بین آن‌ها وجود ندارد. اما عامل وزن از جمله عوامل مهم در قیمت فولاد ساختمانی ST37 هست که اطلاع از آن بی فایده نیست. برای کسب اطلاع بیشتر در مورد وزن فولاد 10038 به جدول زیر مراجعه نمایید که ابعاد، ضخامت و وزن ورق گالوانیزه st37 در آن آورده شده است.

ردیف ابعاد بر حسب متر ضخامت وزن بر حسب کیلوگرم
۱ ۲*۱ ۰.۵ ۸
۲ ۲*۱ ۰.۷ ۱۱
۳ ۲*۱ ۱ ۱۶
۴ ۲*۱ ۱.۵ ۲۴
۵ ۲*۱ ۲ ۳۲
۶ ۲.۵*۱.۲۵ ۰.۵ ۱۳
۷ ۲.۵*۱.۲۵ ۱ ۲۵
۸ ۲.۵*۱.۲۵ ۱.۲۵ ۳۱
۹ ۲.۵*۱.۲۵ ۱.۵ ۳۷
۱۰ ۶*۱ ۰.۵ ۲۴
۱۱ ۶*۱.۲۵ ۰.۵ ۳۰

انواع اشکال فولاد st37

از جمله مهم‌ترین مقاطع فولاد ساختمانی ST37 می‌توان به میلگردف ورق، تیرآهن، نبشی و لوله اشاره کرد که به طور گسترده از آن‌ها در ساخت و ساز و اسکلت‌سازی استفاده می‌کنند.

 • ورق ST37
 • میلگرد ساختمانی st37
 • نبشی 10038
 • لوله st37.
انواع اشکال فولاد st37

ورق ساختمانی ST37

این نوع که با نام ورق سیاه نیز شناخته می‎شود برای تولید مقاطع فولادی همچون: نبشی، تیرآهن، پروفیل و میلگرد کاربرد دارد.

میلگرد st37

این نوع به دلیل دارا بودن خواص مکانیکی مناسب و عمر بالا در ساخت و ساز و صنعت به وفور استفاده می‌شود.

فولاد ساختمانی ST37 به صورت نبشی

نبشی st37 به شیوه پرسی از ورق سیاه ساخته شده و دامنه ضخامت آن بین 2 تا 6 میلیمتر است.

لوله st37

فولاد ST37 که به صورت لوله از آن استفاده می‌شود از جمله لوله‌های کربن استیل بوده که به عنوان لوله مبلی (لوله سبک و لوله روغنی) شناخته می‌شود. بارزترین مشخصه لوله فولاد ساختمانی ST37، سبک بودن آن است که ماده اولیه تولید لوله‌های درزدار می‌باشند.

کاربردهای فولاد ساختمانی ST37

با توجه به مشخصات و ترکیب شیمیایی فولاد st37، این فولاد از جمله پرکاربردترین محصولات است. عمده استفاده از آن در صنعت ساخت و ساز بوده ولی تنها به این کاربرد محدود نمی‌شود و از جمله کاربردهای فولاد 10038 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. راه‌سازی
 2. اسکلت پل
 3. کشتی‌سازی
 4. ساخت پیچ و مهره
 5. لوله کشی گاز شهری و ساختمانی
 6. ساخت دوچرخه
 7. ساخت مبلمان
 8. خودروسازی.
کاربردهای فولاد ساختمانی ST37

تفاوت فولاد st37 با فولاد st52

درست است که از فولاد ساختمانی و کربنی st37 و فولاد st52 در صنایع گوناگون استفاده می‌کنند، ولی تفاوت آن‌ها موجب تغییر در نوع کاربرد آن‌ها می‌شود. در ضمن تفاوت در ترکیب شیمیایی باعث ایجاد تفاوت مکانیکی و فیزیکی در وزن، شکل‌پذیری، جوش‌پذیری و استحکام می‌شود. در ادامه شما را با تفاوت فولاد st37 با فولاد ساختمانی st52 آشنا می‌کنیم.

 1. کاربرد فولاد ساختمانی ST37 در ساخت و ساز است ولی فولاد ST52 بیشتر در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 2. با آنالیز فولاد st37 می‌توان نتیجه گرفت که مقدار کربن آن کمتر از فولاد ساختمانی st52 است.
 3. میزان مقاومت، استحکام و ماشینکاری فولاد st52 بالاتر از فولاد 10038است. از این رو قیمت فولاد ساختمانی ST37 کمتر از فولاد st52 می‌باشد. شما توانسته برای اطلاع دقیق از نرخ به روز هر کدام از فولادها و خرید فولاد ساختمانی ST37 با کارشناسان وبسایت ثامن تجارت در ارتباط باشید.