مشاوره و فروش
02191003181

ورق سیاه st22 چیست؟

3 اردیبهشت 1402
29 بازدید

ورق سیاه st22 در میان گریدهای مختلف این ورق دارای کارایی و ارزش قابل توجهی است. این محصول در میان اهالی فن و متخصصین با نام های ورق سیاه آلیاژی و ورق st52 نیز شناخته می شود. از آنجایی که ورق های آلیاژی انعطاف پذیر و شکل پذیر هستند، در تولید بدنه خودروها و قطعات مختلف آن مورد استفاده قرار می گیرد. اما کاربردهای این ورق فقط محدود به همین یک مورد نیست. ساخت ساختمان، پل سازی، ریل قطار و پروژه های سازه ای نیز از موارد کاربردی است که شرکت ثامن تجارت برای این محصول به شما معرفی می کند. آن چه در ادامه میخوانید شرح مختصری در مورد ورق سیاه گرید st22 است که شما را با ویژگی ها و موارد کاربرد این محصول آشنا می کند.

ورق سیاه st22

یک ورق سیاه با گذراندن مراحل نورد گرم، تولید و آماده استفاده می شود. انواع مختلفی از این محصول با گریدهای مختلف در باز موجود است که نشان از تنوع بالا و ویژگی های متفاوت در هر گرید دارد. ورق سیاه st37،ورق سیاه st33 و ورقی که در اینجا در حال بررسی آن هستیم، نمونه هایی از مهم ترین و پرمصرف ترین این گریدها می باشند. میزان استحکام یک ورق st22 بالا است. تا حدی که می توان با آسودگی خیال به استفاده از آن در تولید انواع محصولات استفاده نمود. این ورق دارای استحکام کششی مناسبی هم دارد و از طرفی دیگر به راحتی در برابر رطوبت دچار پوسیدگی و خوردگی نمی شود

وزن ورق سیاه st22

در زمان خرید انواع ورق باید مشخصات آن را به طور کامل بررسی کنید. به خصوص وزن و ضخامت ورق؛ تا هم آگاهی بیشتری در مورد محصول داشته باشید و هم امکان تخمین هزینه های پروژه برایتان فراهم شود. برای محاسبه وزن ورق سیاه با هر شماره ای، جدول وزن در نظر گرفته شده است. تا این محصول بر حسب این جدول در همه جا به شکل استاندارد تولید شود. اما شما می توانید مقدار این فاکتور را با استفاده از اطلاعات دیگری در مورد ورق و جایگذاری آن د  فرمول محاسبه وزن ورق سیاه، به دست آورید.

برای محاسبه وزن st22 فقط کافی است چگالی این محصول را که برابر با عدد ۷.۸ است، در  طول، عرض و ضخامت ضرب کنید. نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که هنگام ضرب کردن، حتما طول و عرض را بر حسب متر و ضخامت را بر حسب میلی متر وارد نمایید تا بتوانید وزن را به درستی محاسبه کنید.

خواص مکانیکی ورق st22

حال که به ماهیت ورق st22 پی بردید و دانستید که این محصول در کجاها قابل به کارگیری است، وقت آن رسیده تا به طور کامل در مورد خواص مکانیکی و فیزیکی این محصل نیز اطلاعات لازم در اختیارتان قرار بگیرد.

  • مقاومت کششی این ورق در بازه ۴۶ تا ۵۳۰ مگاپاسکال است.
  • قدرت تسلیم آن بیش از 355 مگاپاسکال می باشد

خواص مکانیکی این نوع فولاد با بررسی دو پارامتر تنش تسلیم و مقاومت کششی بررسی می شود. به این صورت که حداکثر استرسی که فولاد را مجبور به مقاومت در برابر آن در هنگام کشش یا کشیدن قبل از شکستن می کند، اندازه گیری شده و به آن مقاومت کششی گفته می شود. همچنین حداکثر استرسی که می تواند قبل از شروع دائمی تغییر شکل اعمال شود، قدرت تسلیم نامیده می شود.

خواص فیزیکی ورق سیاه st22

  • چگالی این ورق g/cm3) 8) و ضریب الاستیسیته آن 210 [103 x N/mm2]
  • دمای بازگشت ۸۶۰ تا ۸۹۰ درجه سانتی گراد
  • سخت شدن از دمای ۸۶۰ تا ۸۹۰ درجه سانتی گراد شروع شده و پی از آن توسط آب یا روغن کوئنچ می شود.
  • دمای فرجینگ این ورق  850- 1050 درجه سانتی گراد است.

علاوه بر این ها، مقاومت در برابر پیچش و خمش، تحمل وزن و خاصیت ارتجاعی از ویژگی های اصلی این محصول است. به همین دلیل از این ورق در کاربردهای زیربنایی مختلفی در صنایع مهم استفاده می شود.

خرید ورق st22

برای خرید ورق سیاه st22 کافی است تا همین الان به بخش محصولات فروشگاه آنلاین آهن آلات ثامن تجارت مراجعه کنید. در این بخش انواع ورق سیاه با درج مشخصات کامل آن ها معرفی شده و آماده فروش هستند. شما بعد از انتخاب محصول و تکمیل اطلاعات مربوط به آن پی توانید سفارش خرید خود را ثبت نموده و در صورت اطمینان آن سفارش را نهایی کنید. کارشناسان وب سایت ما به صورت آنلاین و ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در مورد محصولات ارائه شده در وب سایت و رفع ابهامات تان هستند.

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه