آخرین بروزرسانی: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone
تماس با ما

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

لیست قیمت ناودانی کارخانه اروپایی

سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
سایز برند حالت واحد فروش قیمت (تومان)
4 اروپایی 6متری كیلوگرم 54,955
5 اروپایی 6متری كیلوگرم 56,884
8 اروپایی 12متری كیلوگرم 59,294
10 اروپایی 12متری كیلوگرم 59,294
12 اروپایی 12متری كیلوگرم 59,486
14 اروپایی 12متری كیلوگرم 59,486
16 اروپایی 12متری كیلوگرم 59,486
18 اروپایی 12متری كیلوگرم 58,898
20 اروپایی 12متری كیلوگرم 59,486
22 اروپایی 12متری كیلوگرم 58,898
24 اروپایی 12متری كیلوگرم 55,366
26 اروپایی 12متری كیلوگرم 59,486
28 اروپایی 12متری كیلوگرم 56,407
30 اروپایی 12متری كیلوگرم 56,384

لیست قیمت ناودانی کارخانه شكفته مشهد

سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
سایز برند حالت واحد فروش قیمت (تومان)
6 شكفته مشهد 6متری كیلوگرم 57,848
8 شكفته مشهد 6متری كیلوگرم 25,935
10 شكفته مشهد 6متری كیلوگرم 25,935
12 شكفته مشهد 6متری كیلوگرم 26,127
14 شكفته مشهد 6متری كیلوگرم 25,869
16 شكفته مشهد 6متری كیلوگرم 25,549

لیست قیمت ناودانی کارخانه فولاد تهران

سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
سایز برند حالت واحد فروش قیمت (تومان)
6 فولاد تهران 6متری كیلوگرم 25,296
6 فولاد تهران 6متری كیلوگرم 25,201
8 فولاد تهران 6متری كیلوگرم 25,296
8 فولاد تهران 6متری كیلوگرم 25,201
10 فولاد تهران 6متری كیلوگرم 25,549
10 فولاد تهران 6متری كیلوگرم 25,201

لیست قیمت ناودانی کارخانه ناب تبریز

سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
سایز برند حالت واحد فروش قیمت (تومان)
8 ناب تبریز 6متری كیلوگرم 25,869
10 ناب تبریز 6متری كیلوگرم 25,869
12 ناب تبریز 6متری كیلوگرم 25,935
14 ناب تبریز 6متری كیلوگرم 25,935
16 ناب تبریز 6متری كیلوگرم 25,678
توضیحات

ناودانی نوعی از مقطع فولادی است که اغلب در ساختمان سازی و دیگر صنایع کاربرد دارد. احتمالا ناودان ها را در پشت بام خانه های قدیمی دیده باشید که هنگام بارش باران، آب از آن خارج می‌شود. نوع دیگری از ناودان، فرورفتگی در کنار حاشیه خیابان است که آب از میان این ناودان ها نیز جریان می‌یابد. در این مطلب از سایت ثامن تجارت به سوال  ناودانی چیست؟ پاسخ خواهیم داد. لیست قیمت ناوانی در این مطلب برای شما قرار داده شده است. همچنین می‌توانید از قیمت نبشی و ناودانی نیز استعلام گرفته و از طریق مجموعه ثامن تجارت خرید ناودانی را انجام دهید.

توضیحات لیست قیمت ناودانی

ناودانی ها از دسته پروفیل(Profile) هایی هستند که دارای یک جان افقی و دو بال به صورت عمودی هستند و طبق استاندارد های جهانی و بین المللی نیز به تولید رسیده‌اند. برای تولید این دسته از مقاطع صنعتی و ساختمانی می‌توان از فولاد کربنی و پوشش دار گالوانیزه، آلومینیوم، فولاد ضد زنگ و… استفاده کرد. با توجه به اینکه انواع ناودانی با جنس و نوع های مختلف به تولید می‌رسند، مسلما تفاوت قیمت در این دسته از محصولات به وضوح دیده می‌شود.

ناودانی چیست؟

ناودانی یکی از مقاطع فولادی و نوعی پروفیل ساختمانی است که در دسته پروفیل مقاطع باز قرار می‌گیرد. شکل ظاهری این پروفیل به این شکل است که یک ضلع افقی به نام جان دارد که دو سطح عمودی به نام بال در دو طرف آن عمود شده اند. برای مثال مستطیلی را تصور کنید که یکی از طول های آن را کنده ایم. برای اطلاع بیشتر می‌توانید به مقاله ” ناودانی گالوانیزه چیست” مراجعه کنید.

ناودانی ها از جنس های مختلفی تولید می‌شوند که مهم ترین آنها ناودانی گالوانیزه، آلومینیوم و استنلس استیل اشاره کرد. هر کدام از این جنس ها در قیمت ناودانی 10 و 20 تاثیرگذار است. از ویژگی های بسیار عالی ناودانی که باعث کاربردی شدن آن می‌شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مقاومت در برابر تنش های فولادی
 2.  تحمل در برابر وزنه
 3.  اشغال فضای کم
 4.  سرعت نصب بالا در ساختمان
 5. کم بودن وزن اسکلت فلزی و کارآمد بودن در طولانی مدت

وزن ناودانی (فرمول محاسبه وزن ناودانی)

ناودانی ها از نظر وزن به دو دسته مهم تقسیم می‌شوند که این دو دسته عبارتند از:

 • ناودانی سنگین: به ناودانی اروپایی و هم وزن اروپایی، ناودانی سنگین می‌گویند.
 • ناودانی سبک: ناودانی ساختمانی می‌تواند سبک و سنگین باشد، اما این ناودانی به طور کلی از نوع بالا سبک ‌تر است.

وزن ناودانی سایز UPN20 به طول ۱۲ متر از طریق فرمول زیر محاسبه می‌شود:

طول ناودانی (بر حسب متر) × وزن یک متر ناودانی بر اساس ابعاد از جدول اشتال= وزن ناودانی

مثال: 12 متر × 2.86 کیلوگرم = 34.32 کیلوگرم

در اینجا جدول وزن ناودانی سبک و سنگین قرار داده شده است تا با بررسی آن بتوانید خرید دقیق تری داشته باشید.

وزن شاخه سنگین(kg) وزن شاخه سبک(kg) سایز ناودانی(cm)
۶۷ ۵۴ ناودانی ۵
۸۵ ۷۳ ناودانی ۶.۵
۱۰۴ ۸۴ ناودانی ۸
۱۲۳ ۱۰۰ ناودانی ۱۰
۱۶۰ ۱۴۰ ناودانی ۱۲
۱۹۵ ۱۵۵ ناودانی ۱۴
۲۲۵ ۱۷۰ ناودانی ۱۶
۲۶۵ ۲۲۵ ناودانی ۱۸
۳۰۵ ناودانی ۲۰
۳۵۳ ناودانی ۲۲

انواع ناودانی

تا اینجا گفتیم که ناودانی چیست و چه کاربردی دارد؛ ناودانی ها از دو نظر مختلف به دسته های مختلف تقسیم بندی می‌شوند. ناودانی ها از لحاظ فرآیند تولید به دو دسته ناودانی های نورد شده و ناودانی های پرسی تقسیم می‌شوند. ناودانی های پرسی ورق های آهنی هستند که به هم متصل شده اند و یک ناودانی را درست کرده‌اند؛ اما ناودانی های نورد شده از ابتدا به شکل ناودانی تولید می‌شوند. در ادامه انواع ناودانی سنگین را بررسی می‌کنیم:

ناودانی نورد شده

فرایند تولید ناودانی به این شکل است که شمش خام حرارت زیادی می‌بیند و و غلتک هایی که به نورد معروف هستند از روی آن ها رد می‌شوند و اینگونه به تولید می‌رسند. با توجه به سایز نورد ها ناودانی ها هم با همان سایز از خط تولید بیرون می‌آیند و که در اصل به آن ها ناودانی فابریک می گویند.

ناودانی پرسی

همانطور که از نام ناودانی پرسی مشخص است، ناودانی پرسی با پرس کردن ورق هایی به طول ۶ میلی متر به تولید می‌رسند که در اصل برای خرید ناودانی ها در نظر داشته باشید که با توجه به سغارش مشتری با سایز های استاندارد دلخواه نیز به تولید می رسند. از ناودانی پرسی در صنایع مختلفی استفاده می‌شود چرا که با ورق های نازک به تولید می‌رسند و از این نوع ناودانی ها در ساختمان سازی برای ساخت لبه هایی که نیاز به صاف بودن دارند استفاده می کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر: سایز انواع ناودانی چقدر است؟

انواع ناودانی

همچنین، ناودانی ها از نظر شکل ظاهری به 4 دسته تقسیم می‌شوند:

 • ناودانی ساده

از ناودانی ساده در صنایع صنعتی و ساختمانی استفاده می‌شود و اندازه ناودانی ساده در اندازه های گوناگون ۸ تا ۱۶ متغیر هستند. ارتفاع ناودانی ها نیز از ۳۰ میلی‌متر تا ۴۰۰ میلی‌متر است که ارتفاع و ابعاد این محصول وابسته به نیاز مشتری خواهد بود. با توجه به نیاز مشتری ناودانی ها با اندازه های مختلفی نیز تولید می‌شوند که در اصل از ناودانی ساده برای ساخت اتاق کامیون، چهارچوب ها و… استفاده می‌شود.

 • ناودانی سبک

ناودانی سبک نیز از دسته انواع ناودانی هایی هستند که وزن آن با توجه به وزن استاندارد جدول کمتر است. ناودانی صنعتی و ساختمانی نیز از دسته ناودانی های ساده می‌باشند که شما به راحتی می‌توانید ابعاد ناودانی سبک را با توجه به جداول و استاندارد ها تخمین بزنید.

 • ناودانی مشبک

ناودانی مشبک نیز نمونه ای از انواع ناودانی ها هستند که با ورق گالوانیزه به تولید می‌رسد. سوراخ هایی که روی سطح این ورق ناودانی تعبیه می‌شود، شما با استفاده از این سوراخ ها می‌توانید برای بستن پیچ و مهره استفاده کنید. اصولا از ناودانی مشبک در ساخت قفسه های فلزی استفاده می‌کنند.

 • ناودانی سنگین

جدول اشتال، جدولی است که ابعاد و وزن های قید شده در آن جدول ثبت شده می‌باشند و وزن و ابعاد ناودانی سنگین از لحاظ ابعاد و وزن بر اساس جدول اشتال است. اصولا جدول اشتال در تعدادی از کارخانه های داخلی و و در برخی از کشور های اروپایی تولید می‌شوند. در اصل ناودانی سبک و سنگین در ابعاد، وزن، اشتال و حتی کاربرد با هم تفاوت های زیادی دارند. در اصل توجه داشته باشید که قیمت ناودانی سبک و سنگین بر اساس وزن و سایز و.. تخمین زده می‌شوند.

ابعاد ناودانی:

ناودانی ها به عنوان یکی از اصلی ترین مقاطع فولادی مورد نیاز برای ساخت و ساز دارای ابعاد گوناگونی هستند که دانستن آن برای شما عزیزان به عنوان خریدار اهمیت دارد. این محصولات عمدا در قالب اشکال C و یا U در بازار موجود می‌باشند. اکثرا با طول 12 متری برش خورده و به بازار مصرفی توزیع می‌شوند. از دیگر ویژگی های اصلی در ابعاد ناودانی:

 • ارتفاع جان
 • ضخامت جان
 • پهنای باله ناودانی
 • ضخامت باله
 • مساحت مقطع
 • شعاع انحناء داخلی اتصال جان به باله
 • ارتفاع داخلی دهانه منهای شعاع انحنای داخلی

برترین کارخانجات تولید کننده ناودانی در ایران

در ایران کارخانجات زیادی اقدام به تولید انواع نبشی و ناودانی نموده اند و هر یک از این برترین کارخانجات تولیدی ناودانی به ساخت و ارائه بهترین محصولات پرداخته اند. با توجه به اینکه سابقه هر یک از تولید کنندگان ناودانی بالا است، هر یک اقدام به تولید مستقیم و بدون واسطه نیز نموده‌اند که در واقع تولیدات داخلی سبب شده‌اند تا محصولات با مناسب‌ترین قیمت به تولید و فروش برسند.

کارخانه ناب تبریز: کارخانه ناب تبریز یکی از شناخته شده ترین کارخانجات تولیدی هستند که در سال ۱۳۸۲ در تبریز تاسیس شده است. این کارخانه تولیدی طبق استاندارد اروپایی DIN EN 1026-1:2009 برای تولید ناودانی سنگین و استاندارد روسی GOST 8240: 1997 برای تولید ناودانی سبک استفاده می‌کنند.

کارخانه البرز ایرانیان(فایکو): در کارخانه فایکو، تولید ناودانی همیشگی نیست ولی اغلب آن دسته از محصولات تولیدی محدودی که به تولید می‌رسند، ناودانی های سنگین هستند.

کارخانه شکفته مشهد: یکی از بزرگ ترین کارخانجات تولید ناودانی در کشور، کارخانه شکفته مشهد است که در سال ۱۳۳۰ در جاده قوچان تاسیس شده است. در این کارخانه انواع ناودانی سبک و سنگین، کوتاه و بلند به تولید می‌رسند.

کاربرد ناودانی اروپایی:

 • چهارچوب های فلزی برای تجهیزات صنعتی
 • ساخت پوشش لوله در سیستم های پایپ لاین و پایپینگ
 • ساخت خرپاها، بادبندها و ستون های موجود در ساختمان های بلند و ناودانی پشت بام
 • ساخت اسکلت های فلزی در ماشین آلات سنگین و کامیون

مقاله پیشنهادی: ناودانی 10 چند کیلو است؟

انواع ناودانی سبک

تفاوت ناودانی با نبشی:

نبشی و ناودانی دو پروفیل با مقطع باز هستند که از نظر شکل مقطعی شباهت های زیادی با یکدیگر دارند. در واقع شکل نبشی همانند حرف L انگلیسی است و به دو دسته بال مساوی و نامساوی تقسیم می‌شوند. ناودانی ها نیز به شکل C یا U هستند که یک جان و دو بال نیز دارند که نبشی و ناودانی هر دو می‌توانند زاویه ۹۰ درجه نیز تشکیل بدهند. اغلب ناودانی ها به دو روش پرسی و فابریک به تولید می‌رسند. در ادامه یکسری از تفاوت های پروفیل ناودانی آهنی با نبشی را ذکر کرده‌ایم:

 1. تفاوت در سطح مقطع
 2. تفاوت در استاندارد ساخت
 3. جنس و کیفیت های مختلف نبشی و ناودانی
 4. تفاوت در کاربرد نبشی و ناودانی
 5. تفاوت شکل و ظاهر

خرید اینترنتی با قیمت روز ناودانی

ناودانی به عنوان یکی از پر مصرف ترین محصولات فولادی در ساخت و ساز به صورت روزانه در سایت ثامن تجارت براساس وزن، جنس و نوع کارخانه تولیدی تغییر می‌گردد. به طور کلی ناودانی 10 و 20 به عنوان یکی از مهم ترین مقاطع فولادی مورد نیاز برای ساخت و ساز، دارای ابعاد گوناگونی هستند. شکل آن ها به صورت C و U است و بیشتر به صورت طول 12 متری برش خورده در بازار موجود هستند. یکی از شناخته شده ترین انواع ناودانی، ناودانی اروپایی یا 10 است که در پروژه های عمرانی زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر قصد خرید انواع ناودانی را دارید می‌توانید خرید این محصول را در فروشگاه اینترنتی آهن آلات ثامن تجارت انجام دهید و انواع آن را با کیفیت بالا، قیمت روز و ابعاد مختلف خریداری فرمایید. شما برای اطلاع از قیمت ناودانی 6، 8، 10، 14 می‌توانید با کارشناسان سایت ثامن تجارت در ارتباط باشید. در ضمن نکته قابل توجه این است که قیمت ناودانی اروپایی و قیمت نادوانی سنگین و سبک با دیگر ناودانی ها بسبار متفاوت است.

سوالات متداول

1.ویژگی های ناودانی چیست؟

از جمله مشخصات آن مقاومت در برابر تنش های فولادی، تحمل در برابر وزن، اشغال فضای کم و … است.

2.کاربرد ناودانی چیست؟

این پروفیل کاربردی به عنوان یکی از مهم ترین مقاطع فولادی مورد نیاز است که برای ساخت خرپاها، ستون ها، اسکلت فلزی ماشین آلات و … استفاده می‌شود.

3.برای اطلاع از قیمت ناودانی 10 بهترین راه چیست؟

شما برای خرید ارزان و اطلاع از قیمت ناودانی 20 و دیگر انواع آن روی لینک کنید.