مشاوره و فروش
02191003181

ورق مسی ضخیم چیست؟

3 اردیبهشت 1402
13 بازدید

این سوال که ورق مسی ضخیم چیست در این مقاله از وب سایت ثامن تجارت مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. موارد کاربرد این ورق و نیز ویژگی های آن نیز در همین مقاله تجزیه و تحلیل می شود. واقعیت این است که این محصول برای تولید انواع محصولات و انجام فعالیت های متنوعی مناسب است. از ورق مسی برای کاردستی استفاده می شود چرا که امکان رسم خطوط برروی آن وجود دارد. سطح براق، رسانای جریان الکتریسیته بودن و بسیاری دیگر از مزایای این ورق، تنوع کاربردی آن را باعث شده اند. قیمت هر کیلو ورق مس را می توان به صورت روزانه استعلام نمود. آن چه که در این جا اهمیت دارد، این است که ورق مسی قیمت چندان بالایی ندارد و به دلیل تولید انبوه، به میزان قابل توجهی در دسترس می باشد.

ورق مسی ضخیم

از همین ابتدا اجازه دهید تا ضخامت ورق های مسی را مورد تجزیه و تحلیل فقرار دهیم تا بدانیم منظور از ورق مسی ضخیم یا ورق مسی نازک چیست. البته پیش از پرداختن به این موضوع باید توجه شما را به یک نکته اساسی جلب نماییم. بسیاری از افراد تصور می کنند که ورق های مسی به طور کامل از آلیاژ مس تولید شده اند. در حالی که این مورد صحت ندارد. ازگر از ما بپرسید که ماده اولیه  در تولید ورق مسی چیست، به جز مس، به شما آلومینیوم را نیز معرفی می کنیم. ویژگی هایی نظیر رسانای جریان الکتریسیته بودن از ویژگی هایی است که آلیاژ مس به ورق مسی بخشیده است. از طرفی دیگر مقاومت این ورق در برابر رطوبت، به هر میزانی که هست، به وجود آلیاژ مس در ترکیبات آن وابسته می باشد.

ضخامت ورق های مسی

ورق مسی ضخیم، دارای ضخامتی در حدود 16 میلی متر یا در برخی از موارد، بالاتر از این مقدار است. به طور کل این ورق ها را در ضخامت های 1 میل، 1.4 میلی متر، 5 میلی متر، 8 میلی متر، 10 میلی متر و 16 میلی متر می سازند. میزان ضخامت این نوع ورق ها در کارایی آن ها موثر است. همچنین قابلیت های این محصول را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. به عوان مثال قابلیت انعطاف پذیری را تا حدودی کاهش داده و شکل پذیری آن را کمی زمان برتر می نماید.

ویژگی های ورق مسی چیست؟

ورق های مسی چه ورق مسی و چه ورق مسی با ضخامت بالا، دارای ویژگی های مورد اشاره در زیر هستند:

 • مقاوم در برابر اکسید شدن هستند
 • قابلیت ماشین کاری بالایی دارند
 • انعطاف پذیری آن ها مطلوب است و در نتیجه می توان آن ها را به شکل های مختلفی درآورد
 • قابلیت گرم کاری و سرد کاری دارند
 • رسانای خوبی برای گرما و جریان الکتریسیته هستند
 • میزان استحکام کششی این نوع ورق ها به نسبت سایر انواع ورق ها بالاتر است

ورق مسی ضخیم چیست (قیمت ورق مسی برای کاردستی + معرق کاری)

کاربرد ورق مسی ضخیم

ورق های مسی با هر میزان ضخامت، دارای کاربردهای مختلفی می باشند. از جمله این کاربردها می توان موارد زیر را بیان نمود:

 • در انتقال برق در برابر ولتاژهای بالا و پاین می توان از انواع ورق های ساخته شده از مس بهره گرفت
 • استفاده از ورق های مسی در ساختمان سازی بسیار مرسوم است. به خصوص جهت ساخت بام سازه ها به دلیل مقاومت بالایی که در شرایط جوی مختلف دارند.
 • به کارگیری در سیستم های آبرسانی. چرا که این نوع ورق ها مقاومت بالا و خاصیت میکروب کشی قابل قبولی دارند.
 • استفاده جهت تولید وسایا تزئینی و هنر قلم زنی
 • ساخت انواع لوازه آشپزخانه ظریف از جمله سینی، قندان، گلدان و …

علاوه بر این باید بدانید که این ورق ها در صنعت خودروسازی و ساخت بدنه ماشین ها و حتی هواپیما نیز کارایی دارد.

قیمت هر کیلو ورق مس

ورق مسی به دلیل در عرضه و تولید متناسب با نیاز بازار، زیاد بالا نیست. با این حال قیمت ورق مسی برای کاردستی و یا به هر منظور دیگر نیاز به استعلام روزانه دارد. در صورتی که قصد خرید ورق مسی ضخیم یا ورق مسی نازک را دارید، می توانید به کارشناسان واحد فروش ما مراجعه نمایید. این افراد در اسرع وقت، قیمت ورق ها را به شما اعلام ی داررند و نحوه ثبت سفارش و تکمیل خرید را هم به خوبی برا شما عزیزان توضیح خواهند داد.

 

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه