لیست قیمت فسفر برنز

phone iconبرای دریافت قیمت لحظه ای و مشاوره خرید با تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۳۱۸۱ تماس بگیرید

فسفر برنز یا قلع برنز از جمله آلیاژ‌های مس است که به میزان 0.5-11 درصد قلع و 0.01-0.35 درصد فسفر دارد. از این رو تغییر در قیمت قلع و فسفر موجب تغییر در قیمت فسفر برنز میشود. از این رو شما برای استعلام نرخ انواع فسفر برنز توانسته با کارشناسان وبسایت ثامن تجارت در ارتباط باشید.

از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول، راحتی قابلیت انعطاف آن است. به همین دلیل حالت ارتعاجی بالایی داشته و زمانی که به ذوب می‌رسد، حالت سیال بیشتری دارد.  از جمله انواع مقاطع فسفر برنز ضد سایش می توان به ورق، نوار، صفحه، سیم و میلگرد اشاره کرد. شما همراه همیشگی ثامن تجارت، برای کسب اطلاعات بیشتر ما را همراهی نمایید.

فسفر برنز چیست؟

قلع برنز از جمله آلیاژ‌های مس بوده که ترکیبی از قلع و فسفر است. وجود قلع در آن موجب افزایش استحکام و مقاومت آن در برابر خوردگی میشود. در ضمن وجود فسفر در آن باعث افزایش مقاومت در برابر سایش و سختی، کاهش ویسکوزیته مذاب برای ریخته گری آسان و کاهش مرزدانه بین کریستالی خواهد شد. با آنالیز فسفر برنز می‌توان به ویژگی‌های زیر از Phosphor bronze رسید:

  • رسانای بالا برای جریان برق
  • خاصیت فنر مانند
  • نداشتن خواص مغناطیسی
  • قالب گیری آسان
  • ریخته گری راحت
  • ضریب اصطکاک پایین
  • مقاومت در برابر خوردگی

فسفر برنز

انواع فسفر برنز

قلع برنز در انواع مقاطع فولادی تولید و به بازار عرضه می‌گردد. از جمله انواع فسفر برنز ضد سایش می توان به میلگرد، ورق و لوله آن پرداخت. در ادامه بیشتر شما عزیزان را با آن‌ها آشنا می‌کنیم.

میلگرد فسفر برنز

بیشتر میلگرد‌های این محصول از نوع وارداتی از کشور‌های چین و هند هستند. در زمان خرید میلگرد فسفر برنز باید توجه کنید که محصول خریداری شده از نوع مرغوب بوده و در تولید آن از ضایعات آهن، آلومینیوم و ... استفاده نکرده باشند. در ضمن نوع فرایند ساخت و مواد اولیه در قیمت فسفر برنز موثر است. از این رو شما توانسته از طریق ارتباط با کارشناس‌های سایت ثامن تجارت اقدام به خرید قبع برنز باکیفیت و درجه یک نمایید.

ورق قلع برنز

ورق‌های فسفر برنز در برابر مس دارای رنگ روشن‌تری می‌باشد و در صورت افزایش میزان قلع در آن موجب کاهش شکنندگی و مقاومت در برابر خم زدن می‌شود.

انواع مقاطع فسفر برنز

لوله فسفر برنز

اگر به دنبال کاربردی‌ترین محصولات این آلیاژ هستید، پیشنهاد ما به شما خرید لوله فسفر برنز است. از این محصول در مواقعی استفاده می‌کنند که با کاربرد آن از زنگ زدن لوله جلوگیری کنند. از جمله مشخصات لوله Phosphor bronze می توان مواردی همچون: دانه‌بندی مناسب، استحکام بالا، مقاومت در برابر خوردگی و ... اشاره کرد.

تفاوت فسفر برنز و برنج

برنج به‌خاطر شباهت بالایش به طلا، دارای استفاده تزئینی است و همچنین به‌دلیل دوام بالای خود در تولید آلات موسیقی از آن استفاده می‌کنند. در مقابل برنز دارای رنگ طلایی مات بوده و برای تشخیص تفاوت فلز برنج و فسفر برنز توانسته از حلقه‌های کمرنگ موجود در سطح برنز کمک بگیرید.

کاربرد قلع برنز در صنایع

فسفر برنز به انگلیسی (Phosphor bronze) در مصارف صنعتی، سوخت هسته‌ای، حمل و نقل و ... استفاده دارد. در ادامه شما را با کاربرد این محصول بیشتر آشنا می‌کنیم.

  1. صنعتی: به‌دلیل تحمل بالا و نشکن بودن برای ساخت فنر و بست و پیچ قابل استفاده است. در ضمن در برابر آب دریا مقاوم بوده و در محیط‌های شیمیایی دارای پایداری بالا در برابر مواد شیمیایی است.
  2. آلات موسیقی: ساخت سیم گیتار آگوستیک به‌دلیل مقاومت بالا و داشتن خاصیت کشسانی با فسفر برنز ساخته می‌شوند.
  3. صنایع الکترونیک: قسمت‌های که به کامپیوتر وصل شده از این آلیاژ تولید می‌شوند.

قیمت فسفر برنز

قیمت فسفر برنز

با توجه به این که بیشتر تولید قلع برنز، جز محصولات داخلی نبوده و بیشتر از نوع وارداتی از کشور‌های چین، هند و ... می‌باشند، نرخ ارز در قیمت آن موثر است. همچنین تولید Phosphor bronze در انواع مقاطع میلگرد، ورق، صفحه، سیم و ... صورت می‌گیرد که هزینه آن با توجه به عواملی مانند: ضخامت، نحوه تولید، مواد اولیه و وزن متفاوت است (می توانید در جدول استاندارد فسفر برنز، وزن این محصول مشاهده نمایید). از این رو شما برای استعلام قیمت فسفر برنز توانسته با کارشناسان سایت ثامن تجارت در ارتباط باشید.

نتیجه گیری

انواع فسفر برنز ضد سایش، مقاومت بالای در برابر سایش و سختی دارد. همچنین به دلیل خاصیت فنری، فسفر برنز فنری بسیار محبوب است. از این رو از قلع برنز در صنایع گوناگون استفاده می‌شود. اگر ما هم به خرید این محصول پرمصرف نیاز دارید، می‌توانید برای خرید فسفر برنز از طریق سایت ثامن تجارت اقدام کنید.

دسته بندی محصولات

دسته بندی موجود نیست