مشاوره و فروش
02191003181
3 اردیبهشت 1402
12 بازدید

انواع ورق های لاستیکی به طور گسترده برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و از مواد مختلفی ساخته می شوند. در شرکت ثامن تجارت می توانید علاوه بر تعدادی از محصولات لاستیکی، ورق لاستیکی سیلیکون را برای استفاده در صنایع مختلف به صورت اینترنتی خریداری کنید. نگاهی دقیق تر به انواع ورق های لاستیکی به شما ایده بهتری می دهد.

6 مورد از انواع ورق لاستیکی

ورق های لاستیکی طبیعی

این ورق ها دارای ویژگی های پویا و برگشتی فوق العاده ای هستند و در برابر پارگی مقاوم هستند. آنها به عنوان پدهای ضد لرزش برای اهداف بسته بندی استفاده می شوند.

ورق ‌های لاستیکی نئوپرن

این ورق‌ها برای پوشش‌های مقاوم در برابر خوردگی عالی هستند و در ترانسفورماتورهای قدرت و در مصارف الکتریکی، استفاده می‌شوند.

ورق های لاستیکی EPDM

به دلیل مقاوم بودن در برابر اسیدها، قلیایی ها و کتون ها، می توان از آن برای چندین منظور استفاده کرد.

ورق های لاستیکی سیلیکونی

ورق لاستیکی سیلیکون نفوذپذیری پایینی دارد، در برابر دمای بالا، پیری ناشی از آب و هوا و مواد شیمیایی مقاوم می باشد. در صنعت داروسازی استفاده می شود.

ورق های لاستیکی نیتریل

خواص این ورق لاستیکی در صنایع غذایی و برای مصارف الکتریکی کاربرد دارد.

ورق های لاستیکی تقویت شده با پارچه

این ورق های لاستیکی دارای لایه ای از پارچه هستند تا استحکام بیشتری برای آن فراهم کند تا بتوان از آن برای مصارف مختلف استفاده کرد.

کاربرد انواع ورق لاستیکی

  • کاربردهای کلی ورق های لاستیکی برای کف سازی است. لاستیک مقاومت خوبی در برابر موادی مانند روغن و نفت، چراغ های ماوراء بنفش، عناصر اکسید کننده و غیره دارد. همچنین لاستیک این ظرفیت را دارد که در دمای سرد فرم خود را حفظ کند؛ بنابراین کاربرد وسیعی دارد.
  • انواع مختلفی از ورق های لاستیکی وجود دارد که برای مقاصد مختلف استفاده می شود، به عنوان مثال: ورق های لاستیکی برای ساختمان های صنعتی، قطعات OEM، ماشین های کشاورزی و غیره استفاده می شود. در زیر تشت های دوش، سیستم های زهکشی، کاربردهای گاراژ، رفع آب و هوا و تابه های خشک کن و در بسیاری از کاربردهای ساخت و ساز و بازسازی استفاده می شود.
  • ورق های لاستیکی برای مصارف مختلف دیگری مانند خودروسازی، دفاعی، دریایی و غیره استفاده می شوند. همچنین از آنها برای ساخت کفش های ارتوپدی و پرده های سند بلاست نیز استفاده می شود. حتی این ملحفه ها را می توان در بیرون از دستشویی ها قرار داد تا از زمین خوردن جلوگیری شود یا می توان آنها را زیر سر دوش قرار داد.

اندازه‌گیری ضخامت ورق‌های لاستیکی

اندازه‌گیری ورق‌های لاستیکی با تکنیک‌های اندازه‌گیری ضخامت معمولی دشوار است. با این حال، با ضخامت سنج های اولتراسونیک، هر نقطه از کل سطح، نه فقط لبه های یک ورق لاستیکی، بدون نیاز به تماس با طرف مقابل قابل اندازه گیری است. امواج اولتراسوند از ورق عبور می کنند و از سطح صوتی لاستیک و بستر منعکس می شوند. دانستن ماهیت دقیق کاربرد ورق ها بر روی مواد خاص مهم است و همچنین ممکن است برای حفظ دقت قرائت ضخامت نیاز به تنظیمات خاصی داشته باشد. اندازه گیری ضخامت اولتراسونیک روی لاستیک را می توان به صورت دستی و همچنین نیمه اتوماتیک انجام داد.

ویژگی های ورق لاستیکی چیست؟

  • یک ورق با کارایی بالا برای استفاده مداوم در دمای 80 درجه تا 425 درجه بسته به محیط، کاربرد دارد.
  • از نظر شیمیایی بسیار پایدار است.
  • مناسب برای استفاده با بسیاری از اسیدها و قلیاها.
  • بدون اثرات سمی یا فیزیولوژیکی مضر.
  • مقاوم در برابر ازن، اکسیداسیون، اشعه ماوراء بنفش، ترشحات کرونا، تشعشعات کیهانی و به طور کلی هوازدگی.
  • اشتعال پذیری کم و دود کم.

سخن آخر

انواع ورق لاستیکی کاربرد وسیع تری دارند و کاربرد آن رو به افزایش است و تقاضا برای این محصول و ورق لاستیکی سیلیکون در زمان های آینده افزایش خواهد یافت. مهمتر از همه، ورق های لاستیکی در مقایسه با جایگزین های موجود در بازار مقرون به صرفه هستند. امیدوارم که این مطالب از وبسایت ثامن تجارت مورد پسند شما واقع شده باشد.

 

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه