مشاوره و فروش
02191003181

جدول وزن ورق آهن

3 اردیبهشت 1402
20 بازدید

جدول وزن مخصوص ورق آهن، یک داده مناسب برای خرید ورق آهنی است. برای دسترسی راحت تر و آسان تر شما این جدول را در این مقاله قرار داده ایم، همچنین شما می توانید پس از محاسبه وزن ورق آهنی، قیمت ورق آهنی را تخمین بزنید. جدول وزنی که در ادامه برایتان قرار داده ایم بر اساس ضخامت و ابعاد می باشد. اگر به دنبال جدول وزن ورق سیاه، ورق گالوانیزه و سایر ورق های فولادی هستید می توانید مقالات مشابه آن را در سایت ثامن تجارت مطالعه کنید.

جدول وزن مخصوص ورق آهن

ضخامت (mm) عرض (m) طول (m) وزن ورق (kg)
2 0.75 6 70.65
2 1.25 6 117.75
2 1 6 94.2
2.5 1.25 6 147.1875
2.5 1 6 117.75
3 1.25 6 176.625
3 1.5 6 211.95
22 315 8 72
4 1.25 6 235.5
4 1.5 6 282.6

وزن و قیمت ورق آهن چقدر است؟

فولاد یک آلیاژ فلزی است که از آهن و کربن تشکیل شده است. وجود کربن باعث استحکام بیشتر فولاد و مقاومت در برابر شکستگی می شود. هر چه کربن در فولاد بیشتر باشد، قوی تر می شود. افزودن سایر عناصر آلیاژی به فولاد حتی می‌تواند شکل‌پذیری، سختی، دوام، مقاومت در برابر خوردگی و موارد دیگر را بهبود بخشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد وزن ورق آهن یا فولاد و کاربردهای آن با ما در این مقاله از مجموعه ثامن تجارت همراه باشید.

به نقل از ویکی پدیا وزن ورق آهن

آهن با نماد شیمیایی Fe (به لاتین: Ferrum)، نام یک عنصر شیمیایی با عدد اتمی ۲۶ و چگالی ۷۸۷۴ کیلوگرم بر مترمکعب است. آهن یک فلز است که در نخستین دورهٔ فلزهای واسطه جای دارد. آهن از دیدگاه جرم، بزرگترین عنصر سازندهٔ کرهٔ زمین است. آهن اصلی‌ترین عنصر سازندهٔ هستهٔ بیرونی و درونی زمین و چهارمین عنصر متداول در پوسته‌است.
 

ورق های آهنی و برخی از کاربردهای آنها

وزن ورق آهن کاربردهای زیادی دارند که مهمترین آنها در ساخت انواع محصولات فولادی می باشد. می‌توانیم صفحات آهنی را به اشکال مختلف برش دهیم، آن‌ها را سوراخ کنیم، سوراخ‌هایی در آن‌ها ایجاد کنیم و برای اتصالات متحرک به هم بچسبانیم، یا به طور کامل از سوراخ کاری صرف نظر کنیم و برای اتصال ثابت به هم جوش دهیم.
ورق‌های آهنی اهداف مختلفی دارند: به‌عنوان صفحه‌های چسبنده در خرپاها، به‌عنوان فلنج و تکیه‌گاه باله‌ها برای پست‌ها، و در ساخت مخازن تحت فشار مانند قایق‌ها، کشتی‌ها و حتی خودروهای نظامی. خلاصه که می توان گفت این ورق ها کاربردهای بسیاری دارند.

دانستن وزن مخصوص ورق آهن چقدر مهم است؟

مانند سایر مواد خام مانند شن، ماسه و بتن، آهن نیز معمولاً به ازای واحد وزن قیمت گذاری می شود. از آنجایی که ما می‌توانیم آهن را در انواع، اشکال و اندازه‌های مختلف خریداری کنیم، قیمت‌گذاری آهن در واحد وزن آسان‌تر است و قیمت‌گذاری ثابتی را در بازار ایجاد می‌کند. این نحوه قیمت گذاری دلیلی است که به طور کلی وزن ورق آهنی را محاسبه می کنیم.

تعیین وزن کل محصولاتی که خریداری می کنیم، از جمله صفحات آهنی، به ما کمک می کند تا حمل و نقل آنها را از انبار تامین کننده به پروژه یا محل ساخت خود به درستی برنامه ریزی کنیم. جدای از این دلایل، دانستن وزن ورق های آهنی که در پروژه‌های خود استفاده می‌کنیم نیز می‌تواند به ما کمک کند تا دریابیم که آیا می‌توانیم محصول نهایی را بلند کنیم. محاسبه آنلاین وزن مخصوص ورق آهن بسیار آسان است. ابتدا باید چگالی آلیاژ آهنی که صفحه ما از آن ساخته شده است را بدانیم. ما برای محاسبه وزن این محصول، چگالی رایج ترین آلیاژهای آهن را داریم که در زمینه نوع آهن یافت می شود. به عنوان مرجع، در اینجا جدولی از چگالی هر آلیاژ آهن یا نوع آهن در ماشین حساب صفحه آهنی ما آمده است:

نوع آهن چگالی (kg/m³)
فولاد ابزار 7715
فرفورژه 7750
فولاد ابزار کربن 7820
فولاد کشش سرد 7830
فولاد کربن 7840
فولاد C1020 HR 7850
آهن خالص 7860
فولاد نرم 7870
فولاد ضد زنگ 8030

بعد از اینکه چگالی صفحه آهنی خود را تعیین کردیم، مرحله بعدی این است که حجم کل صفحه آهنی خود را بدست آوریم. ما می‌توانیم این کار را به روش‌های مختلفی انجام دهیم، اما ساده‌ترین کار این است که مساحت صفحه خود را بدست آوریم و آن را در ضخامت صفحه ضرب کنیم. پس از به دست آوردن حجم صفحه فولادی خود، اکنون می توانیم این حجم را در چگالی صفحه فولادی خود ضرب کنیم تا وزن مخصوص ورق آهن را محاسبه کنیم، همانطور که در زیر نشان داده شده است:

محاسبه وزن ورق آهنی= طول * عرض * ضخامت * چگالی

قیمت ورق آهن

صنایع بی‌ شماری دیگر در سرتاسر جهان وجود دارند که بر ویژگی‌ها و عملکرد ورق‌های آهنی متکی هستند. همین امر سبب شد تا ما اطلاعاتی در مورد وزن مخصوص ورق آهن و نحوه محاسبه وزن ورق آهنی برای شما به اشتراک بگذاریم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بخش هایی که ما خدمات ارائه می دهیم، از صفحه بخش های ما دیدن کنید، یا در صورت داشتن هر گونه سوال با پشتیبانی ثامن تجارت تماس بگیرید تماس بگیرید.

 

 سوالات متداول

مهم ترین کاربرد ورق آهن چیست؟

در ساخت مخازن تحت فشار مانند قایق‌ها، کشتی‌ها و حتی خودروهای نظامی مورد استفاده قرار می گیرد.

مهم ترین بخش در محاسبه وزن ورق آهن چیست؟

چگالی آن است که ما در این مقاله جدولی را از چگالی تمام اهن الات برای شما اماده کرده ایم.

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه