آخرین بروزرسانی: چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳
مشاوره و فروش
02137163
tellphone

فولاد زنگ نزن 304 ضخامت فولاد زنگ نزن 304

ابعاد قیمت (تومان)
توضیحات

فولادها بر اساس معیارها، استانداردها، و ویژگی‌های گوناگون در گریدهای متفاوتی قرار می‌گیرند، و در ساخت محصولاتی چون میلگرد، پروفیل، و… به کار گرفته می‌شوند. در نوشتۀ امروز از  سایت ثامن تجارت قصد داریم گریزی به این دسته از آهن آلات زده و شما را با فولاد زنگ نزن 304 آشنا سازیم. اگر قصد دارید با فولادهایی که در برابر زنگ‌زدگی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم تا پایان مطلب امروز با ما همراه باشید. شما همچنین می‌توانید برای اطلاع از قیمت فولاد زنگ نزن مورد نظر خود با کارشناسان سایت ما در ارتباط باشید.

آشنایی با فولاد زنگ نزن 304

گرید 304 یکی از گونه‌های بسیار کاربردی استنلس استیل به شمار می‌رود که در ردۀ فولاد ضد زنگ آستنیتی کروم ـ نیکل قرار گرفته است. از آن‌جایی که این دسته از آهن آلات میزان کربن کمی داشته و در مقابل از درصد کروم و نیکل بالایی تشکیل شده‌اند، مقاومت بالایی در برابر زدگی و خوردگی از خود به نمایش می‌گذارند و در سازه‌های نیازمند به عملیات جوشکاری کاربرد فراوانی دارند.

چیزی حدود 70 درصد از فولادهای زنگ‌نزن تولیدشده در کشور آمریکا از نوع آستنیتی هستند. این دسته بسیار منعطف و شکل‌پذیر بوده و در صنایع مهندسی به‌وفور مورد استفاده قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است که نوع 304 و 302 فولادهای زنگ نزن را هم در دماهای بالا و هم در دماهای پایین به کار می‌گیرند. در ادامه با ترکیبات شیمیایی به کار رفته در فولاد زنگ نزن 304 آشنا شوید:

نام عنصر میزان ترکیب به درصد
کروم 18-20
نیکل 8-10.5
منگنز 2
سیلیسیم 1
کربن 0.08
فسفر 0.045
گوگرد 0.030

آشنایی با ویژگی‌ها و خصوصیات استنلس استیل 304

این دسته از فولادهای آلیاژی ساختاری همگن داشته و از قدرت استحکام و چکش‌خواری بالایی برخوردار هستند. به موجب همین ویژگی‌ها کاربردهای فراوانی در شکل‌دهی سرد و نوردشده، خمکاری، کشش عمیق و… دارند. هرچه این فلزات را در درجۀ حرارت بالاتری تولید کنند، استحکام کششی آن‌ها کاهش یافته و طول میله افزایش پیدا می‌کند.

این فولاد زنگ نزن تحت شرایط آنیل به‌صورت غیرمغناطیسی عمل کرده و پس از عملیات سرد به میزان بسیار کمی معناطیسی می‌شود. گرید زنگ نزن 304 اگر در شرایط کاربری دائمی قرار بگیرد، تا دمای 870 درجۀ سانتی‌گراد و اگر در شرایط کاربری غیردائمی قرار گیرد، تا دمای 790 درجۀ سانتی‌گراد می‌تواند در برابر پوسته‌پوسته شدن مقاومت کند.

کاربردهای فولاد زنگ نزن 304 چیست؟

این فولادها در موارد بسیاری کاربرد دارند، ازجمله:

  • ساخت ماشین پیچ‌زنی
  • تولید تجهیزات تهیۀ لبنیات
  • ساخت میله
  • تولید شیرهای تجهیزات شیمیایی و هم‌زن‌ها
  • ساخت لوازم خانگی مانند یخچال
  • تولید مبدل‌های حرارتی
  • استفاده در لوله‌کشی
  • و…

قیمت فولاد زنگ نزن 304

در نوشتۀ امروز از وب سایت ثامن تجارت به آشنایی با فولاد ضد زنگ گرید 304 پرداختیم و شما را با ویژگی‌ها و کاربردهای گوناگون این دسته از استنتس استیل‌ها آشنا ساختیم. همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم، این آهن آلات از ساختاری آستنیتی برخوردار بوده که می‌تواند در دماهای پایین نیز انعطاف‌پذیری خود را حفظ نماید. محبوبیت این فولاد بیشتر از هر چیزی به دلیل مقاومت بسیار زیاد در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی است و این ویژگی موجب می‌شود در دماها و محیط‌های گوناگون عملکردهای متفاوتی از خود به نمایش بگذارد.

قیمت فولاد ضد زنگ 304 به عوامل گوناگونی بستگی دارد و همواره در حال تغییر است. بنابراین، اگر قصد دارید از قیمت فولاد مورد نظر خود اطلاع یافته و سپس اقدام به خرید اینترنتی نمایید، تنها کافی است از طریق سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.