وزن ناودانی سبک چقدر است؟

ناودانی نوعی پروفیل باز است که از یک سطح افقی(جان) و دو سطح عمودی تشکیل می‌شود و با جنس های مختلفی نظیر ناودانی گالوانیزه، استیل و آلومینیوم ساخته می‌شوند در واقع اینکه وزن ناودانی سبک چقدر است از اهمیت زیادی برخوردار است و در حتما قبل از خرید در نظر داشته باشید که هر یک دارای وزنی متفاوت از یکدیگر هستند. وزن ناودانی سبک هم بر اساس جنس و کیفیتی که دارد تخمین زده می‌شود که در ادامه به بیان ویژگی های آن می‌پردازیم. همچنین جهت اطلاع از قیمت ناودانی می‌توانید از طریق سایت ثامن تجارت اقدام به خرید مستقیم و بدون واسطه این محصول نمائید.

ناودانی سبک چیست؟

ناودانی یا پروفیل با نام های مختلفی شناخته شده اند که در دو دسته اصلی باز و بسته قرار گرفته اند و شکلی U مانند دارند. ناودون ها به چند شکب مختلف سبک و سنگین به تولید می‌رسند که هر یک بر اساس نوعی که دارند کاربرد هایی متفاوت از یکدیگر نیز دارند. نحوه تولید این محصولات پر فروش به صورت فابریک نورد سرد، فابریک نورد گرم و پرسی است.

وزن ناودانی سبک چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین مقاطع فولادی که در جدول اشتال نیز اهمیت زیادی دارند، وزن ناودانی است که قبل از خرید باید حتما جدول اشتال وزن نودون ها را در نظر بگیرید. دسته ای از انواع آب راه ها هستند که طبق استاندارد UNP تولید می‌شوند و بدین صورت هستند که طی فرآیند نورد و با بال‌های ناموازی تولید می‌شوند که به همین دلیل این محصولات متفرقه در جدول اشتال پروفیل دیده نمی‌شوند.

ناودانی سنگین نیز طبق استاندارد های جدول اشتال به تولید می‌رسند، اما وزن ناودانی سبک در از وزن ذکر شده در جدول کمتر است و بدین طریق با وزن جداول مهندسی مطابقتی ندارند و به آسانی نمی‌توان وزن این محصول را به دست آورد. جدول وزن ناودانی در ایران اهمیت زیادی دارد که عمدتا وزن ناودانی سبک با ابعاد استاندارد ذکر شده در جداول متفاوت است. در واقع ناودانی که طبق استاندارد ها ساخته شده و در جدول اشتال وزن پروفیل نیز آورده شده اند، ناودانی سنگین است.

در واقع اصلی ترین عنصر تاثیر گذار بر قیمت ناودانی(Downspout)، جنس محصول است که این ناویدان ها با استنلس استیل، گالوانیزه و آلومینیوم تولید می‌شوند که محصول ساخته شده با آلومینیوم دارای وزنی سبک و کیفیتی بالا هستند.

محاسبه ابعاد ناودانی سبک

ابعاد ناودانی سبک بر اساس دو استاندارد UPN و UPE تولید می‌شوند که این استاندارد ها بر شکل ظاهری این مقاطع فولادی تاثیر زیادی می‌گذارند. در واقع ناودانی ساخته شده طبق استاندارد UPN دارای شکل U است و ابعاد ناودانی تولید شده طبق استاندارد UPE به شکل C هستند که به دسته ناودانی سبک و سنگین تقسیم شده اند.

همانطور که می‌دانید به ناودانی که وزن آن کمتر از وزنی است که در جدول اشتال آورده شده است، ناودانی سبک می‌گویند. در واقع هر چه وزن ناودانی سبک کمتر باشد روی ابعاد محصول نیز تاثیر گذار خواهد بود.

قیمت ناودانی سبک

تخمین قیمت ناودانی سبک

برای تخمین قیمت ناودانی باید به جدول اشتال توجه داشته باشید، اما اگر ناودانی سبک دارید دیگر جدول اشتال هم به کار نمی‌آید. در واقع هر چه ابعاد ناودانی و ضخامت آن بیشتر باشد متقابلا وزن ناودانی نیز بیشتر خواهد شد که تمامی این عوامل بر قیمت ناوانی سبک تاثیر‌گذار هستند. یکی دیگر از عوامل تاثیر‌گذار بر قیمت ناودانی، شرایط نرخ و تورم است که هر چه ارز جهانی گران‌تر شود، هزینه تهیه و خرید محصولات اولیه نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

کلام آخر

فروشگاه اینترنتی ثامن تجارت از دسته فروشگاه های اینترنتی در زمینه فروش آهن آلات ساختمانی است که شما می‌توانید از طریق این فروشگاه اینترنتی خرید مستقیم و بدون واسطه تمامی محصولات را انجام دهید. جهت خرید ناودانی می‌توانید با شماره ۹۱۰۰۳۱۸۱-۰۲۱ تماس حاصل فرمائید و از قیمت روز تمامی محصولات به صورت روزانه مطلع شوید.


null

ارســــال دیـــــــدگاه

دیدگاهی ثبت نشده

دسته بندی محصولات

دسته بندی موجود نیست

لیــــست قیــــمت هـای ثــــامن تجــــارت