امروز پنجشنبه, ۲۳ فروردین , ۱۴۰۳
آخرین بروزرسانی: شنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02191003181
tellphone

پلی اتر اتر کتون برند بلژیک

دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
سایز واحد فروش حالت برند رنگ قیمت (تومان)
10 شاخه شاخه 1 متری بلژیک قهوه ای -
12 شاخه شاخه 1 متری بلژیک قهوه ای -
15 شاخه شاخه 1 متری بلژیک قهوه ای -
20_120 کیلوگرم شاخه 1 متری بلژیک قهوه ای تماس بگیرید
4 کیلوگرم شیت 1000*1000 بلژیک قهوه ای -
6 کیلوگرم شیت 1000*1000 بلژیک قهوه ای -
8 کیلوگرم شیت 1000*1000 بلژیک قهوه ای -
10 کیلوگرم شیت 1000*1000 بلژیک قهوه ای -
توضیحات

میلگرد ها و آرماتور ها از دسته محصولاتی هستند که در صنایع مختلف، کاربرد های بسیار زیادی دارند و در بسیاری از کار های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. اما نمی توان در همه جا از آرماتور های فلزی استفاده کرد. اینجاست که محصولات پلیمری مختلف روی کار می آیند و تولید کننده های مختلف، از میلگرد های مختلف پلیمری استفاده می کنند تا کار های مورد نیاز خود را انجام دهند.

در میان آرماتور های پلیمری مختلف، میلگرد PEEK یکی از بهترین انواع آنهاست. این میلگرد ها از پلی اتر اتر کتون تولید می شوند که مزایای بسیار زیادی دارند. PEEK یک پلیمر حلقوی و نیمه بلورین پر کاربرد است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. میلگرد های PEEK مزایا و کاربرد های بسیار زیادی دارند که باعث می شود محصول پرطرفداری باشند. این محصول به صورت روزانه در وب سایت ثامن تجارت قیمت گذاری می شود.

پلی اتر اتر کتون (PEEK) چیست؟

پلی اتر اتر کتون (Poly Ether Ether Ketone)، یکی از مهم ترین انواع پلیمر ها و بساپار های می باشد که به نام پیک (PEEK) نیز شناخته می شود. این پلیمر از مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما برخوردار است و استحکام مکانیکی، مقامت خمشی، استحکام پیچشی و مقاومت بالا در برابر عوامل شیمایی (خوردگی) و الکتریسیته و همچنین چقرمگی و سفتی بالا را نیز دارد می باشد. اینها همگی ویژگی های این بسپار پر کاربرد هستند که باعث شده اند این پلیمر تا این سطح در صنعت خواستنی و کاربردی باشد.

پلیمر های PEEK از طریق روش پلیمریزاسیون مرحله ای و به وسیله دی آلیکیه کردن نمک های بیسفتولات به دست می آیند. واکنش 4.4 دیفلوروبنزوفنون با نمک دی سدیم هیدروکیتون، که در محل توسط پرتو زدایی با کربنات سدیم تولید می شود، معمول است. این واکنش در حدود 300 درجه سانتی گراد در حلال های آبروتیک قطبی مانند دی فنیل سولفون انجام می شود و پلیمر پیک یا پلی اتر اتر کتون را به این شکل تولید می کنند. انواع محصولات مختلف مانند میلگرد ها، ورق ها، لوله ها، گسکت ها، بولت و مهره و واشر ها به واسطه این محصول تولید می شوند و کاربرد های فراوانی دارند.

میلگرد های PEEK

میلگرد های PEEK

میلگرد ها از دسته مهم ترین محصولاتی هستند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و کاربرد های بسیار زیادی دارند و در کار های بسیاری به کار گرفته می شوند. میلگرد ها یا آرماتور ها، معمولا در ساختمان سازی و صنایع ساخت ساختمان یا سازه های مختلف مورد استفاده هستند و از آنها برای تولید پروژه های ساختمانی مختلف استفاده می شود. اما میلگرد ها همچنین در صنایع مختلفی کاربرد های متفاوت و متنوع دارند و یا در تولید محصولات یا در تولید ماشین های تولید محصولات مختلف به کار می روند و کارایی های بسیار زیادی دارند.

میلگرد ها از انواع آهن آلات و فولاد های مختلف و همچنین از انواع پلیمر ها تولید می شوند و هر کدام از آنها در انجام دادن کاری، استفاده می شوند و کارایی دارند. میلگرد های  PEEK از انواع پلیمری میلگرد هستند که از پلی اتر اتر کتون تولید می شوند و در کار های بسیاری کاربرد دارند و به کار می آیند.

این میگرد ها بیشتر خواص پلیمر پیک را دارند و می توان از آنها در گستره های متنوع و حرارتی بالا از 240 تا 260 سانتی گراد را تحمل می کنند، مقاومت شیمیایی بالا دارند و به راحتی خورده نمی شوند. از دیگر ویژگی های میلگرد های PEEK این است که این میلگرد ها نسبت به آرماتور های دیگر، وزن بسیار پایین تری دارند و در برابر رطوبت نیز مقاوم می باشند و خاصیت های دی الکتریک بالا و زیادی نیز دارند و در کار های بسیار زیادی، کاربرد دارند.

ویژگی های پلی اتراتر کتون و مقایسه با پلیمر های مشابه

ویژگی PEEK فیبر کربن 30% فیبر شیشه 30%
ثابت دی الکتریک 3.2 3.2 – 3.4 3.3 – 4.2
قدرت دی الکتریک 20 18.5 – 19 15 – 24
میزان مقاومت 16 – 17 1.0 – 8.0 15 – 16
ازدیاد طول در نقطه شکستن 30 – 150 1.0 – 3.0 2.0 – 3.0
انعطاف پذیری 3.7 – 4 13 – 19 9.0 – 10
مدول جوان 3.5 – 3.9 13 – 22.3 9 – 11.4
سختی 80 – 94 85 – 120 95 – 130
تراکم 1.26 – 1.32 1.4 – 1.44 1.49 – 1.54
عایق حرارتی 0.25 0.9 – 0.95 0.43

مزایا استفاده از میلگرد های پلی اتراترکتون

استفاده از میلگرد پلیمری چندین مزیت خوب دارد. نکته اول این است که این آرماتور ها تقریبا همان ویژگی ها و خصوصیات آهنین و فولادی را دارند و کیفیت بالایی دارند. مزیت دوم آنها این است که ذخایر آهن کمتر استفاده می شود و مزیت سوم آنها نیز قیمت مناسب تر شان نسبت به میلگرد های فولادی است.

 • پایداری ابعادی عالی
 • تقریبا ضد احتراق و نسوز
 • مقاومت خیلی بالا در برابر پرتو های با انرژی بالا
 • ترکیب بهینه از سختی، استحکام کششی و مقاومت در برابر ضربه
 •  خواص چپسبندگی خوب
 • قابلیت کار در دمای خیلی بالا
 • ماشین کاری خوب
 • مقاومت آب کافتی خوب
 • مقاومت سایشی عالی
 • خواص لغزشی عالی
 • مقاومت پرتو افشانی خوب
 • عایق خیلی خوب الکتریکی در محدوده نمایی گسترده

قیمت میلگرد PEEK

یکی از مهم ترین معیار هایی که افراد در خرید انواع و اقسام مواد اولیه برای تولید محصول خود مورد بررسی قرار می دهند، قیمت محصول است. همه افراد دوست دارند که هزینه تولید محصولات خود را تا جایی که می توانند پایین بیاورند تا بتوانند محصول یا خدمت خود را با قیمت پایین ترین به دیگران ارائه دهند. اگر به دنبال این هستید که میلگرد های PEEK را برای خود دارید و دوست دارید که این خرید را با قیمت مناسب انجام دهید، می توانید خرید خود را در وب سایت ثامن تجارت؛ مرجع خرید اینترنتی انواع آهن آلات و پلیمر ها، با بالاترین کیفیت و قیمت روز انجام دهید.

نحوه تولید پلی اتر اتر کتون

پلیمرهای PEEK با پلیمریزاسیون مرحله ای با دی الکیلاسیون نمک های بیس فنولات به دست می آیند. این شامل واکنش 4،4 دی فلوئوربنزوفنون یا 1،4bis (4-fluorobenzoyl) بنزن با هیدروکینون در حضور کربنات های قلیایی است. سپس پلیمر با حذف فلوراید فلز قلیایی و حلال پلیمریزاسیون جدا می شود. به دلیل ستون فقرات پلیمری معطر نسبتاً سفت ، این پلیمر دارای بالاترین انتقال حرارتی در بین چند پلیمر تجاری دیگر است و بنابراین می تواند در دمای حداکثر 240 درجه سانتی گراد استفاده شود.

معایب استفاده از میلگرد های PEEK

 • استحکام فشاری کم
 • قیمت گران
 • کاهش تحمل در دمای 140 درجه یا بیشتر
 • عدم مقاومت مداوم در برابر اشعه UV
 • افت شدید خواص مکانیکی و افزایش ضریب انبساط حرارتی در دمای های بالا 150 درجه سانتی گراد

کاربرد های میلگرد پلی اتراترکتون

همانطور که در بالا می توانید مطالعه کنید، آرماتور های PEEK ویژگی های بسیار خوب و کاربردی دارند که باعث می شود از آنها در تولید قطعاتی که در معرض دما یا بار مکانیکی بالا قرار می گیرند، قطعاتی که در معرض امواجی مانند X-Ray یا گاما هستند؛ مورد استفاده قرار بگیرد. در بسیاری از مواقع برای تولید عایق های برق، سیم و کابل، بازو های مکانیکی مختلف، کمک فنر های مختلف و چرخ های پروانه ای پمپ از این محصول استفاده می شود. اما در کل باید کاربرد های میلگرد پیک را به دسته های پایین تقسیم بندی کرد:

 1. مکانیکی: استحکام ابعادی خوب حتی در گرما و تجهیزات که نیازمند  خود لغزنده و نیز مقاومت پوششی هستند قطعات با عملکرد بالا در سرما وگرما، بوش دنده ها، در صنایع هوایی و هوا فضا
 2. غذایی: دارای خاصیت بی اثر است اگر طبیعی باشد
 3. الکتریکی: دی الکتریک خوب ومشخصات عایق
 4. شیمیایی: مقاومت شیمیایی خوب ,والف اب بند توپی ,پمپ های خانه دار
 5. هسته ای: مقاومت زیاد به اشعه گاما

کاربرد های میلگرد PEEK

خرید میلگرد PEEK

همانطور که مشاهده می کنید، آرماتور های پلیمری و میلگرد های PEEK کاربرد های بسیار زیادی دارند و شما میتوانید از آرماتور پیک در تولید بسیاری از محصولات استفاده کنید. اگر قصد خرید میلگرد PEEK را دارید، می توانید خرید خود را در مرجع اینترنتی خرید وب سایت ثامن تجارت انجام دهید و بهترین آرماتور های پیک را با قیمت روز خریداری فرمایید.

 

سوالات متداول

1.پیک چیست؟

پلی اتر اتر کتون یا PEEK یکی از انواع پلیمر های فوق مهندسی است که در کار های بسیار زیادی از آن استفاده می شود و از آن محصولات مختلفی همچون میلگرد تولید می شود.

2.کاربرد های میلگرد PEEK چیست؟

میلگرد های پیک در صنایع مختلفی مثل صنایع مکانیکی، غذایی، الکترونیکی، شیمیایی و همچنین صنعت هسته ای کاربرد دارد.