آخرین بروزرسانی: سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone
تماس با ما

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

سیم خاردار نوع سیم خاردار

شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
ضخامت حالت واحد فروش قیمت (تومان)
2/5 كلاف كیلوگرم تماس بگیرید
2/5 كلاف كلاف تماس بگیرید
2/5 كلاف كلاف تماس بگیرید
2/5 كلاف كلاف تماس بگیرید
2/5 كلاف كلاف تماس بگیرید
توضیحات

در وب سایت ثامن تجارت می توانید قیمت انواع سیم خاردار خطی و قیمت انواع سیم خاردار حلقوی به صورت روزانه بارگزاری می شود که میتوانید در پایین صفحه مشاهده فرمایید. سیم خاردار در دو نوع کلی حلقوی و خطی دارای کاربردهای فراوانی از جمله حصارکشی باغ و دیوار ها می باشد. جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت انواع سیم خاردار در انواع مختلف و در متراژ مختلف با کارشناسان ثامن تجارت در تماس باشید.

سیم خاردار چیست؟

سیم خاردار از محصولات مفتولی تولید شده از فولاد نرم است که برای تولید آن از سیم مفتول استفاده می شود. نزدیک به 800 نوع سیم خاردار شناسایی شده است که این گوناگونی آن می تواند در جنس و سایز سیم اصلی خار یا تیغ آن و همچنین در روش به کار گیری باشد که وظیفه اصلی آن استفاده در حصارکشی می باشد.اما اینکه حصار در چه مکان هایی قرار بگیرد برای مثال حصار می تواند برای یک مزرعه یا یک دامداری باشد. سیم خاردار یکی از ارزان ترین و متداول ترین وسایل به منظور محصور کردن و ایجاد امنیت است. سیم خاردار یک نوع سیم رشته ای با لبه های تیز با نقاط تنظیم شده و فواصل و امتداد مرتب شده از رشته می باشد.

انواع سیم خاردار

به طور کلی تولید سیم خار دار که توسط دستگاه های اتوماتیک انجام می شود، در دو نوع مختلف صورت می گیرد که عبارتند از:

1.سیم خاردار خطی

از این سیم خاردار برای مناطق ویژه ای نظیر زمین های کشاورزی،باغ و یا حتی حفاظت از ساختمان های نیمه کاره و یا روی دیوار نصب کرد. جنس این سیم خاردار از گالوانیزه گرم بوده و فاصله میان خارهای آن کم است.مهم ترین ویژگی های این سیم خاردار عبارتند از:

  • انعطاف پذیری بسیار بالا
  • قابلیت نصب و باز کردن راحت و سریع
  • قابل استفاده به عنوان یک محفظه امنیتی

2.سیم دار حلقوی

این سیم خاردار با قطر حدودا 2.5 میلی متر است که از آن در اطراف مراکز نظامی و پادگان ها استفاده می شود که در فرآیند تولید آن از فولاد سخت،گالوانیزه و فنر استفاده می شود که باعث افزایش مقاومت کششی آن می شود.

مهم ترین ویژگی های سیم خاردار:

  1. مقاومت و استحکام بالا در شرایط آب و هوایی مختلف
  2. سهولت و سرعت تولید بالا
  3. قیمت پایین
  4. خاصیت ضد زنگ بودن

انواع سیم خاردار حلقوی

سیم خاردار حلقوی به دو دسته تقسیم می شوند:

سیم خاردار حلقوی سوزنی یا ساده

این نوع سیم خاردار بیشتر در پادگان ها مورد استفاده قرار میگیرد و دلیل آن قطر بیش از حد معمول آن است و از یک رشته مفتول گالوانیزه به قطر 3 میلی متر و دو رشته مفتول به عنوان خار به قطر 2.5 میلی متر تشکیل می شود.

سیم خاردار حلقوی تبری یا تیغی

به این سیم خاردار لیزری هم گفته می شود که از پرکابردترین سیم خار دار هایی است که در دنیا تولید می شود.که از جنس گالوانیزه گرم است که یک رشته مفتول گالوانیزه محور اصلی آن را تشکیل می دهد و به جای وجود رشته های مفتولی دیگر تیغ های گالوانیزه در فاصله هلی معین و به شکل تبر روی محور اصلی پرس شده اند.

انواع سیم خاردار خطی

سیم خاردار خطی نمونه ای از انواع سیم خاردار هایی است که دارای کیفیتی بالا هستند و در دو نوع سوزنی و تبری نیز به تولید می‌رسند. در ادامه با ما همراه باشید.

سیم خاردار خطی سوزنی

که این سیم خاردار متشکل از دو رشته مفتول گالوانیزه به عنوان محور اصلی است و دو رشته مفتول دیگر هم خارهای آن را تشکیل می دهد. بنابراین سیم خاردار خطی سوزنی متشکل از چهار رشته مفتول گالوانیزه است و چهار خار هم ایجاد می کند.

سیم خاردار خطی تبری یا تیغی

این سیم خاردار پیشرفته تر از نسخه ی سوزنی است و به جای استفاده از چندین رشته مفتول گالوانیزه با دستگاه روی محور اصلی تیغ هایی از جنس گالوانیزه ایجاد می کند که فاصله ی آنها باهم بسیار کم و چیزی در حدود 7 سانتی متر است و وزن هر کلاف آن حدودا 20 تا 25 کیلو گرم است.

روش نصب

سیم خاردار حلقوی به دو روش دیپلمات و نظامی نصب می شود. دیپلمات که برای دیوار منازل استفاده می شود تا باعث کاهش زیبایی آن ساختمان مسکونی نشود. اجرای آن بدین گونه است که ابتدا پایه هایی را بر روی دیوار نصب می کنیم. بعد از نصب و در ادامه نوع حلقوی را بر روی این پایه ها پیاده کرده و می بندیم . روش نظامی ، روش دیگری برای نصب آنهاست.

نتیجه گیری: 

از طرفی، سیم خاردارها به خاطر ظاهر خاردار، علاوه بر حفاظت از محوطه ها، جلوه زیبایی نیز به مناطق حفاظت شده، می بخشد. امیدوارم که مقاله سیم خار دار از وبسیات ثامن تجارت به افزایش اطلاعات شما کمک زیادی کرده باشد. همچنین می توانید برای اطلاع از آخرین قیمت سیم خاردار دست دوم به فروشگاه ما مراجعه نمایید.

سوالات متداول

1.سیم خاردار چیست؟

سیم خاردار از محصولات مفتولی تولید شده از فولاد نرم است که برای تولید آن از سیم مفتول استفاده می شود.

2.چند نوع سیم خاردار وجود دارد؟

نزدیک به 800 نوع سیم خاردار شناسایی شده است که این گوناگونی آن می تواند در جنس و سایز سیم اصلی خار یا تیغ آن و همچنین در روش به کار گیری باشد.