مشاوره و فروش
02191003181

واشر نسوز دیگ بخار چیست؟ | معرفی کاربرد و انواع مختلف آن

3 اردیبهشت 1402
4 بازدید

واشر نسوز دیگ بخار در برابر حرارت و دمای بالا از خود مقاومت قابل توجهی نشان می دهد. به همین دلیل ایت که از این واشر در صنعت برای استفاده در دور دیگ بخار استفاده می شود. واشرها با هدف آب بندی و قرارگیری در محل اتصال دو قطعه تولید و به بازار عرضه می شوند. این محصولات مسلما دارای سازهای مختلفی هستند و جنس آن ها هر چه که باشد، انتظار می رود تا در برابر بخار و دمای بالا مقاوم باشند. در این مقاله از فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت قصد داریم تا واشر نسوز برای دیگ بخار را به طور کامل معرفی کنیم. بیان ویژگی ها، کاربردها و همچنین قیمت واشر دیگ بخار نیز از جمله مواردی هستند که در این جا به آن ها خواهیم پرداخت.

واشر نسوز دیگ بخار

واشر نسوز دیگ بخار از پارچه نسوز تولید می شود. این محصول در واقع تولید شده از الیاف نسوز است. این نوع الیاف در تولید اکثر محصولات نسوز کاربرد دارند و در زیر به برخی از مهم ترین آن ها اشاره شده است:

  • الیاف آرامید
  • الیاف گرافیت
  • الیاف فایبر گلاس
  • الیاف فایبر سرامیک

حال اجازه دهید به شما بگوییم آب بندی این واشرها در کجاها به کار می آید. بیشترین کاربرد این محصول برای عایق بندی، در برابر انواع روغن و فراورده های نفتی است.

کاربرد واشر نسوز دیگ بخار

در بخش قبل به ویژگی ها و برخی از کاربردهای این محصول اشاره کردیم و گفتیم مقاومت بالای آن در برابر حرارت باعث شده تا بتوان از ان برای عایق بندی و آب بندی استفاده نمود. این اب بندی در موارد زیر برای این محصول متوصر می باشدک

  • استفاده در صنایع پتروشیمی جهت عایق بندی در برابر مواد نفتی و روغنی
  • استفاده در زمان آتش سوزی و در شرایطی که دما و حرارت بالایی حاکم است
  • استفاده برای عایق بندی در برابر انواع اسیدها و مواد الکلی
  • مصارف بهداشتی و آزمایشگاهی

به طور کل از واشرها و آن هایی که دارای این ویژگی می باشند می توان در سیلندرها، انواع موتورها و برای مصارف عمومی دیگر نیز استفاده نمود.

کاربرد واشر نسوز دیگ بخار

انواع دیگر واشرها

به جز واشر نسوز دیگ بخار، انواع دیگری نیز از این محصول در بازار موجود هستند. این واشرها در شرایط یک پروژه، انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرند. واشرهای پلاستیکی و واشرهای گرافیتی نمونه ای از این محصولات اند که در زیر در مورد آن ه توضیحاتی را بیان نموده ایم:

واشر لاستیکی

واشرهای پلاستیکی بسیار منعطف هستند و این ویژگی آن ها را برای استفاده در شرایط و حالت های مختلف محل قرارگیری، مناسب می کند. واشر لاستیکی نسوز از جمله محصولاتی است که در صنعت بسیار کاربرد دارد. الیته نسوز بودن این محصول به معنای امکان استفاده از آن در دماهای بالا نیست. باید به این نکته دقت داشت که واشر پلاستیکی نسوز بیشتر برای دماهای پایین تر از 300 درجه به کار می رود. بنا براین استفاده از این محصول در دمایی  بیشتر از آن، مجاز نبوده و ممکن است موجب بروز خسارت های جبران ناپذیری شود.

واشر گرافیتی

واشر گرافیتی نیز مانند واشر نسوز دیگ بخار دارای کاربردهای مهمی است. از این محصول می توان در صنایعی استفاده کرد که در آن ها سیالات و بخاراتی با دمای بالا وجود دارد. در واقعباید بگوییم که این واشر نوعی واشر دیگ بخار است و به همین دلیل قابلیت کار در دمای بالا را دارد. نام دیگر واشر گرافیتی، واشر گراف اویل است. تولید و عرضه این محصول در بازار در حد قابل قبولی است و با توجه به این موضوع، قیمت مناسبی را هم برای آن تعیین می نمایند.

خرید واشر نسوز

واشر نسوز دیگ بخار در این مقاله از ثامن تجارت مورد بررسی قرار گرفت. موارد کاربرد این محصول و همچنین انواع واشرها را نیز مورد بحث قرار دادیم. در این جا هم می خواهیم به شما بگوییم که بهترین مرجع برای خرید این محصول را چگونه انتخاب کنید. چیزی که در این جا اهمیت دارد، قیمت ارائه شده توسط فروشگاه های مختلف است. مسلما موارد از جمله هزینه ارسال و حمل و نقل، وزن، تعداد واشر موجوددر یک بسته و از همه مهم تر نوسانات بازار بر قیمت واشر دیگ بخار و انواع واشرها موثر خواهد بود.

ما در وب سیات ثامن تجارت امکان خرید واشر نسوز را برای شما فراهم کرده ایم و با ارائه نمودار قیمت مربوط به هر محصول، این امکان را ببرای تان فراهم نموده ایم که قیمت ها را با سایر فروشگاه ها مقایسه نمایید.

مطالب مرتبط

ارسال دیدگاه