مشاوره و فروش
02191003181

ورق مسی 3 میل چیست؟

3 اردیبهشت 1402
9 بازدید

ورق مسی 3 میل یا هر ورق مسی نازک دیگری دارای ویژگی ها و کاربردهای مختلفی است و همین باعث شده تا از ان برای تولید زیباترین اثار هنری بهره گرفته شود. مس دارای رنگ متمایل به قرمز است و از ورق های نازک آن برای تولید محصولات مختلف از جمله صنایع دستی استفاده می شود. ضمن این که مس دارای هدایت گرما و الکتریسته نیز هست. به همین دلیل است که در تولیدات مدارات و قطعات الکتریکی از آن استفاده می شود. در این مقاله از وب سایت ثامن تجارت همراه ما باشید تا به شما بگوییم که ورق مسی دارای چه ویژگی های مثبت دیگری است و نوع مورد بحث آن در این مقاله یعنی ورق 3 میل مس را نیز به شما معرفی خواهیم نمود.

ورق مسی 3 میل

قیمت ورق مس و برنج در مقایسه بسیاری از انواع دیگر ورق ها بالاتر اعلام می شود. چرا که این ورق بسیار ارزشمند بوده و تولید آن نیز به وقت و زمانی قابل توجه نیازمند است. درباره برخی از موارد کاربرد این محصول در بخش ابتدایی مقاله صحبت کردیم. باید بدانید که این محصول برای انجام پروژه های دانش آموزی بسیار کارآمد است. چرا که امکان طراحی و نوشتن بر روی آن، تنها با استفاده از یک خودکار نیز امکان پذیر است.

ورق مس یا به صورت رول و یا به صورت شیت عرضه می شود. خوشبختانه این محصول با هر دو مدل عرضه  در بازار، در دسترس است و تولید آن به صورت گسترده در جریان می باشد.

ابعاد ورق مسی 3 میل

ابعاد ورق مسی 3 میل را می توان با استفاده از جدول های ارائه شده برای ان محصول در وب سایت کارخانه های تولیدکننده آن، مشاهده نمود. ابعادی که عموما برای این محصول رعایت می شود و به عنوان استاندارد برای آن در نظر گرفته شده، 660 میلی متر در 2000 میلی متر است. البته باید بدانید که این ورق ها در حالت برش خورده می توانند دارای ابعاد متفاوتی از آن چه که بیان شد، باشند. به این دلیل که امکان تغییر این ابعاد به خواست و سفارش مشتر قابل تغییر است. در مورد ضخامت ورق مسی 3 میل نیز لازم است بدانید که ضخامت این محصول برابر با 3 است و در کل نامگذاری این ورق مسی نیز به خاطر همین میزان ضخامت آن است.

ویژگی های ورق مسی 3 میل

ورق مسی به طور کل دارای ویژگی هدایت الکتریکی است و همان طور که در بخش های ابتدایی این مقاله نیز بیان شد از این محصول می توان در تولید مدارات و قطعات مختلف الکتریکی استفاده نمود. علاوه بر ویژگی های دیگری را برای این محصول می توان متصور بود، که عبارت اند از:

 • هدایت گرمای بالا
 • شکل پذیری بالا و برخورداری از چقرمگی زیاد
 • مقاومت در برابر خوردگی
 • نرم بودن و انعطاف پذیری مناسب که موجب بهره گیری از این ورق در صنایع لوله کشی و ساخت ظروف و صنایع دستی می شود.

ورق مسی 3 میل چیست؟ (کاربرد ورق مسی + قیمت ورق مس و برنج)

کاربردهای ورق مسی 3 میل چیست؟

در این بخش از مقاله نیاز است تا بدانید که از ورق مسی چه استفاده هایی می شود. قبلا بیان شد که این ورق ها در ساخت صنایع دستی و تولید مدارات الکتریکی کاربرد زیادی دارند. اما این موار کاربردها به همین جا ختم نمی شود. در ادامه به شما خواهیم گفت که این ورق ها در چه جاهای دیگری مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

 • ساخت محصولات آشپزخانه و ظروف به دلیل داشتن ویژگی انتقال حرارت
 • استفاده در صنایع نفت و گاز
 • ساخت انواع تسمه ها
 • ساخت سوپاپ
 • ساخت مخازن
 • ساخت رادیاتورها
 • ساخت چگالنده ها
 • تولید لوله های آب شور و …
 • ورق مس برای حکاکی مناسب است

قیمت ورق مسی 3 میل

در این مقاله به طور خلاصه در مورد ورق مسی و نوع خاصی از آن یعنی ورق مسی 3 میل صحبت شد. ورق مس برای کاردستی مناسب است. سایر موارد کاربرد و ویژگی های این محصول را نیز در بخش های قبل مورد اشاره قرار دادیم. حال اگر قصد خرید ورق مس دارید همین حالا با کارشناسان وب سایت ثامن تجارت ارتباط گرفته و خرید خود را هنمایی کنید. چرا که این کارشناسان به راحتی می توانند به سوالات شم پاسخ داده و ابهاماتتان رفع نمایند. ضمن این که امکان مقایسه قیمت ها و خرید آسان و در کمترین زمان نیز از طریق این وب سایت امکان پذیر است.

مطالب مرتبط
ارسال دیدگاه