مشاوره و فروش
02191003181

ورق سیاه ST33 چیست؟

3 اردیبهشت 1402
12 بازدید

ورق سیاه ST33 از جمله ورق هایی است که در تولید محصولات مختلف به کار گرفته میشود. به دلیل اهمیت و کاراییاین محصول استفاده از آن در همه صنایع اعم از خودروسازی، ساخت انواع تانکرها و مخازن و … قابل تصور است. در واقع این نوع ورق سیاه نسبت به سایر ورق های از این جنس دارای انعطاف پذیری بیشتری است.  همین عامل هم باعث شده تا ازاین محصول بتوان در صنایع مختلف استفاده نمود.

مشخصات ورق ST37، ورق ST35 و ورق مورد بحث دراین مقاله تقریبا مشابه است. به طوری که در برخی از موارد آن ها را به جای یکدیگر به کار می برند. اما تفاوت هایی نیز برای آن ها در نظر گرفته شده و در بسیاری از موارد کارایی آن ها با یکدیگر متمایز اعلام می شود. با مطالعه این مقاله از شرکت ثامن تجارت همراه باشید تا اطلاعات بیشتر در خصوص این محصول در اختیار شما قرار دهیم.

ورق سیاه ST33

در بخش قبل نام گریدهای مهم ورق سیاه را بیان کردیم و گفتیم که این محصولات معمولا دارای کاربرد یکسانی هستند. اما چرا اصلا این گریدها ساخته شده اند و تفاوت ورق ST33 با سایر ورق های نام برده شده در چیست؟ در این خصوص لازم است بدانید که گرید بندی ورق هی گرم یا همان ورق سیاه بر اساس فولادی است که در ساخت آن به کار برده می شود. به طور کل ورق گرم معمولی گریدهای ST33 تا ST52 را شامل می شود. در ادامه این مقاله تفاوت اصلی این سه گرید را به شما خواهیم گفت. اما از توضیحات بالا متوجه شدیم که فولاد به کار رفته در گریدهای مختلف ورق سیاه ترکیبات متفاوتی دارند. این تفاوت بیشتر به دلیل میزان کربنی است که در آن ها به کار رفته. علاوه بر این گوگرد و فسفر نیز در این ترکیبات وجود دارند.

ویژگی های ورق سیاه ST33

در این بخش از مقاله به شما خواهیم گفت که ورق سیاه ST33 دارای چه ویژگی هایی است. این ویژگی ها به همان ترکیات به کار رفته در ورق و نوع فولاد آن ها بستگی دارد.

  • ورق های ST33 معمولا با طی کردن زمان کمتری  تولید می شوند. لذا در یک بازه زمانی و د شرایط یکسان، دسترسی به ورق ها به مراتب بیشتر از سایر گریدهای ورق سیاه خواهد بود.
  • کوتاه بودن فریند تولید، هزینه کمتری را نیز برای ورق در پی داشته و در نتیجه تولید آن به راحتی قابل توجیه اقتصادی است.
  • این ورق دارای لبه های گرد است و ظاهری منحر به فرد دارد. البته سایر گریدهای ورق سیاه نیز کم و بیش از ین ویژگی برخوردار هستند.
  • سطح این ورق ها خشن و زبر است. این مورد در برخی از موارد به عنوان یکی از معایب ورق سیاه ذکر می گردد.

تفاوت ورق ST33 با سایر گریدهای ورق سیاه

در بخش های قبل در مورد وجود کربن در ترکیبات انواع گریدهای ورق سیاه مطالبی را بیان کردیم. آن چه باید در نظر داشته باشید، اهمیت میزان کربن در کاهش خاصیت جوشکاری ورق است. یعنی هر چه قدر که میزان کمتری کربن د یک ورق به کار رفته باشد، امکان جوشکاری آن بالاتر است.

  • ورق ST37 از سایر گریدها پرکاربردتر است. این ورق در تولید اناوع مخازن و تانکرها و همچنین برای صنعت ساخت و ساز کاربرد دارد.
  • ورق ST52 بیشترین میزان کربن در میان گریدهای ورق سیاه را دارد. از طرفی دیگر انعطاف پذیری این ورق هم کم تر می باشد.
  • ورق سیاه ST33 دارای کمترین میزان کربن و در عوض بیشترین میزان انعطاف پذیری است.

خرید ورق ST33

قیمت انواع ورق سیاه به خصوص قیمت ورق ST52 و ورق ذوزنقه سیاه به دلیل نوسانات بازار، همواره در حال تغییر است. به گونه ای که نمی توان نرخ مشخصی را برای آن در نظر گرفت. اما با این حال بررسی عوامل تاثیر گذار بر قیمت این محصولات و از طرفی بررسی نمودارهای قیمت مربوط به چند روز گذشته می تواند برای پیش بینی کردن این قیمت موثر باشد. در حال حاضر امکان خرید ورق سیاه ST33از طریق فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت فراهم شده است. خوشبختانه نمودار مناسب برای مقایسه و پیش بینی قیمت ها هم در وب سایت همین فروشگاه ارائه گردیده تا شما عزیزان بتوانید ضمن انجام بررسی ها، هزینه کلی تولید محصول نهایی را نیز محاسبه نمایید.

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه