لیست قیمت فولاد های اتومات - خرید فولاد خوش تراش + انواع

فولاد های اتومات یا فولاد خوش تراش از جمله آلیاژ آهن کم کربن بوده که به دلیل ساختار شیمیایی خود توانایی تراشکاری و ماشین‌کاری بالایی از خود نشان می‌دهد. از این رو با خرید فولاد خوش تراش اتومات به صورت میلگرد اتومات از آن برای ساخت ابزارآلاتی با دقت ابعادی بالا و خاصیت مکانیکی پایین استفاده می‌کنند. این محصول با وجود آوردن تراشه‌های کوچک در هنگام ماشین‌کاری از ترکیب شدن قطعات آن جلوگیری کرده و به این صورت کارایی و عملکرد دستگاه را بیشتر می‌کند. شما برای اطلاع از قیمت فولاد اتومات توانسته با کارشناسان فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت در ارتباط باشید. 

فولاد های اتومات چیست؟

فولاد اتومات به انگلیسی Automatic steel که به نام فولاد خوش تراش شناخته می‌شود آلیاژی از آهن بوده که مقدار کربن در آن کم بوده که به آن فولاد کم آلیاژ نیز گفته می‌شود. از این رو فرایند ماشین‌کاری و خوش‌تراشی روی آن به دلیل کربن کمتر آسان‌تر صورت می‌گیرد.

فولاد های اتومات دارای 0.8 درصد کربن و مقادیری از عناصر آلیاژی سیلیسیم، منگنز، فسفر، گوگرد و سرب است. وجود عنصر گوگرد و فسفر در ساختار شیمیایی این محصول موجب شکنندگی و تردی آن می‌شود. همچنین در استفاده در حوزه‌های گوناگونی لازم بوده تا فرایندهای گوناگونی بر روی فولاد صورت گرفته عملیاتی همچون تراشکاری نیاز به سختی و تردی کمتری دارد. لازم به ذکر است که تردی فولاد موجب کاهش استحکام آن نمی‌شود و فولادهای خوش تراش دارای استحکام مناسبی برای کاربردهای منحصر به فردی هستند. از این رو با خرید فولاد اتومات از آن در صنایعی که نیاز به ماشین کاری عالی، استحکام بالا و انعطاف پذیری بالاست، استفاده می‌شود. 

فولاد های اتومات

انواع فولاد های اتومات 

فولاد خوش تراش بر اساس مقدار مواد استفاده شده در ترکیب شیمیایی آن و کاربرد به انواع گوناگونی تقسیم می‌شود. بدون شک قیمت فولاد های اتومات در هر کدام از گریدها متفاوت است. در ادامه شما را با برخی از فولاد اتومات آشنا می‌کنیم. 

  • فولاد اتومات 1.718
  • فولاد خوش تراش 1.0737
  • فولاد های اتومات 1.0725

فولاد اتومات 1.0718

فولاد ۰۷۱۸ که که با نام فولاد 11SMnPb30 شناخته می‌شود و در ترکیب شیمیایی آن 0.1 کربن، %0.05 سیلیسیوم، %1.3 منگنز، %0.11 فسفر، %0.3 گوگرد و 0.3% سرب وجود دارد. فولاد های اتومات 1.0718 دارای قابلیت ماشین‌کاری عالی برای سخت‌گردانی سطحی و آبکاری بوده و به عنوان فولاد فرآوری ابزار ماشین اتوماتیک محسوب می‌شوند.

فولاد خوش تراش 1.0737

این نوع به دلیل دارا بودن عنصر سرب (سولفور) از جمله فولادهای نرم بوده و شکل‌پذیری بالای آن موجب استفاده از آن در ماشین‌کاری و تراشکاری می‌شود. همچنین در صورت نیاز توانسته آن را کربوره کرد. خرید فولاد های اتومات 1.1737 برای ساخت قطعات خودروسازی، تجهیزات و ماشین‌سازی استفاده می‌شود. 

فولاد خوش تراش

فولاد های اتومات 1.0725

این نوع از جمله گریدهای فولادهای نیمه اتومات بوده که شکل‌پذیری بالای آن موجب کاربرد آن در تراشکاری و ماشینکاری می‌شود. فولاد خوش تراش 0725 برای تولید انبوه با استحکام متوسط در صنایعی همچون خودروسازی و تجهیزات کاربرد دارد. 

کاربرد فولاد خوش تراش

فولاد های اتومات دارای قابلیت تراشکاری و ماشین‌کاری مناسبی بوده و در صنایعی که نیاز به این ویژگی‌ها باشد از فولادهای خوش تراش استفاده می‌کنند. استانداردهای گوناگون این محصول در ترکیب آلیاژی خود تفاوت کمی باهم داشته و موجب شده تا کاربردهای گوناگونی داشته باشند. از جمله مهم‌ترین کاربردهای فولاد اتومات خوش تراش توانسته به موارد زیر اشاره کرد:

  1. دستگاه‌ تراشکاری گوناگون (دستگاه‌های CNC)
  2. صنایع خودرو‌سازی برای ساخت انبوه قطعات
  3. ساخت ماشین‌آلات کشاورزی و ابزارآلات نظامی
  4. تولید میلگرد اتومات 
  5. ساخت مفتول خوش تراش
  6. تولید ابزار دقیق و اتصالات هیدرولیکی.
فولاد اتومات

قیمت فولاد اتومات

فولاد خوش تراش در انواع مقاطع و اشکال گوناگون فولادی مانند ورق و میلگرد اتومات در بازار موجود است. قیمت انواع فولاد اتومات خوش تراش با توجه به نرخ ارز، مقدار عرضه و تقاضا، نرخ مواد اولیه، هزینه حمل و نقل و ... بستگی دارد. از این رو شما برای اطلاع از قیمت میلگرد اتومات و فولاد های اتومات توانسته با کارشناسان وبسایت ثامن تجارت در تماس باشید. 

دسته بندی محصولات

دسته بندی موجود نیست