آخرین بروزرسانی: یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02137163
tellphone

میلگرد فسفر برنز سایز 110ـ150

دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
سایز حالت واحد فروش قیمت (تومان)
110ـ150 3 متری کیلوگرم 480,000

میلگرد فسفر برنز سایز 160ـ200

دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
سایز حالت واحد فروش قیمت (تومان)
160ـ200 3 متری کیلوگرم 480,000

میلگرد فسفر برنز سایز 20

دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
سایز حالت واحد فروش قیمت (تومان)
20 3 متری کیلوگرم 480,000

میلگرد فسفر برنز سایز 25ـ50

دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
سایز حالت واحد فروش قیمت (تومان)
25ـ50 3 متری کیلوگرم 480,000

میلگرد فسفر برنز سایز 55ـ100

دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
سایز حالت واحد فروش قیمت (تومان)
55ـ100 3 متری کیلوگرم 480,000
توضیحات

میلگرد فسفر برنز

فسفر برنز که با نام Bronze Phosphor نیز آن را می‌شناسند، در ساخت قطعات متعددی در صنایع گوناگون به کار گرفته می‌شود. این محصول که در قالب لوله، ورق، میلگرد و… به تولید می‌رسد، آلیاژی از مس بوده و دارای قلع و فسفر است. اگر قصد دارید از قیمت میلگرد فسفر برنز و قیمت میلگرد برنز مطلع شده و با کاربرد و مزایای فسفر برنز ذوچن مشهد، برنز cusn8، فسفر برنز cusn10، فسفر برنز آلیاژی، فسفر برنز c83600، فسفر برنز c92200، فسفربرنز c92500، فسفر برنز ضد سایش آشنا شوید، تا پایان نوشتۀ امروز ثامن تجارت با ما همراه باشید.

میلگرد فسفر برنز چیست؟

برنز آلیاژی است که عمدتاً از مس و حدود 12 درصد قلع تشکیل شده است. فلزات دیگری مانند روی، منگنز، نیکل یا آلومینیوم نیز معمولاً برای تولید طیف وسیعی از آلیاژهایی که سخت‌تر از مس بدون آلیاژ هستند، اضافه می‌شوند. سایر غیرفلزها یا فلزات دیگر مانند آرسنیک، فسفر یا سیلیکون نیز ممکن است برای ایجاد آلیاژهایی با مزایای اضافی مانند افزایش سفتی، شکل‌پذیری یا ماشین‌کاری بهبود یافته اضافه شوند. گفتنی است میلگرد فسفر برنز غیرمغناطیسی به شمار می‌رود.

میلگرد فسفر برنز دارای مقاومت بسیار خوبی در برابر خوردگی بوده و از استحکام بالا، مقاومت خوب در برابر ضربه و خواص ماشین‌کاری ایدئال است که آن را به‌ویژه برای یاتاقان‌ها، بوشینگ‌ها، صفحات سایش، دریچه‌های پمپ، چرخ‌دنده‌ها، چرخ‌های کرم و پروانه‌های دریایی مناسب می‌سازد.

آیا میلگرد فسفر برنز ضد سایش قوی‌تر از فولاد ضد زنگ است؟

بستگی دارد. فسفر برنز و فولاد ضد زنگ خواص و مزایای کاملاً متفاوتی دارند و استحکام نسبی آن‌ها به جزئیات ریز ترکیبات آلیاژی بستگی دارد. فولاد ضد زنگ استحکام کششی بالاتری را در مقایسه با فسفر برنز ارائه می‌دهد. این در حالی است که فسفر برنز به دلیل ترکیب منحصربه‌فردی از خواص ازجمله: استحکام خوب، مقاومت در برابر سایش و مقاومت در برابر خوردگی، همواره انتخابی محبوب میان همگان به شمار می‌رود.

به نقل از ویکی پدیا:

از خواص دیگر این آلیاژ می‌توان به سختی، استحکام، ضریب اصطکاک پایین و دانه‌بندی مناسب اشاره کرد. فسفر باعث کاهش ویسکوزیته مذاب برای ریخته‌گری آسان و بهتر و کاهش مرزدانه‌های بین کریستال‌ها می‌گردد.

آیا میلگرد فسفر برنز ذوچن مشهد مغناطیسی است؟

خیر، میلگرد فسفر برنز معمولاً غیرمغناطیسی بوده و یک آلیاژ غیرآهنی است. این ویژگی غیرمغناطیسی آن را برای کاربردهایی که نیاز به تداخل یا جاذبۀ مغناطیسی نامطلوب دارند، مانند استفاده در برخی قطعات الکتریکی و الکترونیکی و برنامه‌های تصویربرداری پزشکی، مناسب می‌کند.

قیمت میلگرد فسفر برنز

آیا می‌توان میلگرد فسفر برنز آلیاژی را با لیزر جوش داد؟

بله، جوشکاری لیزری میلگرد فسفر برنز به دلیل بازتاب بالای این ماده نسبت به برخی فرکانس‌های نور لیزر و رسانایی حرارتی بالای آن می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. اما با تجهیزات و پارامترهای تخصصی جوش لیزری می‌توان به جوش‌های لیزری موفقی دست یافت. این امر مستلزم کنترل دقیق توان لیزر، مدت زمان پالس و تمرکز پرتو برای غلبه بر بازتاب مواد و دستیابی به یک جوش باکیفیت است.

قابل‌توجه است که وقتی ماده به حالت مایع نزدیک می‌شود، بازتاب به شدت کاهش می‌یابد، بنابراین شروع جوش‌ها چالش اصلی است. چنانچه قصد دارید از قیمت میلگرد فسفر برنز و قیمت میلگرد برنز مورد نیاز خود مطلع شده و نسبت به خرید فسفر برنز اصل اقدام نمایید، تنها کافی است همین حالا به بخش مربوطه در منوی سایت ما وارد شده و یا با کارشناسان ثامن تجارت تماس حاصل نمایید.

آیا میلگرد فسفر برنز ضد سایش زنگ می‌زند؟

خیر، فسفر برنز برخلاف فلزات آهنی مانند آهن و فولاد، زنگ نمی‌زند. بااین‌حال، فسفر برنز به‌ویژه در میان آلیاژهای مس در برابر خوردگی مقاوم است. این مقاومت در برابر خوردگی ناشی از تشکیل یک لایه اکسید محافظ غیرقابل‌نفوذ روی سطح برنز هنگام قرار گرفتن در معرض هوا یا رطوبت است که به‌عنوان یک مانع رطوبت و اکسیژن عمل می‌کند. میلگرد فسفر برنز اغلب برای استفاده در محیط‌هایی که خوردگی یک معضل است، مانند تنظیمات دریایی و فضای باز، انتخاب می‌شود.

خرید میلگرد فسفر برنز

خرید میلگرد فسفر برنز مزایای بسیار زیادی را برای شما به ارمغان خواهد آورد، که ازجملۀ آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دارای رسانایی الکتریکی عالی است، که آن را برای کنتاکت‌های الکتریکی، باس بار و کانکتورها ایدئال می‌کند؛
  • در برابر خوردگی، به‌ویژه در محیط‌های مرطوب یا تهاجمی، مقاوم است و دوام را تضمین می‌کند؛
  • ویژگی‌های فنرمانندی را از خود نشان می‌دهد، بنابراین پس از تغییر شکل بدون از دست دادن استحکام، به شکل اولیۀ خود بازمی‌گردد و برای انجام عملیات بهینه می‌شود؛
  • این محصول عموماً کارایی بالایی دارد و می‌توان آن را با فرآیند سخت‌کاری و عملیات حرارتی اجرا کرد تا خواص آن به میزان قابل‌توجهی بهبود یابد؛
  • دارای مقاومت عالی در برابر سایش بوده، و اصطکاک کمی برای عناصر غلتشی و قطعات کشویی دارد؛
  • زیست‌سازگار است و می‌تواند در دستگاه‌های پزشکی استفاده شود؛
  • دارای کیفیت آکوستیک مطلوب، مانند میرایی کم و رزونانس بالا است که آن را برای سیم‌های آلات موسیقی مناسب می‌کند.
آرماتور فسفر برنز

کاربرد میلگرد فسفر برنز چیست؟

فسفر برنز ماده‌ای است که به‌طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما معمولاً در خارج از تجربۀ مهندسی شناخته‌شده نیست. بیایید با برخی از مهم‌ترین کاربردهای این محصول ارزشمند در مهندسی و سایر صنایع آشنا شویم:

ساخت سیم با فسفر برنز  cusn10

مفتول فسفر برنزی نوعی سیم بوده که به دلیل ترکیب عالی خواص ازجمله: استحکام کششی بالا، هدایت الکتریکی خوب، مقاومت در برابر خوردگی و مقاومت در برابر خستگی شناخته‌شده است. سیم فسفر برنزی معمولاً در اتصالات الکتریکی، فنرها، سیم‌های آلات موسیقی و دریچه‌ها استفاده می‌شود که ترکیبی از قدرت و رسانایی الکتریکی آن قابل استفاده است.

ساخت فنر با فسفر برنز  c83600

فنرهای برنزی فسفر به دلیل خواص فنری عالی خود، ترکیبی از خاصیت ارتجاعی خوب، استحکام کششی بالا، استقامت خستگی چرخه و مقاومت در برابر خوردگی، بسیار مورد توجه قرار می‌گیرند. فنرهای فسفر برنز به‌طور گسترده در کنتاکت‌های الکتریکی، کلیدها، قطعات مکانیکی و ابزارها استفاده می‌شود. این محصولات به دلیل دوام، قابلیت اطمینان و توانایی حفظ خواص فنری خود در طول زمان، حتی در محیط‌های چالش‌برانگیز نیز ارزشمند هستند. به‌طور معمول، ورق فسفر برنز یکی از دو مادۀ ورقه‌ای در یک جزء دوفلزی تغییر حرارتی است، که به‌عنوان یک سنسور حرارتی بسیار پایدار و دقیق عمل می‌کند.

ساخت محصولات دریایی با میلگرد فسفر برنز  c92200

فسفر برنز به دلیل مقاومت استثنایی در برابر خوردگی یون کلرید به‌طور گسترده در صنایع دریایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. فسفر برنز به دلیل مقاومت در برابر خوردگی در محیط‌های آب شور و هزینۀ نسبتاً کم، اغلب برای ساخت پروانه‌های دریایی استفاده می‌شود. بست‌های دریایی مانند پیچ و مهره را می‌توان از فسفر برنز ساخت تا در برابر نفوذ خورندۀ آب دریا مقاومت کند.

میلگرد فسفر برنز

بوش‌ها و یاتاقان‌های ساخته‌شده از لوله فسفر برنز در بخش‌های مختلف برای ارائۀ حرکت قابل اعتماد، بادوام و کم اصطکاک استفاده می‌شود. اتصالات دریایی و اجزای سخت‌افزاری گوناگونی مانند: گیره‌ها، لولاها و زنجیرهای بارگذاری متوسط ​​را می‌توان به دلیل خواص مقاوم در برابر خوردگی، از این آلیاژها ساخت. شفت‌های محرک فسفر برنز در کاربردهای دریایی استفاده می‌شود که در آن‌ها مقاومت در برابر خوردگی و دوام ضروری است، زیرا شفت در معرض آب دریا قرار می‌گیرد.

ساخت محصولات دندانپزشکی با فسفر برنز  c92500

میلگرد فسفر برنز قبلاً در تولید محصولات تجهیزات دندانپزشکی مورد استفاده قرار می‌گرفت و به دلیل زیست سازگاری بهتر، دوام و سهولت استریل شدن، جایگزین فولاد ضد زنگ، تیتانیوم و پلاستیک‌های درجه دندان شده بود.

ساخت آلات موسیقی با فسفر برنز  cusn8

فسفر برنز، به‌ویژه به دلیل خواص آکوستیک استثنایی آن، به‌طور گسترده‌ای در ساخت آلات موسیقی گوناگون استفاده می‌شود. اغلب برای ساخت سیم‌های گیتار آکوستیک از این محصول بهره می‌گیرند. این ماده لحنی گرم و غنی با پایداری و شفافیت خوب ارائه می‌دهد که ناشی از مدول بالای فنر و رفتار میرایی پایین است.

فسفر برنز آلیاژی در پیانو استفاده می‌شود و به طنین و دوام ساز کمک می‌کند تا همان مزایایی که در سیم‌های گیتار دارد را برای پیانو نیز به ارمغان آورد. در تولید سنج استفاده می‌شود و صدایی روشن و طنین‌دار ارائه می‌دهد و از همان طیف خواص و سخت‌شدگی قابل‌توجهی بهره می‌برد، که در رول‌کاری‌ها، تابیده‌شده‌ها یا روکش‌های دستی مشهود است. برخی از سازهای برنجی، مانند ترومپت و ساکسیفون، ممکن است از اجزای میلگرد فسفر برنز برای افزایش خواص صوتی و مقاومت در برابر خوردگی ناشی از بزاق استفاده کنند.

ساخت گیره فیوز با فسفر برنز ضد سایش

فسفر برنز به‌طور گسترده به‌عنوان یک جایگزین مقاوم در برابر خوردگی الکتریکی برای فولاد آبکاری‌شده و سخت‌شده برای گیره‌های فنری که فیوزها را نگه می‌دارند استفاده می‌شود. رسانایی خوب و قابلیت ارتجاعی فنر عالی برای عمر طولانی و گیره‌های مقاوم در برابر استفاده که به‌راحتی لحیم می‌شوند، به مزایای اضافه می‌کند.

فسفر برنز ذوچن مشهد در کاربردهای صنعتی

فسفر برنز به دلیل ترکیب منحصربه‌فرد خواص ازجمله استحکام، مقاومت در برابر خوردگی و هدایت الکتریکی کاربردهای صنعتی متعددی را به خود اختصاص می‌دهد. مقاومت در برابر سایش و روان بودن آن را برای استفاده در یاتاقان‌های غلتکی یا توپی و بوش‌های چرخشی و کشویی ساده، برای کاهش اصطکاک و سایش در ماشین‌آلات ایدئال می‌کند. فنرهای فسفر برنزی به دلیل خواص فنری و دوام عالی خود در تجهیزات صنعتی گوناگونی ازجمله: شیرآلات، کلیدها و قطعات خودرو استفاده می‌شود.

به دلیل هدایت الکتریکی خوب و مقاومت در برابر فرسایش و خوردگی جرقه معمولاً در اتصالات و کلیدهای الکتریکی به کار گرفته می‌شود. لوله‌ها و پره‌های ساخته‌شده از مواد در مبدل‌های حرارتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در آن‌ها مقاومت در برابر خوردگی و هدایت حرارتی مهم است.

میلگرد فسفر برنز

انواع آلیاژ میلگرد فسفر برنز چیست؟

آلیاژهای اصلی میلگرد برنز را می‌توان در گونه‌های زیر دسته‌بندی کرد:

قلع برنز

برنزهای قلع که تا 11 درصد قلع و 89 درصد مس دارند، از استحکام و سختی خوبی برخوردار بوده و برای استفاده در بوش‌ها، چرخ‌دنده‌ها و یاتاقان‌ها مناسب هستند. نقطه‌ضعف قلع برنز این است که به‌طور کلی گران‌تر از سایر جایگزین‌ها است.

قلع برنز در برابر خوردگی مقاوم است و به همین دلیل اغلب در پمپ‌ها و ماشین‌آلات دریایی، به‌عنوان یاتاقان یا بوش استفاده می‌شود.

یاتاقان برنز (برنز سرب)

بلبرینگ برنز اغلب به دلیل مقاومت در برابر سایش بالا استفاده می‌شود. این تا حدی به دلیل محتوای بالای سرب آن است؛ معمولاً حدود 7٪. همچنین استحکام و ماشین‌کاری بالایی را نشان می‌دهد که دومی به لطف محتوای سرب است که به‌عنوان یک تراشه‌شکن ذاتی هنگام چرخش عمل می‌کند.

کاربردهای این دسته شامل یاتاقان‌ها، بوش‌ها و سایر اجزای دوار در محیط‌های دریایی و سایر محیط‌های خورنده شناخته می‌شود. واشرهایی با اصطکاک کم مورد استفاده در لولاهای فولادی اغلب از برنز یاتاقان ساخته می‌شوند.

آلومینیوم برنز

آلیاژ مس با آلومینیوم باعث مقاومت در برابر خوردگی و استحکام عالی محصول می‌شود. آلیاژهای آلومینیوم برنز می‌توانند با اختلاف قابل‌توجهی از استحکام فولاد کربنی فراتر رفته و در عین حال مزایای دیگر برنز را حفظ کنند. آلومینیوم برنز معمولاً حاوی 14٪ آل و 4٪ آهن است و عنصر باقی‌ماندۀ مس است.

آلیاژهایی مانند C95900 که مجدداً برای یاتاقان‌ها و بوش‌ها و همچنین شفت‌ها و چرخ‌دنده‌ها در کاربردهای پرتنش استفاده می‌شوند، می‌توانند برای ساخت قطعات دریایی با دوام طولانی مورد استفاده قرار گیرند.

فسفر برنز

فسفر برنز دارای مقداری کم اما مهم از فسفر (حدود 0.2٪) و تا 10٪ قلع بوده و آلیاژی با سایش سخت و مقاوم در برابر اصطکاک به شمار می‌رود. به‌طور گسترده برای بوش‌ها و پین‌های صنعتی با هدف کاهش اصطکاک روی اجزای متحرک در کاربردهای شعاعی و خطی استفاده می‌شود.

فسفر برنز همچنین برای فنرها و بست‌ها کاربرد دارد، طبیعت اصطکاک کم و استحکام آن باعث کارایی در مکانیزم‌های کوچک یا پیچیده می‌شود. همچنین می‌توان از آن در تماس‌های الکتریکی استفاده کرد، جایی که محتوای مس بالا به هدایت کمک می‌کند.

وزن میلگرد فسفر برنز

از آن‌جایی که این دسته از محصولات دارای کاربردهای متعددی بوده و برای مصارف گوناگونی به کار گرفته می‌شوند، در وزن‌های متفاوتی به تولید می‌رسند. کارشناسان ما در مجموعۀ ثامن تجارت با استفاده از ابعاد اسمی و چگالی‌های شناخته‌شدۀ علمی به محاسبۀ وزن میلگرد فسفر برنز می‌پردازند. لطفاً توجه داشته باشید که در عمل، به دلیل تفاوت در فشارها و ترکیبات تولید، وزن واقعی فلز می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی با وزن تئوری متفاوت باشد.

چنانچه قصد دارید از وزن میلگرد فسفر برنز مورد نیاز خود اطلاع یابید، می‌توانید به ابتدای همین صفحه مراجعه کرده و یا با متخصصان ثامن تجارت تماس بگیرید.

قیمت میلگرد فسفر برنز

خواص فیزیکی میلگرد فسفر برنز

رنگ معمولاً وقتی اکسید نمی‌شود، قرمز مایل به قهوه‌ای یا طلایی است.
تراکم به‌طورکلی، بین 8.75 تا 8.94 گرم بر سانتی‌متر مکعب است.
نقطۀ ذوب معمولاً بین 920 درجۀ سانتی‌گراد و 980 درجۀ سانتی‌گراد (1688 درجۀ فارنهایت تا 1796 درجۀ فارنهایت) است.
رسانایی الکتریکی هدایت الکتریکی خوبی دارد و برای تماس‌ها و اتصالات الکتریکی مناسب است.
رسانایی گرمایی هدایت حرارتی متوسطی دارد و در کاربردهای انتقال حرارت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
استحکام کششی استحکام کششی بالایی دارد و آن را برای فنرها و اجزای پراسترس مناسب می‌دانند.

قیمت میلگرد فسفر برنز

در نوشتۀ امروز از سایت ثامن تجارت به معرفی میلگرد فسفر برنز پرداختیم و شما را با انواع کاربردهای این دسته از محصولات ارزشمند آشنا ساختیم. فسفر برنز به دلیل ترکیب عالی از هدایت الکتریکی، هدایت حرارتی و مقاومت در برابر خوردگی به‌طور گسترده در صنایع متفاوت استفاده می‌شود. اگر شما نیز قصد دارید از این محصول منحصربه‌فرد برای کاربردهای مورد نظر خود بهره برده و از قیمت فسفر برنز مورد نیاز خود اطلاع یابید، تنها کافی است همین حالا تلفن همراه خود را بردارید و با کارشناسان مجموعۀ بوم شش تماس حاصل فرمایید.

سؤالات متداول

میلگرد فسفر برنز چیست؟

فسفر برنز، نام آلیاژی از مس است که از آن میلگرد، لوله و ورق با ابعاد گوناگون تولید شده و در صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد مهم انواع فسفر برنز چیست؟

تولید انواع واشرهای صنعتی، ساخت قطعات ماشین‌آلات صنعتی، ساخت آلات موسیقی