لیست قیمت آلومینیوم

آلومینیوم از پرکاربرترین فلزها بعد از فولاد است که سفید متمایل به آبی بوده و به طور خالص وجود ندارد. از این رو آن را از اجزای سنگ‌های معدنی به دست آورده و با فرآوری در کارخانه‌ها آن را به انواع مقاطع آلومینیوم تبدیل می‌کنند. میلگرد، پروفیل، لوله، تسمه و چهار پهلو و ورق آلومینیوم آجدار از انواع آن است که استفاده از آن‌ها در صنایعی همچون: حمل و نقل، ساخت و ساز، برق، بسته بندی و ... از کاربرد آلومینیوم محسوب می‌شود.

بدون شک نحوه تولید و مواد اولیه استفاده شده در آن‌ها متفاوت بوده، پس هر کدام دارای نرخ‌های گوناگونی هستند. شما برای اطلاع از قیمت آلومینیوم توانسته با کارشناسان وبسایت ثامن تجارت در ارتباط باشید.

آلومینیوم چیست؟

آلمینیوم، یک فلز نرم و با زنگ نقره‌ای است که چگالی تقریب 2770 کیلوگرم بر متر مکعب دارد و ضایعات آلومینیوم قابل بازیافت بوده و با محیط زیست سازگار هستند. میزان کیفیت پوشش اکسیدی نازک بر روی این محصول با میزان مقاومت آن در برابر خوردگی ارتباط دارند. نحوه ایجاد این پوشش اکسیدی، استفاده از روش آنودایز کردن می‌باشد. روش‌های ساخت قطعات و انواع ورق آلومینیوم شامل موارد زیر است:

 • اکستروژن
 • کار سرد
 • کار گرم
 • ریخته گری تحت فشار
 • ریخته گری ماسه ای

آلومینیوم

مشخصات فلز آلومینیوم

عنصر آلومینیوم بعد از اکسیژن و سیلیسیم به عنوان رایج‌ترین عنصر وجود دارد و در جدول تناوبی نیز با نماد شیمیایی AL و عدد اتمی 13 در گروه بور شناخته می‌شود. از جمله مشخصات فنی آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دمای پلاسما: 7850 درجه کلوین
 2. نقطه جوش: 2792 درجه کلوین
 3. نقطه ذوب: 933 درجه کلوین
 4. استحکام کششی: 9 کیلوگرم بر میلی‌متر مربع
 5. سختی: 16 برینل
 6. نسبت پوآسون: 0.35
 7. افزایش طول تا پارگی: 45 درصد

کاربرد آلومینیوم

این فلز در بیشترین بخش‌های صنعت دارای اهمیت بالای است و از نظر ارزش و کیفیت نیز از پرکاربردترین عنصرها بعد از آهن محسوب می‌شود. خواص آلومینیوم همچون مقاومت در برابر خوردگی، نسبت استحکام به وزن، هدایت حرارتی و الکتریکی زیاد، قابلیت انعکاس نور و حرارت و شکل پذیری با روش‌های متنوع است که موجب شده مقاطع آلومینیوم کاربرد زیادی در صنایع داشته باشند. از جمله نمونه‌های از این کاربرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بسته بندی:

 خرید آلومینیوم برای مصارف بسته بندی به‌خاطر تراشه تراشه نشدن، غیرسمی بودن و جاذب نبودن آن پیشنهاد می‌شود.

ساختمان‌سازی:

 سبکی و زنگ نزن بودن آن در این صنعت کاربرد دارد.

خطوط انتقال برق:

 معروف‌ترین هادی آلومینیومی ACSR هست.

حمل و نقل:

برای ساختن کشتی، اتومبیل، هواپیما و ... به‌دلیل چگالی پایین استفاده می‌شود.

مقاطع فلز آلومینیوم

انواع مقاطع آلومینیوم

این فلز سبک و نرم بوده و در برابر زنگ زدگی مقاوم هستند و به دلیل داشتن قابلیت شکل پذیری در انواع مقاطع قابلیت تولید دارند. خرید مقاطع آلومینیومی زیر در سایت ثامن تجارت امکان‌پذیر است:

 1. لوله آلومینیوم
 2. میلگرد آلومینیومی
 3. ورق آلومینیوم آجدار
 4. پروفیل آلومینیومی
 5. تسمه و چهار پهلو آلومینیوم

قیمت انواع مقاطع آلومینیوم

قیمت آلومینیوم

قیمت نهایی مقاطع آلومینیومی براساس موارد گوناگونی همچون: کیفیت ماده استفاده شده درآن، کیفیت کار انجام شده، اندازه و ابعاد آن متفاوت است. این تفاوت به حدی زیاد است که نرخ آن به طور لحظه ای تغییر می‌کند. شما می‌توانید قیمت آلومینیوم در انواع ورق، لوله، میلگرد، تسمه و پروفیل را به‌صورت لحظه‌ای از کارشناسان وبسایت ثامن تجارت استعلام بگیرید.

خرید آنلاین انواع مقاطع آلومینیومی

به طور کلی در این مطلب توضیح داده شد که آلومینیوم از نظر کیفیت و ارزش ازجمله پرمصرف‌ترین فلزها بعد از آهن هستند و از این رو این عنصر در بیشتر حوزه‌های صنعت قابل استفاده می‌باشند. اما امروزه تهیه محصولی باکیفیت و اصل بسیار سخت‌تر از گذشته شده است و پیدا کردن مرکزی معتبر برای خرید دشوار است. فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت به‌عنوان یکی از معتبرترین مراکز خرید آلومینیوم به‌صورت رول، میلگرد، تسمه و ... در سراسر کشور فعالیت دارد.

دسته بندی محصولات

دسته بندی موجود نیست