قیمت ورق استیل

phone iconبرای دریافت قیمت لحظه ای و مشاوره خرید با تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۳۱۸۱ تماس بگیرید

آلیاژ 304

عنوانآلیاژابعادضخامتقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

آلیاژ 304L

عنوانآلیاژابعادضخامتقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

آلیاژ 310

عنوانآلیاژابعادضخامتقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

آلیاژ 316L

عنوانآلیاژابعادضخامتقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

آلیاژ 321

عنوانآلیاژابعادضخامتقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

آلیاژ 430

عنوانآلیاژابعادضخامتقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

توضیحات قیمت ورق استیل

ورق استیل از سری ورق‌های ضد زنگ است که در صنایع مختلف و پروژه‌های عمرانی استفاده می‌شود. قیمت ورق استیل با توجه به آلیاژهای مورد استفاده در هر نوع ورق متفاوت است؛ برای مثال قیمت ورق استیل 34 نگیر با قیمت ورق استیل براق نگیر متفاوت است. در ادامه به بررسی جامع از انواع ورق استیل و عوامل تاثیرگذار بر قیمت ورق استیل خواهیم پرداخت.

مشخصات ورق استیل

همانطور که می‌دانید ورق استیل، ورقی فولادی است که با استفاده از عناصری مثل کروم، نیکل، کربن، مولیبدن و آهن تولید می‌شود. وجود همه این عناصر، ورق استیل را به ورقی ضد زنگ، مقاوم، بادوام و کاربردی تبدیل کرده است. با کم و زیاد شدن میزان استفاده از هر یک از عناصر گفته شده، محصول ویژگی‌های مختلفی پیدا می‌کند که نتیجه آن، استفاده از ورق استیل در صنایع متعدد است. البته ناگفته نماند که میزان استفاده از عناصر است انواع مختلفی از این ورق تولید کرده و به طبع آن شاهد لیست متنوعی از قیمت ورق استیل هستیم. به طور کلی ورق استیل به صورت شیت در ابعاد زیر تولید می‌شود:

 • 1 * 2 متر
 •  1.22 * 2.44 متر
 • 1.25 * 2.50 متر
 •  1.5 * 3 متر
 •  1.5 * 6 متر
 •  2 * 6 متر

همچنین ضخامت ورق‌های استیل از 0.4 تا 2 میلی متر است.

مشخصات ورق استیل

فرآیند تولید ورق استیل

ورق استیل به دلیل ضد زنگ بودن، با نام ورق استنلس استیل نیز شناخته می‌شود. برای تولید این نوع ورق مراحل زیر طی می‌شود.

 1. ابتدا مواد اولیه در کوره قوس الکتریکی قرار داده می‌شوند تا در بازه زمانی 8 الی 12 ساعت به آنها حرارت داده ‌شود. هدف از انجام این مرحله رسیدن مواد به نقطه مذاب می‌باشد.
 2. حالا مواد ذوب شده برای کربن ‌زدایی به سیستم آرگون _ اکسیژن _ دی کربوریزاسیون وارد می‌شود تا میزان کربن آن تنظیم ‌شود. میزان تغییر در مقدار کربن باعث متفاوت شدن کارایی وررق می‌شود.
 3. مواد اولیه مذاب شده برای یکسان و یکدست شدن اجزای تشکیل ‌دهنده ورق، هم زده می‌شوند و پس سرد شدن آنها، گرم عملیات فرم ‌دهی محصول با روش نورد آغاز می‌شود.
 4. در مرحله چهارم، رول‌های سیاه ورق استیل در کوره‌های مخصوص عملیات حرارتی آنیل، حرارت می‌بینند تا خواص مکانیکی آنها بهبود یابد. انجام این مرحله باعث اکسید زدایی از سطح ورق می‌شود.
 5. حالا عملیات حرارتی آنیل بر روی محصول انجام می‌شود تا کیفیت سطح ورق و شکل‌پذیری آن افزایش یابد.
 6. پس از انجام مراحل فوق برای از بین بردن اکسیدها، عملیات شستشوی نهایی اجرا می‌شود که نتیجه آن سفید و براق شدن ورق می‌باشد. این مرحله با نام عملیات شات بلاست شناخته شده است.
 7. حالا نوبت اجرای عملیات برش و شکل ‌دهی ورق است؛ شمشال یا شمش طی مراحل مختلف پانچ CNC، برش لیزری و... برای کاربدهای متعدد برش داده می‌شود.
فرآیند تولید ورق استیل

انواع ورق استیل

تنوع در تولید ورق استیل سبب ایجاد دسته بندی‌های مختلفی برای این محصول ضد زنگ شده است. ورق استیل در دسته بندی‌هایی مانند نوع استیل، نوع آلیاژ، نوع کاربرد و... طبقه بندی می‌شود. در ادامه به بررسی هر یک از دسته بندی‌های رایج خواهیم پرداخت.

انواع ورق استیل بر اساس نوع استیل

به طور کلی ورق استیل از نظر نوع استیل به دو دسته استیل بگیر و نگیر تقسیم بندی می‌شود.

 • ورق استیل بگیر به ورقی گفته می‌شود که خاصیت مغناطیسی دارد و به عبارتی جذب آهنربا می‌شود.
 • ورق استیل نگیر، ورقی است که خاصیت مغناطیسی ندارد و به آهنربا جذب نمی‌شود.
انواع ورق استیل بر اساس نوع استیل

انواع ورق استیل بر اساس نوع آلیاژ

نوع آلیاژ به کار رفته در تولید انواع ورق استیل متفاوت است؛ به همین دلیل شاهد لیست متنوعی از کاربردها و قیمت ورق استیل هستیم. در واقع استفاده از درصدهای مختلف در تولید ورق استیل باعث تقسیم بندی ورق استیل به گریدهای مختلفی شده است که به آنها خواهیم پرداخت.

ورق استیل سری 200

عنصر تشکیل دهنده ورق استیل سری 200 نیکل، منگنز و کروم است دو سری 201 و 202 از این گرید ورق استیل تولید می‌شود. تفاوات اصلی این دو سری با یکدیگر در نخوه تولید آنها است.

ورق استیل سری 300

ورق استیل سری 300 از متداول‌ترین و کاربردی‌ترین ورق‌های استیل تولید شده است که شامل سری‌های زیر می‌باشد:

هریک از این نوع ورق‌ها به دلیل تنوع و تفاوت در آلیاژ در مرحله تولید، خواص و ویژگی‌های متفاوتی دارند؛ به عنوان مثال ورق استیل سری 302 دارای میزان زیادی کربن است که باعث افزایش مقاومت آن شده است یا ورق استنلس استیل سری 316 به دلیل داشتن عنصر مولیبدن، در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد که آن را به گزینه مناسبی برای استفاده در صنایع دریایی، غذایی و دارویی و... تبدیل کرده است. در این بین ورق استیل 304 جرو پرمصرف‌ترین ورق‌های استیل است که از ویژگی‌هایی مثل انعطاف ‌پذیری بالا، مقاومت بسیار بالا، غیرمغناطیسی بودن، قابل جوشکاری بودن، و... برخوردار است.

انواع ورق استیل ضد زنگ

ورق استیل سری 400

ورق استیل سری 400 نیز دارای گریدهای مختلفی مثل ورق استیل 404، 408، 409، 410، 420، 430 و 446 است که هریک از آنها کارایی محتص به خود را دارند؛ برای مثال ورق استیل 420 در ساخت قاشق و چنگال استفاده می‌شود و ورق استیل 446 گزینه خوبی برای پروژه‌هایی با حرارت بالا است.

ورق استیل سری 600

سری 600 از ورق‌های استیل نیز شامل ورق استیل از 601 الی 604، 610 الی 613، 614 الی 619، 630 الی 635، 650 الی 653، 660 الی 665 می‌باشد که سری 660 الی 665 در دماهای مختلف سازگار است؛ زیرا دارای خاصیت‌هایی مثل ضد زنگ بودن و مقاومت بالا در برابر حرارت می‌باشد.

انواع ورق استیل بر اساس نوع کاربرد

ورق استیل بر اساس نوع کاربرد، شامل ورق استیل صنعتی و ورق استیل دکوراتیو است که باید بدانید این دو نوع ورق، رایج‌ترین ورق‌های استیل هستند.

 • ورق استیل صنعتی بیشتر در صنایع استفاده می‌شود و وارداتی هستند.
 • ورق استیل دکوراتیو برای زیباسازی محیط مورد استفاده است و در انواع مات، براق و خشدار تولید می‌شود.
انواع ورق استیل بر اساس نوع کاربرد

کاربرد ورق استیل

به دلیل خواص فراوان ورق استیل، رد پای آن در همه جا دیده می‌شود. تولید این نوع ورق با ابعاد و ضخامت‌های مختلف به علاوه مقرون به صرفه بودن قیمت ورق استیل، باعث شده است که در کاربردهای زیر از آن استفاده شود:

 • خودرو
 • پزشکی
 • صنایع سنگین (ساخت کالاها و مواد بزرگ/سنگین به صورت فله)
 • تجهیزات آماده سازی مواد غذایی به ویژه در محیط های کلرایدی
 • نیمکت و تجهیزات آزمایشگاهی
 • مبدل های حرارتی
 • صفحه های بافته شده یا جوش داده شده برای معادن و فیلتراسیون آب
 • صنایع غذایی
 • صنایع پتروشیمی
 • ساخت بدنه خودرو، هواپیما و کامیون
 • ورق استنلس استیل برای بدلیجات
 • ساخت لوازم خانگی
 • ساخت بدنه، پوشش و سقف آسانسور
 • ساخت قطعات بزرگ در کشتی سازی
کاربرد ورق استیل

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ورق استیل

فاکتورهای مهمی وجود دارند که در تعیین قیمت ورق استیل نقش دارند. در بین مطالب گفته شده به برخی از آنها اشاره شد؛ اما در این قسمت می‌خواهیم به این موارد به طور کامل بپردازیم. تاثیرات این فاکتورها در به روزترین لیست قیمت وب سایت ثامن تجارت مشاهده می‌شود.

قیمت مواد اولیه

قیمت فلزات پایه مورد استفاده در تولید ورق استیل تاثیر زیادی بر قیمت نهایی آن دارد. تغییرات در قیمت این مواد اولیه به طور مستقیم قیمت ورق استیل را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

هزینه تولید

عواملی مثل هزینه نیروی کار، انرژی، تجهیزات و تکنولوژی مورد استفاده در فرآیند تولید، بر قیمت ورق استیل تاثیرگذار هستند.

قیمت ورق استیل

عرضه و تقاضا

تقاضا و عرضه ورق استیل در بازار از عواملی است که نقش مهمی در تعیین قیمت ورق استیل دارند. اگر تقاضا برای ورق استیل بیشتر از عرضه باشد، قیمت آن افزایش می‌یابد و برعکس.

هزینه حمل و نقل

هزینه حمل و نقل ورق استیل از کارخانه تولیدی به بازارهای مختلف و فاصله جغرافیایی در قیمت نهایی ورق استیل تاثیر دارند.

مشخصات فنی و استانداردها

ورق‌های استیلی که با استانداردها و مشخصات بین‌المللی مطابقت دارند و دارای گواهینامه‌های معتبر می‎‎‌باشند، ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند.

خرید ورق استیل

خرید ورق استیل

با مشاهده قیمت ورق استیل در ابتدای همین صفحه و ابعاد ویژگی‌های آن به راحتی می‌توانید در فرآیندی بسیار ساده، ورق استیل مورد نظر خود را از مجموعه ثامن تجارت خریداری کنید. همچنین شما برای خرید ورق استیل مورد نیاز خود، می‌توانید با کارشناسان مجموعه در تماس باشید و مشاوره‌های لازم را از آنها دریافت کنید تا خرید بسیار به صرفه و تضمینی را تجربه کنید.

شماره موبایل کارشناسان فروش

فیلتر ها

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

دسته بندی محصولات

دسته بندی موجود نیست