امروز پنجشنبه, ۲۳ فروردین , ۱۴۰۳
آخرین بروزرسانی: شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone

فولاد نیمه اتومات 1.0725 ضخامت فولاد نیمه اتومات 1.0725

ابعاد قیمت (تومان)
توضیحات

فولاد 1.0725 یا a331 یکی از انواع گرید‌های خانواده فولاد نیمه اتومات است که از نظر میزان عناصر تشکیل دهنده و نوعی که دارند متفاوت از فولاد اتومات هستند. از این فولاد نیز در صنایعی استفاده می‌کنند که محصول بتواند استحکام و مقاومت خود را حفظ کند. همچنین در نظر داشته باشید که قیمت شش پر اتومات، قیمت میلگرد اتومات و سایر محصولات با یکدیگر متفاوت هستند و عملیات حرارتی فولاد اتومات و نیمه اتومات با یکدیگر تفاوت دارند.

پس در زمان خرید فولاد نیمه اتومات 1.0725 باید به نوع و ساختار آن توجه داشته باشید تا مناسب‌ترین نوع فولاد آلیاژی را خریداری کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع فولاد اتومات از درب کارخانه ثامن تجارت می‌توانید با شماره ۹۱۰۰۳۱۸۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید و سفارشات خود را ثبت کنید.

معرفی فولاد 1.0725 (a331)

فولاد نیمه اتومات 1.0725 دارای استحکامی متوسط است که از این فولاد برای ساخت قطعات خودرو و تجهیزات استفاده می‌کنند. در واقع این فولاد دارای یکسری خواص و ویژگی‌های منحصر به فرد است که از لحاظ قیمتی نیز ارزان‌تر از فولاد اتومات هستند. اغلب موارد استفاده از این فولاد برای برش فولاد ابزار گرم کار و فولاد سمانتاسیون است که در صنعت خودرو سازی و ساخت قطعات صنعتی مورد استفاده قرار می‌‌گیرند. در ادامه ترکیبات فولاد a331 را نام برده‌ایم.

ترکیبات ساختار فولاد نیمه اتومات 1.0725

همانطور که می‌دانید هر یک از عناصر شیمیایی، خواص و ویژگی‌های مختص به خود را دارند به گونه‌ای که با کم یا زیاد کردن هر یک از عناصر نام برده، میزان مقاومت و استحکام فولاد تغییر می‌کند.

  • فسفر: 0.60
  • گوگرد: 0.08-0.18
  • کربن: 0.12-0.18
  • سیلیسم: 0.01-0.40
  • منگنز: 0.90-0.18

تفاوت فولاد اتومات و نیمه اتومات

فولاد اتومات و فولاد نیمه اتومات هر دو برای ساخت قطعات صنعتی و مکانیکی کاربرد دارند و تفاوت اصلی بین این دو محصول مربوط به نحوه تولید و ساختار آن‌ها می‌شود.

فولاد اتومات و نیمه اتومات هر دو به فولاد‌هایی اطلاق می‌شوند که برای ساخت قطعات مکانیکی و صنعتی استفاده می‌شوند. اما تفاوت اصلی بین این دو نوع فولاد در فرایند تولید و خواص آن‌ها است.

فولاد اتومات (Automotive Steel)

فولاد اتومات با درصد کاربید جزئی تولید می‌شود که برای بالا بردن سختی و مقاومت در برابر سایش و خوردگی مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای تولید فولاد اتومات از عناصری همچون کروم، مولبیدن، وانادیوم استفاده می‌کنند. در واقع این محصول از لحاظ خواص مکانیکی، مقاومت به کشش و سختی بالایی دارد.

فولاد نیمه اتومات (Semi-Automotive Steel)

فولاد نیمه اتومات نیز فولادی تولید شده با کاربید جزئی است و در مقایسه با فولات اتومات مقاومت کمتری دارد و در برابر سایش و خوردگی سختی کمتری خواهد داشت. از طرفی فولاد نیمه اتومات از لحاظ مقاومت به خمش و ضربه پذیری بهتر عمل می‌کند.

به طور کلی فولاد اتومات به عنوان فولادی با خواص مکانیکی بالا بوده است و همچنین مقاومت خوبی در برابر سایش و خوردگی دارد. از طرفی هم فولاد نیمه اتومات برای ساخت قطعاتی مناسب است که نیازمند مقاومت به خمش و ضربه پذیری بالایی هستند.

قیمت فولاد نیمه اتومات 1.0725

قیمت فولاد نیمه اتومات 1.0725 و قیمت فولاد اتومات با یکدیگر متفاوت است و این تمایز قیمت وابسته به میزان و قیمت متریال اولیه ساخت محصولات است. اگر قصد خرید انواع فولاد الیاژی را دارید، از طریق فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت اقدام به خرید مستقیم و بدون واسطه بهترین محصولات نمائید و در قبال خرید مستقیم، مناسب‌ترین هزینه را پرداخت کنید.