قیمت وال پست آماده | خرید ناودانی منقطع + انواع وادار

نوع سیاه

عنوانسایزنوعواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

نوع گالوانیزه

عنوانسایزنوعواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

توضیحات قیمت وال پست آماده | خرید ناودانی منقطع + انواع وادار

به طور کلی خرید وال پست منقطع برای مقاوم‌سازی دیوارها بسیار مهم است. ناودانی منقطع در زمان بروز زلزله و حوادث طبیعی مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد و از این امروزه نصب و اجرای وال پست منقطع در زمان ساخت انواع سازه‌ها اجباری است. البته قیمت ناودانی منقطع یا وادار با توجه به نوع آن متفاوت خواهد بود به عنوان مثال قیمت وال پست گالوانیزه بالاتر است. شما برای اطلاع از قیمت وال پست، قیمت نبشی و ناودانی می توانید با کارشناسان وبسایت ثامن تجارت در ارتباط باشید.

وال پست منقطع چیست؟

وال پست منقطع (ناودانی منقطع) یا وادار یک روش مقاوم کردن دیوار ساختمان و سازه در برابر باد، طوفان، زلزله و آسیب‌های محیطی است. در گذشته برای این منظور از روش نبشی‌کشی استفاده می‌کردند اما با اجرای وال پست منقطع توانسته پروژه را با سرعت بالاتری به مراحل دیگر ساخت رساند. امروزه نصب وال پست منقطع بر روی دیوار اجباری بوده زیرا موجب جلوگیری از تخریب دیوار در مواقع حساس می‌شود. همچنین وادار موجب ایجاد وحدت و یکپارچگی در امتداد دیوار شده و از این رو خرید وال پست منقطع برای سازه‌های فولادی و بتنی رواج دارد.

وال پست منقطع چیست

انواع ناودانی منقطع

وادار به عنوان ناودانی نسل جدید با توجه به جنس و شکل ظاهری به انواع مختلفی تقسیم شده و تمامی آن‌ها موجب جلوگیری از خرابی سازه می‌شود. قیمت وال پست منقطع در هر کدام از ‌آن‌ها متفاوت است و از این رو شما باید با توجه به نیازتان دست به انتخاب بزنید تا هزینه اضافی نکنید. انواع وادار شامل موارد زیر است:

  • ناودانی منقطع گالوانیزه
  • وادار عمودی
  • ناودانی منقطع افقی.
ناودانی منقطع

وادار گالوانیزه

ناودانی‌ منقطع گالوانیزه به دلیل استفاده از فولاد گالوانیزه دارای مقاومت بالای در برابر خوردگی هستند و از این رو استفاده از این نوع وادار موجب افزایش طول عمر سازه می‌شود. البته قیمت وال پست منقطع گالوانیزه نسبت به دیگر نمونه‌های آن بالاتر بوده ولی در مقابل کیفیت بالای را ارائه می‌دهد.

وال پست منقطع عمودی

نام دیگر این محصول به دلیل تولید در میان قاب، وادار میانی یا وال پست منقطع میانی است. طریقه اعمال این نوع وال پست در واقع به صورت موازی با ستون و یا سایر اعضای قائم سازه در میان دیوار می باشد. به این صورت شکل نهایی قرارگیری این محصول در سازه به صورت حرف H لاتین می باشد. در اجرای این محصول به طور معمول دو عدد ناودانی و چهار عدد نبشی، مورد استفاده قرار می گیرند.

ناودانی منقطع افقی

این نوع که به نام تیرک نیز معروف است دارای یک عضو افقی بوده و این عضو از فولاد یا از بتن تولید می‌شود. 

تفاوت وال پست منقطع با وال پست معمولی

ناودانی منقطع که به عنوان ناودانی نسل جدید شناخته می‌شود در برابر وال پست‌های معمولی یا سنتی دارای مزایای زیادی بوده که موجب خرید وال پست منقطع نسبت به وادار معمولی برای پروژه‌های ساخت و ساز می‌شوند. از جمله تفاوت بین وادار منقطع و ناودانی معمولی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. استفاده از وال پست سنتی موجب افزایش وزن سازه شده و وزن مرده بالای برای ساختمان به وجود می‌آورد از این رو در زمان زلزله موجب ایجاد فشار بالای می‌شود. 
  2. نصب وال پست منقطع سخت و زمان‎بر است ولی وادار معمولی نیاز به زمان بیشتری برای نصب دارد.
  3. وال پست سنتی دارای طول بال کمتر بوده که گیرش کمتری نسبت به نوع جدید آن دارد.
  4. مواد اولیه برای ساخت تمامی وال پست‌ها از فولاد است ولی در تولید وادار سنتی از مواد بیشتری استفاده کرده از این رو هزینه‌های نصب 30 تا 50 درصد بیشتر می‌شود. ولی وال پست‌های جدید به دلیل استفاده از ورق‌های فولاد گالوانیزه تقویت‌شده استقامت بالای داشته و وزن وال پست منقطع کمتر خواهد بود. البته قیمت وال پست منقطع جدید نسبت به نوع سنتی گران‌تر است. شما در صورتی که برای پروژه ساخت و سازتان نیاز به خرید وال پست منقطع داشته باشید، توانسته با کارشناسان فروش وبسایت ثامن تجارت در ارتباط باشید و از تمامی قیمت نبشی و ناودانی مطلع شوید. 
ناودانی منقطع

مزایای ناودانی منقطع 

از انواع ناودانی ها می توان به ناودانی منقطع اشاره نمود. این محصول در صنعت ساخت و ساز به میزان قابل توجهی به کار گرفته می شود. به خصوص به جای نبشی کشی که در گذشته اجرا می شد. ناودانی های منقطع هم مقاومت سازه را بالاتر می برند و هم به طول عمر آن می افزایند. از طرفی دیگر این محصولات پروژه را با سرعت بالاتری به اتمام می رسانند. همچنین باید بدانید که این محصولات در کاهش هزینه های سازه نیز دخیل هستند. به علت این که در لبه های بال وال پست منقطع به همراه میلگرد بستر  استفاده می شود که موجب حذف گیره و قاب می شوند.

اجرای وال پست منقطع

محصولات گالوانیزه از ورق های فولادی با یک پوشش از جنس عنصر روی تولید می شوند. این پوشش، دوام محصول را بیشتر کرده و مقاومت آن در برابر آسیب هایی نظیر خوردگی را بالاتر می برند. یکی از روش های اجرای وال پست منقطع گالوانیزه این است که از اتصال کشویی در محل تماس استفاده شود. به این ترتیب وال پست در این محل نقش متصل کننده دیوار به عضو قائم سازه را ایفا می نماید. به عبارتی دیگر در چنین شرایطی وال پست های نورد سرد فولادی، به کار آمده و در دو طرف دیوار به شیوه استانداردی به عضو قائم سازه های اتصال می یابند. این ساده ترین توضیح برای چگونگی اجرای ناوانی منقطع می باشد.

اجرای وال پست منقطع

عواقب استفاده نکردن از وال پست در سازه

در این بخش  به شما خواهیم گفت که علی رغم توصیه به استفاده از وال پست در سازه ها، در صورت عدم استفاده از آن، چه اتفاقی می افتد. جالب است بدانید که این کار عواقب حقوقی سنگینی را متوجه تیم سازندگان و به خصوص مهندس ناظر پروژه می نماید. اگر دیوارها تخریب شوند و در این زمان خسارت مالی و جانی به وقوع بپیوندد، هزینه جبران آن و همچنین بار حقوقی حادثه به عهده مهندس ناظر خواهد بود.

قیمت ناودانی منقطع هر چقدر هم که باشد، به هر حال برای سرپا ماندن و حفظ ایمنی یک سازه، باید خریداری و اجرا شود. همچنین قیمت وال پست منقطع، نبشی منقطع و یا قیمت وال پست گالوانیزه را می توانید از وب سایت های معتبر مانند وب سایت ثامن تجارت و نمایندگی وال پست آماده جویا شوید. ضمن این که  باید در نظر داشته باشید که قیمت محصولاتی از این دست به دلیل نوسانات بازار، همواره ثابت نمی ماند. با این حال می توان از نمودارهای وب سایت ما برای تخمین قیمت در روزهای آتی استفاده نمود. همچنین کارشناسان ما نیز برای پاسخگویی در این زمینه آمادگی کامل دارند.

فیلتر ها

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

دسته بندی محصولات

دسته بندی موجود نیست