آخرین بروزرسانی: یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02137163
tellphone

پروفیل ستونی ضخامت 2.5

چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳
ضخامت واحد فروش قیمت (تومان)
2.5 کیلوگرم 35,722
2.5 کیلوگرم 35,597
2.5 کیلوگرم 35,722

پروفیل ستونی ضخامت 3

چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳
ضخامت واحد فروش قیمت (تومان)
3 کیلوگرم 35,722
3 کیلوگرم 35,655
3 کیلوگرم 35,722

پروفیل ستونی ضخامت 4

چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳
ضخامت واحد فروش قیمت (تومان)
4 کیلوگرم 38,716
4 کیلوگرم 38,898
4 کیلوگرم 38,716

پروفیل ستونی ضخامت 6

چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۴۰۳
ضخامت واحد فروش قیمت (تومان)
6 کیلوگرم 39,416
6 کیلوگرم 0
6 کیلوگرم 39,771
توضیحات

امروزه در صنعت ساختمان سازی، از تجهیزات مختلفی در جهت ساخت و ساز بنا و ساختمان ها استفاده می‌کنند که یکی از پر فروش ترین محصولات در صنعت ساختمانی سازی، پروفیل یا قوطی ها می‌باشند که با فروش بالایی نیز مواجه شده اند. گروه صنعتی ثامن تجارت از دسته فروشندگان بی نظیر در زمینه فروش پروفیل است که شما می‌توانید به راحتی از قیمت قوطی ستونی 14 اصفهان، قیمت قوطی ستونی 14 سنگین و… به صورت روزانه استعلام قیمت گرفته و نسبت به خرید قوطی به صورت مستقیم و بدون واسطه اقدام نمائید.

تاریخچه تولید قوطی ستونی

تولید کنندگان در اواسط قرن 19 اقدام به بکارگیری از قوطی های ستونی برای ساخت پل های خرپایی کردند. دلیل محدود بودن استفاده از قوطی ستونی ها در انواع سازه های ساختمانی این بود که قیمت قوطی ستونی، نسبت به دیگر محصولات بسیار بالا بود. از وقتی که موتورهای بخار در قیاس های صنعتی در بین افراد جامعه طرفدار پیدا کرد درخواست برای قوطی ستونی بسیار بالا رفت.

اولین نحوه ساخت قوطی ستونی در سال 1825 توسط جیمز وایت هاوس ثبت اختراع شد. در این روش تولید، انواع قوطی ستونی های جوش داده شده از ورق های استیل از طریق نورد گرم ساخته می‌شوند. با در نظر گرفتن فناوری تولید در سال 1886مقاطع تو خالی استیل بدون درز از راه خطوط نورد گرم توسط برادران مانیسمن ثبت اختراع شد. و در اخر قوطی های ستونی طبق مفاد استاندارد PN-EN 10210 تولید می‌شود و برای کاربردهای ساختمان سازی و صنعتی مورد استقاده قرار می‌گیرد.

معرفی قوطی ستونی 14 سنگین، 12، 16

پروفیل(profile) دارای انواع و ابعاد مختلفی نظیر قوطی 90*90، 100*100، 120*120*، 140*140 میلی‌متر و … هستند که آن‌ها را با نام پروفیل ستونی یا قوطی ستونی نام گذاری می‌کنند زیرا بیشترین کاربرد آن ها معمولا در ساخت ستون ساختمان ها است. در ادامه می‌توانید در رابطه پروفیل ستونی، انواع پروفیل، کاربرد، محدودیت های استفاده از آن، جدول وزنی پروفیل ستونی و … مطالعه کنید. همچنین با مراجعه به وب سایت ثامن تجارت می‌توانید قیمت و مشخصات سایر مقاطع فولادی را نیز مشاهده فرمایید.

امروزه در صنعت ساختمان سازی یکی از رایج ترین وسایل فلزی پرکاربرد قوطی پروفیل ستونی است. قوطی ستونی در واقع نوعی پروفیل است که از ورق سیاه تولید شده است که عموما در ساخت ستون های ساختمان و انبارها، ساخت سوله و کارگاه ها استفاده می‌شود. ابعاد این محصول گاهی تا 400*400 میلی‌متر می‌رسد و این پروفیل ها در شاخه های 12 متری تولید می‌شوند. وزن قوطی ستونی بستگی به ضخامت ورق سیاه به کار رفته در آن دارد و قیمت آن تابع قیمت ورق آهن بوده است.

قوطی ستونی 14 سنگین، 12 و 16 از دسته قوطی هایی هستند که در چند سال اخیر در صنعت ساختمان سازی رواج پیدا کرده اند و از نظر کیفی و اندازه توجه بسیاری را به خود جلب نموده اند که به دلیل فروش بالای قوطی ستونی ۱۴ سنگین، ار آن ها به صورت گسترده ای استفاده می‌کنند. در ادامه انواع قوطی ستونی را نیز به شما معرفی نموده ایم که جهت خرید قوطی صنعتی، ساختمانی، ستونی، پروفیل z و.. می‌توانید از طریق سایت ثامن تجارت اقدام به خرید مستقیم و بدون واسطه نمائید. جهت اطلاع از قیمت قوطی آهنی کلیک کنید و به صورت یکجا لیست قیمت انواع پروفیل ها را مستقیم مشاهده نمائید.

قوطی ستونی 14 سنگین، 12، 16

انواع قوطی ستونی

اگر بخواهیم انواع قوطی ستونی را نام ببریم تا با آن ها بیشتر اشنا شوید، باید بگوئیم که پروفیل ستونی دارای انواع مختلفی اعم از دو نوع صنعتی و ساختمانی می‌باشند که تفاوت بین این دو نوع قوطی ستونی در ضخامت و نوع کاربرد آن ها است که در ادامه انواع قوطی ستونی و کاربرد های آن را بیان کرده ایم تا بتوانید نسبت به خرید پروفیل اقدام نمائید و محصول مناسب و کاربردی مختص به کار خود را خریداری نمائید.

قوطی ستونی ساختمانی

شکل مقطع ستونی ساختمانی مربع است که از ورق سیاه تولید شده و ابعاد این محصول از 100 تا 140 میلی‌متر متغیر و دامنه ضخامت این محصول از 2 تا 6 میلی‌متر است. وزن قوطی ستونی ساختمانی در مقایسه با ستونی صنعتی کمتر است و از این محصول در ساخت اسکلت فلزی بزرگ و ستون ساختمان ها استفاده می‌شود که تاثیر به سزایی در برآورد هزینه های ساخت در یک پروژه ساختمان دارد.

قوطی ستونی صنعتی

این ستونی دارای ضخامت 6 میلی‌متر به بالاتر و طول 12 متر است.ستونی صنعتی نیز عموما در ساخت سوله ها،کارگاه ها و انبار ها و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت ستونی صنعتی هم نیز تابع ورق آهن بوده و در شاخه های 12 متری تولید می‌شود.

قوطی ستونی صنعتی از دسته مقاطع فولادی تو خالی می‌باشند که در صنعت ساختمان سازی زیاد از این نمونه پروفیل ها استفاده می‌شود. همانطور که می‌دانید عوامل متعدد و زیادی هستند که روی قیمت قوطی تاثیر می‌گذارند و در اصل هر نوع تغییری در قیمت ورق سیاه ایجاد شود، مستقیم روی قیمت قوطی صنعتی تاثیر می‌گذارد و اصولا با شاخه های ۱۲ متری تولید و عرضه می‌گردند.

کاربرد‌ های قوطی ستونی و ساختمانی:

قوطی ستونی دارای ویژگی های منحصر به فردی می‌باشند که همین عوامل سبب پر فروش شدن پروفیل یا قوطی ها شده اند. از جمله ویژگی های منحصر به فرد آن می‌توان به مقاومت بالا، استحکام، قابلیت جوش پذیری وفرم پذیری اشاره کرد. وجود این ویژگی های در قوطی سنگین و یا سبک سبب شده است تا در صنعت ساختمان سازی استفاده از آن ها افزایش پیدا کند. قوطی های ستونی نیز با روش های مختلفی اعم از پروفیل نورد گرم، پروفیل نورد سرد و پروفیل مرکب ساخته می‌شوند.

 • عمران و ساختمان سازی
 • صنایع خودروسازی و حمل و نقل عمومی مانند ساخت انواع اتاق خودروهای سنگین و سبک
 • ساخت اتاق خودرو های سنگین
 • استفاده در صنایع نظامی
 • ساخت پروژه های عظیم مانند ساخت پل و برج های فلزی
 • ساخت انواع ماشین آلات و چرثقیل های سنگین
 • انواع تابلوهای راهنمایی و رانندگی و تبلیغاتی
 • تولید انواع لوازم ورزشی و تفریحی و لوازم آموزشی مانند انواع میز و صندلی فلزی

به نقل از ویکی پدیا:

سُتون عضوی از سازه است به شکل عمودی که معمولاً برای انتقال و حمل بار سازه‌های بالایی به سازه‌های زیرین ایجاد می‌شود. سازه‌های مهندسی با هدف مشابه عبارتند از تاق و فرسب. البته ستون ممکن است وزن هیچ سازه‌ای را تحمل نکند و تنها برای زیبایی باشد.

محدودیت استفاده از قوطی در ساختمان های چند طبقه

در ستون ساختمان های چند طبقه از پروفیل استاندارد قوطی نمیتوان استفاده کرد زیرا در محل اتصال تیر به ستون باید داخل مقطع ستون تقویت انجام گیرد و این کار را نمیتوان در مقطع قوطی انجام داد زیرا به داخل مقطع دسترسی نداریم مگر اینکه مقطع را در ناحیه اتصال تیر به ستون برش دهیم که این کار ممنوع است که با راه های تقویت ستون را نیز می‌توانید آشنا شوید.

به طور کلی هر چقدر بتوانیم یک مقطع را طوری بچینیم که بیشترین فاصله از مرکز سطح خود را داشته باشد بهتر است زیرا استحکام بیشتری خواهد داشت. بنابراین استفاده از قوطی در ستئن ساختمان برای ساختمان های یک طبقه بوده و ضعف آن هنگام زلزله مشخص میگردد چرا که ممکن است شکل مقطع در این زمان تغیر یافته و مقاومت آن کاهش یابد.

محدودیت استفاده از قوطی ستونی در ساختمان ها

کارخانه های تولید کننده ستون:

 • شرکت پروفیل اصفهان
 • گروه صنعتی شرق تهران
 • شرکت پروفیل صابری
 • شرکت پروفیل ساوه(هیربد)

عوامل تاثیر گذار در قیمت قوطی ۱۴:

سایز، ضخامت، نوع استاندارد، حالت و حتی محل بارگیری می‌تواند بر روی قیمت قوطی ستونی 14 سنگین و قیمت تیرآهن ۱۶ تاثیر گذار باشد. از این رو ما در ادامه همین مقاله جدولی را ترتیب داده ایم تا شما ضمن آشنایی با مشخصات فنی قوطی ستونی ۱۶، عوامل تاثیرگذار بر قیمت قوطی ۱۴ را شناخته و در مورد آن ها اطلاعات بیشتری به دست آورید.

 • ابعاد قوطی آهنی
 • ضخامت
 • کارخانه تولیدکننده و برند محصول
 • محل بارگیری و فواصل جاده ای
 • وزن قوطی ستونی 14 سنگین
 • نوع ورق به کار رفته برای ساخت قوطی
 • واحد فروش
 • حالت
 • نوع محصول
 • میزان عرضه در بازار
 • میزان در دسترس بودن مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز برای ساخت

مشخصات قوطی ستونی 3.8*135*135:

 1. عنوان کالا: پروفیل ستونی 3.8*135*135
 2. ابعاد قوطی آهنی: 135*135
 3. ضخامت: 3.8
 4. استاندارد: سنگین
 5. حالت: 12 متری
 6. محل بارگیری: کارخانه
 7. واحد فروش: کیلوگرم
 8. نوع پروفیل: صنعتی و ساختمانی
 9. وزن قوطی: 188
 10. نوع ورق: ST37

رابطه اصالت و قیمت قوطی ستونی 14 سنگین و 16

ممکن است بگوییم قیمت قوطی ستونی 10 در 10 و قیمت تیرآهن ۱۶ به عنوان مثال ۲۴۰۰۰ برای قوطی با ضخامت ۲.۵ میلی‌متر است. یعنی قیمتی را با در نظر گرفتن عوامل موثر که در بخش قبل بیان شد، نوسانات بازار و همچنین با توجه به فاکتورهای معقولی نظیر قیمت کارخانه و هزینه هایی که احیانا برای حمل و نقل در نظر گرفته می‌شود، تعیین نموده ایم. شما برای خرید و اطلاع از اخرین قیمت قوطی ۱۴، باید به چند وب سایت و نمایندگی معتبر سر بزنید، قیمت ها لا مقایسه نموده و هرگز فریب پایین بودن قیمت اعلام شده از سوی واسطه ها را نخورید.

به طور حتم خرید محصول با اصالت و مطمئن هر چند با قیمت بالاتر از آن چه واسطه ها تعیین می‌کنند، هزینه های بعدی را به شما تحمیل نخواهد کرد و خساراتی را برای تان در پی نخواهد داشت. ضمن این که شما پیش از خرید می‌توانید نمودار قیمت پروفیل آهن ۱۴۰۱ در سایت ها و فروشگاه های معتبر را نیز مقایسه کنید. اما صحبت ما این است که از همان ابتدا واسطه ها را از لیست خود حذف نمایید.

جدول وزن قوطی ستونی 14 سنگین:

ردیف  ضخامت (mm)  سایز قوطی (mm)  وزن (kg/m)
1 1 20*20 0/62
2 1 25*25 0/78
3 1 30*30 0/96
4 1 35*35 1/12
5 1 40*40 1/25
6 1.25 20*20 0/75
7 1.25 25*25 0/98
8 1.25 30*30 1/19
9 1.25 35*35 1/39
10 1.25 40*40 1/55

وزن و قیمت پروفیل ستونی

عوامل زیادی هستند که روی وزن و قیمت پروفیل ستونی تاثیر گذار هستند و حتی یک نوع پروفیل ستونی که توسط دو تولید کننده متفاوت به تولید رسیده باشند ممکن است از نظر تناژ وزنی با یکدیگر تفاوت هایی داشته باشند که سبک بودن وزن اصولا توسط تولید کنندگان سودجو اتفاق می‌افتند که به همین دلیل برای خرید قوطی ستونی باید به اصالت محصولات توجه داشته باشید. وزن قوطی ستونی 14 سنگین، ۱۲ و ۱۶ نیز خارج از این قائده نیست و باید حتما توجه داشته باشید که قیمت قوطی ۱۴ بیشتر از قیمت قوطی ستونی ۱۲ بوده و قیمت قوطی ستونی ۱۶ مسلما گران تر از دو محصول دیگر است که هر چه این عدد افزایش پیدا کند قیمت آن نیز بالا می‌رود.

قیمت پروفیل ستونی با توجه سایز، ضخامت و کیفیت آن متفاوت است. به طور کل قوطی های ستونی در طول 12 متری تولید می‌شوند ولی امکان فروش انواع ستونی در متراژ مختلف طبق سفارش مشتری و بدون پرتی در فروشگاه صنعتی ثامن تجارت وجود دارد.

وزن و قیمت پروفیل ستونی

جدول قیمت قوطی ستون ۱۴ و ۱۶

در ادامه مقاله “قیمت قوطی ستونی 14 سنگین” از وب سایت ثامن تجارت جدولی برای شما ترتیب داده شده است تا بتوانید انواع مختلف قوطی ستونی را به تفکیک استعلام و به آن اضافه کنید. جدول فوق به شما برای تعیین قیمت انواع قوطی های ستونی نظیر قیمت قوطی ستونی 10در10، قیمت پروفیل ستونی 20 و قیمت قوطی ۱۴ هم به شما کمک می‌کند. چرا که اهمیت وزن قوطی ستونی 14 سنگین به عنوان یک فاکتور مهم در تعیین هزینه ها را به شما یادآور می‌شود.

وزن قوطي قیمت هر شاخه قوطی 14 بر اساس قیمت ورق سیاه در بازار آهن مشخص می‌شود که این بازار ثابت نبوده و روزانه در حال تغییر است. پروفیل ستونی دارای ضخامت های مختلفی بوده اند که هر شاخه قوطی ۱۴ اصفهان و.. ۱۲ متر هستند. پروفیل ستونی ۱۴ دارای ضخامتی بین ۲ تا ۶ میلی‌متر هستند که قیمت مناسب آن سبب فروش زیاد آن ها گشته است

قوطی ستونی: وزن شاخه:  قیمت هر کیلو:
قیمت صفحه ستونی ۹در۹ ضخامت ۲ میلی‌متر  ۳۳.۴ کیلوگرم  تماس بگیرید
قیمت صفحه ستونی ۹ در ۹ ضخامت ۲.۵ میلی‌متر  ۴۱.۸ کیلوگرم تماس بگیرید
قیمت صفحه ستونی ۹ در ۹ ضخامت ۳ میلی‌متر  ۵۰.۲ کیلوگرم تماس بگیرید
قیمت قوطی ستونی ۱۰ در ۱۰ ضخامت ۲ میلی‌متر  ۳۷.۱ کیلوگرم تماس بگیرید
قیمت قوطی ستونی ۱۰ در ۱۰ ضخامت ۲.۵ میلی‌متر  ۴۶.۴ کیلوگرم تماس بگیرید
قیمت قوطی ستونی ۱۰ در ۱۰ ضخامت ۳ میلی‌متر  ۵۵.۷ کیلوگرم تماس بگیرید
قیمت قوطی ستونی ۱۲ در ۱۲ ضخامت ۲.۵ میلی‌متر  ۵۵.۷ کیلوگرم تماس بگیرید
قیمت قوطی ستونی ۱۲ در ۱۲ ضخامت ۳ میلی‌متر  ۶۶.۹ کیلوگرم تماس بگیرید
قیمت قوطی ستونی ۱۲ در ۱۲ ضخامت ۳.۵ میلی‌متر ۷۸.۱ کیلوگرم تماس بگیرید
قیمت قوطی ستونی ۱۲ در ۱۲ ضخامت ۴ میلی‌متر  ۸۹.۲ کیلوگرم تماس بگیرید
قیمت قوطی ۱۴ در ۱۴ ضخامت ۳ میلی‌متر  ۷۸.۱ کیلوگرم تماس بگیرید
قیمت قوطی ستونی ۱۴ در ۱۴ ضخامت ۳.۵ میلی‌متر  ۹۱.۱ کیلوگرم تماس بگیرید
قیمت قوطی ستونی ۱۴ در ۱۴ ضخامت ۴ میلی‌متر  ۱۰۴.۱ کیلوگرم تماس بگیرید
قیمت قوطی ستونی 14 سنگین ضخامت ۵ میلی‌متر  ۱۳۰.۱ کیلوگرم تماس بگیرید
قیمت قوطی ستونی ۱۶ در ۱۶ ضخامت ۳.۵ میلی‌متر  ۱۰۴.۱ کیلوگرم تماس بگیرید
قیمت قوطی ستونی ۱۶ در ۱۶ ضخامت ۴ میلی‌متر ۱۱۹ کیلوگرم تماس بگیرید
قیمت قوطی ستونی ۱۶ در ۱۶ ضخامت ۵ میلی‌متر ۱۴۸.۷ کیلوگرم تماس بگیرید
قیمت صفحه ستونی ۱۶ در ۱۶ ضخامت ۶ میلی‌متر ۱۷۸.۵ کیلوگرم تماس بگیرید
قیمت قوطی ستونی ۱۶ در ۱۶ ضخامت ۷ میلی‌متر  ۲۰۸.۳ کیلوگرم تماس بگیرید

قیمت قوطی ستونی

از دسته کاربرد های قوطی استفاده از آن ها در ساختمان سازی است که از قوطی ستونی برای ساخت و تولید پل هوایی، ساخت نمای بیرونی ساختمان ها، برج های اداری و مسکونی و… استفاده می‌کنند. گروه تجاری ثامن تجارت از دسته فروشندگان آهن آلات ساختمانی است که می‌توانید خرید قوطی را از این فروشگاه معتبر انجام دهید و از قیمت قوطی ستونی 14 سنگین، قیمت قوطی ستونی ۹در۹ و… مطلع شده و اقدام به خرید قوطی با سایز و ابعاد دلخواه نمائید.

سوالات متداول

1. قیمت قوطی ستونی 14 سنگین چقدر است؟

قیمت قوطی ۱۴ به عواملی چون وزن، ضخامت و سایز قوطی بستگی دارد که کارشناسان ثامن تجارت با توجه به همه آن ها به شما قیمت می‌دهد.

2. مهم ترین عامل در تعیین قیمت قوطی ستون 16 چیست؟

وزن هر شاخه قوطی ستونی ۱۶