آخرین بروزرسانی: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone

تفلون PTFE

توضیحات

ورق تفلون PTFE دارای مقاومت بالای در برابر دمای بالا، اصطکاک کم، محیط اسیدی و بازی، نفوذ آب و رطوبت دارد. از این رو از آن در صنایع شیمیایی، ساخت لوازم خانگی، ساخت مهروموم و … استفاده می‌کنند. انواع ورق تفلون پی تی اف شامل: تفلون نسوز صنعتی، تفلون PTFE کربن، ورق تفلون برنز و … است که هر کدام ویژگی و قیمت خودشان را دارند. شما برای اطلاع از قیمت ورق تفلون توانسته با کارشناسان وبسایت ثامن تجارت در ارتباط باشید.

ورق تفلون PTFE چیست؟

ورق تفلون PTFE از جمله پلیمری بوده که در سال 1938 کشف شدند. ورق تفلون پی تی اف خواص عالی در دمای بالا و اصطکاک کم را داشته و در بین تمام مواد جامد شناخته شده، ضریب اصطکاک آن، کمترین ضریب است. این یک ماده دی الکتریک عالی برای بردهای مدار چاپی که در فرکانس‌های مایکروویو هستند استفاده می‌شود. ورق PTFE با عدم تجزیه قابل تشخیص در دمای 260 درجه سانتیگراد یکی از پایدارترین مواد پلاستیکی از نظر حرارتی است. برای اطلاع بیشتر در مورد «تفلون ptfe چیست» روی لینک بزنید.

ورق تفلون PTFE

انواع ورق تفلون

ورق تفلون از جمله پرکاربردترین پلیمرهای صنعتی و ورق نسوز بوده که در انواع گوناگون در بازار موجود است. هر کدام از انواع ورق تفلون PTFE دارای مشخصات و کاربردهای گوناگونی هستند. از جمله انواع ورق پی تی اف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ورق تفلون نسوز صنعتی PTFE
 • تفلون کربن دار (PTFE-C)
 • ورق تفلون برنز ptfe
 • ورق تفلون گرافیت
 • ورق تفلون PTFE کربوگرافیت
 • ورق PTFE گلاس (تفلون الیاف شیشه).
انواع ورق تفلون

ورق تفلون نسوز صنعتی PTFE

تفلون نسوز صنعتی پی تی اف دارای مشخصاتی همچون: داشتن ضریب اصطکاک پایین، نچسب بودن، عایق الکتریسیته، مقاومت در برابر نفوذ آب و در برابر مواد شیمیایی است. خرید ورق تفلون PTFE نسوز صنعتی برای کاربردهای ساختمان سازی و مصارف تحت فشار بالا رایج هستند.

تفلون کربن دار (PTFE-C)

این نوع از جمله تفلون فلئورینه شده است که در ترکیب آن از 23 درصد کربن و 2 درصد گرافیت استفاده می‌کنند. ورق تفلون کربن دارای دوام و مقاومت فشاری بالای بوده و همچنین مقاومت بالای در برابر پوشش سطح، خراش و سایش دارد. از این رو از آن برای کاربردهای اسلایدینگ در شرایط خشک تا روانکاری شده، در محیط آبی و شرایط  پویا در سرعت بالا استفاده می‌کنند. قیمت ورق تفلون PTFE کربن نسبت به نوع تفلون خالص به دلیل بالا بودن میزان کربن در آن بالاتر است.

ورق تفلون نسوز صنعتی PTFE

ورق تفلون برنز

تفلون برنز از جمله قلع آلیاژ اصلاح شده در برابر خزش نسبت به دیگر آلیاژ‌های تفلون است. از ویژگی‌های ورق تفلون PTFE برنز، هدایت حرارتی تقویت شده با ظرفیت تحمل فشار بالا، هادی حرارت و الکتریک، استحکام فشاری و مقاومت به خزش بالا است. از این رو از آن در سیستم هیدورلیک استفاده کرده ولی برای محیط‌های در معرض اکسیداسیون مناسب نیست.

ورق تفلون PTFE گرافیت

تفلون گرافیت دارای هدایت گرمایی و الکتریکی بالا، خودلغزندگی، ضریب سایش کمتر، ماشینکاری مناسبی است. از این رو از ورق تفلون گرافیت برای صنایع که نیاز به مقاومت به سایش دارند، استفاده می‌کنند.

ورق تفلون کربوگرافیت

به دلیل داشتن مقاومت حرارتی بالا از آن در ساخت کلیه قطعات صنایع پتروشیمی و محیط‌های در تماس با اسید و باز قوی بهره می‌گیرند.

تفلون گلاس

ورق تفلون گلاس به دلیل دارا بودن مقاومت بالا در برابر خزش، برای استفاده در انواع آب‌بندها، والوها و واشرها مناسب است. تفلون الیاف شیشه مقاومت بالای در برابر باز و اسید هیدروفلورئک و در برابر آب دارد.

تفلون گلاس

کاربردهای ورق تفلون پی تی اف

با توجه به این که ورق PTFE ضریب اصطکاک پایینی دارد، در کاربردهای لغزشی قطعات مانند صفحات کشویی و یاتاقان‌های ساده استفاده می‌شود. این محصول عملکردی مشابه با پلی اتیلن بسیار سنگین در کاربردهای خاص دارد و علیرغم عدم مقاومت در برابر سایش، کارایی بهتری از نایلون و استال دارد.

همچنین به دلیل مقاومت توده ای فوق العاده بالایی که دارد، ماده مناسبی برای ایجاد الکتریک‌های بادوام است. خرید ورق تفلون PTFE برای اندازه گیری هد در طیف سنج‌ها و رادیومترهای پهن باند (مانند درخشندگی سنج‌ها و رادیومترهای UV) در رادیومتری نوری رایج است. در ضمن کاربرد قطعات تفلونی و ورق آن به دلیل مقاومت در برابر خوردگی بالا در محیط‌های آزمایشگاهی به عنوان ظروف موادی مانند اسید فلوئوآنتیمونیک استفاده می‌شوند. دیگر کاربردهای ورق تفلون PTFE شامل موارد زیر است:

 1. صنایع شیمیایی و پتروشیمی
 2. ساخت لوازم خانگی
 3. شیرآلات
 4. قطعات پمپ
 5. ساخت یاتاقان
 6. عایق سیم
 7. ساخت مهر و موم
کاربردهای ورق تفلون پی تی اف

ویژگی‌های ورق  PTFE

از خواص بارز ورق تفلون PTFE داشتن ضریب اصطحکاک پایین و مقاومت بالای آن در برابر نفوذ آب، رطوبت، مواد شیمیایی، حلالها و اسیدها است. همچنین، این ورق عایق بسیار خوب الکتریسیته‌ای به شمار می‌رود و در اکثر صنایع کاربردهای متعددی دارد. ورق تفلون PTFE تحمل حرارتی بین 200- الی280+ درجه سانتی گراد دارد و در ضخامت‌های 0.2 الی 50 میلی متر در بازار و فروشگاه‌ها برای خرید موجود است. بهتر است بدانید که  ورق تفلون PTFE که دارای ضخامت 0.2 الی 5 میلی متر است به صورت رول‌هایی در عرض‌های 1.2 * 1 و 2 * 1.5 متر تولید می‌شود و ضخامت‌های 5 الی 50 میلی متر به صورت ورق‌هایی در ابعاد 1*1 و 1/2*1/2  متر در حال تولید می‌باشند.

ساختار مولکولی ورق تفلون PTFE شبیه به یک زنجیره طولانی از اتم‌های کربن می‌باشد که کاملاً از اتم‌های فلوئور محافظت می‌شوند. طبیعتاً هرگونه تعامل با اتم‌های دیگر را از بین می‌برند. همچنین، این ساختار مولکولی خاص مجموعه‌ای از ویژگی‌های شیمیایی و فیزیکی را مشخص می‌کند که بسیار عالی محسوب می‌شود. در نهایت، این نوع ورق در بخش‌های صنعتی بسیار زیادی کاربرد دارد که این کاربردهای خاص مربوط به ویژگی‌های ورق تفلون PTFE است که در ادامه به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول پرطرفدار اشاره خواهیم کرد:

 • اینرسی شیمیایی کل (به جز فلزات قلیایی در حالت ذوب و فلوئور)
 • سازگاری زیستی و مناسب بودن در تماس با مواد غذایی (گواهی FDA)
 • غیر چسبنده (اما با امکان ساخت چسب محصول با استفاده از درمان صحیح)
 • ضریب اصطکاک بسیار کم
 • کاملا ضد آب
 • عایق الکتریکی
 • عالی مقاومت عالی در برابر پیری (حتی زیر اشعه UV)
 • غیر قابل اشتعال عایق حرارتی خوب
 • طیف وسیعی از دمای عملیاتی
 • کارایی ابزار عالی
ویژگی‌های ورق  PTFE

خرید ورق تفلون PTFE

کاربردها و ویژگی‌های خاص ورق تفلون PTFE موجب استفاده آن در انواع صنایع و موارد مختلف شده است؛ به همین دلیل افراد مختلف برای خرید ورق تفلون PTFE در انواع گوناگون اقدامات لازم را اجرایی می‌کنند که می‌توانیم به شما انتخاب فروشگاه ثامن تجارت را برای استعلام قیمت ورق تفلون PTFE و خرید هر یک از انواع زیرشاخه‌های این ورق پیشنهاد کنیم.