وزن ورق سیاه آجدار (جدول وزن ورق روغنی + قیمت ورق آجدار)

phone iconبرای دریافت قیمت لحظه ای و مشاوره خرید با تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۳۱۸۱ تماس بگیرید

محاسبه وزن ورق سیاه آجدار برای خرید این محصول ضروری است. چرا که وزن نیز مانند سایر ویژگی های ورق بر روی قیمت آن موثر بوده و دارای رابطه مستقیمی با قیمت است. انواع محاسبه گر وزن وزق سیاه به صورت آنلاین وجود دارند که می توانند در این راستا به شما کمک کنند. اما دلیل پرداختن ما به این موضوع ارائه جدولی شامل وزن این محصول به شما است تا به عنوان مثال بدانید که وزن ورق آجدار 4 میل چقدر است. علاوه بر این قصد داریم تا در این مقاله از وب سایت ثامن تجارت به شما بگوییم که قیمت ورق آجدار چه مقدار است و بهتر است تا این محصول را از کجا خریداری نمایید.

وزن ورق سیاه آجدار

در حال حاضر امکان محاسبه آنلاین وزن ورق سیاه وجود دارد. ضمن این که می توان با استفاده از فرمولی که در ادامه همین مقاله نیز خواهد آمد، این کار را انجام داد. این محاسبه در تعیین میزان ورق مورد نیاز شما، نقش کمک کننده ای دارد. ضمن این که قیمت ورق سیاه را می توانید با استفاده از این وزن محاسبه نمایید و حتی قیمت تمام شده پروژه خود را نیز به صورت حدودی به دست آورید. ورق سیاه بر اساس استانداردهایی تولید شده است که عبارت اند از استاندارد DD11 تا DD13  و استانداردهای STW22 و STW24. پیروی از این استانداردها موجب می شود تا بتوان از کیفیت و مرغوب بودن محصول مورد نظر اطمینان حاصل نمود.

تاثیر ابعاد ورق آجدار بر وزن

یکی از عوامل موثر بر وزن ورق سیاه آجدار، ابعاد آن است. ابعاد طول و عرض این نوع ورق معمولا به اندازه 1، 1.5 و 6 متر است. هر چند که این مقادیر بنا به نیاز بازار و سفارش مشتری قابل تغییر هستند. شاید این نکته برای تان جالب باشد که برجستگی های موجود بر سطح ورق نیز می توانند بر وزن آن موثر باشند. در این راستا باید بدانید که برجستگی های ایجاد شده بنا به شکل شان می توانند تا حدود 2 درصد به وزن ورق اضافه کنند.

جدول ورق سیاه آجدار

وزن ورق سیاه آجدار با توجه به انواع مختلف این محصول در جدول زیر ذکر شده است. برای هر کدام از این انواع طول, عرض و ضخامت به طور جداگانه و بر حسب میلی متر تعیین و در جدول آورده شده است. همچنین با مشاهده این جدول به وزن هر کدام از این محصولات دست خواهید یافت.

ردیفمحاسبهطول mmعرض mmضخامتوزن kg
1وزن ورق آجدار 1.5 میل200010001.524
2وزن ورق آجدار 2 میل20001000232
3وزن ورق آجدار 3 میل20001000348
4وزن ورق آجدار 6 میل600015006432
5وزن ورق آجدار 8 میل600015008576
6وزن ورق آجدار 10 میل6000150010720
7وزن ورق آجدار 8 میل600020008768

فرمول محاسبه وزن ورق سیاه

برای محاسبه وزن ورق سیاه به صورت دستی و با توجه به ویژگی های آن،  می توانید از فرمول ارائه شده در زیر استفاده کنید. این فرمول طول، ضخامت و عرض ورق را بر حسب میلی متر دریافت و وزن ورق سیاه آجدار را به به دست می آورد. دقت داشته باشید که گالی آهن و ورق سیاه آجدار در حالت استاندارد برابر با عدد 7.86 است که همان طور که مشاهده می شود، در فرمول نیز لحاظ گردیده است:

وزن ورق سیاه از نوع آجدار = طول ورق * عرض * ضخامت ورق * 7.86

برای به دست آوردن وزن بر حسب کیلوگرم نیز باید عدد به دست آمده ازفرمول بالا را بر عدد 1000 تقسیم نمود.

قیمت ورق سیاه آجدار

وزن ورق سیاه آجدار و به خصوص وزن ورق آجدار 4 میل که از کاربرد زیادی هم برخوردار است با استفاده از فرمول بالا قابل محاسبه می باشد. در سال های اخیر قیمت بسیاری از محصولات به دلیل وجود نوسانات در قیمت ارز و در حال تغییر است. بنا بر این نمی توان گفت که دقیق ترین قیمت ورق سیاه از هر نوعی، چقدر می باسد. اما شما می توانید برای استعلام این محصول به صورت روزانه، از کارشناسان وب سایت ثامن تجارت کمک بگیرید. ضمن این که خرید محصولاتی از این دست از وب سایت ما، تجربه خوبی از خرید را برای تان به ارمغان می آورد. دلیل این امر، معتبر بودن وب سایت، ارائه قیمت مناسب و منصفانه و پشتیبانی آنلاین و 24 ساعته است.

ارســــال دیـــــــدگاه

دیدگاهی ثبت نشده

دسته بندی محصولات

دسته بندی موجود نیست