لیست قیمت ورق آلیاژی

ضخامت 10

عنوانابعادکارخانهاستانداردحالتضخامتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

ضخامت 12

عنوانابعادکارخانهاستانداردحالتضخامتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

ضخامت 15

عنوانابعادکارخانهاستانداردحالتضخامتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

ضخامت 20

عنوانابعادکارخانهاستانداردحالتضخامتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

ضخامت 6

عنوانابعادکارخانهاستانداردحالتضخامتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

ضخامت 8

عنوانابعادکارخانهاستانداردحالتضخامتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

توضیحات لیست قیمت ورق آلیاژی

خرید ورق آلیاژی برای تولید بسیاری از محصولات در صنایع مختلف نیاز است. با توجه به قیمت ورق آلیاژی باید توجه داشته باشید که تنها خرید بدون واسطه این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد تا به طور مستقیم از تولید کننده خرید خود را انجام دهید و هزینه کمتری در قبال آن پرداخت کنید. فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت از فروشگاه هایی است که به شما امکان خرید بدون واسطه را قرار می دهد. همچنین لیست قیمت به روز این ورق ها در سایت ثامن تجارت به طور کامل قابل مشاهده است. 

ورق آلیاژی چیست؟

آلیاژ به معنای «ترکیب کردن» است و به ترکیب کردن یک فلز با حداقل یک فلز یا نافلز دیگر، آلیاژ گفته می‌شود. این فرآیند منجر به تولید یک محصول جدید می‌شود. تولید ورق از آلیاژ های مختلف، باعث تولید ورق های آلیاژی می‌شود. خرید ورق آلیاژی مزایا و کاربرد های بسیاری برای صنایع مختلف دارد. این ورق ها نقطه ذوب بسیار بالا و مقاومت بسیار زیادی در برابر حرارت دارند. انعطاف و نرمی آنها نیز در موارد مختلف، خاصیتی کاربردی به شمار می آید. مقاومت در برابر حلال های مختلف یا پوسته پوسته شدن در برابر اسید ها نیز یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های این نوع ورق ها است.

انوع ورق آلیاژی ضخیم

چرا فلزات به شکل ورق آلیاژی تولید می‌شوند؟

همانطور که می‌دانید تمام محصولات فلزی که در اطراف مشاهده می‌شود از چند عنصر ترکیب شده تشکیل شده‌اند. همچنین، آهن آلات نیز از ترکیب چندین عناصر به طور آلیاژی تولید می شوند. نکته ای که به آن باید توجه داشته باشید در این است که نقطه ذوب فلزات بسیار بالا است، بنابراین انعطاف پذیر و نرم هستند. به عنوان مثال می‌توان به طلای خالص اشاره داشت که بسیار نرم و انعطاف پذیر است و به راحتی می‌توان به آن شکل داد و آن را به صورت گردن بند و گوشواره و.. در بازار تولید و توزیع کرد. اما آن را با چندین عناصر دیگر ترکیب می‌کنند تا سختی آن را افزایش دهند.

انواع ورق آلیاژی

ورق های الیاژی در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند، اما نکته قابل توجه این است که قیمت انواع ورق آلیاژی با یکدیگر متفاوت هستند. همچنین، جنس و ترکیبات هریک از ورق ها با یکدیگر تفاوت هایی دارند که سبب به وجود آمدن خواص گوناگون در آنها خواهد شد. در این قسمت قصد داریم تا انواع ورق های آلیاژی را بررسی کنیم:

 1. ورق های آلیاژی برنج
 2. ورق های آلیاژی برنز
 3. ورق‌های آلیاژی پیوتر
 4. ورق‌های آلیاژی فولادی
 5. ورق های آلیاژی استیل

1. ورق آلیاژی برنج

یکی از انواع ورق ها، ورق آلیاژی برنج است که در اصل فلز مس با عناصری همچون روی، آلومینیوم، قلع، منگنز و سرب ترکیب می‌شود و به بازار عرضه می‌شوند. توجه داشته باشید که ممکن است یک ورق با ترکیب روی و مس، و دیگری با ترکیب مس و قلع تولید، و به بازار عرضه شده باشد.

2. ورق آلیاژی برنز

پایه اصلی ورق آلیاژی برنز، مس است و همچنین این ترکیب با فسفر و قلع نیز انجام می‌شود. البته گاها در آلیاژ فسفر برنز، حدود ۱۰ درصد قلع وجود دارد که از این آلیاژ برای ساخت قطعات الکترونیکی و صنایع الکترونیک استفاده می‌کنند.

3. ورق آلیاژی پیوتر

ورق آلیاژی پیوتر ساخته شده با دو عنصر اصلی مس و قلع است. عنصر قلع، عنصر اصلی به کار رفته شده در این ترکیب می باشد؛ با توجه به اینکه این عصر از دسته عناصر بسیار نرم و منعطف هستند، مقداری مس نیز به ترکیب آن اضافه می‌کنند تا درجه سختی آلیاژ بالا برود. از این نوع فلز در ساخت زیور آلات و ظروف فلزی استفاده می شود.

4. ورق آلیاژی فولادی

در صنایع آهن‌آلات، ورق فولادی به همان ورق های آهن معمولی یا ورق هایی که از آهن و کربن ساخته شده‌اند گفته می شود. البته در نظر داشته باشید که قیمت ورق آلیاژی آهن از قیمت ورق آهن معمولی بیشتر بوده و همچنین ویژگی های بیشتر و بهتری دارد.

5. ورق آلیاژی استیل

ورق های آلیاژی استیل، ورق هایی با سطح صاف، سیقلی و براق هستند که در صنایع مختلفی کاربرد دارند. این ورق ها به دو دسته کلی استیل بگیر و نگیر تقسیم می شوند که در ادامه هرکدام را توضیح می دهیم:

 • ورق استیل بگیر: این ورق ها هنگام تماس با آهنربا، به آن جذب می شوند.
 • ورق استیل نگیر: این ورق ها بر خلاف نوع بگیر، به آهنربا جذب نمی شوند. به همین منظور، کاربرد های بیشتری در صنایع داشته و قیمت بالاتری نیز دارند.
خرید ورق آلیاژی

جدول درصد وزنی عناصر در ورق آلیاژی

عملکرددرصد وزنینمادعنصر
مقاومت پیرکنشی بالا0.95-1.30ALآلومینیوم
بهبود ماشین کاری0.05-0.9Blبیسموت
بهبود سخت شوندگی فولاد0.001-0.003Bبورن
مقاومت در برابر خوردگی4-18Crکرومیت
مقاومت در برابر خوردگی0.4-0.1Cuمس
مقاومت در برابر نیروی کششی0.2-0.5Moمولبیدن
بهبود ماشین کاری1-4pbسرب
جلوگیری از شکنندگی در برابر گوگرد0.25-0.4Mnمنگنز

انواع استاندارد های ورق آلیاژی

این محصول در استانداری های ومدل های گوناگون در بازار موجود است که این هریک دارای قیمت خرید متفاوتی است. انواع این مدل ها شامل موارد زیر است:

 • ورق آلیاژی برنج
 • ورق آلیاژی برنز
 • ورق آلیاژی پیوتر
 • ورق آلیاژی عناصر گران قیمت مثل نقره استرلینگ، طلای رزگلد و طلای سفید
 • ورق آلیاژی ST52
 • ورق آلیاژی ST44
 • ورق آلیاژی ST37
 • ورق آلیاژی A283
 • ورق آلیاژی A36
 • ورق آلیاژی A516

جدول استاندارد ورق های فلزی

وزن (کیلوگرم)ضخامت (میلی‌متر)عرض (میلی‌متر)طول (میلی‌متر)ردیف
530 صدم۱۰۰۰20001
640 صدم۱۰۰۰20002
850 صدم۱۰۰۰20003
161۱۰۰۰20004
322۱۰۰۰20005
483۱۰۰۰20006

کاربرد های ورق آلیاژی

اینجا چند نمونه از مواردی که در آن از ورق های آلیاژی به اشکال مختلف استفاده می شود برای شما آورده شده تا بدانید در چه صنایعی می توان از ورق آلیاژی استفاده نمود. کاربرد های ورق آلیاژی شامل:

 1. کوره های صنعتی پخت سرامیک، کریستال و...
 2. دیگ های بخار
 3. لوله های بخار
 4. صنایع پتروشیمی
 5. خطوط گاز
 6. مبدل های حرارتی
 7. قطعات در معرض دمای بالا در موشک و هواپیما
 8. تجهیزات نیروگاهی

برترین کارخانه جات تولیدکننده ورق آلیاژی

به منظور خرید ورق آلیاژی ضخیم بدون واسطه، خوب است که کارخانه های تولید‌‌کننده ورق آلیاژی و نمایندگی های آن ها را شناخت. از این رو در این بخش از مقاله عناوین این تولیدکنندگان آورده شده است:

 • شرکت فولاد اکسین خوزستان
 • فولاد هرمزگان
 • شرکت فولاد کاویان خوزستان
 • شرکت فولاد اسفراین
 • شرکت فولاد خرم آباد
قیمت ورق الیاژی

به چه ورق هایی ورق ضخیم می‌گویند؟

به طور معمول ورق هایی که ضخامت آن ها بیش از 40 میلی‌متر است جزء ورق های ضخیم می‌باشند. این ورق های الیاژی در کارخانه های مختلفی در ایران تولید می‌شوند که کارخانه فولاد اکسین خوزستان یکی از این تولیدکننده ها است. تولید این ورق ها به روش های متفاوتی انجام می‌شود و آلیاژ هایی نظیر ورق ST52، A516، ST44، ST37، CK45، A283 ساخته می شوند.

ورق ها از رایج ترین مشتقات آهن آلات به شمار می روند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و اهمیت زیادی دارند. از ورق های فلزی در پروژه های گوناگون ساختمانی و عمرانی استفاده می‌کنند. شما با خرید ورق آلیاژی با توجه به نیازی که دارید، می‌توانیدمقاومت سازه های خود را در برابر تمامی آسیب ها کاهش دهید. همچنین توجه داشته باشید که خرید ورق های الیاژی به صورت مستقیم از کارخانه تولیدی برایتان مقرون به صرفه تر از سایر روش ها خواهد بود.

انواع ورق های آلیاژي

فرایند تولید ورق های الیاژی ضخیم

خوب است که قبل از خرید فولاد آلیاژی، مراحل تولید آن را بدانید. در ادامه فرایند تولید ورق آلیاژی را بیان کرده ایم:

 1. ابتدا شمش های فولادی به عنوان ماده اولیه وارد کوره می‌شود.
 2. ورق ها از شمش اسلب یا تختال استفاده می‌کنند.
 3. این شمش از آهن، نیکل، کروم، مس، کربن و مولبیدن ساخته شده و هیچ حفره ای در بدنه خود ندارد.
 4. شمش نورد داده می‌شود تا از آن بتوان انواع تسمه ها، لوله ها و ورق ها تولید کرد.
 5. سنگ آهن برای تولید این شمش وارد کوره بلند می‌شود و با استفاده از روش های متداول دیگر ذوب شده و به شکل مستطیل در می‌آید که ضخامت این شمش ها معمولا برابر با 160 میلی‌متر است.

ویژگی های ورق آلیاژی ضخیم

ورق های الیاژی با ضخامت بالا را می‌توان برای تولید انواع محصولات صنعتی و تجهیزات مورد نیاز در کارخانه های مختلف مورد استفاده قرار داد. این ورق ها معمولا دارای ویژگی های زیر هستند تا بتوانند برای استفاده در این صنایع به کار گرفته شوند.

 • قابلیت جوش کاری
 • قابلیت ماشین کاری
 • مقاوم بودن در برابر خوردگی و فرسودگی

خرید ورق آلیاژی ضخیم

ورق های آلیاژی ضخیم بیشتر در آزمون های صنعتی و انجام تست التراسونیک و چارپی به کار می‌روند. نمونه ای از آن ها ورق آهن A36 است که به عنوان یک فولاد کم کربن شناخته می‌شود. این ورق با وجود مقاومت بالای خود، به خوبی شکل پذیر است و به راحتی می‌توان آن را تولید نمود.

ضخامت این ورق در حدود 1.4 میلی‌متر تا 60 میلی‌متر است و در موارد زیر کارایی دارد:

 • ساخت تیر ورق و تیر‌ها
 • ساخت شناور و ادوات دریایی
 • ساخت لوله و پروفیل های صنعتی
 • تولید همه انواع اکستراکچرهای صنعتی
خرید ورق های آلیاژی

قیمت ورق آلیاژی

یکی از مهم ترین نکاتی که در زمان خرید ورق های فلزی به آن دقت می‌شود و برای تولید کنندگان یا مهندسان عمران بسیار مهم است، قیمت ورق آلیاژی است که هر چه پایین تر و مناسب تر باشد، هزینه تولید محصول یا پروژه را پایین می‌آورد و بدین طریق سود بیشتر می‌شود. ورق های آلیاژی از دسته مهم ترین و بهترین ورق های فلزی هستند که در صنایع و کار‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند و قیمت نسبتا بالاتری نسبت به دیگر ورق ها دارند.

همان طور که در بخش های ابتدایی نیز بیان شد، ورق هایی که ضخامت آن ها بیش تر از 40 میلی‌متر است، جزو ورق های ضخیم به شمار می‌روند. بنابراین ورقی با ضخامت 10 میل به دلیل داشتن وزن کمتر، حتما قیمت پایین تری را نیز به خود اختصاص می‌دهد. البته نوع کاربرد، ویژگی ها و برند تولید کننده نیز در تعیین این قیمت موثر اند. با این حال برای دریافت قیمت ورق آهن یک میل و دیگر انواع این ورق و در کل برای خرید ورق آلیاژی ضخیم بهتر است تا به وب سایت مجموعه ثامن تجارت مراجعه نمایید و یک خرید مطمئن و سریع را تجربه کنید.

منبع: uacj.co.jp , arc.aiaa.org، osti.gov

سوالات متداول

1- ویژگی های ورق نسوز آلیاژی چیست؟

این ورق ها نقطه ذوب بسیار بالایی دارند و مقاومت بسیار زیادی در برابر حرارت دارند. انعطاف و نرمی آنها نیز بسیار زیاد و مفید است.

2- کاربرد های ورق نسوز آلیاژی چیست؟

از این نوع ورق در کوره های صنعتی، لوله های بخار، صنایع پتروشیمی و ... استفاده می‌کنند.

3- قیمت ورق نسوز آلیاژی در بازار امروز چقدر است؟

با توجه به نوساناتی که در بازار آهن آلات وجود دارد تمامی مشتریان باید به صورت روزانه از طریق شماره 91003181-021 نسبت به استعلام قیمت ورق آلیاژی اقدام کنند.


null

فیلتر ها

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

دسته بندی محصولات

دسته بندی موجود نیست

لیــــست قیــــمت هـای ثــــامن تجــــارت