امروز دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳
آخرین بروزرسانی: دوشنبه ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone
تماس با ما

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

رابر نئوپرن ضخامت رابر نئوپرن

آلیاژ قیمت (تومان)
توضیحات

رابر نئوپرن، یک لاستیک مصنوعی عمومی است که با دوام و ضد آب است. این محصول یکی از انواع ورق لاستیکی ضد اسید می باشد. لاستیک و قیمت گسکت EPDM به عنوان یکی از جدیدترین محصولات پلاستیکی می باشد که مخفف کلمه اتیلن پروپیلن داین مونور است؛ موضوع این مقاله است.

Neoprene rubber یک لاستیک مصنوعی است که برای کاربردهایی که نیاز به مواد عمومی با دوام، ضد آب، حرارتی پایدار و مقاوم در برابر مواد شیمیایی و مواد خورنده دارند، مناسب است.  در این مطلب از سایت ثامن تجارت شما را با خواص epdm (ورق لاستیکی ضد اسید)، خمیر، تولید کننده، کاربردو قیمت لاستیک نئوپرن پارچه و در ساختمان آشنا می کنیم.

ورق لاستیکی ضد اسید چیست؟

پلیمر epdm دارای خاصیت ضدآتش و مقاوم در برابر حرارت بوده و در ضمن در برابر انواع حلال های شیمیایی مقاوم هستند. با توجه به این که در بیشتر صنایع مواد اسیدی و حلال های شیمیایی با موجب از بین رفتن قطعات می شود؛ بنابراین نیاز به محصولی با مقاومت بالا در برابر این نوع عوامل است. ورق لاستیکی ضد اسیدی به دسته های مختلف زیر تقسیم می شود:

 • ورق لاستیکی سیلیکونی
 • ورق لاستیکی نئوپرن
 • ورق پلاستیکی P.V.C
 • ورق PTFE

نئوپرن چیست؟

رابر نئوپرن با نام تجاری “DuPont” است که بانام های لاستیک پلی کلروپرن یا کلروپرن است که یک لاستیک مصنوعی همه کاره می باشد. خمیر نئوپرن از طریق پلیمریزاسیون کلروپرن تولید می شود. پلیمریزاسیون فرآیندی است که مولکول های واحد را به مولکول های چند واحدی متصل می کند تا تراشه های پلی کلروپرن ایجاد شود. سپس این تراشه ها ذوب شده و قبل از پخت با انواع مواد کف کننده و رنگدانه های کربنی مخلوط می شوند تا زمانی که مخلوط ها گسترش یافته و ورقه های کلروپرن به وجود آیند.

تاریخچه اختراع رابر نئوپرن

به دنبال افزایش تقاضا برای لاستیک طبیعی و در نتیجه افزایش قیمت لاستیک های دیگر در دهه 1920، دانشمندان تصمیم گرفتند جایگزین مصنوعی ارزان تری را به وجود بیاورند. آرنولد کالینز، شیمیدان آمریکایی موفق شد پیشرفت لازم را برای ایجاد یکی از اولین لاستیک های مصنوعی موفق در سال 1930 انجام دهد.

کالینز بخشی از گروه تحقیقاتی DuPont بود و پس از بررسی محصولات جانبی دیویینیل استیلن، که مشتق شده از وینیل استیلن است، این کشف را انجام داد. پس از جنگ جهانی اول، DuPont در یک کارخانه تولید کننده لاستیک نئوپرن سرمایه گذاری کرد تا تقاضای روزافزون برای Neoprene rubber را برآورده کند.

مزایای رابر نئوپرن چیست؟

این نوع ورق لاستیکی ضد اسید دارای خواص ضد آب و مقاوم در برابر خوردگی است که آن را در برابر طیف وسیعی از عوامل محیطی از جمله UV، ازن و اکسیداسیون مقاوم می کند. علاوه بر این، پایداری حرارتی بالا به این معنی است که در طیف وسیعی از دما از -40 تا +120 درجه سانتی گراد انعطاف پذیر است.

نئوپرن نیز به دلیل مقاومت شیمیایی قوی همه جانبه محبوب است؛ زیرا تحت تأثیر طیف وسیعی از مواد شیمیایی از جمله حلال ها، روغن ها و سوخت های نفتی قرار دارد. این ماده همچنین با دوام و مقاوم در برابر پارگی است و به راحتی به فلزات و پارچه ها می چسبد، در حالی که در برخی موارد مقاوم در برابر شعله نیز می باشد.

معایب رابر نئوپرن

خیلی از افراد بزرگ ترین معایب اصلی این ماده را قیمت نئوپرن می دانند؛ از این رو به دلیل پایین بودن قیمت کسگت EPDM، به عنوان جایگزین از آن استفاده می کنند. چندین ماده دیگر ویژگی های مشابهی را با قیمت کمتر در بازار ارائه می دهند؛ اما دارای طیف کاملی از ویژگی های این ماده نیستند. رابر نئوپرن همچنین مقاومت ضعیفی در برابر اسیدهای اکسید کننده قوی، استرها، کتون و برخی هیدروکربن ها دارد. در مقایسه، سایر مواد لاستیکی مقاومت فوق العاده ای در روغن نشان می دهند. آخرین عیب آن این است که می تواند آب را به مرور جذب کند و به همین دلیل، به عنوان عایق برقی توصیه نمی شود.

خواص epdm چیست؟

 1. دارای مقاومت کششی عالی است
 2. نفوذ پذیری بسیار کمی در برابر گازها و هوا دارد.
 3. مقاومت بسیار خوبی در برابر اکسیداسیون ازن و نور خورشید دارد.
 4. درجه حرارت بین -45 تا 130 درجه سانتیگراد را در مواد معمولی و حتی بیشتر با فرمولاسیون های خاص مانند لاستیک مقاوم در برابر اسید ولکانیزه تحمل می کند.
 5. دارای انعطاف پذیری فوق العاده ای است که آن را برای پدها و ارتعاشات ضربه ای ایده آل می کند.
 6. لاستیک مقاوم در برابر اسید، مقاومت متوسطی در برابر سایش و تغییر شکل دارد.
 7. این نوع لاستیک در برابر مواد شیمیایی، اکثر محصولات معدنی مقاوم است و در برابر اسیدهای معدنی ، قلیاها و محلولهای اسیدها بسیار مقاوم می باشد.

کاربرد رابر نئوپرن در ساختمان و صنعت

این محصول بسیار متنوع است و بنابراین برای بسیاری از محصولات مختلف استفاده می شود. از آنجا که به سرعت لاستیک طبیعی تخریب نمی شود، نئوپرن برای واشر و شیلنگ ایده آل است. در ضمن در امر ساخت و ساز از انواع محصولات تولیدی این فرایند استفاده می کنند.

سایر کاربردهای معمولی کلروپرن عبارتند از:

 • عایق سیم و کابل
 • کمربندها
 • فنر
 • پایه های انعطاف پذیر
 • واشرها
 • چسب ها

انواع متریال ها در ساخت کسگت ها

گسکت ها در واقع یک دزبند هستند که به صورتی طراحی شده اند تا در فضای خالی بین دو شی که تحت فشار هوا یا آب است، قرار بگیرند تا از نشتی جلوگیری کنند. برای اطلاع از قیمت گسکت لاستیکی به وب سایت ثامن تجارت مراجعه نمایید. به طور کلی برای ساخت آن از مواد مختلفی تهیه می شود که در ادامه آن ها را معرفی کرده ایم.

 1. گسکت NR: انعطاف پذیری و جهندگی بالا، مانایی فشار عالی، مقاومت سایش بالا، مقاومت شیمیایی متوسط.
 2. گسکت SILICON: مقاومت حرارتی و شیمیایی بالا.
 3. گسکت SBR: داشتن مقاومت سایشی بسیار بالا.
 4. گسکت EPDM: داشتن مقاومت اسیدی بالا، مقاومت قلیایی بالا و پایین بودن قیمت گسکت EPDM.
 5. گسکت CR یا رابر ئنوپرن: داشتن مقاومت بالا در برابر موا نفتی و هیدروکربن ها، مقاومت شیمیایی مناسب.
 6. گسکت الاستومر: مقاومت در برابر مواد نفتی، ساییدگی، گازها، حرارت و مواد شیمیایی.

قیمت گسکت EPDM در بازار

به طور کلی انواع گسکت های شیاردار، مسطح فلزی و غیرفلزی، رینگی شکل، گرافیکی طوقه دار و … را با توجه به نقشه و یا نمونه با مواد اولیه مختلف تهیه می شود. از مزایای این محصول می توان به ضد سایش بودن و کاهش خورندگی میان دو قطعه آن اشاره کرد. همچنین ضخامت لاستیکی آن موجب جلوگیری از انتقال دما می شود. از دیگر دلایل استفاده از آن می توان به انعطاف پذیری و مقاومت بالای آن اشاره کرد. شما برای خرید اینترنتی و اطلاع از قیمت گسکت epdm می توانید به فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت مراجعه کنید.

قیمت لاستیک نئوپرن؛ لاستیک مصنوعی همه کاره

رابر نئوپرن یک لاستیک مقاوم در برابر روغن و ازون بوده و به عنوان پلی کلروپران یا PC Rubber شناخته می شود. این نوع لاستیک مصنوعی همه کاره دارای مزایای و ویژگی های زیادی است. شما برای اطلاع از قیمت نئوپرن می توانید به سایت ثامن تجارت مراجعه کنید.

خرید و قیمت گسکت epdm و نئوپرن

همانطور که در ابتدا توضیح دادیم، Neoprene rubber نوعی از پلیمر epdm است. هر دو به دلیل مقاومت بالا در برابر اسیدها به طور گسترده در صنایع گوناگون استفاده می شود. شما برای خرید و اطلاع از قیمت گسکت EPDM و قیمت نئوپرن می توانید به سایت ثامن تجارت مراجعه کنید. در این مطلب در مورد خمیر، تولید کننده لاستیک نئوپرن در ساختمان و پارچه توضیح دادیم.