شمش برنز چیست؟ (مزایای شمش فسفر برنز چیست + کاربرد فسفر)

phone iconبرای دریافت قیمت لحظه ای و مشاوره خرید با تلفن ۰۲۱۹۱۰۰۳۱۸۱ تماس بگیرید

آیا تا به حال نام شمش فسفر برنزرا شنیده اید؟ به طور کل این محصول یکی از مهم ترین محصولاتی است که امروزه با هدف انجام مجدد عملیات ذوب به کار گرفته می شود. شمش ساخت شده از فسفر برنز، در کارگاه ها و کارخانه های ریخته گری به عنوان یکی از محصولات پر استفاده شناخته می شود. ویژگی های این محصول به ساخته شدن آن از قیمت فسفر برنز که در ترکیبات آن، مس و فسفر وجود دارد، بستگی دارد.در این مقاله از وب سایت ثامن تجارت علاوه بر بررسی قیمت شمش برنز و کاربردهای آن به بررسی ویژگی های مثبت آن نیز بپردازیم.

شمش فسفر برنز 

عملیات ریخته گری از دیرباز به عنوان یکی از اصلی ترین مراحل در ساخت محصولات مختلف و بخش های مختلف از ساخت و ساز به شمار می آید. در روش ریخته گری ساخت و تولید با استفاده از ذوب مواد و ریختن آن ها در درون قالب ها صورت می پذیرد. با کمک این روش تولید هر نوه محصول فلزی در هر سایزو شکلی امکان پذیر است. این قطعات می توانند وزن، سایز و اشکال مختلفی داشته باشند. به طور کل به ریخته گری، شکل دهی و اتصال قطعات روش های فلز کاری می گویند. حال جایگاه شمش برنز در این عملیات فلز کاری، کجاست؟ مزایای آن چیست و در چه مواردی از آن استفاده می شود. این سوالات مطرح شد، تا در ادامه به پاسخ هر کدام از آن ها به شکل کامل بپردازیم.

مزایای شمش فسفر برنز چیست؟ 

در بخش های قبل از مقاله نیز به این نکته اشاره کردیم که شمش فسفر برنز به عنوان ماده اصلی در عملیات ریخته گری و ذوب مجدد فلزات، به دلیل تولید شدن از فسفر برنز و داشتن مس در ترکیبات خود دارای ویژگی های منحصر به فردی است. از جمله این ویژگی ها می توان به موارد زر اشاره کرد. ذکر این نکته نیز در این جا اهمیت دارد که قطعا داشتن چنین  ویژگی هایی منجر به توجه به این شمش برای به کارگیری در موارد مختلف است.

شمش برنز رسانای جریان الکتریسیته 

یکی از عمده ترین خواص شمش فسفر برنز، داشتن خاصیت رسانایی گرما و جریان الکتریسیته است. این ویژگی از مس به فسفر برنز و در نتیجه به شمش تولید شده از آن رسیده است.

مقاومت بالا در برابر فرسایش

به طور حتم ضد سایش و ضد خورده شدن در فلزات و آلیاژها بسیار اهمیت دارد. چرا که این محصولات معمولا در مکان ها وشرایطی مورد استفاده قرار می گیرند که در وعرض رطوبت باشند. همان طور که می دانید رطوبت، تاثیر فراوانی بر زنگ زدن و در نتیجه افت کیفیت محصولات فلزی و تولید شده از الیاژها، دارد.

استحکام بالا 

از ویژگی های مهم فسفر برنز که به شمش برنز به ارث رسیده است، همین استحکام بالا و مقاومت در برابر ضربه و آسیب دیدگی است. با وجود این ویژگی می توان اطمینان داشت که استفاده از این محصول در عملیات ریخته گری و برای تولیدات صنعتی، به استحکام محصول نهایی منجر می شود.

کاربرد شمش فسفر برنز

اصلی ترین کاربرد شمش فسفر برنز

کاربرد اصلی شمش برنز را در بخش های قبل بیان کردیم و گفتیم که به ذوب مجدد فلزات در ریخته گری کمک می کند. اما می توان از این محصول نیز مانند سایر محصولات ساخته شده از فسفر برنز مانند انواع مفتول، در برقراری جریان الکتریسیته استفاده کرد. جالب است بدانید که یکی از اصلی ترین مواد اولیه در ساخت قطعات الکتریکی به خصوص برای خودروها، فسفر برنز است. علاوه بر این می توان برای ساخت انواع واشرها، مهره ها، بست ها و به خصوص فنرها از این محصول استفاده نمود. این محصولات عمدتا نیاز به استحکام بالا دارند، چرا که در معرض فشار زیادی قرار می گیرند.

جدول وزنی فسفر برنز

ردیفنوع آلیاژ - معادل ASTMمعادل UNSدرصد ترکیباتسختی برینل HBمدول الاستیکه (GPA)انقباض مدلسازیاستحکام کششی (MPA)وزن مخصوص
1آلومینیوم برنز B148-9AC95200CUFE3AL912510520-215507.64
2آلومینیوم برنز B148-9BC95300CUFE1AL1013011020-215507.45
3نیکل آلومینیوم برنز B148-9CC95500CUFE4NI4AL1118011020-216207.53
4نیکل آلومینیوم برنز B148-9D-CUFE5NI5AL1423011021-226207.5
5آلومینیوم سیلیکون برنز B148-9EC95600CUSI2AL714010519-205157.69
6سیلیکون برنز B271C87200CUZN4SI48510518-193808.36

خرید شمش فسفر برنز 

خرید فسفر برنز به صورت کیلویی انجام می شود. در بسیاری از سایت های معتبر امکان استعلام و مقایسه قیمت ها وجود دارد تا شما بتوانید با اطمینان از انتخاب خود، نسبت به ثبت سفارش و خرید اقدام نمایید. در این مقاله از وب سایت ثامن تجارت تلاش شد تا هر آن چه که نیاز است در مورد محصولات مشتق شده از فسفر برنز، مانند شمش بدانید، در اختیارتان قرار داده شود. در وب سایت ما می توانید قیمت هر کیلوگرم شمش برنز را به دست آورید. همچنین می توانید سوالات و ابهام خود را در مورد هر محصول مرتبط با ساخت سازه و محصولاتی از این دست، از کارشنانسان ثامن تجارت جویا شوید.

 

سوالات متداول

شمش برنز چیست؟

شمش فسفر برنز به عنوان ماده اصلی در عملیات ریخته گری و ذوب مجدد فلزات، به دلیل تولید شدن از فسفر برنز و داشتن مس در ترکیبات خود دارای ویژگی های منحصر به فردی است.

مهم ترین مزایای شمش های فسفر برنز چیست؟

مقاومت بالا در برابر فرسایش

منبع : indiamart.com

ارســــال دیـــــــدگاه

دیدگاهی ثبت نشده

دسته بندی محصولات

دسته بندی موجود نیست