خرید مس کیلویی - لیست کامل قیمت + انواع محصولات مسی

مس با نماد شیمیایی Cu و واژه لاتین آن cuprum در گروه یازدهم جدول تناوبی قرار دارد. امروزه از این فلز برای ساخت انواع محصولات از جمله میلگرد، ورق، لوله و تسمه و چهارپهلو مسی وجود دارد. هر کدام از آن ها دارای قیمت متفاوتی بوده که برای استعلام نرخ و خرید مس با کارشناسان سایت ثامن تجارت در تماس باشید.

آشنایی با فلز مس

مس چیست؟ این محصول از جمله قدیمی‌ترین و پرکاربرد‌ترین فلز در صنعت بوده که نسبتا قرمز رنگ و نرم است. از این رو می‌توان آن ها را به صورت ورق و مفتول درآورد. همچنین مشخصاتی چون حرارت بالا و هدایت الکتریکی دارد. مس به صورت خالص در طبیعت وجود داشته که بعد از انجام فرایندهای مختلف به فلزی قابل استفاده در صنایع تبدیل می شود. از جمله می‌توان به کاربرد مس در لوازم و ماشین الات صنعتی اشاره کرد.

مس

انواع مس و آلیاژهای گوناگون آن

فلز مس به صورت شکل معدنی یافت می‌شود که به انواع مختلفی تقسیم‌بندی شده و درصد میزان مس در آن‌ها گوناگون می‌باشد.

  • مس خالص: دارای 99.3 درصد یا بیشتر از این عنصر پر‌کاربرد می‌باشد.
  • آلیاژ‌های با درصد مس بالا: 96 تا 99.3 درصد مس بوده که برای رسیدن به خواص ویژه به آن نقره اضافه می‌کنند.
  • فلز برنج: به واسطه ترکیب روی و مس به وجود آمده که در ترکیب‌های آن عناصری چون آلومینیوم، آهن، نیکل و سیلیسیوم برای افزایش خواص آلیاژ، اضافه می‌شود.

انواع مقاطع مسی در بازار

مس (copper) از جمله فلزهای است که خاصیت هدایت الکتریکی و حرارتی و انعطاف پذیری بالای دارد. این محصول در انواع گوناگون میلگرد، ورق، لوله و چهارپهلو در بازار موجود هستند. در ادامه شما همراهان عزیز را با مشخصات هر کدام از آن‌ها آشنا می‌کنیم.

میلگرد مس

میلگرد‌های مسی در انواع قطر‌های بزرگ و کوچک در بازار وجود دارند که از طریق اکستروژن و آزمایش کششی ساخته می‌شوند. میلگرد مس در طول شاخه 3 متری و در سایزهای گوناگون در بازار بوده که هر کدام کاربرد و قیمت مختص به خودشان را دارند. از این رو شما برای اطلاع از قیمت میلگرد مس می‌توانید با کارشناس‌های وبسایت ثامن تجارت در ارتباط باشید. 

لوله مس

ورق مس

ورق‌های مسی بعد از ورق آلومینیوم و فولاد از جمله پر‌کاربردترین محصول در صنایع می باشند. از جمله ویژگی های آن می توان به مواردی چون شکل پذیری، انعطاف پذیری و رنگ زیبای آن اشاره کرد. خرید ورق مس به صورت کویل و شیت امکان‌پذیر است.

لوله مسی

لوله‌های فلزی مسی از محصول‌های پر‌استفاده در صنایع گوناگونی همچون لوازم خانگی، صنایع برودتی و ... است که برای انتقال آب در کشاورزی قابلیت استفاده دارند. قیمت لوله مس به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی بالا بوده ولی با توجه به ویژگی‌های آن مقرون به صرفه هستند.

تسمه و چهارپهلو مس

این نوع با سطح مقطع مربعی بوده که دارای خواص الکتریکی و مکانیکی هست. از جمله ویژگی‌های آن می توان به مقاومت بالا در برابر خوردگی، کششی بالا، انعطاف پذیری خوب و هادی عالی جریان الکتریکی و گرما اشاره کرد. کاربرد‌های چهارپهلو مسی شامل موارد زیر است:

  • وسایل ترئینی؛
  • ساخت انواع قطعات الکتریکی؛
  • تولید ظروف گوناگون؛
  • و ... .

تسمه و چهارپهلو مس

قیمت فلز مس

ایران از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان مس در جهان محسوب می‌شود. این محصول به کشورهای چین، کره و ژاپن صادر شده و از این رو قیمت مس تحت تاثیر قیمت دلار و مناسبات سیاسی است. از طرفی با توجه به این که copper در انواع مختلفی در بازار وجود دارد، نرخ هر کدام متفاوت می‌باشد. از این رو شما برای استعلام قیمت مس می‌توانید با کارشناسان سایت ثامن تجارت در تماس باشید.

نتیجه گیری

خواص فلز مس شامل هدایت الکتریکی بالا و حرارتی، چکش خواری و ... هست که آن را به عنوان پر‌مصرف‌ترین عنصر در کنار فلزات دیگر کرده است. از این رو به دلیل بالا بودن کاربرد مس می توانید آن را در انواع اشکال گوناگون مانند کابل، تسمه، لوله، ورق، میلگرد و چهارپهلو تهیه نمایید. برای خرید انواع مس در مقاطع گوناگون توانسته از مشاوران فروشگاه آنلاین ثامن تجارت کمک بگیرید.

دسته بندی محصولات

دسته بندی موجود نیست