آخرین بروزرسانی: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone
تماس با ما

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

تیرچه بتنی برند تیرچه بتنی

شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
واحد فروش قیمت (تومان)
توضیحات

خرید تیرچه بتنی به عنوان یکی از مهم‌ترین مصالح ساختمانی برای استفاده در سقف رواج دارد. این محصول از میلگرد و بتن ساخته شده و در دو نوع خرپایی و پیش تنیده در بازار موجود است. امروزه ساخت تیرچه بتنی توسط تولیدکنندگان مطرحی صورت می‌گیرد که محصولات تولیدی آن‌ها همگی در ساختمان‌سازی کاربرد داشته ولی قیمت تیرچه بتنی تولید شده هر مجموعه با توجه به کیفیت مواد اولیه استفاده شده در آن، صخامت، طول و … متفاوت است. از این رو شما توانسته از طریق ارتباط با کارشناسان فروش سایت ثامن تجارت اقدام به استعلام قیمت تیرچه بتنی امروز، استاندارد، ۶ متری و … کنید.

تیرچه بتنی چیست؟

تیرچه بتنی از جمله مهم‌ترین اجزای بوده که در ساخت تیرچه بلوک از آن استفاده می‌کنند. در بین تیرچه‌ها، بلوک سیمانی یا سفالی و در کنار آن‌ها میلگرد قرار می‌گیرد. با توجه به این که بتن دارای مقاومت فشاری بالای بوده اما مقاومت کششی کمی دارد برای ایجاد تعادل در بین آن‌ها در زمان ساخت تیرچه بتنی از فولاد و میلگرد استفاده می‌کنند تا از مقاومت کششی فولاد برای افزایش مقاومت کششی تیرچه‌های بتنی استفاده کنند.

در حقیقت این محصول ترکیبی از بتن و میلگردهای فولادی است و ابعاد  تیرچه‌های بتنی با توجه به بزرگی پروژه ساختمانی و مقدار بار وارده بر سقف متفاوت است. اما تیرچه بتنی استاندارد، دارای مقدار ضخامت بتن حداقل 40 میلی متر و عرض 100 میلی متر خواهند بود و حداکثر طول مجاز تیرچه بتنی برابر با 7 متر است. برای اطلاع بیشتر به مقاله «تیرچه بتنی چیست؟» مراجعه کنید.

تیرچه بتنی

وزن تیرچه بتنی

عواملی همچون اندازه و نوع تیرچه در وزن این محصول تاثیرگذار بوده و وزن از جمله پارامترهای تاثیرگذار در قیمت تیرچه بتنی استاندارد است. به طور کلی فاکتورهای مهمی برای اندازه‌گیری وزن تیرچه‌های بتنی وجود دارند که شامل موارد زیر است:

  • مشخصات مکانیکی کابل‌های فولادی
  • مشخصات مکانیکی بتن
  • مشخصات هندسی مقطع.

انواع تیرچه بتنی

تیرچه‌های بتنی از جمله تیرچه‌های ستنی بوده که در تقسیم‌بندی کلی تیرچه‌ها جز تیرچه‌های بدون قالب ماندگار هستند. انواع تیرچه بتنی از دو میلگرد فولادی در بالا تحتانی و یک آرماتور در بال فوقانی ساخته شده‌اند. در ضمن چندین میلگرد زیگزاگ به صورت تک یا دوبل در بال‌های فوقانی و تحتانی جوش داده می‌شوند. قبل از خرید تیرچه بتنی خوب است تا با انواع آن آشنا شوید و خریدی مطابق با نیازتان داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر: تیرچه نیازیت چیست؟

انواع تیرچه بتنی

تیرچه بتنی خرپا

این نوع تیرچه به شکل مثلث بوده که با توجه به شکل ظاهری‌اش در برابر نیروهای کششی و فشاری بالا مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد. در ساخت تیرچه بتنی خرپایی از پاشنه بتن و خرپای فولادی استفاده می‌کنند و میلگردها از جمله قطعات پیش ساخته از میلگرد‌های کششی زیرین، بالایی و زیگزاگ هستند.

قسمت پاشنه در تیرچه‌های بتنی خرپایی موقت بوده و بعد از بتن ریزی از قالب خارج شده و از این رو این محصول تیرچه‌های بدون قالب ماندگار محسوب می‌شوند.  میلگرد‌های موجود در تیرچه‌های بتنی خرپا به همدیگر جوش داده شده و قدرت تحمل را در تیرچه افزایش می‌دهند. شماره میلگرد‌های کششی زیرین حداقل 8 و حداکثر 16 بوده و در میلگردهای زیگزاگ از شماره 5.6 یا 8 است. بدون شک قیمت میلگرد در قیمت تیرچه بتنی خرپایی تاثیر دارد.

تیرچه بتنی پیش تنیده

از طریق ترکیب آرماتور و وایر با بتن استحکام سازه‌ها را افزایش می‌دهند و از ترک خوردگی و شکستگی بتن جلوگیری می‌کنند. از این رو برای ساخت تیرچه بتنی پیش تنیده از سیم فولادی به قطر 5 میلی متر با مقاومتی در حدود 17500 تا 19000 کیلوگرم بر سانتی متر مربع استفاده می‌کنند. تعداد سیم‌ها با توجه به پارامترهای چون طول تیرچه و میزان تحمل فشار متفاوت است. مفتول فولادی در تیرچه پیش تنیده قبل از بتن ریزی به وسیله جک‌های تحت کشش معین قرار می‌گیرد.

کیفیت و استاندارد خوب این محصول نشان از تولید آن در کارخانه است. خرید تیرچه بتنی پیش تنیده موجب افزایش سرعت ساخت و ساز شده و یونولیت و بلوک سیمانی به راحتی در آن جای می‌گیرد. در تیرچه‌های بتنی حدود 4 سانتی متر برای قرار دادن یونولیت یا بلوک سیمانی فضا وجود دارد.

برترین کارخانه‌جات تولیدکننده تیرچه بتنی در ایران

در حال حاضر با پیشرفت ساخت و ساز و ساختن ساختمان‌های بلند و مدرن، تجهیزات و مصالح ساختمانی تغییر پیدا کرده است. استفاده از سقف‌های تیرچه بتنی یکی از مصالح پیش ساخته از میلگرد و بتن است که به وفور در ساخت و ساز از آن استفاده می‌کنند. امروزه تولیدکنندگان زیادی اقدام به ساخت انواع سقف تیرچه‌های بتنی خرپایی و پیش تنیده کرده اند که در ادامه شما را با برترین کارخانه‌جات تولید کننده آن آشنا می‌کنیم.

  • شرکت تولیدی میگلی: اگر به دنبال بزرگ‌ترین و بهترین تولید‌کننده تیرچه‌های بتنی در ایران هستید، شرکت میگلی یکی از آن‌ها محسوب می‌شود. رمز موفقیت این مجموعه استفاده از بهترین متریال و به کارگیری کادر مجرب است. از این رو ممکن است قیمت تیرچه بتنی شرکت میگلی بالاتر از دیگر رقبا باشد.
  • شرکت تیرچه پیش تنیده ایران: این مجتمع از طریق استفاده از به روزترین دستگاه‌های تولید تیرچه و باکیفیت‌ترین خط تولید اقدام به تولید باکیفیت‌ترین محصولات کرده است. در صورتی که قصد خرید تیرچه بتنی پیش تنیده را دارید، توانسته محصولات این مجموعه را انتخاب کنید.
  • شرکت تیرچه‌سازی اطلس: این مجموعه با دارا بودن سابقه 25 ساله اقدام به تولید انواع تیرچه صنعتی، بتنی و کرومیت با کیفیت و به همراه استانداردهای لازم کرده است.

کاربرد تیرچه بتنی

تیرچه‌های ‌بلوک از جمله پرکاربردترین و رایج‌‌ترین قطعات استفاده شده در انواع سازه برای ساختن سقف ساختمان‌ در صنعت ساختمان‌سازی محسوب می‌شود. کاربرد تیرچه بتنی در سقف ‌ساختمان، به این صورت است که هنگامی که ما بین این تیرچه‌ها، بلوک سفالی یا سیمانی قرار می‌دهند، استفاده دارد. در واقع خرید تیرچه بتنی به عنوان یکی از مهم‌ترین بخش از سقف‌‌های تیرچه‌ بلوک به به شمار می‌آید. شما در صورتی که نیاز به خرید این محصول داشته باشید، توانسته از طریق ارتباط با کارشناسان مجموعه ثامن تجارت اقدام به خرید و استعلام قیمت تیرچه بتنی نمایید.