لیست قیمت نبشی 4، 5، 3 | خرید نبشی گالوانیزه + وزن

کارخانه آریان فولاد

عنوانکارخانهسایزحالتضخامتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

کارخانه سپهرایرانیان

عنوانکارخانهسایزحالتضخامتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

کارخانه شكفته مشهد

عنوانکارخانهسایزحالتضخامتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

توضیحات لیست قیمت نبشی 4، 5، 3 | خرید نبشی گالوانیزه + وزن

خرید نبشی از جمله مصالخ در زمینه ساخت و ساز محسوب می‌شود. نبشی فولادی از دسته مقاطع فولادی هستند که به دو روش نورد سرد و گرم به تولید می رسند. ما در این قسمت از فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت سعی نموده ایم تا قیمت نبشی، انواع نبشی گالوانیزه را در جدول بالا ذکر کنیم تا با ویژگی ها و کاربرد نبشی در ساختمان آشنا شوید و به راحتی به صورت مستقیم و بدون واسطه اقدام به خرید نبشی و ناودانی نمائید و هزینه کمتری در قبال خرید بدون واسطه خود پرداخت نمائید.

نبشی چیست؟

برای تعریف نبشی و انواع آن به صورت کامل باید گفت که نبشی نوعی پروفیل به شکل حرف انگلیسی L است که مقاطع مختلف آن به صورت عمود روی یک دیگر قرار گرفته اند که کاربرد های زیادی در صنعت دارند. نبشی ها از نظر نحوه تولید و اندازه مقطع هایشان به دو دسته تقسیم می شوند که در ادامه با آنها آشنا می شویم.

نبشی ها از نظر نحوه تولید به دو دسته نبشی های پرسی و نبشی های فابریک تقسیم بندی می شوند که تفاوتشان در این است که نبشی های پرسی در واقع دو ورق آهنی جدا هستند که به هم متصل می شوند و نبشی های فابریک از ابتدا به شکل حرف L ساخته می شوند. هر کدام از انواع در وزن و قیمت نبشی ۴ سبک موثر است.

درباره اندازه مقاطع نیز باید گفت که نبشی ها از این نظر یا به عبارتی از نظر ظاهری به دو دسته نبشی های مساوی و نامساوی تقسیم بندی می شوند که در نبشی های مساوی، دو بال قائم بر هم با هم مساوی اند و در نبشی های نامساوی، بال ها با هم فرق دارند و بیشتر شبیه به L می شوند. نکته قابل توجه این است که وزن نبشی ۴ سبک در انواع مختلف نیز با یکدیگر متفاوت می باشند.

جدول و فرمول محاسبه وزن نبشی

در زمان خرید نبشی اطلاع از وزن آن کمک زیادی به شما می‌کند. از لحاظ نحوه تولید نبشی ها به دو دسته نبشی پرسی و فابریک تقسیم می شوند که اگر ی تکه ورق نبشی ۶ متری از وسط خم شود، یعنی عرض آن خم شده و به شکل نبشی نیز در می آید که به آن نبشی پرسی می گویند و اگر محصولی تولیدی که از خط تولید بیرون می آید بدون تغییر شکل فیزیکی باشد و به صورت نبشی نیز خارج شود به آن نبشی فابریک می گویند.

برای نامگذاری روی نبشی ها از دو مشخصه، یعنی اندازه بال و ضخامت استفاده می کنند که دو ضلع این پروفیل بر هم عمود بوده و در نقشه های ساختمانی نیز با حرف L نمایش داده می شوند. در صورتی که نبشی دارای دو بال مساوی باشد بعد از حرف L سایز بال نیز درج می شود که به عنوان مثال L120 به معنای نبشی بال مساوی با اندازه بال 120 میلی متر می باشد و اگر بال نامساوی باشد، بعد از حرف L سایز بال ها به صورت ضرب کنار یکدیگر ضرب می شوند.

نبشی L300*200 به عنوان مثال یک نبشی با بال نامساوی می باشد که سایز یک بال آن 300 و سایز بال دیگر 200 میلی متر می باشد. به دلیل اینکه نبشی کاربرد های بسیار زیادی دارد، به دست آوردن و محاسبه سایز و وزن نبشی برای صنعت عمران و ساختمان سازی بسیار مهم می باشد. برای به دست اوردن وزن نبشی سایز 10 و سایر وزن ها با بال های نا مساوی، در سایز 100 میلی متر با علامت اختصاری L100 از فرمول زیر استفاده می کنند:

فرمول محاسبه وزن نبشی سایز 10

سایز نبشی (mm)وزن هر متر (Kg/m)طول بال (h/mm)ضخامت بال (t/mm)وزن شاخه 6 متری (Kg/m)وزن شاخه 12 متری (Kg/m)
L30×30×31/363038/1616/32
L30×30×41/7830410/6821/36
L35×35×42/0935412/5425/08
L40×40×42/42 40 4 14/52 29/04
L40×40×52/9740517/8235/64
L45×45×4.53/06454/518/3636/72
L50×50×43/0650418/3636/72
L50×50×53/7750522/6245/24
L50×50×64/4750622/8253/64
L60×60×54/5760527/4254/84
L60×60×65/4260632/5265/04
L60×60×87/0960842/5485/08

انواع نبشی

در بازار توانسته اقدام به خرید نبشی در انواع مختلفی کرد.. سالانه انواع نبشی گالوانیزه و نبشی پی وی سی و ... خریداری و به مصرف می رسند. در حال حاضر تصور ساخت یک سازه بدون استفاده از این محصولات، بسیار سخت و غیر ممکن است. قیمت نبشی گالوانیزه و انواع دیگر این نبشی ها نیز با یکدیگر متفاوت است.

نبشی گالوانیزه

به طور کلی نبشی گالوانیزه را می توان با استفاده از فرایند گالاونیزاسیون گرم و یا الکترولیز تولید نمود. اما آیا نبشی گالوانیزه را از ورق گالوانیزه نیز تولید می کنند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که نبشی گالوانیزه را به ندرت از ورقی که گالوانیزه باشد تولید می نمایند. اصولا این نوع نبشی را با فرایند گالوانیزاسیون بر روی نبشی های پرسی از جنس آهن، تولید می نمانید.

البته باید این نکته را بدانید که اگر نیاز به نبشی گالوانیزه ای با ضخامت پایین احساس شود، این محصول را حتما با استفاده از ورق گالوانیزه تهیه می نمایند. قیمت نبشی گالوانیزه را می توان با توجه به نوسانات بازار و عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت انواع محصول و به خصوص محصول مورد بحث، تعیین نمود. به عبارتی دیگر قیمت روزانه این محصول همواره در دسترس است و نمی توان قیمت ثابتی را برای یک بازه زمانی طولانی در نظر داشت. این که چه عواملی بر قیمت این محصول تاثیرگذار هستند و در کجاها می توان از این محصول استفاده نمود، در ادامه همین مقاله مورد بحث واقع می گردد.

برترین کارخانه‌جات تولیدکننده نبشی در ایران

با وجود انواع برندهای گوناگون این محصول، خرید نبشی دشوار شده است. از این رو اطلاع از برترین تولیدکنندگان داخلی کمک زیادی به شما برای داشتن بهترین خرید می‌کند. 

کارخانه فولاد ناب تبریز

این مجموعه به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان نبشی در داخل ایران شناخته می‌شود که توسط 400 نفر 7 پرسنل در دو شیفت کاری مشغول به تولید این محصول هستند. شما برای خرید نبشی بال مساوری و سبک توانسته به شرکت فولاد ناب تبریز مراجعه کنید و ظرفیت تولید آن در سال 360 هزار تن است. محصولات تولیدی این مجتمع شامل نبشی‌های 30 الی 120 میلی‌متر، ناودانی 80 الی 160 میلی‌متر و تیرآهن از 120 الی 160 میلی‌متر به طول 1 تا 12 متر است. 

کارخانه ذوب آهن اصفهان

این مجموعه به عنوان بزرگترین تولید کننده مقاطع فولادی و فولادی ساختمانی شناخته می‌شود و در طول سال حدود 3 میلیون و 600 هزار تن فولاد تولید می‌کند. نبشی، تیرآهن بال نیم پهن موازی، تیرآهن بال پهن موازی، ناودانی، میلگرد، شمش ساختمانی و تیرآهن بال باریک شیبدار از جمله مهم‌ترین محصولات کارخانه ذوب آهن اصفهان به حساب می‌آید. شما برای خرید نبشی ذوب آهن اصفهان در استاندار DINEN 10056/1,2 و شماره 13968-1 توانسته با کارشناسان وبسایت ثامن تجارت در ارتباط باشید. 

کارخانه فولاد سازان سپاهان

این مجموعه اقدام به تولید 100 هزار تن مقاطع فولادی در طول سال می کند و تمامی محصولات آن زیر نظر متخصصیت مجرب صورت می‌گیرد. پروفیل، زهوار، لوله فولادی، پروفیل زد و نبشی از برترین محصولات آن به حساب می‌آید. نبشی شرکت سهامی خاص سپاهان در ابعاد 33 میلی متر الی 4 میلی متر و با ضخامت 4 میلی متر تا 2.5 میلی متر تولید می‌شود. 

کاربرد های نبشی

از جمله مهم ترین دلایل خرید نبشی با سایز های مختلف (از 50 تا 150 سانتی متر) جهت متصل کردن پل ها به ستون، تیرآهن ها به بیم های برابر، ستون ها به صفحات در فونداسیون ساختمان سازی و در تولید بسیاری از محصولات در صنایع مختلف است. در برخی از سازه ها مثل سازه های مرتبط با آسانسور نیز از نبشی های خرد شده استفاده می شود که به عنوان نبشی های لقمه شناخته می شوند. در واقع کاربرد های نبشی در صنایع مختلف زیاد است و قطعا به هر طرف که نگاه کنید این مصالح را در ساختار ساختمان ها، پل ها و سایر مکان ها خواهید دید.

  • ساخت قفسه های آهنی
  • ساخت ساپورت لوله در نیروگاه
  • تولید پایه برای تجهیزات فیزیکی
کاربرد نبشی

کاربرد های نبشی در ساختمان:

مشخصات نبشی

محصولات پروفیلی یکی از دسته محبوب ترین و پرکاربرد ترین محصولات در صنایع مختلف مثل ساخت و ساز یا صنایع دیگر می باشند. پروفیل های مختلف در ساخت و تولید بسیاری از محصولات مختلف و همچنین در ساخت و ساز انواع پروژه های ساختمانی و در کارهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از بهترین محصولات پروفیلی که کاربرد های بسیار زیادی دارد؛ نبشی پروفیلی است که سطح مقطع آن به صورت دو ضلع عمود بر هم بوده که از کنار به مانند حرف انگلیسی L به نظر می رسند. این محصول یکی از مهم ترین مصالح و پروفیل های مورد استفاده در پروژه های ساختمانی به شمار می رود و به صورت مرکب و تنها در پروژه های عمرانی، ساختمانی و حتی صنعتی نیز کاربرد های فراوان دارد. وزن و قیمت نبشی ۴ سبک بسیار مقرون به صرفه است.

قیمت نبشی

آهن کشی آسانسور چگونه است؟

آهن کشی آسانسور، شامل اجرای سازه در چاه آسانسور می شود. تحمل کردن بار های آسانسور و محل اتصال ریل های آن بر عهده همین سازه می باشد. این سازه از اجزای مختلف تشکیل می شود که شامل موارد زیر می باشد:

  • ستون ها: چهار گوشه آسانسور از این ستون ها تشکیل می شود.
  • کلاف بندی: در طرفین چاه به جز ورودی آن، این کلاف ها اجرا می شوند که با فاصله صحیح از یکدیگر قرار دارند.
  • کلاف آخر: این کلاف مربوط به سقف چاه می باشد.

انواع نبشی بر اساس سایز دسته بندی میشوند؛ که برای دسترسی به قیمت نبشی 3 شکفته به راحتی می توانید در صفحه یک سرچ ساده داشته باشید. البته که قیمت روز انواع نبشی یکی از مهم ترین فاکتورها برای خرید نبشی در تعیین هزینه های مختلف است. همچنین نکته قابل توجه این است که وزن نبشی ۴ سبک در تعیین قیمت آن تاثیر بسزایی دارد. شما می توانید برای اطلاع از اخرین قیمت نبشی آسانسور و وزن و قیمت نبشی 4 سبک به سایت ثامن تجارت مراجعه نمایید.

قیمت نبشی گالوانیزه

نبشی گالوانیزه، نوعی نبشی فولادی است که به منظور جلوگیری از زنگ زدگی و افزایش عمر مفید آن، با پوششی از روی آن یک لایه روی فلزی به نام روی گالوانیزه شده است و به همین دلیل قیمت نبشی گالوانیزه گران تر از سایر نبشی های دیگر است. در فرآیند گالوانیزاسیون، نبشی فولادی به صورت پیش‌تیمار شده ابتدا در حمام اسیدی شسته شده و سپس در محلولی حاوی روی گالوانیزه شده و به دمای بالا قرار داده می‌شود. در این فرآیند، لایه‌ی گالوانیزه به شکل یک پوشش محافظتی بر روی نبشی فولادی ایجاد می‌شود که در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاومت بیشتری دارد.

نبشی گالوانیزه به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی، معمولاً در مواردی که به دلیل شرایط آب و هوایی یا مواد شیمیایی در معرض خوردگی و زنگ زدگی قرار دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع نبشی معمولاً در ساختمان‌های صنعتی، فضاهای باز و محل‌هایی که به طور مداوم در معرض عوامل آب و هوایی قرار دارند، استفاده می‌شوند. همچنین قیمت نبشی گالوانیزه دست دوم با توجه به قیمت نبشی دست اول مقرون به صرفه نیست و با خرید از درب کارخانه می توانید با پایین ترین قیمت بازار، این محصولات را خریداری کنید. در جدول زیر مشخصات نبشی ها مشخص شده اند اما برای دریافت قیمت روزانه، بهتر است با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سایزضخامتحالتواحدقیمت (ریال)
70 * 705متری 6کیلوگرمتماس بگیرید
70 * 707متری 6کیلوگرمتماس بگیرید
100 * 10010متری 6کیلوگرمتماس بگیرید
100 * 10010متری 6کیلوگرمتماس بگیرید
120 * 12012متری 6کیلوگرمتماس بگیرید
120 * 12012متری 6کیلوگرمتماس بگیرید
40 * 403متری 6کیلوگرمتماس بگیرید
40 * 404متری 6کیلوگرمتماس بگیرید
40 * 404متری 6کیلوگرمتماس بگیرید
50 * 504متری 6کیلوگرمتماس بگیرید
50 * 505متری 6کیلوگرمتماس بگیرید
50 * 505متری 6کیلوگرمتماس بگیرید
60 * 606متری 6کیلوگرمتماس بگیرید
60 * 606متری 6کیلوگرمتماس بگیرید
80 * 808متری 6کیلوگرمتماس بگیرید
80 * 808متری 6کیلوگرمتماس بگیرید

خرید انواع نبشی

وزن و قیمت نبشی ۴ سبک آسانسور در ساخت انواع پروژه های ساختمانی و عمرانی و غیره نقش بسیار مهمی دارند و در تولید لوازم و محصولات مختلفی در صنایع متنوع نیز مورد استفاده قرار می گیرند و پروفیل های بسیار کاربردی به حساب می آیند. اگر قصد خرید نبشی با ابعاد متفاوت، بالاترین کیفیت و قیمت روز را دارید، می توانید این کار را در سایت فروش اینترنتی آهن آلات ثامن تجارت انجام دهید و انواع نبشی مثل نبشی 4 سبک را برای پروژه های خود خریداری فرمایید.

به نقل از ویکی پدیا:

مقاطع ساختمانی توخالی (H.S.S) نوعی پروفیل فلزی با سطح مقطع توخالی است. واژه H.S.S مخفف (Hollow structural section) مقطع بسته‌ای (تیوبلار) است که به شیوه نورد سرد (کلد فرم) تولید شده و در ساختمان پلها، استادیومها، مراکز خرید و تجاری و همچنین واحدهای مسکونی به کار برده می‌شود. این مقاطع در فرم‌های مربع، مستطیل و دایروی تولید می‌شوند. در سال‌های اخیر استفاده از مقاطع ساختمانی توخالی به خاطر ویژگی‌های ظاهری و خواص مکانیکی آن، شاهد پیشرفت چشمگیری بوده‌است. معماران به این مقاطع به خاطر خواص ویژه آن، لقب متریال قرن بیست و یک را داده‌اند.

عوامل موثر بر قیمت نبشی

با توجه به اینکه بازار ایران دارای نوسان قیمت چشمگیری است، به همین دلیل حتما باید خرید خود را از درب کارخانه تولیدی انجام دهید. قیمت نبشی با سایز و ابعاد مختلف وابسته به جنس، ابعاد، اندازه، شکل و طرح، شرایط بازار و نرخ ارز و... است. در ادامه به صورت کلی عوال موثر بر قیمت نبشی را تحلیل کرده ایم:

  • جنس نبشی: انواع نبشی با جنس های مختلفی به تولید می رسند که عمدتا نبشی گالوانیزه و فولادی یا بتنی گران تر از سایر نبشی ها هستند.
  • ابعاد و اندازه: یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت نبشی، سایز و ابعاد آن است. هر چه سایز طولی و عرضی، ضخامت و... افزایش و یا کاهش پیدا کنند، قیمت محصول نیز متغیر خواهد شد.
  • کیفیت تولید: مسلما کیفیت تولید نیز مهم ترین عامل موثر بر قیمت نبشی ۲، ۳، ۴، ۵ و... است که هر چه جنس و ضخامت محصول بهتر باشد، مسلما قیمت آن نیز گران تر خواهد شد. در نظر داشته باشید که نبشی باید مطابق استاندارد های جهانی به تولید رسیده باشد.

قیمت نبشی 3 سبک

یکی از سبک ترین نبشی های موجود در بازار، نبشی شماره ۳ است که با ضخامت و طول های مختلفی نیز به تولید می رسد. همچنین این محصول با سایز ۲ الی ۲۰ در بازار موجود است و ساخت سوله، قفسه بندی، کشتی سازی و... مناسب هستند. وزن و قیمت نبشی 3 کمتر از وزن و قیمت نبشی ۴ سبک است و از لحاظ استحکام نیز در برابر فشار بالا چندان مقاومت خوبی از خود نشان نمی دهد. پس قبل از خرید نبشی به مکان مورد استفاده توجه داشته باشید.

قیمت نبشی 4 سبک

.دیشاب هتشاد هجوت ۴ یشبن زا هدافتسا لح یاه هدافتیکی از محبوب ترین نمونه ها و مدل های نبشی که طرفداران بسیار زیادی دارد و در بسیاری از صنایع مختلف از آن استفاده می شود و در پروژه های مختلف نیز کاربرد دارد، نبشی 4 سبک است. اگر نیاز دارید که خرید نبشی 4 سبک با قیمت روز و به طور مناسب خریداری کنید تا هزینه تولید را پایین نگه دارید و سود بیشتری بکنید، می توانید خرید نبشی 4 سبک را در فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت انجام دهید. در نظر داشته باشید که قیمت نبشی ۴ سبک ارزان تر از سایر سایز های دیگر است و تحمل فشار چندان زیادی ندارند، پس حتما به محل استفاده از نبشی توجه داشته باشید.

قیمت نبشی 5 سبک

نبشی 5 یا L50 با بال مساوی، دارای طولی برابر ۵۰ میلی متر است که با توجه به استاندارد ساخت و تحمل فشاری که دارد برای استفاده در صنایع خاص مناسب هستند. جهت اطلاع از وزن و قیمت نبشی 5 می توانید بر اساس فرمول های موجود در اینترنت سایز و ابعاد انواع نبشی را محاسبه کنید تا از استاندارد ساخت محصول مطمئن شوید. طبیعی است که قیمت نبشی 50*50*5 گران تر از سایر سایز های کوچک‌تر باشد.

قیمت نبشی 8 سبک

نبشی ۸-۸ یکی از پرکاربرد ترین انواع نبشی های پر فروش در بازار آهن الات هستند که عمدتا دارای دو بال مساوی بوده دارای طول ۸۰ سانتی متر و ضخامتی برابر ۸ متر هستند. با توجه به اینکه از این سایز نبشی در اغلب صنایع سنگین استفاده می کنند، با فروش بالایی رو به رو شده و به عنوان گران ترین نبشی نیز شناخته شده اند. وزن نبشی 80*80*8 بسیار سنگین تر از سایر محصولات بوده است. جهت اطلاع از قیمت نبشی ۸ اصفهان، وزن نبشی ۸ آرین و سایر مشخصات دیگر باید با کارشناسان فروش ما ارتباط بر قرار کنید.

راهنمای خرید نبشی

بعد از دیدن لیست وزن و قیمت نبشی ۴ سبک می توانید با شماره مندرج شده در سایت برای انتخاب و سفارش محصول خود تماس بگیرید. همچنین می توانید برای خرید نبشی 4 سبک و اطلاع از قیمت روز نبشی با کارشناسان سامانه آنلاین ثامن تجارت در ارتباط باشید. در ضمن برای اطلاع در مورد وزن و قیمت نبشی 4، قیمت روز نبشی و قوطی، وزن نبشی 4 سبک، قیمت نبشی 3 شکفته، ۱۲ و ۴ مشهد می توانید با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

 

سوالات متداول

1.نبشی چیست؟

نبشی نوعی پروفیل به شکل حرف انگلیسی L است که مقاطع مختلف آن به صورت عمود روی یک دیگر قرار گرفته اند.

2.قیمت نبشی 4 سبک چقدر است؟

برای خرید نبشی و اطلاع از قیمت نبشی روی لینک کلیک کنید.

فیلتر ها

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

دسته بندی محصولات

دسته بندی موجود نیست