آخرین بروزرسانی: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02137163
tellphone

فولاد تندبر 1.3355 ضخامت فولاد تندبر 1.3355

ابعاد قیمت (تومان)
توضیحات

فولاد تندبر 1.3355 که یک نوع فولاد از نوع تنگستن است با نام T1 نیز شناخته می‌شود. در واقع این فولاد در برابر سایش مقاومت خیلی خوبی داشته و قابلیت برش بالایی نیز دارد. اگر قصد خرید فولاد‌های تندبر را دارید، از طریق بازرگانی ثامن تجارت اقدام به خرید محصولات موجود در سایت نمائید. همچنین برای داشتن خریدی مطمئن باید با شماره ۹۱۰۰۳۱۸۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید تا کارشناسان فروش ثامن تجارت راهنمایی‌های لازم را انجام دهند.

معرفی فولاد تندبر 1.3355

فولاد 1.3355 نمونه ای از انواع فولاد‌های ابزاری است که مقاومت بالایی در برابر سایش دارد. همچنین اسن فولاد در برابر حرارت مقاوم بوده و در دمای بسیار بالا سختی خود را از دست نداده و نرم نمی‌شود. اغلب این فولاد به دلیل داشتن مقاومتی بالا، برای کارکرد‌های برشی بسیار مناسب است و در عمق زیاد به خوبی سخت می‌شوند. شاید برایتان این سوال پیش آمده است که فولاد 1.3355 حداکثر چه دمایی را تحمل می‌کند؟ در واقع این آلیاژ آهنی تا ۵۰۰ درجه سانتی گراد را تحمل می‌کند و به میزان ۵۷ راکو سی باقی می‌ماند.

از دیگر ویژگی‌های بی نظیر این فولاد می‌توان به محدوده دمایی گسترده آن اشاره نمود که به دلیل سختی زیاد، گرمادهی بیش از حد به فولاد 1.3355 چندان آسان نخواهد بود و خاصیت پلاستیک آن در دمای بالا ضعیف می‌شود اما همچنان دوام قابل قبول خود را حفظ می‌کند.

خصوصیات فیزیکی فولاد 1.3355

در واقع هر نوع فولادی دارای یکسری ویژگی، خصوصیات فیزیکی و شیمیایی است که تمامی ترکیبات آن مربوط به ساختارشان می‌شود. در حالت کلی این ویژگی‌ها بر اساس آزمایش‌ها به دست می‌آیند. در نظر داشته باشید که کارخانجات تولیدی انواع فولاد و آهن باید طبق استاندارد‌های ثبت جهانی محصولات را به تولید برسانند تا محصولی با کیفیت بالا به تولید برسد. در ادامه یکسری از خصوصیات فیزیکی فولاد 1.3355 نام‌برده ایم:

  • مقاومت الکتریکی {ohm mm2 /m} : 0.50
  • رسانایی گرمایی {W/m.k} :19.0
  • مدول الاستیسیته {x N/mm2}217 103
  • چگالی{g/cm3} : 8.70
  • ظرفیت گرمایی ویژه {j/g.k} : 0.46

کاربرد فولاد 1.3355

فولاد 1.3355 یکی از انواع فولاد‌های الیاژی مقاوم در برابر حرارت است که در صنایع خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این فولاد در صنعت برشکاری استفاده می‌شود و به دلیل داشتن خواص مکانیکی بالا به عنوان فولادی برای ساخت ابزار برش به حساب می‌آیند. همچنین از این فولاد به عنوان یکی از مواد اولیه مورد استفاده در تولید ابزارهای برش استفاده می‌شود. همچنین، این فولاد به عنوان ماده اولیه در تولید قطعاتی که در شرایط دمایی بالا قرار می‌گیرند، مانند قطعات موتور، توربین‌های بادی و توربین‌های گازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

علاوه بر این، فولاد 1.3355 به عنوان یکی از مواد اولیه در تولید ابزارهایی مانند ماتریس‌های فرمینگ و دیواره‌های قالب‌های پلاستیکی نیز استفاده می‌شود. این فولاد به دلیل داشتن خواص مکانیکی بالا و مقاومت در برابر فرسایش و خوردگی، به عنوان یکی از مواد اولیه مورد توجه در تولید ابزارهای صنعتی قرار می‌گیرد.

جان کلام

همانطور که گفتیم، انواع فولاد دارای خواص مختلفی هستند که هر یک تنها برای استفاده در صنایعی خاص مناسب خواهند بود. با توجه به اینکه فولاد 1.3355 مقاومت زیادی در برابر حرارت دارد، در زمان خرید مواد اولیه باید به دمای محیطی که دارید توجه داشته باشید و در صورتی که دمای محیط بیشتر از دمای تعریف شده استاندارد فولاد نباشد، می‌توانید محصولات را تهیه کنید. جهت خرید فولاد 1.3355 و دیگر انواع فولاد‌های تندبر از طریق بازرگانی ثامن تجارت به صورت حضوری یا غیر حضوری اقدام به خرید نمائید.