لیست قیمت فولاد CK45 | خرید فولاد عملیات حرارتی CK45

کارخانه نورد تهران

عنوانبرندابعادکارخانهسایزحالتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

کارخانه فولاد آلیاژی یزد

عنوانبرندابعادکارخانهسایزحالتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

کارخانه فولاد اصفهان

عنوانبرندابعادکارخانهسایزحالتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

توضیحات لیست قیمت فولاد CK45 | خرید فولاد عملیات حرارتی CK45

فولاد عملیات حرارتی CK45 نوعی از آلیاژ‌های آهن ترکیب شده با کربن است که درصنایع مختلف کاربرد دارد. این نوع فولاد از دسته فولادهای کم کربن و عملیات حرارتی شونده هستند که در ترکیبات شیمیایی فولاد CK45، مقدار کروم کمتری به کار رفته و به همین دلیل مقاومت کمی دربرابر زنگ زدگی و خورگی دارد. این فولاد با نام 1.1191 یا فولاد سیکا(CK) نیز شناخته می‌شود و مقاومت دربرابر سایش و ضربه و خواص مکانیکی خوبی دارد. در ادامه این مطلب از سایت ثامن تجارت، به بررسی جزئیات بیشتری از این نوع فولاد خواهیم پرداخت.

فولاد عملیات حرارتی CK45 چیست؟

همانطور که گفته شد، فولاد عملیات حرارتی CK45 فولاد آلیاژی کاربردی در صنایع است. این محصول هم به صورت نورد گرم و هم به شکل نرمال قابل تولید است. عناصری همچون کربن، سیلیسیم و منگنز در ترکیبات فولاد CK45 وجود دارد. خواصی همچون استحکام بالا، مقاومت کششی، اصطحکاک و مقاومت دربرابرضربه بالا از ویژگی‌های این فولاد است.

فولاد سیکا در تولید قطعات در معرض تنش متوسط، یکنواخت سازی، برگشت دهی و کارهای سرد کاربرد بیشتری دارد. این فولاد در اشکال مختلفی همچون میلگرد، شمش، لوله، تسمه، ورق و... تولید شده و درصنایع به کار می‌رود. ورق یا میلگرد‌های CK45 در بازار از انواع متداول آلیاژ به شمارمی روند.

برای تولید میلگرد CK45، شمش‌های آن را حرارت داده و در طی فرآیند نورد به مقاطح دایره ای و درنهایت به میلگرد تبدیل می‌کنند. وجود کربن در ترکیبات داخلی CK45 باعث استحکام بالای آن شده است. در نظر داشته باشید که این میلگرد به علت کیفیت و سختی بالایی که دارد، قیمت بالاتری نیز نسبت به نمونه‌های مشابه دارد.

ورق‌های CK45 نیز به روش نورد داغ و در طی فرآیند ریخته گری مداوم ساخته می‌شوند. پس از برش، آنهارا در کوره‌های مخصوص حرارت داده تا به ضخامت مورد نظر برسند. ورق آلیاژی CK45 نوعی ورق ضدسایش محسوب می شود و دارای خواص کششی بسیار بالایی است. در ادامه با کاربرد‌ها و ویژگی‌های بیشتری از فولاد CK45 آشنا خواهیم شد.

فولاد عملیات حرارتی CK45

وزن فولاد عملیات حرارتی CK45

فولاد CK45 در حالاتی همچون ورق یا میلگرد تولید و عرضه می‌شود. از موارد تاثیر گذار در قیمت فولاد CK45 وزن آن است. برای بدست آوردن وزن فولاد عملیات حرارتی CK45 می‌توانید از طریق فرمول آن، وزن را محاسبه کنید. فرمول‌های مربوط به محاسبه وزن میلگرد CK45 به شرح زیر است:

 1. شعاع * شعاع * 3.14 * چگالی فولاد * طول
 2. قطر* قطر * 3.14 * عدد چگالی فولاد یا 7.8 * طول / 4

شما با داشتن قطر و طول میلگرد می‌توانید به راحتی با استفاده از هریک از فرمول‌های بالا، وزن میلگرد فولاد CK45 را بدست آورید.

انواع فولاد عملیات حرارتی CK45:

همانطور که گفته شد، انواع فولاد عملیات حرارتی CK45 در حالات و اشکال مختلفی تولید شده و به دست مصرف کنندگان و صنایع گوناگون می‌رسد. این فولاد که از متداول ترین نوع فولاد‌های آلیاژی است، در موارد گوناگونی کاربرد دارد. در این قسمت می‌خواهیم با انواع فولاد CK45 آشنا شویم و درباره کاربرد هر یک بدانیم.

 • ورق CK45
 • میلگرد CK45
 • تسمه CK45

ورق فولاد عملیات حرارتی CK45

در دنیای صنایع استفاده از ورق‌های استیل بسیار رایج و متداول است. ورق‌های CK45 که به ورق کربن نیز شناخته می‌شوند، به روش نورد گرم تولید می‌شوند. در طی فرآیند ریخته گری، فولاد دمای 1100 درجه میبیند و پس از آن، برش قطعات ورق توسط دستگاه هوا برش انجام می‌شود. ورق‌های بریده شده در کوره‌های مخصوص به ضخامت لازم می‌رسند. لازم به ذکر است که قیمت این نوع از ورق، از ورق‌های آهنی بیشتر بوده و وابسته به اندازه و کیفیت آن است.

میلگرد فولاد عملیات حرارتی CK45

میلگرد CK45 نسبت به دیگر انواع میلگرد از میزان کربن بیشتری برخوردار است؛ به همین علت، دارای استحکام و مقاومت بالاتری نسبت به دیگر میلگرد‌ها هستند. فولاد CK45 با گذراندن مراحل نورد و در شرایطی با دمای بالا، به میلگرد تبدیل شده و پس آن، مراحل آهنگری، نرمالسازی و تابکاری با روغن و آب روی این میلگرد‌ها انجام می‌شود. باتوجه به ویژگی‌ها و خواص میلگرد CK45، قیمت آن نسبت به دیگر انواع میلگرد که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، بیشتر است.

تسمه فولاد عملیات حرارتی CK45:

تسمه نوعی از آهن آلات و قطعات مورد استفاده در تولیدات و صنایع گوناگون به شمار می‌رود. تسمه CK45 از سختی و دوام بالایی برخوردار است. برای تولید آن، ورق‌های فولاد CK45 به قطعاتی با عرض کمتری تبدیل شده و در طول‌هایی بین 6-10 متر، عرض 10-100 سانتی متر و ضخامت 3-12 میلی متر تولید و عرضه می‌شوند. تسمه‌های فولاد عملیات حرارتی CK45 به سه نوع متداول نیز دسته بندی می‌شوند:

 • فابریک
 • ماشینی
 • نوری

برترین کارخانه جات تولید کننده فولاد CK45 در ایران

فولاد عملیات حرارتی CK45، دارای خواص فوق العاده ای برای استفاده در صنایع هستند. از جمله خواص آن که تاثیر مستقیمی نیز در قیمت دارد، می‌توان به سختی، انعطاف، قدرت کششی، مقاومت حرارتی و... اشاره کرد. تولیدکنندگان مختلفی هستند که اقدام به تولید و عرضه فولاد عملیات حرارتی CK45 کرده و به صنایع ارائه می‌کنند. از برترین کارخانه جات تولید فولاد CK45 در ایران، کارخانه فولاد مبارکه اصفهان، یزد، اسفراین و دیگر تولیدکنندگان داخلی هستند. البته کشورهای روسیه، آلمان و کره جنوبی نیز از وارد کنندگان این نوع فولاد شناخته می‌شوند.

کاربرد‌های فولاد عملیات حرارتی CK45

ویژگی‌ها، خصوصیات و همچنین قیمت مقرون به صرفه این نوع فولاد سبب می‌شود تا مورد استفاده صنایع گوناگونی قرار بگیرد. صنایعی همچون نفت، ساختمان، پتروشیمی، خودروسازی و... به طور گسترده ای از این نوع فولاد استفاده می‌کنند. از جمله کاربرد‌های فولاد CK45 عبارتند از:

 • ساخت غلتک صنعتی
 • ساخت میل لنگ
 • ساخت میله‌های اتصال دهنده
 • تولید ابزار‌های برشی (چاقو و مته)
 • ساخت ابزار‌های کشاورزی
 • تولید چکش
 • تولید یاتاقان
 • ساخت چرخ دنده
 • و ... .
فولاد CK45

تفاوت فولاد عملیات حرارتی CK45 با فولاد CK60

این دو نوع فولاد از دسته فولاد‌های عملیات حرارتی هستند که دارای شباهت‌های بسیار زیادی می‌باشند و تنها در موارد جزئی بایکدیگر تفاوت دارند. در این بخش به مقایسه فولاد CK45 و فولاد عملیات حرارتی CK60 خواهیم پرداخت. نمونه ای از تفاوت‌های این دو فولاد نسبت به یکدیگر، موارد زیر می‌باشند:

 • میلگرد CK45 دارای کروم نیست اما CK60 مقدار 0.4 کروم دارد.
 • فولاد CK60 میزان سختی بیشتری نسبت به CK45 دارد.
 • میزان سختی CK45 برابر با 207 برینل است. اما CK60 مقدار سختی 241 دارد.

تفاوت فولاد عملیات حرارتی CK45 با فولاد MO40

فولاد عملیات حرارتی MO40 نیز با فولاد CK45 شباهت‌های بسیاری دارد. اما می‌توان میان این دو نوع فولاد عملیات حرارتی، تفاوت‌هایی را نیز پیدا کرد. تفاوت‌های فولاد عملیات حرارتی CK45 و MO40 بیشتر در میزان و نوع عناصر و ترکیبات داخلی آنهاست. در لیست زیر، به بررسی تفاوت‌های آنها می‌پردازیم:

 • در ترکیبات فولاد CK45 عنصر نیکل موجود است اما MO40 فاقد نیکل است.
 • فولاد MO40 در ترکیبات خود کروم دارد، اما CK45 این عنصر را دارا نیست.
 • سختی فولاد MO40 مقداری کمتر از فولاد CK45 است.

قیمت فولاد CK45

قیمت فولاد CK45 تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد که در ادامه به آن‌ها پرداخته ایم. قیمت فولاد و انواع آهن آلات ساختمانی تحت تاثیر نوسانات بازار داخلی و خارجی قرار می‌گیرند. در نظر داشته باشید که خرید مستقیم از درب کارخانه، این امکان را فراهم می‌کند تا با پرداخت کمترین هزینه به صورت عمده و تعداد بالا محصولات را خریداری کنید. گروه صنعتی ثامن تجارت از دسته فروشندگان مستقیم و بدون واسطه هستند که تمامی محصولات را بدون واسطه و مستقیم به فروش می‌رسانند.

۱. تقاضای بازار برای فولاد CK45
۲. تولید و تامین فولاد CK45
۳. قیمت فلزات مورد استفاده در تولید فولاد CK45 مانند آهن، کربن و آلیاژهای دیگر
۴. شرایط بازار و نرخ تورم
۵. تغییرات ارزش ارز

این عوامل می‌توانند قیمت فولاد CK45 را به طور مستقیم یا غیرمستقیم تحت تاثیر قرار دهند.

خرید فولاد CK45 از کارخانه

برای خرید فولاد CK45 می‌توانید به کارخانه‌های تولید کننده فولاد مراجعه کنید و با مشاوران فروش آنها تماس بگیرید. همچنین می‌توانید از طریق سایت فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت کارخانه‌ها، شماره تماس و ایمیل فروشگاه را پیدا کنید و با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید. همچنین، می‌توانید از طریق شرکت‌های توزیع کننده فولاد نیز این محصول را تهیه کنید. با توجه به نیاز خود، بهتر است قبل از خرید، نحوه تولید، استاندارد‌های مربوطه و شرایط قرارداد را بررسی کنید.

با توجه به اینکه انواع فولاد موجود دارای یکسری ویژگی‌های خاص هستند، حتما باید با شرایط سازگاری این قبیل محصولات نیز آشنایی داشته باشید. کارشناسان فروش گروه صنعتی ثامن تجارت آماده ارائه خدمات به صورت حضوری و یا اینترنتی هستند که به دلیل فروش فولاد و دیگر محصولات به صورت بدون واسطه، در دسته فروشندگان مطرح کشور شناخته شده اند.

فیلتر ها

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

دسته بندی محصولات

دسته بندی موجود نیست