لیست قیمت میلگرد استیل + خرید انواع میلگرد استیل

phone iconبرای دریافت قیمت لحظه ای و مشاوره خرید با تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۳۱۸۱ تماس بگیرید

آلیاژ 304L

عنوانآلیاژابعادسایزحالتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

آلیاژ 310

عنوانآلیاژابعادسایزحالتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

آلیاژ 316L

عنوانآلیاژابعادسایزحالتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

آلیاژ 321

عنوانآلیاژابعادسایزحالتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

آلیاژ 420

عنوانآلیاژابعادسایزحالتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

آلیاژ 430

عنوانآلیاژابعادسایزحالتواحدقیمت (ریال)تاریخ به روز رسانی
در حال دریافت قیمت های بروز از سرور ...

توضیحات لیست قیمت میلگرد استیل + خرید انواع میلگرد استیل

خرید میلگرد استیل 316 برای استفاده در صنعت ساخت و ساز بسیار رواج دارد. در زمان خرید، قیمت میلگرد استیل برای خریدار دارای اهمیت است. به طور کلی میلگرد ضدزنگ 316، یک گرید استاندارد فولاد ضد زنگ آستنیتی حاوی مولیبدن است که از جمله ویژگی های آن غیر مغناطیسی بودن و از نظر حرارتی غیر قابل سخت شدن است. عنصر آلیاژی مولیبدن از نوع 316، مقاومت در برابر خوردگی بیشتری نسبت به فولاد و آهن یا حتی فولاد ضد زنگ نوع 304 دارد. جهت اطلاع از قیمت میلگرد استیل 316، میلگرد استیل 304، شفت استیل 316، شمش استیل، میله استیل نازک و هزاران محصول دیگر خرید خود را از طریق فروشگاه ثامن تجارت انجام دهید.

میلگرد استیل 316 چیست؟

میلگرد استیل چست: نمونه ای از انواع میله های فلزی و جزو میلگرد های استنلس استیل می باشد که به دلیل ساختار خود، مقاومت بالایی در برابر خوردگی حفره ای و شکافی در محیط های شیمیایی، نمکی و اسیدی دارد. به علت داشتن ویژگی هایی همچون ضد زنگ بودن، در برابر محیط های دریایی مقاوم تر است و دارای ویژگی های جوشکاری و شکل دهی عالی می باشد. اما در نظر داشته باشید که برای خرید محصولات استیل درجه یک، باید خرید میله استیل، میلگرد استنل استیل و.. را تنها از فروشگاه های معتبر انجام دهید.

فولاد ضد زنگ نوع 316 در اندازه ها و اشکال مختلف از جمله میله، زاویه، گرد، صفحه، کانال و تیرها موجود است. این نوع فولاد زنگ نزن به طور گسترده در شرایطی که فلز در معرض اثرات خورنده شدید است، مانند صنایع نساجی، داروسازی و شیمیایی استفاده می شود. همچنین در صنایع هسته ای، هوافضا و هوانوردی از این میلگرد استفاده می کنند.

خرید میلگرد استیل 316  با هدف افزایش ایمنی ساختمان و افزایش عمر سازه صورت می گیرد. عمر مفید این میلگرد 75 سال در مقایسه با 20 سال برای فولاد کربنی پیش بینی شده است. میلگردها با توجه به نوع ساختاری که دارند، می توانند تنش های کششی، برشی، خمشی را در سازه های بتنی افزایش دهد. با ساختار میلگرد و بتن می توان خطر ترک ساختمان ها را کاهش داد و ساختمان ها را در برابر فشار های وارده مقاوم نمود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر: فرمول محاسبه ورن میلگرد استیل

قیمت میلگرد استیل 316

وزن میلگرد استیل 316

وزن میلگرد 316 از جمله مواردی است که در قیمت میلگرد استیل تاثیرگذار بوده و پیش از خرید میلگرد استیل می بایست به آن توجه نمود. اگر قصد محاسبه وزن این میلگرد را دارید، جدول وزن میلگرد استیل 316 در زیر قابل مشاهده و بررسی است:

واحدآلیاژوزن (kg)حالتسایز
کیلوگرم3160.56 متری5
کیلوگرم31646 متری10
کیلوگرم3167.56 متری14
کیلوگرم3168.56 متری15
کیلوگرم3169.56 متری16
کیلوگرم316156 متری20
کیلوگرم316236 متری25
کیلوگرم316296 متری28
کیلوگرم316336 متری30
کیلوگرم3162.1166 متری36
کیلوگرم316596 متری40
کیلوگرم316756 متری45
کیلوگرم316926 متری50
کیلوگرم3161116 متری55
کیلوگرم316132.56 متری60
کیلوگرم316155.56 متری65
کیلوگرم3161806 متری70
کیلوگرم3162356 متری80
کیلوگرم316265.56 متری85
کیلوگرم316297.66 متری90
کیلوگرم3165296 متری120
کیلوگرم3166206 متری130

مشخصات میلگرد استیل

قبل از خرید میلگرد استیل، باید با مشخصات فنی و فیزیکی و معیارهای طبقه بندی و دسته بندی انواع میلگرد استیل، به طور کامل آشنا باشید. در لیست زیر می‌توانید مشخصات فنی را مشاهده کرده و مطابق با کاربری مورد نظر خود گزینه مناسب را انتخاب کنید:

 • نوع عرضه میلگرد استیل: شاخه‌های 6 متری و در مواردی به صورت سفارشی
 • آلیاژ میلگرد استیل: 304، 309، 310، 316، 321، 420
 • سایز میلگرد استیل: 3 تا 350 میلی متر
مشخصات میلگرد استیل

انواع میلگرد استیل

قبل از اطلاع از قیمت میلگرد استیل، با توجه به فرآیند تولید و ویژگی‌هایی که از قطعه‌ حاصل شده انتظار دارید، باید انواع آن را شناسایی کنید که این موضوع بر قیمت این محصول نیز تاثیرگذار است. از نظر ساختار متالورژیکی می‌توانیم میلگردهای استیل را به 4 نوع زیر تقسیم بندی کنیم:

 • میلگرد زنگ نزن مارتنزیتی
 • میلگرد زنگ نزن فریتی
 • میلگرد زنگ نزن آستنیتی
 • میلگرد زنگ نزن داپلکس یا آستنیتی - فریتی

در بین 4 نوع بالا، تنها میلگردهای فولادی زنگ نزن آستنیتی و داپلکس به عنوان آرماتورها تقویتی در سازه‌های بتنی مورد استفاده می‌باشند. از طرف دیگر میلگردهای مارتنزیتی مثل آلیاژ استیل 420 دارای خاصیت عملیات حرارتی و سخت شدن می‌باشد.

انواع میلگرد استیل

کاربرد های میلگرد استیل 316

قبل از خرید میلگرد استیل، شما را با کاربرد میلگرد استیل 316 آشنا می کنیم:

 1. صنایع دارویی
 2. تولیدات غذایی
 3. تجهیزات شیمیایی
 4. پروژه های دریایی
 5. مبدل های حرارتی
 6. قطعات کوره
 7. دریچه ها و پمپ ها.
قیمت خرید مبلگرد استیل نگیر

تفاوت میلگرد استیل با میلگرد فولادی

در زمان خرید میلگرد استیل خوب است بدانید که یکی از انواع گران قیمت میلگرد، میلگرد استنلس استیل می باشد. این میلگرد که به عنوان میله تقویت کننده از آن یاد می شود، بهترین نوع برای انجام پروژه های عمرانی است. توجه داشته باشید که میلگرد فولاد ضد زنگ 1500 برابر در برابر خوردگی مقاوم تر از فولاد کربنی می باشد. همچنین مقاومت آن در برابر آسیب ها و خوردگی نیز زیاد است و قابلیت خمش بسیار خوبی دارد.

میلگرد استنلس استیل با توجه به میزان کربن و آلیاژ های موجود در خود، به فولاد های زنگ نزن فریتی، مارتینی و... تقسیم می شوند. همچنین، قیمت میلگرد استیل 316 با توجه به نوع ترکیباتی که دارد، گران تر از میلگرد استنلس استیل ۳۰۴ می باشد.

تولید میلگرد استیل

عناصر به کار رفته در میلگرد استیل 316

عناصر آلیاژی که در میلگردهای فولادی ضد زنگ 316 یافت می شوند به شرح زیر است:

 • کربن: فولاد را تقویت می کند. این عنصر در دماهای بالا به مقاومت در برابر خزش کمک می کند. کربن کم (0.03٪) هنگام جوشکاری و برای بهبود مقاومت در برابر خوردگی مورد نیاز است.
 • کروم: حدود 11.5٪ کروم برای تشکیل یک لایه اکسید کروم پایدار، غیرفعال و در نتیجه "ضد زنگ" شدن فولاد احتیاج است. کروم تا 26 درصد، همراه با مولیبدن و نیتروژن، مقاومت به خوردگی را برای شروع خوردگی حفره ای و شکافی افزایش می دهد.
 • مولیبدن: مقاومت در برابر شروع و انتشار خوردگی حفره ای و شکافی را افزایش می دهد.
 • نیکل: مقاومت به خوردگی عمومی، شکل پذیری و استحکام را بهبود می بخشد. این ماده مقاومت در برابر انتشار خوردگی حفره ای/شکافی را افزایش می دهد و به تعریف ساختار فولادی کمک می کند.
 • نیتروژن: مقاومت در برابر خوردگی حفره ای/شکافی را به ویژه در ترکیب با کروم و مولیبدن افزایش می دهد و استحکام فولاد را بیشتر می کند.
میلگرد استیل 316

عملکرد عناصر تشکیل دهنده میلگرد استیل

عنصر اصلی در آلیاژهای فولاد ضد زنگ، کروم می‌باشد که با تشکیل یک لایه اکسید روی سطح این فلز، فولاد را در برابر خوردگی محافظت می‌کند. اکسید کروم به صورت لایه‌ای نازک، غیرفعال، چسبنده و نامرئی روی میلگرد را پوشانده است. اگر میلگرد در معرض مواد شیمیایی قرار ‌گیرد، این لایه با آزاد کردن مقدار کمی اکسیژن از میلگرد محافظت می‌کند.

افزایش محتوای کروم باعث افرایش میزان تشکیل لایه اکسیدی در شرایط بحرانی می‌شود و به همین دلیل است که آلیاژهایی که در محیط‌های خورنده استفاده می‌شوند، دارای کروم بیشتری هستند. نقش نیکل، بهبود بخشیدن به خواصی مانند شکل پذیری و فرم پذیری فولاد ضد زنگ می‌باشد. این عامل در ساخت میلگرد‌ها بسیار مهم است؛ چرا که همانطور که قطعاً مشاهده کرده‌اید، میلگرد‌ها برای استفاده در ساخت قطعات مختلف، تغیر شکل پیدا کرده و خم می‌شوند و به همین دلیل نیاز است که میلگرد دارای قابلیت شکل پذیری خوبی باشد.

عناصر دیگری مانند مولیبدن، نیتروژن نیز باعث بهبود مقاومت در برابر خوردگی همراه با کروم می‌شوند. وجود نیکل و مولیبدن بیشتر مانند آلیاژ 316، می‌تواند در افزایش قیمت میلگرد ضد زنگ هم نقش داشته باشد؛ چون این عناصر از گران‌ترین عناصر آلیاژی می‌باشند که در ساخت فولادهای ضد زنگ کاربردی هستند.

عملکرد عناصر تشکیل دهنده میلگرد استیل

مزایای میلگرد استیل 316

میلگرد های استیل 316 که از فولاد ضد زنگ گرید 316 تولید می شوند و در صنایع مختلف جایگاه مهمی دارند، دارای خواص و مزایای مختلفی هستند که در ادامه هر یک را بررسی می کنیم.

 • مقاومت در برابر خوردگی: سازه های ساخته شده با میلگرد فولادی ضد زنگ 316 به دلیل مقاومت طولانی مدت در برابر خوردگی، در طول عمر خود نیاز به تعمیر و نگهداری کمی دارند یا اصلا نیازی به نگهداری ندارند. این مورد یکی از مهم ترین دلایل خرید میلگرد استیل محسوب می شود. 
 • خواص ضد زلزله: میلگرد استیل 316 نه تنها ویژگی های مکانیکی و دوام بالایی را ارائه می دهد، بلکه شرایط ایمنی اساسی برای موادی که در آن خواص ضد زلزله مورد نیاز است، ارائه می دهد.
 • مقاومت در برابر خوردگی در بتن: این محصول دارای مقاومت قابل توجهی نسبت به pH های مختلف در بتن می باشد.
مزایای میلگرد استیل 316
 • فولاد ضد زنگ و فولاد ملایم: میلگرد استیل گرید 316 را می توان با فولاد نرم به سادگی با اتصال یا جوشکاری استفاده کرد.
 • پایداری در دماهای پایین و بالا: این محصول که یک فولاد ضد زنگ آستنیتی است، می تواند با موفقیت در دمای پایین و محیط های یخبندان و سرد که باعث ترک خوردن و شکافتن فولاد زیرین می شود، استفاده شود. همچنین دارای مقاومت بالایی در برابر حرارت در دماهای بالا دارد. 
 • قیمت: قیمت میلگرد استیل 316 نیز مقرون به صرفه می باشد.
 • خواص مغناطیسی: نفوذ پذیری مغناطیسی پایین این محصول، آن را برای استفاده در پروژه هایی که می توانند تحت تأثیر اختلالات میدانهای الکترومغناطیسی باشند، مناسب می سازد. اینها شامل بیمارستان ها، ایستگاه های رادیویی و تلویزیونی، بانک ها و اسکله های زیردریایی می شود.
لیست قیمت میلگرد 316

قیمت میلگرد استیل 316

یکی از مهمترین مسائل برای صنایع مختلف این است که بتوانند برای تولید محصولات خود، مواد اولیه را با قیمت ارزان تر و هزینه پایین تری خریداری کنند تا بتوانند محصولات خود را با قیمت مناسب تری تولید کرده و در اختیار مشتریان خود قرار دهند و همچنین در کار خود سود بیشتری داشته باشند. قیمت میلگرد استیل نوع 316 را می توانید در ابتدای این مطلب و از طریق جدول قرار داده شده بررسی کنید و با خرید میلگرد استیل بدون واسطه این محصول از مچموعه ثامن تچارت سود بیشتری را کسب کنید.

قیمت میلگرد استیل 316

خرید میلگرد استیل 316

همانطور که گفته شد، میلگردهای استیل 316 از کاربردی ترین انواع میلگرد ها هستند که در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند. اگر در تولید محصول خود به خرید میلگرد استیل نیاز دارید می توانید به مرجع خرید آنلاین آهن آلات ثامن تجارت مراجعه کنید. همچنین شما برای اطلاع از قیمت میلگرد استیل 316 می توانید با کارشناسان فروش سایت ثامن تجارت در ارتباط باشید و اقدام به خرید بدون واسطه نمائید.

 

سوالات متداول

1- میلگرد استیل 316 چیست؟

میلگرد های استیل 316 یکی از محصولاتی است که از فولاد های ضد زنگ 316 تولید می شوند و خاصیت های مختلفی دارند و از آنها در بسیاری از پروژه ها و صنایع بسیار مختلف استفاده می شود.

2- کاربرد میلگرد 316 چیست؟

در صنابع دارویی و تولیدات غذایی.

شماره موبایل کارشناسان فروش

فیلتر ها

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

در حال دریافت اطلاعات

دسته بندی محصولات

دسته بندی موجود نیست